Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #6991 30 października 2013, 8:47

basza Fajna mama
diaglab i dla Ciebie gratki... no to mamy 24 :-) jeszcze 16 :-)

Zgłoś nadużycie #6992 30 października 2013, 8:48

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry Mamusie :) zdążyłam tylko otworzyć ślepia i od razu do Was, no jeszcze siusiu po między hi hi, ale co za nałóg! :)
Qasha jeden dzień to też coś przy stałej pracy, spędź go jak najlepiej :) współczuję takiej męczącej nocki, zwłaszcza że teraz nie możesz odpocząć tylko do praaacy. Ja też ostatnio znów mam problemy z bezsennością do tego budzę się z bólem głowy... ale jak to ładnie powiedziała Kincia musimy się zacząć przestawiać na nocny trybik :)
Ece to prawda, na te 3 m-ce to bez sensu są wielkie zakupy... Dobrze, że wyniki glukozy są prawidłowe a morfologia jak to morfologia, właśnie wcinaj brokuły i będzie dobrze :) a 5kg to jest nic Kochana :)
Niutka26 no wyglądają na cieplutkie te ubranka ale oby nie wyrósł z tego za szybko :) pod koniec września kupiłam podobnego misia siostrzenicy M. jak się urodziła w rozm.62 ale już wczoraj dzwoniła siostra M czy będziemy chcieli ubierać swojego w takie coś bo jej mała wyrosła, długo jej nie posłużył prezent :( ale z drugiej strony my skorzystamy :)
Ewka90 a co tam u Ciebie poza tym ?? :)

No nie wiem wątpliwe jest to, że po porodzie odeśpimy, ewentualnie w pierwszych dobach w szpitalu ale znając siebie emocje nie pozwolą mi zmrużyć oka chyba, że będę baaaaaaaaardzo wycieńczona....

A co na śniadanie ?? :)

Miłego dnia Gwiazdy :)

Zgłoś nadużycie #6993 30 października 2013, 9:05

Dorota93 Supermama
hej, miłego dnia :)
u mnie na sniadanko kanapki z serkiem do smarowania i zodkiewka, do tego herbatka z cytrynka :)

Zgłoś nadużycie #6994 30 października 2013, 9:07

Niutka26 Gotowa na wszystko
Basza,Kincia,Diaglab dziękuje :) )
zdałam sobie ostatnio sprawę,że to ostatni tydzień 2-go trymestru,zatem za tydzień zaczynamy trzeci i ostatni sezon :D
wg usg i tak mam termin na 6 luty,więc powinnam być w 26 a nie 25 tyg.ciąży,ale i tak nikt nie zgadnie kiedy nasz maluch będzie chciał nas w końcu poznać :)
gratuluje Wam również skończonych tygodni ;)
oby tak dalej i oby te nasze skarby zdrowo rosły :)
Czy Was też ostatnio tak bardziej intensywnie kopią? Wcześniej tylko wieczorem jak już leżałam wygodnie w łóżku-teraz jak chodze,stoję,pracuję czy jem :) caaaały czas :)
i jak Mąż całuje i mówi do brzuszka to też kopie,hehe mały berbeć :D

zrobiła Wam się taka ciemna kreska wzdłuż brzuszka? przechodząca przez pępek aż po spojenie łonowe? bo ja już mam taką.

Zgłoś nadużycie #6995 30 października 2013, 9:18

Dorota93 Supermama

Niutka26 napisał(a)

Basza,Kincia,Diaglab dziękuje :) )
zdałam sobie ostatnio sprawę,że to ostatni tydzień 2-go trymestru,zatem za tydzień zaczynamy trzeci i ostatni sezon :D
wg usg i tak mam termin na 6 luty,więc powinnam być w 26 a nie 25 tyg.ciąży,ale i tak nikt nie zgadnie kiedy nasz maluch będzie chciał nas w końcu poznać :)
gratuluje Wam również skończonych tygodni ;)
oby tak dalej i oby te nasze skarby zdrowo rosły :)
Czy Was też ostatnio tak bardziej intensywnie kopią? Wcześniej tylko wieczorem jak już leżałam wygodnie w łóżku-teraz jak chodze,stoję,pracuję czy jem :) caaaały czas :)
i jak Mąż całuje i mówi do brzuszka to też kopie,hehe mały berbeć :D

zrobiła Wam się taka ciemna kreska wzdłuż brzuszka? przechodząca przez pępek aż po spojenie łonowe? bo ja już mam taką.

mnie kopie już bardziej, ale nie mam tej kreski :)
mi lekarz powiedział, że mam jednak termin na 15 (wyliczył to z ostatniej miesiączki), ale ja wiem, że ten mój "okres" , którego daty dokładnie nie znam ma się nijak do USG, gdzie maluch jest starszy i większy. I bądź tu mądrym :)

Zgłoś nadużycie #6996 30 października 2013, 9:24

diaglab Gotowa na wszystko

basza napisał(a)

diaglab i dla Ciebie gratki... no to mamy 24 :-) jeszcze 16 :-)

Dziękuję :-) ,fajnie że mamy ten sam tydzień ciąży, choć u mnie wg usg będzie 23 t 1 d. Ale już raz tak miałam że nadgonił tą różnicę ;-) Ciekawe czy dotrwam aż 16 tygodni, bo po wczorajszym zaczynam wątpić.
Niutka ja też mam brązową linię ale już od dość dawna :-) s jeśli chodzi o aktywność to zależy to od jego humoru :-) ma ciche dni i takie w których później nadrabia podwójnie kopniakami. Ale zauważyłam też rytm dobowy- w nocy, przed obiadem i wieczorem tak od godz. 18 wierci się niesamowicie :-P w nocy to aż Tatuś czuje jego kopniaki :-D a co! Niech poczuje jak to jest gdy nie można spać przez figle Małego hihi :-D

Zgłoś nadużycie #6997 30 października 2013, 9:24

Anett Gotowa na wszystko
Mmm... Dorotka apetycznie, rzodkiewkę bym wsunęła :) u mnie były kanapki z szyneczką i pomidorkiem i tak samo herbata z cytryną :)
U mnie też ciągle się zmienia, termin wg miesiączki już jest 11.02 a wg usg 8.02 ale i tak każdy jak pyta to odpowiadam pierwszy termin czyli Walentynki :) najbardziej mi się podoba :)
Czas się ogarnąć :)

Zgłoś nadużycie #6998 30 października 2013, 9:27

Dorota93 Supermama
mm a herbatka z cytrynką pyszna jest :)

Zgłoś nadużycie #6999 30 października 2013, 9:33

basza Fajna mama

diaglab napisał(a)

Dziękuję :-) ,fajnie że mamy ten sam tydzień ciąży, choć u mnie wg usg będzie 23 t 1 d. Ale już raz tak miałam że nadgonił tą różnicę ;-) Ciekawe czy dotrwam aż 16 tygodni, bo po wczorajszym zaczynam wątpić.
Niutka ja też mam brązową linię ale już od dość dawna :-) s jeśli chodzi o aktywność to zależy to od jego humoru :-) ma ciche dni i takie w których później nadrabia podwójnie kopniakami. Ale zauważyłam też rytm dobowy- w nocy, przed obiadem i wieczorem tak od godz. 18 wierci się niesamowicie :-P w nocy to aż Tatuś czuje jego kopniaki :-D a co! Niech poczuje jak to jest gdy nie można spać przez figle Małego hihi :-D

taka różnica - to może wynikać też z błęd usg, bo ono podaje tylko wartości przybliżone i czasami przy porodzie okazuje się, że bardzo przybliżone. Moja koleżanka na chwilę przed cesarką miała usg i podało, że mała waży 2,4kg a urodziła się jakoś 3,6kg.... Diaglab ja też ciągle boję się przedwczesnego porodu, tak to już jest jak ciąża na początku jest zagrożona, potem od czasu do czasu jakieś plamienia, ten napiety brzuch - mamy wiele podobnych cech w tych naszych ciążach, Ja modlę się byle do stycznia :-) potem już będzie z górki. Chociaż na początku myślałam - byle pierwszy trymestr, potem byle do 16 tygodnia, potem do 22 i tak ciągle byle do czegoś. Jeśli chodzi o kopanie to też zauważyłam pory o ktorych Niunia jest bardziej aktywna, chociaż jak potrzebuje jedzonka to też wierci się niesamowicie....

Zgłoś nadużycie #7000 30 października 2013, 9:34

basza Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

mm a herbatka z cytrynką pyszna jest :)

pyszna, pyszna - a Ja do śniadanka kawa z mleczkiem zagryziona magnezem heheheheh

Zgłoś nadużycie #7001 30 października 2013, 9:39

Anett Gotowa na wszystko
Właśnie miałam Wam pisać, że ja krechy na brzuchu nie mam, zawsze mój M się dopytuję czy mam kreche już bo jego siostra miała prawie od początku, moja odpowiedź do tej pory była taka sama 'nie, nie, nie' a teraz się przebierałam i akurat lusterko było na mnie skierowane, patrze a tam zaczyna się pojawiać kreska pod pępkiem heh śmieszne, jeszcze jest taka lekka ale jest.... frajda :)
Słuchajcie ja wiedziałam, że tak jest u ciężarnych ale właściwie nigdy sie nie zastanawiałam o co chodzi w tej kresce ?? ??

Zgłoś nadużycie #7002 30 października 2013, 9:44

Dorota93 Supermama
eee właśnie!!

Zgłoś nadużycie #7003 30 października 2013, 10:10

diaglab Gotowa na wszystko

basza napisał(a)

taka różnica - to może wynikać też z błęd usg, bo ono podaje tylko wartości przybliżone i czasami przy porodzie okazuje się, że bardzo przybliżone. Moja koleżanka na chwilę przed cesarką miała usg i podało, że mała waży 2,4kg a urodziła się jakoś 3,6kg.... Diaglab ja też ciągle boję się przedwczesnego porodu, tak to już jest jak ciąża na początku jest zagrożona, potem od czasu do czasu jakieś plamienia, ten napiety brzuch - mamy wiele podobnych cech w tych naszych ciążach, Ja modlę się byle do stycznia :-) potem już będzie z górki. Chociaż na początku myślałam - byle pierwszy trymestr, potem byle do 16 tygodnia, potem do 22 i tak ciągle byle do czegoś. Jeśli chodzi o kopanie to też zauważyłam pory o ktorych Niunia jest bardziej aktywna, chociaż jak potrzebuje jedzonka to też wierci się niesamowicie....

Też słyszałam o tym usg, a już w szczególności że nie ma co sugerować się wagą :-) widzę że mamy identyczne obawy - ja też tak mam że cieszę się z każdego skonczonego tygodnia...
Mój szkrab też się ożywia jak jest głodny hihi :-D
Ta brązowa linia ( linea negra) to naturalne przebarwienie skóry.. W ciąży mamy zwiększone wydzielanie hormonów m.in. przez przysadke mózgową ( przez to powieksza nam się w ciąży) w tym melanotropiny i to ona powoduje właśnie u nas różne zmiany w skórze :-) dobrze że teraz nie ma lata i ostrego słońca bo nabawilybysmy się dodatkowych przebarwień :-P ale nie martwcie się-ta linia zniknie nam do paru m-cy po porodzie :-)

Zgłoś nadużycie #7004 30 października 2013, 10:13

ewka90 Gotowa na wszystko
Ja już mam kreskę od jakiś dwóch tygodni i ostatnio mi tak brzuszek urósł, że czuję takie ciągniecie od kręgosłupa na boki tak jakby skóra się naciągała...
No i koniec marzeń... :) Jakoś w czwartym miesiącu dostałam od koleżanki takie fajne rurki ciążowe i tak się cieszyłam, że do nich wchodzę, bo ta koleżanka taka chudzinka ale... nadal do nich wchodzę ale już nie są takie luźne... Na biodrach zbiera mi się taka warstwa tłuszczyyku, czego nigdy tam nie miałam, no i uda też widzę coraz szersze, a zawsze miałam szczupłe nogi i taką szparę pomiędzy udami ale coś mi się wydaje, że niedługo zniknie... Siostra podarowała mi spodnie na początku ciąży w których nie chodziła w tej ciąży bo miała za szerokie ja też miałam... ale od kilku dni widzę, że chyba te będą moim przyjacielem do końca ciąży, a nie te piękne rurki... No ale czego się nie robi dla Maluszka...
Też przybrałam jak do tej pory niecałe 5 kg ale czuję się już taka ciężka i trudno mi się w cokolwiek ubrać, bo wydaje mi się, że we wszystkim wyglądam jak wieloryb... A ciekawe ile na plusie będzie do końca...
Ale koniec narzekania...
Lekarz mi mówił, że jak jutro mam badanie krzywej cukrowej to dzisiaj mogę jeść tylko do 18. Czy to prawda?

Zgłoś nadużycie #7005 30 października 2013, 10:15

Niutka26 Gotowa na wszystko
troche tutaj o tym piszą- http://parenting.pl/portal/linia-na-brzuchu-w-ciazy

Zgłoś nadużycie #7006 30 października 2013, 10:48

kirsti30 Gotowa na wszystko
Dzień dobry popołudnie. Ja najpóźniej ale wstałam dużo wcześniej, zielonka obrana i będzie sałatka jarzynowa się kroiła wieczorem plus barszczyk czerwony i paszteciki także wracam do kuchni.

Nie moge siedzieć długo bo boli...plecka i ciężko się oddycha...czy wy też się tak męczycie. A małe i u mnie się wierci, za każdy takie wiercik to wiem za co cierpię i że w chatce wszystko ok :)

Udanego dnia kochane :)

Zgłoś nadużycie #7007 30 października 2013, 10:48

basza Fajna mama

diaglab napisał(a)

Też słyszałam o tym usg, a już w szczególności że nie ma co sugerować się wagą :-) widzę że mamy identyczne obawy - ja też tak mam że cieszę się z każdego skonczonego tygodnia...
Mój szkrab też się ożywia jak jest głodny hihi :-D
Ta brązowa linia ( linea negra) to naturalne przebarwienie skóry.. W ciąży mamy zwiększone wydzielanie hormonów m.in. przez przysadke mózgową ( przez to powieksza nam się w ciąży) w tym melanotropiny i to ona powoduje właśnie u nas różne zmiany w skórze :-) dobrze że teraz nie ma lata i ostrego słońca bo nabawilybysmy się dodatkowych przebarwień :-P ale nie martwcie się-ta linia zniknie nam do paru m-cy po porodzie :-)

Kochana wierzę, że jeszcze długo będziemy się wspólnie cieszyć z każdej środy :-)

Zgłoś nadużycie #7008 30 października 2013, 10:51

kirsti30 Gotowa na wszystko
http://www.youtube.com/watch?v=5rXBNqVbC6g&list=RD027IRIP-hSfJ0

Zgłoś nadużycie #7009 30 października 2013, 10:55

Anett Gotowa na wszystko
To i tak zadziwiająca jest ta kreska, że akurat robi się idealnie prosto wzdłuż brzucha hi hi
No dobra ja przytyłam 6 i też czułam się tłustawo ale jak oglądam się na zdjęciach lub filmie (np z wesela) to cofam te myśli :) nie mogę narzekać ale z ubraniem i tak mam problem :)
He he wczoraj moja mama kupiła sobie bluzę w ciuchlandzie w zajebistym stanie i to rozmiar jakiś XL albo jakiś większy i trochę ją opina, słuchajcie założyłam ją od tak no i na mnie w sam raz hi hi nawet jak brzuchal mi urośnie to będę miała w czym latać a to taki ładny kolorek mięty :) i to z ciuchlandu wow :)

Ja tam przed badaniem glukozy poprzedniego dnia wcale się nie ograniczałam, do wieczora zapychałam się słodkościami bo akurat byłam u koleżanki na kawie :) a wyniki były bardzo dobre :)

Zgłoś nadużycie #7010 30 października 2013, 11:41

Anett Gotowa na wszystko
Czyżbym była sama ??
Tak sobie sprzątam i dumam co dziś na obiad... Mam kotleciki z indyka, mama kupiła kaszę gryczaną i w takim razie przydałby się jakiś nawilżacz hmm... chyba to będzie sosik grzybowy :) i co? i może mizeria, dawno nie jadłam :)