Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #731 28 czerwca 2013, 13:58

jenny123 Zaprawiona w bojach
Napiszcie dziewczyny czy pracujecie i czy planujecie pracować i do kiedy.
Ja mam tak długą przerwę (w poprzedniej ciąży prawie cały czas na zwolnieniu, no i jeszcze nie wróciłam po macierzyńskim), że już zwyczajnie tęsknię za moją pracą tym bardziej, że bardzo lubię to co robię. Teraz po urlopie wrócę pewnie na 3 - 4 miesiące jak nic się nie będzie działo i znowu pójdę na l4 bo powyżej 7go m-ca to ciężko przed kompem cały dzień.

Zgłoś nadużycie #732 28 czerwca 2013, 14:02

babeluniek napisał(a)

Mnie dzisiaj rano naszło na naleśniki z truskawkami... M. pobiegł po truskawki, usmażył naleśniki, zasiadłam do jedzenia i... po drugim kęsie wylądowałam w łazience przytulając kibelek :(
Wiedziałam, że mój brak mdłości i wymiotów to cisza przed burzą... Mimo wszystko, cieszę się :) Mogę przez 9 miesięcy wymiotować, byle wszystko było dobrze :)

No właśnie ja też się cieszyłam, że teraz mnie obeszło i wczoraj pierwszy raz przytulałam kibelek, a dzisiaj od rana mnie muli. Ale to może i dobrze bo przynajmniej wiemy, że wszystko jest ok. Podobno badania dowodzą, że ciąże przy których kobiety wymiotują są rzadziej ronione i mocniejsze ogólnie :-)

Zgłoś nadużycie #733 28 czerwca 2013, 14:04

Justyna84 Świeżo upieczona
Właśnie wróciłam od lekarza wszystko jest dobrze, mój wielkolud ma 21mm ;) Wstawiam wam zdjęcie z usg dla porównania z 6 tygodnia i z dzisiaj :D

Zgłoś nadużycie #734 28 czerwca 2013, 14:04

kirsti30 napisał(a)

Halo Halo :)
Witajcie kobitki, chciałabym dołączyć do mamusiek lutowych :) walentynkowych dokładnie i dzielić się z wami marudzeniami :D

Oczywiście zapraszamy :-) . Napisz swoje dane do tabelki to Cię camelkova dopisze. I w ogóle napisz coś o sobie (czy to Twoje pierwsze, czy planowane, co porabiasz, jak się czujesz, kiedy wizyta etc no i czy widziałaś serduszko bo to teraz na topie :-) )

Zgłoś nadużycie #735 28 czerwca 2013, 14:06

Justyna84 napisał(a)

Właśnie wróciłam od lekarza wszystko jest dobrze, mój wielkolud ma 21mm ;) Wstawiam wam zdjęcie z usg dla porównania z 6 tygodnia i z dzisiaj :D

O kurcze CUDNIE!!! fantastyczne :-) Gratulki :-) :-)

Zgłoś nadużycie #736 28 czerwca 2013, 14:14

Justyna84 Świeżo upieczona
Teraz wizyta 19 lipca ;) Ja nie chodzę do pracy ponieważ pracuję w szpitalu i mam codziennie kontakt z chorymi ludźmi, więc odkąd jestem w ciąży jestem na zwolnieniu.

Zgłoś nadużycie #737 28 czerwca 2013, 14:15

camelkova Zaprawiona w bojach
kirsti30 witamy! Nad moimi suwaczkami masz linka do tabelki, proszę podaj dane, to Cię wpiszę :)
najlepiej na pw :)

Justyna84 super, gratulacje! Też moje ostatnie usg było w 6tygodniu i wyglądało prawie identycznie (jak widać na suwaczku) :) Mam nadzieję, że moje wtorkowe będzie równie podobne do Twojego z dzisiaj ;***
Śliczne maleństwo :)

Dziewczyny, ja ogólnie rano mam mdłości, albo jak czuję jakieś ostre zapachy, ale wymiotować póki co na szczęście nie wymiotowałam. Chociaż dzisiaj mam tak dziwnie, że cokolwiek nie wezmę do buzi to muszę wypluć, bo mi się podnosi... Cały czas mi niedobrze.

Co do pracy - pracuję przed komputerem, moja położna zabroniła mi pracować więcej jak 5 godzin dziennie, więc tak sobie zagrafikowałam, ale stwierdziłam, że będę pracowała po 6h, bo na tyle i tak mi przysługuje 40minut przerwy. Muszę pracować jak najdłużej będę mogła, bo niestety nie mam umowy o pracę, tylko zleceniówkę... I powiem Wam, że strasznie się martwię jak sobie poradzimy z jednej wypłaty... Jeszcze wszystkie oszczędności poszły teraz w remont i nie mamy ani grosza :(
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmVppXjtV1DNdC1LRVVEak1rSFdsX29WaTl...
Udało się ! Będę młodą mamą :)

Zgłoś nadużycie #738 28 czerwca 2013, 14:22

maniaaa Zadomowiona
Hej Mamusie :) To ja wracam ze styczniówek skoro się tu ruszyło :D
Dane do tabelki
Imie-Marta
Termin-17.02
Wiek_ 28-nieskonczone jeszcze :P
Marzę o córci imiona Antos/Antosia.
Wstepnie bo pewnie sie wiele zmieni jeszcze :)
A miejscowosc Częstochowa.
:)

Zgłoś nadużycie #739 28 czerwca 2013, 14:26

maniaaa Zadomowiona
Rety tak mi się chce żurku....Ehhh zaraz zaczne gotowac-tyle ze jeszcze nie wiem czy zurek z jajeczkiem czy zalewajke :P
Pogoda do bani,,,Ale dobrze bo z Fifim chorzy nadal jestesmy to nie żal że na spacerek nie idziemy.Śpioszek mój ma drzemkę teraz aktualnie :)

Ostatnio tak mnie korci by wyjąć maluszkowe ciuszki z szafy z góry i poprzeglądać już co się nada a co nie... :P Ale dam sobie jeszcze czasu troszke :)

Chce już 14 tc bo wybiore się do mojego gin ale prywatnie bo ma tam lepszy sprzęt niz w przychodni i zapewne mi powie jaka płeć :) Marzy mi się dziewczynka ale naprawde priorytetem jest dla mnie zdrowie maluszka :)
Ale ciekawość mnie już zżera kto tam we mnie mieszka :D

Zgłoś nadużycie #740 28 czerwca 2013, 14:27

Konto usunięte
MANIAA TO SKRESLIC CIE Z LISTY STYCZNIOWEK?

Zgłoś nadużycie #741 28 czerwca 2013, 14:28

maniaaa Zadomowiona
Camelkova mam idenntycznie z mdłościami.Kazdy zapach rano mnie goni do kibelka ale tam go poprzytuam troche i mija.I tak kilka razy i po sprawie.Już bym wolala typowo zwymiotowac a nie taka szarpanina.

Z synkiem od 8 tc wymiotowalam do 4 miesiaca.

Zgłoś nadużycie #742 28 czerwca 2013, 14:29

maniaaa dopisałam :)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmVppXjtV1DNdC1LRVVEak1rSFdsX29WaTl...

Zgłoś nadużycie #743 28 czerwca 2013, 14:29

maniaaa Zadomowiona
Gatta wlasciwie skresl.Będę podglądać co u was ale niestety nie nadążam was czytac-przy dziecku to trudne hehe.
Więc zostaje na lutówkach :)

Zgłoś nadużycie #744 28 czerwca 2013, 14:30

Konto usunięte

maniaaa napisał(a)

Gatta wlasciwie skresl.Będę podglądać co u was ale niestety nie nadążam was czytac-przy dziecku to trudne hehe.
Więc zostaje na lutówkach :)

spoko

Zgłoś nadużycie #745 28 czerwca 2013, 15:31

kirsti30 Gotowa na wszystko
:) Mail wysłany, może dołączę do tabeli. To może coś o sobie powiem, mam prace biurową, bardzo stresującą czasami,z chęcią już poszłabym na zwolnienie ;) nie wiem nawet jak wyglądają procedury szczerze powiedziawszy zielona jestem. Martwi mnie fakt że ja nie wymiotuje tyle co większość kobitek na forum. Mdłości są na porządku dziennym, dzisiaj rano strasznie uporczywe były, ale popołudnie narazie spokojnie, po za tym senna, zmęczona i obolały biust :( . Jutro mam prywatna wizytę u ginekologa(jakoś nie jestem usatysfakcjonowana NFZ)być czujnym nie zaszkodzi, mam nadzieje że zdradzi mi czy napewno wszystko jest ok.
Na jakich zasadach można iść na zwolnienie lekarskie?Podkreślam, praca strasznie stresująca przy kompie, no i już widzę lincz jaki się na mnie odbędzie bo w pracy same stare panny :D hahahaha - bez dzieci :) Pozdrawiam wszystkie mamcie :)

Zgłoś nadużycie #746 28 czerwca 2013, 15:43

Kirsti, podaj dane do tabelki, bez tego Cię nie mam jak wpisać :)
Na zwolnienie możesz iść w każdej chwili, poproś lekarza to Ci wystawi :)
Ja też pracuję przed kompem, ale niestety na zwolnienie nie mogę sobie pozwolić, bo nie mam umowy o pracę ;(

Zgłoś nadużycie #747 28 czerwca 2013, 15:47

Konto usunięte
Camelkova Ciebie tez skreslic z listy ??

Zgłoś nadużycie #748 28 czerwca 2013, 15:55

Ja i tak pewnie urodzę w styczniu, ale jak uważasz... Jestem cały czas na styczniówkach, nie zamierzałam Was opuszczać, ale skoro to takie ważne, aby nie było mnie w tabelce i tak Ci przeszkadza moja obecność tam to ok...

Zgłoś nadużycie #749 28 czerwca 2013, 15:57

Konto usunięte

camelkova napisał(a)

Ja i tak pewnie urodzę w styczniu, ale jak uważasz... Jestem cały czas na styczniówkach, nie zamierzałam Was opuszczać, ale skoro to takie ważne, aby nie było mnie w tabelce i tak Ci przeszkadza moja obecność tam to ok...

nie przeszkadza głupolu tlyko pytam:*** to zostawiam Cie i wpadaj na styczniowki ciotko TYY:****

Zgłoś nadużycie #750 28 czerwca 2013, 15:58

No masz szczęście buraku ;*** :)
już myślałam, że chcesz mnie wydziedziczyć :D :D :D