Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #7011 30 października 2013, 11:49

Dorota93 Supermama

Anett napisał(a)

Czyżbym była sama ??
Tak sobie sprzątam i dumam co dziś na obiad... Mam kotleciki z indyka, mama kupiła kaszę gryczaną i w takim razie przydałby się jakiś nawilżacz hmm... chyba to będzie sosik grzybowy :) i co? i może mizeria, dawno nie jadłam :)

super pomysl! ja spisałam wszystko co już mam dla małego :D

Zgłoś nadużycie #7012 30 października 2013, 11:55

diaglab Gotowa na wszystko
Kirsti ale pysznosci dzis u Ciebie :-) az slinka cieknie: D

Ewka ponoc najlepiej jest o 18 zjesc ostatni posilek przed badaniami dnia nastepnego, tak by na czczo byc 8-12 h. Ale to tez zalezy jaki jest odstep miedzy ostatnim posilkiem a pojsciem spac. Glownie chodzi o to bys zachowala diete dzien przed badaniem taka jak zawsze i nie szla spac odrazu po zjedzeniu bo metabolizm w nocy jest wolniejszy :-) w przypadku krzywej cukrowej wydaje mi sie ze mozesz spokojnie 2h przed snem jesc. Pociesze Was ze gorzej jest jak bada sie gospodarke lipidowa(HDL,LDL, triglicerydy itd.)-wtedy faktycznie trzeba trzymac sie restrykcji godzinowych, tam jest nawet 12-16 h na glodzie i ostatni posilek to suchary :P

Zgłoś nadużycie #7013 30 października 2013, 12:00

Anett u mnie tez dzis kotlety ale ze schabu :-) ale smaka na mizerie mi zrobilas,tez juz dawno nie jadlam :P

Zgłoś nadużycie #7014 30 października 2013, 12:05

basza Fajna mama
Jak Ja rano wytrzymam tyle bez jedzenia to nie wiem, słabo mi się pewnie zrobi i tyle będzie. Chociaż może jak się pije glukozę to nie chce się jeść.
A mi się od paru dni chce wątróbki drobiowej - czytałam ze niby nie można, ale jak zjem ze dwa kawałeczki to chyba nic się nie stanie... napiszcie, że nie... plisssss ;-)

Zgłoś nadużycie #7015 30 października 2013, 12:07

Rano sie wazylam i tez 6 kg na plusie :-) ale u gina pewnie bedzie mniej. Nie wiem dlaczego takie roznice, moze waga mi szwankuje :P
jesli chodzi o ubrania to tesciowa nakupowala mi i spodnie i bluzki- w pierwsze mieszcze sie jeszcze na cale szczescie i sa to moje kochane rurki, gorzej z bluzkami-sa szerokie ale zaczynaja byc krotkie przez rosnacy brzuszek :-)

Zgłoś nadużycie #7016 30 października 2013, 12:07

kirsti30 Gotowa na wszystko
Jarzynki prawie gotowe na sałatke, barszczyk dochodzi....a w lodówce brak drożdzy...wrrr wycieczka do sklepu eh.
Ale mam dziwne zachciołki, zjadłam właśnie porcje frytasów i miske płatków z mlekiem :) miauuur. Czy wy też tak macie ;)

Zgłoś nadużycie #7017 30 października 2013, 12:15

basza napisał(a)

Jak Ja rano wytrzymam tyle bez jedzenia to nie wiem, słabo mi się pewnie zrobi i tyle będzie. Chociaż może jak się pije glukozę to nie chce się jeść.
A mi się od paru dni chce wątróbki drobiowej - czytałam ze niby nie można, ale jak zjem ze dwa kawałeczki to chyba nic się nie stanie... napiszcie, że nie... plisssss ;-)

ja tez zastanawiam sie jak wytrzymam ale przez cala noc bez jedzenia hihi :-) mysle ze po wypiciu glukozy przez te 2 h nie bedzie nam sie chcialo jesc bo niezle nas zaslodzi :-)

watrobka....mmmm....tez ostatnio zobaczylam ja w sklepie i tez mialam wielka ochote nia ale nie odwazylam sie jej kupic bo tez naczytalam sie o niej, ale chyba po paru kawalkach nic nie stanie :-) ja sie jak narazie za nia nie biore bo znajac mnie to na paru kawaleczkach nie skonczyloby sie :-)
sorki ze brak polskich znakow ale znowu na tableta sie przerzucilam bo na tel. nie moge sie cos zalogowac

Zgłoś nadużycie #7018 30 października 2013, 12:17

Anett Gotowa na wszystko
Kirsti30 zdarza się, że mam takie śmieszne zachcianki :)
Basza ja znowu słyszałam, że w wątróbce jest dużo żelaza czy czegoś tam, że warto zjeść... musisz o tym poczytać :p ach podziwiam, ja wątróbki nie wezmę do ust... :D
Diaglab to po ogóra do sklepu i będzie mizeria :)
Dorota i co niewiele brakuje już ??

A my dopiero się wybieramy na pierwsze zakupy dla dzidzi z moim M. w poniedziałek, hmm...nie wiem od czego zacząć, wózek generalnie mamy upatrzony to moja siostra się uparła, że kupi ale to w styczniu jakoś, łóżeczko mamy, ubranek też na razie nie kupujemy więc teraz co najlepiej ?? :)

Zgłoś nadużycie #7019 30 października 2013, 12:19

kirsti30 napisał(a)

Ale mam dziwne zachciołki, zjadłam właśnie porcje frytasów i miske płatków z mlekiem :) miauuur. Czy wy też tak macie ;)

Oj tak :-) moj M. po tych kombinacjach jedzeniowych zawsze dziwi sie ze do kibelka mnie nie pogoni :-)

Zgłoś nadużycie #7020 30 października 2013, 12:19

Anett Gotowa na wszystko
A podczas badania glukozy wcale nie jest tak źle jak się obawiacie, wcale nie chce się jeść ten cukier tak uderza do głowy :)

Zgłoś nadużycie #7021 30 października 2013, 12:21

babeluniek Gotowa na wszystko
Basza, ja ostatnio jadłam wątróbkę i żyję :) Ma dużo żelaza więc to plus, jednak ma też dużo witaminy A, która nie jest wskazana w nadmiernych ilościach. Ale też nie mogłam się oprzeć więc się skusiłam. Byle z umiarem :)

Zgłoś nadużycie #7022 30 października 2013, 12:22

babeluniek Gotowa na wszystko
Życzę Wam miłego dnia. Ja idę się zdrzemnąć, mam nadzieję, że czas mi szybko upłynie i obudzę się bez tego podłego nastroju...

Zgłoś nadużycie #7023 30 października 2013, 12:23

Dorota93 Supermama

Anett napisał(a)

Kirsti30 zdarza się, że mam takie śmieszne zachcianki :)
Basza ja znowu słyszałam, że w wątróbce jest dużo żelaza czy czegoś tam, że warto zjeść... musisz o tym poczytać :p ach podziwiam, ja wątróbki nie wezmę do ust... :D
Diaglab to po ogóra do sklepu i będzie mizeria :)
Dorota i co niewiele brakuje już ??

A my dopiero się wybieramy na pierwsze zakupy dla dzidzi z moim M. w poniedziałek, hmm...nie wiem od czego zacząć, wózek generalnie mamy upatrzony to moja siostra się uparła, że kupi ale to w styczniu jakoś, łóżeczko mamy, ubranek też na razie nie kupujemy więc teraz co najlepiej ?? :)

potem wam napiszę co mam :D narazie robię obiad i piszę z doskoku :)

Zgłoś nadużycie #7024 30 października 2013, 12:24

basza Fajna mama
Ja już zamówiłam na dzisiaj u Mamy :-) tą nieszczęsną wątróbkę, bo jak teraz sama zrobię mięsko to już go nie mam ochoty zjeść... no nic Ja się naczytałam, że nie można, a gdzie indziej nawet lekarze zalecają, a jeszcze w innym miejscach - że w małych ilościach na pewno nie zaszkodzi. I trzymam się tego ostatniego hihi.
Anett Ty dzisiaj podajesz smakowitości.
Kirsti mieszanki smakowe to w ciąży moja specjalność, chociaż te mega ekscentryczne już mi się skończyły - na początku ciąży śledzia w occie zagryzałam gorzką czekoladą - teraz chyba nie dałabym rady tego zjeść, chociaż bardzo bardzo mi smakowało. A na dzisiaj moją ulubioną "potrawą' jest soczek bananowo-jabłkowo-marchewkowy bez żadnych dodatków wyprodukowany przez moich Rodziców, miało być na zimę - ale chyba nie doczeka, bo codziennie buteleczka wyparowuje :-) .

Zgłoś nadużycie #7025 30 października 2013, 12:25

Anett Gotowa na wszystko
Hej Bąbeluniek a co to za zły nastrój ?? Oby minął razem ze snem :) ale może to taki dzień, ja dziś tak samo czuję się jakoś bezpłciowo, ogarnęłam sie podmalowałam oko posprzątałam i wraz jakoś tak o... :) ale uszy do góry! :)

Zgłoś nadużycie #7026 30 października 2013, 12:26

basza Fajna mama

babeluniek napisał(a)

Życzę Wam miłego dnia. Ja idę się zdrzemnąć, mam nadzieję, że czas mi szybko upłynie i obudzę się bez tego podłego nastroju...

to życzę miłych snów... a ten podły nastrój to tak o - czy ma jakąś konkretną przyczynę ?? Tulę mocno :-)

Zgłoś nadużycie #7027 30 października 2013, 12:27

Anett ogora mam, tylko brak smietany ale to sie da zalatwic :-) my kupilismy na poczatek pare ubranek na wyprawke do szpitala bo w sumie to najbardziej na poczatku sie przyda. Z lozeczkiem i wozkiem narazie sie wstrzymujemy, jeszcze czas. Moze kup cos dla siebie do szpitala, jak nie chcecie narazie kupowac ubranek dla dzidzi, moze pieluchy tetrowe w razie ulania sie pokarmu, wanienke, kocyki, rozek itp.

Zgłoś nadużycie #7028 30 października 2013, 12:33

Oj Babelunku :( przytulam mocno. Chyba to przez pogode. U mnie dzis pada deszcz i tez jeszcze w lozku leze, az wstyd sie przyznac, tez tak dziwnie sie czuje. Najlepiej to caly dzien bym spala. Ale czas wstac i obiad zrobic i przede wszystkim zjesc drugie sniadanie bo maluszek juz sie domaga

Zgłoś nadużycie #7029 30 października 2013, 12:36

Niutka26 Gotowa na wszystko
i przybory -nożyczki,buteleczki,smoczki,rękawiczki-nie drapki, ceratkę itd.
kosmetyków i pieluszek nie warto jeszcze kupować bo terminy mogą sie wczesniej pokończyć a pieluszki mogą podrażniać i uczulać-jednym dzieciom pampersy nie podejdą,a innym tylko takie :)
warto przetestowac jedną paczkę na początku-jak bedzie pasowało -kupić zapas ;)

Zgłoś nadużycie #7030 30 października 2013, 12:48

Konto usunięte
ale dzisiaj drukujecie tutaj :P ja mam trochę sprzątania ,a o 13 idę do lekarza rodzinnego po recepte i uwaga bez kolejki :D już widzę miny tych ludzi ,bo nie mam numerku :D
kurde tylko ja jestem taka gruba !! ważę 84 kg ,a ważyłam 70kg przed ciążą :( :(