Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #6791 28 października 2013, 14:21

babeluniek Gotowa na wszystko
Niutka, ja właśnie wczoraj się zastanawiałam czy nie zabrać się za lepienie pierogów, bo mnie na szpinak naszło ale w końcu kupiłam gotowe :P

Anett, rozbrajasz mnie czasem swoimi opisami :P Gratuluję zdanej poprawki! Też wczoraj pokusiłam się na Maka i się z niego wytoczyłam :P Za to dzisiaj zdrowo jem, w ramach pokuty :)

Dorota, ale Ci zazdroszczę tych przygotowań :P Ja nadal nie wiem na czym stoję i nie wiem gdzie będę mieszkać więc się wstrzymuję. Ale jest sukces! Podeszłam M.
Od dawna planowałam okleić szafę w przedpokoju, bo po remoncie nam ona nie pasowała więc znalazłam na allegro fajne okleiny i wysłałam M. linka :P On pyta po co, to mu mówię, że na szafę i nagle stwierdził, że to nie ma sensu, bo się wyprowadzamy :P To spytałam kiedy i uwaga! Umówił się dziś z bratem, żeby obgadać szczegóły :) No sukces!

Zgłoś nadużycie #6792 28 października 2013, 15:26

Anett Gotowa na wszystko
Bąbeluniek cieszę się, że chociaż w części mogę się przyczynić do poprawy humoru hi hi :p powiem Ci, że świetnie wymyśliłaś z tymi okleinami, trzeba przyznać że jak trzeba to niezłe konspiratorki z nas, babek :)
Ehh... a co zdrowego odżywiania, już siostra namówiła mnie na pąka z bitą smietaną do kawy no i jak ja mam się oprzeć skoro to mój ulubiony.. wrrr.... reszta dnia na jabłkach :)

Zgłoś nadużycie #6793 28 października 2013, 16:05

Anett, ja miałam dziś zdrowo a właśnie zjadłam 5 eklerków! Na szczęście tych mini eklerków :P

Wiecie co? Ten mój chłop to mnie kiedyś wykończy! Wiecie co wymyślił? Że przeprowadzimy się jeszcze przed świętami a żeby nie płacić jeszcze za styczeń, to zostawimy tym właścicielom naszą pralkę. Pralkę, którą kupiliśmy 3 lata temu i jest super pralką! Bo przecież w tamtym mieszkaniu jest jakaś pralka po babci :P Co za człowiek! I jeszcze się zdziwił, że się tak bardzo nie zgadzam :P

Zgłoś nadużycie #6794 28 października 2013, 16:26

Niutka26 Gotowa na wszystko
jestem z powrotem :)
nalepiuam 90 pierogów,zjadłam caaaały talerz ,a tu jeszcze sałatka do zjedzenia wieczorem( żeby się nie zepsuła co nie? ) :)
teraz pączuś do inki z mlekiem..eh i jak mam nie rosnąc jak tu taki apetyt? :)
w poniedziałek wizyta to zobaczymy ile przybyło ;)
babeluniek-w końcu jakiś postęp..
pogadaj z mężem i powiedz,że nawet mozecie i do lytego wszystko tam na spokojnie szykować,bylebyś z maluszkiem mogła już tam prosto ze szpitala pojechać i zostać na stałe.Wcześniej nie był pewny niczego,a teraz nagle juuż przez świętami.. eh te chłopy :P
Anett ja tez gratuluje :)

Zgłoś nadużycie #6795 28 października 2013, 16:27

nalepiłam 90 pierogów,zjadłam caaaały talerz ,a tu jeszcze sałatka do zjedzenia wieczorem( żeby się nie zepsuła co nie? ) :)
pogadaj z mężem i powiedz,że nawet mozecie i do lutego wszystko tam na spokojnie szykować,bylebyś z maluszkiem mogła już tam prosto ze szpitala pojechać i zostać na stałe.Wcześniej nie był pewny niczego,a teraz nagle juuż przez świętami.. eh te chłopy :P

Zgłoś nadużycie #6796 28 października 2013, 17:02

Dorota93 Supermama

Anett napisał(a)

Jesteście niesamowite, tyle stron od piątku ale nadrobiłam :) a niedawno co wstałam, siostra śpi po nocy w pracy i mnie też tak zmorzyło, że nic nie myśląc wpakowałam się do niej pod kołdrę i tym sposobem odespałam wreszcie cały weekend :) a co do weekendu, oczywiście szkoła to nic ciekawego ale jakoś przetrwałam, najważniejsze że ZALICZYŁAM tą poprawkę, pomijając fakt że na wyniki czekałam 2 godz siedząc na korytarzu, na szczęście mój M mi dzielnie towarzyszył :) a potem zabrał mnie na randkę, zaczęliśmy od Mc bo o tym marzyłam podczas tego czekania, najedliśmy się do nieprzytomności wręcz i poszliśmy na film :) uhh..mój brzuch ciężko zniósł taką porcję jedzenia, po 2 krokach miałam straszną kolkę i do tego ten słynny pingwini marsz i to żółwim tempem, no szybciej się nie dało... Mój M był pod wrażeniem, że taka ociężała się robię haha :)

I właśnie, tak jak mówiła Qasha w naszych okolicach było naprawdę ok 24/25 stopni, gotowałam się cała wczoraj, miałam ochotę się rozebrać bo gorąco mi było w każdy centymetr ciała no ale na auli pełnej studentów nie wypada chyba :) hi hi i wczoraj dalsza część morderczego jadła, dałam się koleżance wyciągnąć na kebab amrit, oj ja głupia :) ale raz na 2 tyg można :) wieczór też spędziłam z M, cały czas gadał i szeptał czułe słówka do brzucha a mały do niego pukał :) tak zleciał weekend, dziś rano musieliśmy się rozejść każdy w swoją stronę :)

A co do 'dupy' hi hi też to mam, i bardzo się ostatnio zestresowałam że tak mnie zabolało, nie mogłam się ruszyć wręcz, uspokoiłyście mnie że chodzi tu o ten środek ciężkości ...

gratulacje!! :) super, że zdałaś :)
mmm Mc i kebab pychotka :)

Zgłoś nadużycie #6797 28 października 2013, 17:03

lorelei_l Fajna mama
Witajcie Mamusie,

Babeluniek- fajnie, że Twój mąż chociaż zaczął o konkretach związanych z przeprowadzką mówić. A co do pralki to zaproponuj mu zrobienie prania na starej i pewnie przejdzie mu ochota, zwłaszcza jak sobie sprawdzi ile kosztuje ewentualny serwis sprzętu.

Niutka, ale mi smaka zrobiłaś na pierogi teraz, chyba nie zdzierżę i sobie kupię, bo na robienie to za leniwa jestem :)

Zaraz mam się z mężem na zakupy jedzeniowe wybrać, a się taka wichura zerwała, że średnio mi się chce wychodzić z domu. Niestety muszę, bo mi się jeszcze witaminy skończyły i na jutro już nie mam.

Zgłoś nadużycie #6798 28 października 2013, 17:04

Dorota93 Supermama

babeluniek napisał(a)

Niutka, ja właśnie wczoraj się zastanawiałam czy nie zabrać się za lepienie pierogów, bo mnie na szpinak naszło ale w końcu kupiłam gotowe :P

Anett, rozbrajasz mnie czasem swoimi opisami :P Gratuluję zdanej poprawki! Też wczoraj pokusiłam się na Maka i się z niego wytoczyłam :P Za to dzisiaj zdrowo jem, w ramach pokuty :)

Dorota, ale Ci zazdroszczę tych przygotowań :P Ja nadal nie wiem na czym stoję i nie wiem gdzie będę mieszkać więc się wstrzymuję. Ale jest sukces! Podeszłam M.
Od dawna planowałam okleić szafę w przedpokoju, bo po remoncie nam ona nie pasowała więc znalazłam na allegro fajne okleiny i wysłałam M. linka :P On pyta po co, to mu mówię, że na szafę i nagle stwierdził, że to nie ma sensu, bo się wyprowadzamy :P To spytałam kiedy i uwaga! Umówił się dziś z bratem, żeby obgadać szczegóły :) No sukces!

grunt to podejść chłopa sposobem :D

Zgłoś nadużycie #6799 28 października 2013, 17:06

Dorota93 Supermama

Niutka26 napisał(a)

nalepiłam 90 pierogów,zjadłam caaaały talerz ,a tu jeszcze sałatka do zjedzenia wieczorem( żeby się nie zepsuła co nie? ) :)
pogadaj z mężem i powiedz,że nawet mozecie i do lutego wszystko tam na spokojnie szykować,bylebyś z maluszkiem mogła już tam prosto ze szpitala pojechać i zostać na stałe.Wcześniej nie był pewny niczego,a teraz nagle juuż przez świętami.. eh te chłopy :P

90npierogów o mamusiu ! :D a napisz mi jak robisz pierogi. Jeszcze nigdy sama nie robiłam, więc poproszę przepis jak do dzieciaka :D

Zgłoś nadużycie #6800 28 października 2013, 17:11

Dorota93 Supermama

lorelei_l napisał(a)

Witajcie Mamusie,

Babeluniek- fajnie, że Twój mąż chociaż zaczął o konkretach związanych z przeprowadzką mówić. A co do pralki to zaproponuj mu zrobienie prania na starej i pewnie przejdzie mu ochota, zwłaszcza jak sobie sprawdzi ile kosztuje ewentualny serwis sprzętu.

Niutka, ale mi smaka zrobiłaś na pierogi teraz, chyba nie zdzierżę i sobie kupię, bo na robienie to za leniwa jestem :)

Zaraz mam się z mężem na zakupy jedzeniowe wybrać, a się taka wichura zerwała, że średnio mi się chce wychodzić z domu. Niestety muszę, bo mi się jeszcze witaminy skończyły i na jutro już nie mam.

ja właśnie wróciłam z takich zakupów :)

Zgłoś nadużycie #6801 28 października 2013, 17:18

lorelei_l Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

ja właśnie wróciłam z takich zakupów :)

Ja się ostatnio zastanawiałam nad skorzystaniem z kasy pierwszeństwa- miałaś kiedyś Dorota tą możliwość? tzn że jak jest duża kolejka to jesteś obsługiwana przy osobnej kasie?

Zastanawiam się jakby zareagowali ludzie, ale chyba będę dopiero z tej opcji korzystać podczas dużych zakupów świątecznych. Pewnie tłum nie będzie zbyt szczęśliwy z tego powodu :)

Zgłoś nadużycie #6802 28 października 2013, 17:22

Dorota93 Supermama

lorelei_l napisał(a)

Ja się ostatnio zastanawiałam nad skorzystaniem z kasy pierwszeństwa- miałaś kiedyś Dorota tą możliwość? tzn że jak jest duża kolejka to jesteś obsługiwana przy osobnej kasie?

Zastanawiam się jakby zareagowali ludzie, ale chyba będę dopiero z tej opcji korzystać podczas dużych zakupów świątecznych. Pewnie tłum nie będzie zbyt szczęśliwy z tego powodu :)

no właśnie nigdy nie próbowałam. Zazwyczaj jeżdzę na zakupy w tygodniu jak jest mało ludzi. Ale w święta i ja skorzystam :D !!

Zgłoś nadużycie #6803 28 października 2013, 17:26

Dorota93 napisał(a)

90npierogów o mamusiu ! :D a napisz mi jak robisz pierogi. Jeszcze nigdy sama nie robiłam, więc poproszę przepis jak do dzieciaka :D

:) w gotowaniu raczej za dobra nie jestem-sama jeszcze się uczę :) w pieczeniu mogłabym się wypowiedzieć,bez problemu,ale napisze jak ja robię :)
2kostki sera półtłustego
ok.1kg ziemniaków-gotuje,studzę.
Ser i ziemniaki mielę w maszynce do mięsa,dodaje pieprz,sól,wegete lub magi ( do smaku) i 1-2 cebulki podsmażone na masełku lub oleju-przestudzone)
to wszystko mieszam,doprawiam o ile jest taka potrzeba
ciasto-na taką ilość farszu robię z 0,75 kg mąki pszennej( najlepiej tortowa typ 450 lub 500)
do tego 2 jaja
pół łyżki soli
2 łyżki margaryny śniadaniowej( takiej do smarowania pieczywa)
ok.1,5 szkl.ciepłej wody
to zagniatam na stolnicy podsypując od czasu do czasu mąką -(ciasto ma byc dobrze wyrobione,nie rzadkie ale i nie za twarde-takie elastyczne,po chwili leżenia na stolnicy robi się mięciutkie
Wałkuje połowę z tego-dosyć cienko,wycinam szklanka i z farszu toczę małe kulki i nakładam na wycięte ciasto-tym sposobem wiem czy mi wystarczy farszu czy zostanie i staram sie trafić ;)
potem wrzucam do wrzątku z łyżką oleju ( żeby się nie kleiły) i od podejścia do góry gotuje ok.4 minut.
polewam masełkiem i do brzuszka :) )

Zgłoś nadużycie #6804 28 października 2013, 17:27

qasha Fajna mama
Anett super :) a kebab Amrit - najlepszy w Warszawie :) ja zawsze na Ochocie jadam :D ale w suemie dawno nie jadłam, z pół roku :/

Babeluniek - truj mu z ta pralką jak z przeprowadzka :) ugnie się :) a co do kasy za styczen to najpierw pogadajcie z wlascicielami, moze wcale nie bedziecie musieli placic bo zgodza sie na krotszy okres wypowiedzenia. sa jeszcze do stycznia dwa miesiace wiec na pewno kogos znajda na to mieszkanko :) trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #6805 28 października 2013, 17:29

Dorota93 Supermama

Niutka26 napisał(a)

:) w gotowaniu raczej za dobra nie jestem-sama jeszcze się uczę :) w pieczeniu mogłabym się wypowiedzieć,bez problemu,ale napisze jak ja robię :)
2kostki sera półtłustego
ok.1kg ziemniaków-gotuje,studzę.
Ser i ziemniaki mielę w maszynce do mięsa,dodaje pieprz,sól,wegete lub magi ( do smaku) i 1-2 cebulki podsmażone na masełku lub oleju-przestudzone)
to wszystko mieszam,doprawiam o ile jest taka potrzeba
ciasto-na taką ilość farszu robię z 0,75 kg mąki pszennej( najlepiej tortowa typ 450 lub 500)
do tego 2 jaja
pół łyżki soli
2 łyżki margaryny śniadaniowej( takiej do smarowania pieczywa)
ok.1,5 szkl.ciepłej wody
to zagniatam na stolnicy podsypując od czasu do czasu mąką -(ciasto ma byc dobrze wyrobione,nie rzadkie ale i nie za twarde-takie elastyczne,po chwili leżenia na stolnicy robi się mięciutkie
Wałkuje połowę z tego-dosyć cienko,wycinam szklanka i z farszu toczę małe kulki i nakładam na wycięte ciasto-tym sposobem wiem czy mi wystarczy farszu czy zostanie i staram sie trafić ;)
potem wrzucam do wrzątku z łyżką oleju ( żeby się nie kleiły) i od podejścia do góry gotuje ok.4 minut.
polewam masełkiem i do brzuszka :) )

dziękuję ! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #6806 28 października 2013, 17:29

Anett Gotowa na wszystko
Ja daruje sobie na razie proszenie o pierwszeństwo, wiem jak to wygląda więc jak się dobrze czuje to stoje w kolejkach albo proszę o zajęcie kolejki i siadam :)
Rozmawiałyście wcześniej o kurtkach, płaszczach itd, hi hi pomysłowa ta kurtka dla dwojga co Ece wstawiła link ale ja juz na szczęście się zaopatrzyłam, miałam wyrzuty sumienia przez cene ale teraz nie żałuję, na prawdę mi się przydaje... A wygląda tak :)

Zgłoś nadużycie #6807 28 października 2013, 17:37

Dorota93 Supermama
łaaadna :)

Zgłoś nadużycie #6808 28 października 2013, 17:47

Anett, mam bardzo podobną :)

Zgłoś nadużycie #6809 28 października 2013, 17:47

Dorota93 Supermama
mam bardzo podobną. a to jest typowo ciążowa?

Zgłoś nadużycie #6810 28 października 2013, 17:50

Qasha, ja mu już wybiłam z głowy to zostawianie pralki :P
Ale jestem zadowolona teraz :) Siedzimy i piszemy ze sobą, podsyła mi linki z różnymi propozycjami mebli kuchennych, kuchenek :P No, tak to ja lubię jak coś się dzieje :P