Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #7491 5 listopada 2013, 17:52

Dorota93 Supermama

basza napisał(a)

Ja to mam takiego lenia, że aż sama się dziwię, że tak można. No to Kincia piękne te Twoje potrawy, tylko z moim zespołem jelita - papryka odpada, brokuł odpada, kalafior odpada... pieczarek w ciąży też nie toleruję... może będę jadła na okrągło ryż z marchewką hihihihihi.... wiecie co - Ja to chyba oszaleję do tego lutego... muszę zapaść w zimowy sen i obudzić się w połowie stycznia :-) to mój plan.

Albo najlepiej obudzic soe na porodowce :D

Jednak nie spie :)

Zgłoś nadużycie #7492 5 listopada 2013, 17:52

lorelei_l Fajna mama
:) Hej Dziewczęta,

Ja dziś miałam dla odmiany jakiś żywy dzień :) ale to może dla tego, że wdrażam do pracy dziewczynę, która mnie będzie zastępować :) szybko łapie i nie będę się musiała stresować, że sobie nie poradzi.

Ja mam dziś bigos na obiad :) mój małżonek zrobił :) tak się nawet zastanawialiśmy wczoraj i wyszło, że ja nigdy nie robiłam bigosu, bo zawsze on robi. Co prawda dodaje do niego koncentrat pomidorowy, ale dla mnie zostawia bez :D

Zgłoś nadużycie #7493 5 listopada 2013, 17:59

Dorota93 Supermama

lorelei_l napisał(a)

:) Hej Dziewczęta,

Ja dziś miałam dla odmiany jakiś żywy dzień :) ale to może dla tego, że wdrażam do pracy dziewczynę, która mnie będzie zastępować :) szybko łapie i nie będę się musiała stresować, że sobie nie poradzi.

Ja mam dziś bigos na obiad :) mój małżonek zrobił :) tak się nawet zastanawialiśmy wczoraj i wyszło, że ja nigdy nie robiłam bigosu, bo zawsze on robi. Co prawda dodaje do niego koncentrat pomidorowy, ale dla mnie zostawia bez :D

Mmmmm bigos. Wy sumienia nie macie :d dobrze, ze w koncu jest ktos zeby cie zastapil :)

Zgłoś nadużycie #7494 5 listopada 2013, 18:02

lorelei_l Fajna mama
Dorota :) no planuję chodzić do pracy do 10 grudnia, ale wolę mieć back up, na wypadek, gdyby lekarz stwierdził, że lepiej sobie odpuścić.

W ogóle to do szkoły rodzenia trzeba mieć zaświadczenie o braku przeciwwskazań, a podobno lekarze nie chcą go dawać, jak kobieta jest na l4.

Zgłoś nadużycie #7495 5 listopada 2013, 18:05

Dorota93 Supermama
O kurde nie wiedzialam, a jak ktos na bezrobociu? :P
Szacun do 10 grudnia, podziwiam Cie :)

Zgłoś nadużycie #7496 5 listopada 2013, 18:06

basza Fajna mama
Ja byłam na l4 a lekarz mi polecał szkołę rodzenia, więc chyba nie ma problemu

Zgłoś nadużycie #7497 5 listopada 2013, 18:07

basza Fajna mama
Dorotka a Ty chyba głodna jesteś bardzo, co ??

Zgłoś nadużycie #7498 5 listopada 2013, 18:09

qasha Fajna mama

lorelei_l napisał(a)

Dorota :) no planuję chodzić do pracy do 10 grudnia, ale wolę mieć back up, na wypadek, gdyby lekarz stwierdził, że lepiej sobie odpuścić.

ja do konca roku :D a moze i dluzej :D

Kincia - szczerze to miala zalatany dzien ;) dopiero siadłam i was nadrabiam kobietki :)

Zgłoś nadużycie #7499 5 listopada 2013, 18:09

Dorota93 Supermama

basza napisał(a)

Dorotka a Ty chyba głodna jesteś bardzo, co ??

Strasznie, dobrze ze obfite sniadanie zjadlam. Ale chyba zaryzykuje i zjem bulke z serkiem do smarowania, bo lepiej mi. Nie zasne z glodu! Masakra :d

Zgłoś nadużycie #7500 5 listopada 2013, 18:10

Dorota93 Supermama

qasha napisał(a)

ja do konca roku :D a moze i dluzej :D

Kincia - szczerze to miala zalatany dzien ;) dopiero siadłam i was nadrabiam kobietki :)

Chce sie wam? O matko:d

Zgłoś nadużycie #7501 5 listopada 2013, 18:15

lorelei_l Fajna mama
Basza- pewnie chodzi o jakąś papierologie do NFZ, bo szkoła jest (przynajmniej moja) dofinansowana. A że są ćwiczenia praktyczne, to wolą się zabezpieczyć.

Quasha- podziwiam :) ja już teraz czuję, że zaczynam się coraz szybciej męczyć, a siedzenie przy kompie, przerywam długimi spacerami :)

Zgłoś nadużycie #7502 5 listopada 2013, 18:15

basza Fajna mama
Dorotka no to zjedz coś ale może lepiej z pół bułeczki i za pół godziny drugie pół

Zgłoś nadużycie #7503 5 listopada 2013, 18:17

babeluniek Gotowa na wszystko
Hej. Anett, gratuluję zdrowej pociechy :-)
Ja mialam jechać po wyniki jutro ale ciekawość wygrała z lenistwem i odebrałam dziś. Są zaskakująco dobre :-) Jestem zdziwiona, żem taka zdrowa ;-) i co dla mnie najważniejsze - nie mam cukrzycy! :-)

Zgłoś nadużycie #7504 5 listopada 2013, 18:23

basza Fajna mama

babeluniek napisał(a)

Hej. Anett, gratuluję zdrowej pociechy :-)
Ja mialam jechać po wyniki jutro ale ciekawość wygrała z lenistwem i odebrałam dziś. Są zaskakująco dobre :-) Jestem zdziwiona, żem taka zdrowa ;-) i co dla mnie najważniejsze - nie mam cukrzycy! :-)

No i bardzo dobrze. Ja idę w czwartek :-) , a dzisiaj w ramach poprawienia poziomu cukru ciasto czekoladowe :-)

Zgłoś nadużycie #7505 5 listopada 2013, 18:30

Basza, też będzie dobrze... Oj chyba bym oszalala gdybym musiała sobie odmawiać choćby tego ciasta czekoladowego ze względu na cukrzycę. Choć i tak muszę przystopowac ze słodyczami bo ostatnio przesadzam... Dzień w dzień jem słodkie. Jakieś ograniczenia trzeba wprowadzić

Zgłoś nadużycie #7506 5 listopada 2013, 18:30

Dorota93 Supermama

basza napisał(a)

No i bardzo dobrze. Ja idę w czwartek :-) , a dzisiaj w ramach poprawienia poziomu cukru ciasto czekoladowe :-)

Nie no nie moge :( wpadne jutro jak bede mogla jesc bo mam slinotok przez Was :p papa :* babeluniek ciesze sie, ze jest ok :)

Zgłoś nadużycie #7507 5 listopada 2013, 18:43

Dziewczynki... Tak patrzę na swoje 3 ostatnie badania moczu i zaobserwowałam praktycznie tylko jedną różnicę. Na pierwszym mam ph 6, na kolejnym 6,5 a to dzisiejsze juz 7. Co prawda nadal w normie, bo zakres referencyjny mam wpisany 5-8 ale rośnie. Czy to dobrze? I dlaczego tak się dzieje? :)

Zgłoś nadużycie #7508 5 listopada 2013, 18:49

kirsti30 Gotowa na wszystko

kincia napisał(a)

ojej :( dzisiaj wszystkie mamy jakiś słaby dzień :( atak jelita jest jeśli boli Cię zaraz pod piersiami,bo tam teraz masz jelita :) mnie ciągnie,boli ,rozpiera i stawia mi się brzuch na zmianę,już mam tyle na to określeń że mój mówi że lekarzem mogę zostać :D i gdy mówię że boli mnie tak jak nigdy ,to on na to że mnie zawsze boli brzuch tak jak nigdy mnie jeszcze nie bolał :D a na parowarze wczoraj robiłam np. marchew,kalafior,brokuły,por,ziemniaki i do tego rybka ,też na parze :) bo mam taki parowar 2 poziomowy,a dzisiaj robiłam ryż z brokułami,czerwoną papryką,porem,bakłażanem,cebulą,pieczarkami,marchewką i do tego na parze piersi z kurczaka :) a jutro mam zamiar robić makaron,chciałabym z krewetkami ,ale słabe są te mrożone krewetki ,a świeżych nigdzie nie dostanę :(

-Od razu jak przeczytałam musiałam skomentować. brokuły i kalafior powodują że brzuś się stawia i wzdęcia. Nawet parowane! Uważaj, a krewetki git majonez, sama je jem :) hihi, smacznego :)

Zgłoś nadużycie #7509 5 listopada 2013, 18:59

I mam jeszcze jedną sprawę! Czy któraś z Was nosi rozmiar 38/40? Mam do oddania zupełnie za darmo ciążowe rurki :) Moja dupka niestety się w nie nie mieści a dostałam je też za darmo :)

Zgłoś nadużycie #7510 5 listopada 2013, 19:04

kirsti30 Gotowa na wszystko
Witajcie mamuśki.

Widzę że niektóre mamcie dzisiaj dzień leżakowania, a ja od rana bigiem po mieście...ekhm a raczej kaczym chodem bo biegiem to już moge zapomnieć. Odpis aktu urodzenia załatwiony także Grudniu przybywaj, mężu nie uciekaj a staropanieństwo idzie w las hihi.

Oj czytałam że piszecie o ruchach naszych pociech. Ja najbardziej odczuwam jak chodzę i kucam, wstanę i czuje jak OLBRZYM obraca się gdzieś przy moczowodach....bo czasami czuje jak coś kapnie :P I w nocy, jak obróce się na z boku na bok, to czasami czuje jakby wielki klocek w brzusiu miała :) hihi.

Kurcze Dorota ja ci MEGA wpółczuje kochana, wydawałaoby się że już będzie ok a tu jeszcze bida wymiotuje. Ktoś mi kiedyś powiedział, nie martw się o maleństwo wszystko z Ciebie wyssie....ale mart się o siebie aby nie popaść w anemie, teraz widzę że miała racje. Jejku dbaj o siebie i na spokojnie się nie denerwuj.

A jak wy się czujecie? Wielkie? Bo tak okresliłabym siebie :) duża dziewczynka ;) ale podoba mi się to.
Aha i dołanczam do was jeśli chodzi o szybkie godzenie się, od kąd jetem w ciąży, wszak mam nastroje dobre i złe, ale siebie zszokowałam że się nie obrażam ;) .

...a teraz woń olejeku pomarańczowego unosi się w powietrzu...mega relaks....uwielbiam takie chwile.