Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #7111 31 października 2013, 9:50

Konto usunięte
Niutka na prawdę spory brzuszek :) śliczny !!! :*

Zgłoś nadużycie #7112 31 października 2013, 9:57

Dorota93 Supermama
boli mnie brzuch niemiłosiernie :(
idę na zakupy i pakuję się do łóżka...

Zgłoś nadużycie #7113 31 października 2013, 10:04

Niutka26 Gotowa na wszystko
Kincia dziękuje :)
Dorotko to idź kupić co masz i do łóżka-niech Igorek wypoczywa :)
A ja zamiast wziąć się do pracy i mieć wolne popołudnie to tylko szukam okazji żeby sobie usiąść i przerwe z Wami zrobić :D hehe kopniaka potrzebuje :) ale widząc podskakujący brzuszek synek nie próżnuje i spełnia mamy prośbe :)

Zgłoś nadużycie #7114 31 października 2013, 10:08

Anett Gotowa na wszystko
Dorotka jeszcze Cię tak trzyma od wczoraj? biedactwo, rumianek w rękę i do wyra :)
Kincia no dziwne są te babcie, teściowe itp itd mojej to najbardziej chodzi o to, że jak coś kupie długo przed urodzeniem dziecka to pecha przyniesie, chore oj chore, ale olewam ją nawet nic nie komentuje udając, że nie słyszę...
Jeśli chodzi o skurcze i podobne przygody nocne, to mnie dzisiaj nad ranem zbudziła niewładna ręka, tak mi zdrętwiała od ramienia po samą dłoń włącznie jak nigdy... ale cóż, zaliczam to do uroków :)

Niutka26 brzuszek na prawdę pokaźny, na pewno nie bliźniaki? :)

A mi się zachciało murzynka, podkład na ciacho już stygnie na werandzie i zaraz biorę się za dalszą produkcję :) koło południa lecę do przyjaciółki to akurat będzie do kawusi, jeszcze cieplutki :)

Zgłoś nadużycie #7115 31 października 2013, 10:31

Niutka26 Gotowa na wszystko
Anett nie strasz :D
mysle że usg by pokazało już dawno :)
ja też planuje coś upiec,ale zawsze mam dużo chęci i wymyślam ,co by tu upichcić,a przychodzi co do czego to kończy się na pustym piekarniku :) ale może 3 bita bo mi biszkopt został i muffinki z wisienkami.. zobaczymy co z tego zrobie :D

Zgłoś nadużycie #7116 31 października 2013, 10:36

babeluniek Gotowa na wszystko
Hej!
M. dziś rano był na zakupach i zamiast zwykłej mąki pszennej kupił krupczatkę więc pewnie i ja coś upiekę.
Niutka, bardzo ładny brzuszek :)

Zgłoś nadużycie #7117 31 października 2013, 10:50

Anett Gotowa na wszystko
No to bierzemy się za pieczenie :) mój murzyn już w piekarniku, dawno nie robiłam więc jestem ciekawa rezultatu.. :) a syn tak skakał podczas miksowania, chyba nie podobało mu się za bardzo :) ale na pewno będzie mu smakowało, tak czuję hi hi

Zgłoś nadużycie #7118 31 października 2013, 11:00

Konto usunięte
Dorota wypoczywaj i zdrowiej !!:* oby przestało Cię boleć !!!
dlaczego faceci muszą czasami być takimi niedojrzałymi chłopczykami ? teraz to dopiero się cieszę że urodzę dziewczynkę!

Zgłoś nadużycie #7119 31 października 2013, 11:05

Anett Gotowa na wszystko
Ej Kincia chciałaś nam dogryźć ?? :p

Zgłoś nadużycie #7120 31 października 2013, 11:10

Dorota93 Supermama
kincia nie igraj z losem, tu przewaga facetów ! :D
a co, Twój coś przeszkrobał? hihi
ja przyszłam z zakupów, lepiej mi jak się przewietrzyłam :) to idę zrobić wyrko, bo jest rozwalone i się biorę za obiad.
Mam takie niedyskretne pytanie. Czy Wy też macie tyle śluzu? Bo ja normalnie sie podtapiam. Już się wystraszyłam, że krwawię bo tak dużo tego :/

Zgłoś nadużycie #7121 31 października 2013, 11:14

Anett Gotowa na wszystko
Tak Dorota ja tak mam i za każdym razem pytam lekarza czy wszystko w porządku, ale znów zadam mu takie pytanie heh, bo czasem się sama stracham, że płyn owodniowy mi ucieka..

Zgłoś nadużycie #7122 31 października 2013, 11:28

Dorota93 Supermama

Anett napisał(a)

Tak Dorota ja tak mam i za każdym razem pytam lekarza czy wszystko w porządku, ale znów zadam mu takie pytanie heh, bo czasem się sama stracham, że płyn owodniowy mi ucieka..

ale to jest masakryczne uczucie, szczególnie jak się jest poza domem a nagle DUP. Matko ile razy ja się wystraszyłam !

Zgłoś nadużycie #7123 31 października 2013, 11:36

Anett Gotowa na wszystko
No ja też tak mam, że momentami czuję jak mi leci a wkładki idą masowo. Dorota musimy to przetrwać :)

Zgłoś nadużycie #7124 31 października 2013, 11:38

Dorota93 Supermama

Anett napisał(a)

No ja też tak mam, że momentami czuję jak mi leci a wkładki idą masowo. Dorota musimy to przetrwać :)

kto da radę, jak nie my ?? :)

Zgłoś nadużycie #7125 31 października 2013, 11:43

Dorota93 Supermama
jeju ale mam twardy brzuch... masakra

Zgłoś nadużycie #7126 31 października 2013, 11:51

Konto usunięte
Nie nie chciałam Wam dogryźć :P sorki jak to tak zabrzmiało :)
nie przeskrobał nic,tylko jest strasznie nerwowy i o wszystko się kłóci...ja rozumiem że ktoś ma alergie która nie daje normalnie funkcjonować ,ale ja też przechodze swoje ! ahhh... :(

Zgłoś nadużycie #7127 31 października 2013, 11:52

Konto usunięte

Dorota93 napisał(a)

jeju ale mam twardy brzuch... masakra

odpoczywaj :* mnie dziś też brzuch boli :( łączę się z Tobą w bólu :* a co do śluzu to też mam go sporo

Zgłoś nadużycie #7128 31 października 2013, 11:54

Dorota93 Supermama

kincia napisał(a)

Nie nie chciałam Wam dogryźć :P sorki jak to tak zabrzmiało :)
nie przeskrobał nic,tylko jest strasznie nerwowy i o wszystko się kłóci...ja rozumiem że ktoś ma alergie która nie daje normalnie funkcjonować ,ale ja też przechodze swoje ! ahhh... :(

faceci tego nie rozumieją... ja tak miałąm przedwczoraj. strasznie pokłóciłam się z Kamilem. byłam już przemęczona wszystkim. popłakałam się jak bóbr. wczoraj mi pomagał, że hoho :D

"Twardniejący brzuch w ciąży to najczęściej objaw skurczów Braxtona-Hicksa. Mogą się one zacząć pojawiać już około 20. tygodnia ciąży i są one całkowicie naturalne. Jeśli twardemu brzuchowi towarzyszą inne niepokojące objawy, takie jak krwawienie z dróg rodnych czy silny ból brzucha, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Mogą one oznaczać przedwczesny poród, a nawet poronienie.

Skąd się bierze twardniejący brzuch w ciąży?
Twardniejący brzuch w ciąży oznacza, że dochodzi do skurczu macicy, dużo jednak słabszego niż skurcze porodowe. Jeśli skurcze są niezbyt silne, nieregularne, powodujące raczej dyskomfort przypominający raczej skurcze menstruacyjne niż ból – są to skurcze przepowiadające, czyli skurcze Braxtona-Hicksa. To "ćwiczenie" mięśnia macicy przed porodem. Macica powoli przystosowuje się do mającego niedługo nadejść wielkiego wydarzenia."

Zgłoś nadużycie #7129 31 października 2013, 11:59

Dorota93 Supermama
Jak łagodzić twardy brzuch w ciąży?
Twardy brzuch wywołany skurczami przepowiadającymi można samodzielnie złagodzić, szczególnie jeśli skurcze są uciążliwe (jeśli jednak są bardzo bolesne, należy iść jak najszybciej do lekarza!). Aby zmniejszyć dyskomfort towarzyszący skurczom, trzeba zmienić pozycję ciała. Wstać i zrobić sobie krótki spacer, usiąść lub położyć się.

Rozkurczowo na mięśnie na pewno podziała ciepła, ale nie gorąca, kąpiel. Głaskanie i masowanie brzucha dodatkowo pogorszy sprawę, gdyż wywoła dodatkowe ruchy dzieckai dodatkowe skurcze. Można się od tego na jakiś czas powstrzymać. Dodatkową ulgę przyniosą techniki relaksacyjne i powolne oddychanie. Mięśnie się rozluźnią, a organizm zostanie dotleniony. Ważną rolę odgrywa tu także woda. Wypijanie około 2 litrów wody dziennie to obowiązek każdej przyszłej mamy. Zapobiegnie to odwodnieniu, które może wywołać takie objawy jak skurcze przepowiadające i twardy brzuch.

Zgłoś nadużycie #7130 31 października 2013, 12:22

kirsti30 Gotowa na wszystko
no to dołanczam do grona źle czujących się, leże jak stonka na sofie i gapie się w tv, boli mnie głowa i wogóle czuje się do dupy. A tak najbardziej tęsknie za przytulasami mojego i chyba łapie jakiegoś doła....ale za niedługo jade do rodziców to napewno podniosa mi ciśnienie heheh.

A co do śluzu mam podobnie, może nie mega ilości ale jest. no i brzucho wczoraj bolał mnie aż się bałam że coś jest nie tak, ale uspokoiłam się jak was czytam. Wiem że trzeba uważać na twardy i stawiający się brzuch, jak leżałam w szpitalu przywieźli dziewczyne z bólami i twardym brzuchem ona była coś około 24-26 tydzień, strasznie nerwowa dziewczyna, szkoda mi jej było, od samego rana awantury przez telefon ze swoim partnerem. No i była na kroplówce. Także musimy uważać i być czujne :)