Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #7151 31 października 2013, 17:25

babeluniek Gotowa na wszystko
Wiesz, problem jest taki, że ja z nim nie potrafię rozmawiać. On jest głuchoniemy i po prostu jest ta bariera... A M. ma taki luzacki charakter, nie potrafi się postawić i wyrazić swojego zdania (czym doprowadza mnie do szału!). Szwagier ma dość dużo pieniędzy i podobno ciągle mówi, że to taka pomoc z jego strony ale uważam, że już sam fakt, że będziemy tam mieszkać jest wielką pomocą...

Zgłoś nadużycie #7152 31 października 2013, 17:36

Dorota93 Supermama
babelunku ja tez uwazam, ze rozmowa. Tzn niech Twoj chłop mu wyjaśni wszystko co i jak. Faceci to TYLKO faceci :) ciezkie stwory z nich i czasem takie niekumate.

aaaa dziewczyny, zauważyłam dziś, że mam tą krechę :) Ale nie dochodzi do pępka, ale czad.

ja dziś byłam już na cmentarzu u mamy sprzątnąć i ogarnąć, tyle ludzi już się kręci tam i korki no masakra...

lorelei zaszłaś po ten chlebek? :P

moja babcia pracuje w sklepie gdzie sprzedaje chleb i mówi, że ludzie to potrafią nawet po 5,6 chlebów brać i mrozić na święta. MASAKRA :D Dotarło do mnie, że jutro już listopad ! :D wiem, wczas... ;d i za miesiąc mikołaj, potem święta, styczeń na ostatnie przygotowanie i witamy dzidziusiów. Kurde ale czad :)

no i w ogóle już się lepiej czuję :)

Zgłoś nadużycie #7153 31 października 2013, 17:50

lorelei_l Fajna mama
Babeluniek- no większość problemów się bierze stąd, że ludzie oczekują, że inni będą wiedzieć czego oni dami chcą :) a niestety ludzie nie czytają w myślach, więc jak czegoś chcemy to musimy o tym mówić. A mówienie wiele usprawnia, choć jako kobiety mamy tendencje do "jakby mnie kochał to by się domyślił" :) sama tak mam, ale walczę z tym :D

Dorota eee za leniwa jestem, a jeszcze mama mi przyniosła zupkę ogórkową, co gwałtownie zmniejszyło moją motywacje do wyłażenia na dwór

Zgłoś nadużycie #7154 31 października 2013, 17:51

lorelei_l Fajna mama
Ale powiem Wam co jutro zrobię:
http://gotowaniecieszy.blox.pl/2013/10/Ciasto-Latte-Macchiato.html

już patrząc na samo zdjęcie mam ślinotok :D

Zgłoś nadużycie #7155 31 października 2013, 17:56

Dorota93 Supermama
mmmmmmm !!

Zgłoś nadużycie #7156 31 października 2013, 17:56

Dorota93 Supermama

lorelei_l napisał(a)

Babeluniek- no większość problemów się bierze stąd, że ludzie oczekują, że inni będą wiedzieć czego oni dami chcą :) a niestety ludzie nie czytają w myślach, więc jak czegoś chcemy to musimy o tym mówić. A mówienie wiele usprawnia, choć jako kobiety mamy tendencje do "jakby mnie kochał to by się domyślił" :) sama tak mam, ale walczę z tym :D

Dorota eee za leniwa jestem, a jeszcze mama mi przyniosła zupkę ogórkową, co gwałtownie zmniejszyło moją motywacje do wyłażenia na dwór

pamietaj, ze jutro sklepy zamkniete :P

Zgłoś nadużycie #7157 31 października 2013, 17:59

Ojaaaaaa... Mimo, że nie lubię kawy i nigdy jej nie piłam to takie ciasteczko bym w sekundę wcięła :P

Zgłoś nadużycie #7158 31 października 2013, 18:00

lorelei_l Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

pamietaj, ze jutro sklepy zamkniete :P

:) pamiętam, mam jeszcze półbochenka więc jakoś przetrzymam :) jak nie to w rezerwie jest jeszcze zwykły chleb- najwyżej nie przyznam się położnej, bo ona twierdzi, że gluten jest źródłem wszelkiego zła na świecie

Zgłoś nadużycie #7159 31 października 2013, 18:08

Dorota93 Supermama

lorelei_l napisał(a)

:) pamiętam, mam jeszcze półbochenka więc jakoś przetrzymam :) jak nie to w rezerwie jest jeszcze zwykły chleb- najwyżej nie przyznam się położnej, bo ona twierdzi, że gluten jest źródłem wszelkiego zła na świecie

to jaki chleb jesz?

Zgłoś nadużycie #7160 31 października 2013, 18:49

ewka90 Gotowa na wszystko
Oj Kincia niestety to nie wygląda tak kolorowo jak Ci się wydaję. Opiszę w skrócie całą sytuację. Prowadzę firmę od 1 lipca 2013 roku zgłosiłam się do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego opłacam składkę od podstawy 5 tyś czyli nie najwyższej. Prowadzę firmę związaną z nieruchomościami czego wymaga moja praca jako doradca ds nieruchomości (kontrakt itd). 2 września poszłam na L4 z powodu ciązy zagrożonej. Miałam do tego prawo ponieważ miałam ciągłość ubezpieczenia, do końca czerwca miałam umowę w firmie nieruchomości. Zapłaciłam całą składkę za wrzesień 4 października czyli teoretycznie do 4 listopada powinni mi przelać kasę ale... ale 25 października dostałam pismo, że muszę dostarczyć wszystkie dowody prowadzenia działalności itd itp więc tego samego dnia doniosłam wszystko co miałam faktury, deklarację Vat (jestem Vatowcem). Osiągam przychód w lipcu 5 tyś w sierpniu 4 tyś. Dziś dowiedziałam się, że oni wysłali jakieś pismo do skarbówki (nie wiem dokładnie jakie tego mi nie powiedzieli), co moim zdaniem jest bez sensu ponieważ dostarczyłam im wszystkie dowody na osiągany przeze mnie dochód i deklaracje, które składałam do skarbówki z tego dochodu. I dziś pani w ZUSie powiedziała mi, że oni mają 30 dni od dostarczenia przeze mnie wszystkich dokumentów ale za datę przyjmują dostarczenie do nich pisma, które im wyśle skarbówka a skarbówka ma podobno na to 30 dni też od daty kiedy ZUS do skarbówki te pismo wysłał. Czyli łącznie mają 60 dni na rozpatrzenie mojej sprawy czyli teoretycznie i prawnie mają czas do 25 grudnia. A do tego czasu ja muszę opłacać wszystkie składki w całości pomimo, iż nie pracuję od dwóch miesięcy... Czyli nie wiadomo skąd ale muszę do końca przyszłego tygodnia zapłacić kolejną składkę, a potem może jeszcze kolejną i ich to nie obchodzi skąd na to wezmę... Jak nie zapłacę to mnie wyrzucą z ubezpieczenia i mi ani złotówki nie wypłacą, a jak sobie obniżę na niższą to będą brali mi to pod uwagę przy obliczaniu wysokości wypłacanego świadczenia. Najgorsze jest to, że byłam u prawnika i stwierdził, że ZUS często tak robi i nie ma z nimi szans poza czekaniem.... Mam tylko nadzieję, że nie wpadną na pomysł by mi obniżyć świadczenia itd... Więc tylko życzę Ci powodzenia i obyś nie miała takich problemów z tą "MAFIĄ"...

Zgłoś nadużycie #7161 31 października 2013, 18:51

Dorota93 Supermama
http://allegro.pl/wzor-26-getry-legginsy-leginsy-norweskie-ocieplane-i3655167674... fajne co?

Zgłoś nadużycie #7162 31 października 2013, 18:52

Dorota93 Supermama

ewka90 napisał(a)

Oj Kincia niestety to nie wygląda tak kolorowo jak Ci się wydaję. Opiszę w skrócie całą sytuację. Prowadzę firmę od 1 lipca 2013 roku zgłosiłam się do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego opłacam składkę od podstawy 5 tyś czyli nie najwyższej. Prowadzę firmę związaną z nieruchomościami czego wymaga moja praca jako doradca ds nieruchomości (kontrakt itd). 2 września poszłam na L4 z powodu ciązy zagrożonej. Miałam do tego prawo ponieważ miałam ciągłość ubezpieczenia, do końca czerwca miałam umowę w firmie nieruchomości. Zapłaciłam całą składkę za wrzesień 4 października czyli teoretycznie do 4 listopada powinni mi przelać kasę ale... ale 25 października dostałam pismo, że muszę dostarczyć wszystkie dowody prowadzenia działalności itd itp więc tego samego dnia doniosłam wszystko co miałam faktury, deklarację Vat (jestem Vatowcem). Osiągam przychód w lipcu 5 tyś w sierpniu 4 tyś. Dziś dowiedziałam się, że oni wysłali jakieś pismo do skarbówki (nie wiem dokładnie jakie tego mi nie powiedzieli), co moim zdaniem jest bez sensu ponieważ dostarczyłam im wszystkie dowody na osiągany przeze mnie dochód i deklaracje, które składałam do skarbówki z tego dochodu. I dziś pani w ZUSie powiedziała mi, że oni mają 30 dni od dostarczenia przeze mnie wszystkich dokumentów ale za datę przyjmują dostarczenie do nich pisma, które im wyśle skarbówka a skarbówka ma podobno na to 30 dni też od daty kiedy ZUS do skarbówki te pismo wysłał. Czyli łącznie mają 60 dni na rozpatrzenie mojej sprawy czyli teoretycznie i prawnie mają czas do 25 grudnia. A do tego czasu ja muszę opłacać wszystkie składki w całości pomimo, iż nie pracuję od dwóch miesięcy... Czyli nie wiadomo skąd ale muszę do końca przyszłego tygodnia zapłacić kolejną składkę, a potem może jeszcze kolejną i ich to nie obchodzi skąd na to wezmę... Jak nie zapłacę to mnie wyrzucą z ubezpieczenia i mi ani złotówki nie wypłacą, a jak sobie obniżę na niższą to będą brali mi to pod uwagę przy obliczaniu wysokości wypłacanego świadczenia. Najgorsze jest to, że byłam u prawnika i stwierdził, że ZUS często tak robi i nie ma z nimi szans poza czekaniem.... Mam tylko nadzieję, że nie wpadną na pomysł by mi obniżyć świadczenia itd... Więc tylko życzę Ci powodzenia i obyś nie miała takich problemów z tą "MAFIĄ"...

o matko nic z tego nie kumam :D szczescie, ze nie musze

Zgłoś nadużycie #7163 31 października 2013, 19:06

lorelei_l Fajna mama
Dorota- jem razowy, bo lepiej na trawienie wpływa + dodatkowo ma żelazo :) więc lepiej na moją anemię.

Ewka- z ZUS to już tak jest, że jak oni coś chcą to niezwłocznie oznacza 7 dni pod groźbą grzywny do 30 tysięcy, ale jak od nich coś się wymaga to mają termin niezwłoczny 30 dni licząc od skompletowania dokumentacji do wydania decyzji, a oczywiście żadnych odsetek nie wypłacą. Współczuję i trzymam kciuki, żeby się szybko uwinęli.

Zgłoś nadużycie #7164 31 października 2013, 19:10

Dorota93 Supermama

lorelei_l napisał(a)

Dorota- jem razowy, bo lepiej na trawienie wpływa + dodatkowo ma żelazo :) więc lepiej na moją anemię.

Ewka- z ZUS to już tak jest, że jak oni coś chcą to niezwłocznie oznacza 7 dni pod groźbą grzywny do 30 tysięcy, ale jak od nich coś się wymaga to mają termin niezwłoczny 30 dni licząc od skompletowania dokumentacji do wydania decyzji, a oczywiście żadnych odsetek nie wypłacą. Współczuję i trzymam kciuki, żeby się szybko uwinęli.

ja jadłam ciemny, ale w ciąży lepiej "wchodzi" mi jasny :P

Zgłoś nadużycie #7165 31 października 2013, 19:14

lorelei_l Fajna mama
Dorota- tak już chyba jest, że w ciąży się smaki zmieniają. Ja nigdy w życiu nie byłam w stanie zjeść tranu, nawet w kapsułkach, a teraz mogę pić płynny i nawet nie popijać niczym innym :)

Zgłoś nadużycie #7166 31 października 2013, 19:15

Ja nie mogę jeść żadnego pieczywa :( Od samego początku ciąży mam po nim tak okropne wzdęcia, że wolę sobie darować :) Może dlatego też nie przytyłam tak dużo...

Zgłoś nadużycie #7167 31 października 2013, 19:15

ewka90 Gotowa na wszystko
Dzięki lorelei :)
Byłam dzisiaj na tej glukozie... :) NIE było tak źle jechałam tam przerażona a później się śmiałam z siebie bo to trochę wody z cukrem i dało się przeżyć... :)

Zgłoś nadużycie #7168 31 października 2013, 19:29

Ece Gotowa na wszystko
hejka!
Niutka26 i Kirsti30-fajne brzusie macie dziewczęta :-) .
Babeluniek-ja wierzę,że wszystko się ułoży i idealnie i będziecie spokojnie wić swoje nowe gniazdko :-) .
Lorelei_l-sliczne to ciacho i apetyczne-poproszę o kawałek ;-) .a z tym tranem to hardcore normalnie,mnie na samą myśl o nim robi się niedobrze.
Dorotka-nadmiar wydzieliny to norma w ciązy,pamiętam że z Martyną też tak miałam.Teraz z Adą nie jest tak obficie, ale bez wkładki nie odważyłabym sie chodzić.Też dziś cały dzień boli mnie brzuch i mam podejrzenie,że to jakaś wirusówka,bo Martyśka wróciła ze szkoły z rozwolnieniem i mówiła że koleżanka też miała,więc pewnie coś krąży w powietrzu.
Ewka90-wspólczuję problemów z ZUS-em-masakryczna intytucja szczególnie dla przedsiębiorców.Mój M też dziś dostał wezwanie na komisję do ZUS-u,bo jest na zwolnieniu powyżej 30 dni.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #7169 31 października 2013, 19:33

Ece Gotowa na wszystko
Ja jestem z kolei fanką chleba orkiszowego i bułek ze szpinakiem.Nie żałuję sobie w ciąży ;-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #7170 31 października 2013, 19:40

Konto usunięte
Babeluniek cieszę się że ta właścicielka nie robi Wam problemów ,a co do odnawiania mieszkania przez szwagra,to rozumiem Cię doskonale ,ja też nie chciałabym aby ktoś ustawiał po swojemu mieszkanie ,gdzie ja mam mieszkać...on może faktycznie nie wie że Wy tego nie chcecie i powiedz mu może że już dość Wam pomógł oddając to mieszkanie Wam i niech już nic tam nie robi ,bo Ci głupio itd. :)