Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #6071 17 października 2013, 19:54

Konto usunięte
Bąbeluniek ,no ucisk czuje w kroczu między pachwinami ,leże i staram się nie ruszać ,tylko że musiałabym jeszcze dziś wziąść prysznic... :D a jakie imie wybraliście ? :)
Kinia hehe no masz racje jakie tam rodzenie :D ale czuje się jakbym miała zaraz urodzić :) właśnie nie wiem czy to od tego pęcherza nie jest ,bo w nocy mnie bolał...

Zgłoś nadużycie #6072 17 października 2013, 19:59

Kiniaa Gotowa na wszystko
Kincia a boli cię pęcherz?a jak siusiasz to czyjesz pieczenie albo lekki ból?
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #6073 17 października 2013, 20:00

diaglab Gotowa na wszystko
Cześć :-)
Dołączam do grona " popuszczających" jejku jak brzmi! :-P niestety bez wkładek się nie obejdzie :-) Anett ja też spanikowałam jak byłam chora i kaszlałam że to mogą być wody płodowe. W dodatku naczytałam się nt. Temat w necie co dodatkowo mnie przestraszyło. Dopiero po usg się uspokoiłam bo ilość wód płodowych jest ok :-)
Kiniaa mój skarbek przed chwilą miał chyba czkawkę :-D fajnie rytmicznie brzuch mi się podnosił ;-)
Kincia ja też mam takie uczucie "ciągnięcia" brzucha w dół- zaraz biorę magnez lub nospe i kładę się do łóżeczka aż mi przejdzie.

Zgłoś nadużycie #6074 17 października 2013, 20:17

Niutka26 Gotowa na wszystko
witam raz jeszcze i już na spokojnie-nie wytrzymalabym do jutra,z reszta nie mialabym sie z kim zabrac( jezdze do innego pobliskiego miasteczka do przychodni,bo w tamtejszym szpitalu zamierzam rodzic)
i już po wizycie..
podjechalismy z mężem do mojego lekarza prywatnie i mnie przyjął tam z ulicy.
opowiedziałam o moich wątpliwościach,o niepokojącym ,,ciągnięciu" brzucha itd.
dokładnie mnie przebadał-szyjka wysoko,w porządku, zakażenia nie ma,na usg także wszystko dobrze no i co się okazało- masz maluch się w tym tygodniu musiał przekręcić,bo dwa tygodnie temu jeszcze byl ułożony pośladkowo a dziś już główką do dołu-czyli to wrażenie mogło być z tej przyczyny-zmienił się kształt brzuszka-koleżanka dobrze zauważyła,ale nie z jakiejs niepojącej przyczyny a ze zmiany ułożenia naszego bobaska.
zmartwiłam się,ale niepotrzebnie.
no i lekarz po dowiedzeniu sie że ciągle i o takim charakterze pracuje wypisał mi leżące zwolnienie,mówiłam że sama miałam zamiar tylko do końca tego miesiąca pracować i koniec,no ale nie ma co ryzykować,lepiej dać już sobie i naszemu maluszkowi odpocząć należycie.. :)

Zgłoś nadużycie #6075 17 października 2013, 20:18

diaglab odpoczywaj w łóżku,po no-spie powinno przejść....miłego odpoczynku :) :)

Zgłoś nadużycie #6076 17 października 2013, 20:20

Niutka26 Gotowa na wszystko
Dorotko masz moze link do tych rajstopek? chętnie popatrze bo sama takich szukałam.

babeluniek na tym etapie mogą nas dopadać już pojedyńcze lekkie skurcze-macica powoli przygotowywuje sie do tych prawdziwych.
my już też mamy imię dla naszego szkraba- Dominik :)

Zgłoś nadużycie #6077 17 października 2013, 20:27

niutka-lekrza miał racje z tym zwolnieniem,najważniejsza teraz dzidzia,skoro masz ciężką prace lepiej się teraz oszczędzac a na prace przyjdzie czas ;)
ja mam prace siedzącą i zamierzam pracować do 8 mies jak będzie wszystko w porządku,tak samo pracowałam w pierwszej ciąży bo dobrze się czułam i chciałam pracować,nogi puchły ale pokrzywa i moczenie w wodzie pomagało ;)

Zgłoś nadużycie #6078 17 października 2013, 20:33

Niutka- ja zamawiałam wcześniej i teraz 3 pary jak jesteśmy w PL z tej stronki-są super do wyboru do koloru
http://www.bieliznadlamamy.pl/category/w-ciazy-rajstopy-ciazowe
a te są super-mam takie
http://www.bieliznadlamamy.pl/rajstopy-dla-kobiet-w-ciazy-sunny.html

Zgłoś nadużycie #6079 17 października 2013, 20:34

z tej stronki kupiłam tez dwie tuniki,bluzke i sukienke takie wygodne do pracy

Zgłoś nadużycie #6080 17 października 2013, 20:44

Konto usunięte
Kinia no czuję ból "cewki moczowej" ? Tak na dole mnie troche szczypie jak sikam ,to pewnie pęcherz wziełam furagin i poczekam :) dzięki :*

Zgłoś nadużycie #6081 17 października 2013, 21:05

Ja też ostatnio myślałam o zakupie rajstop ciążowych bo w zwykłych już niewygodnie :-( dzięki Kiniaa za linki :-)

Zgłoś nadużycie #6082 17 października 2013, 21:08

Kincia oby furagin pomógł. Ja bardzo rzadko odczuwam pieczenie w cewce moczowej ale jak już jest to ciężko mi wysiusiac się tak bardzo piecze. Ale jest to jednorazowo. Może to czasem z odwodnienia mam.

Zgłoś nadużycie #6083 17 października 2013, 21:13

Konto usunięte
Diaglab dzięki :* też mam nadzieje że mi pomoże :) a Ty jak się czujesz Kochana ? :)

Zgłoś nadużycie #6084 17 października 2013, 21:14

Niutka26 cieszę się z synkiem wszystko ok :-) myślałam że ta zmiana pozycji dziecka następuje jakoś później :-) Dominik - bardzo ładne imię :-) my się jeszcze z mężem negocjujemy hihi :-D korzystaj z wolnego póki można je wziąć i jeszcze za to płacą :-D -później już nie będzie takiej okazji :-)

Zgłoś nadużycie #6085 17 października 2013, 21:17

Kincia teraz trochę lepiej ale pod prysznicem miałam moment kryzysowy, dodatkowo słabo mi się robiło. Muszę chyba kąpać się w chłodniejszej wodzie :-(

Zgłoś nadużycie #6086 17 października 2013, 21:18

Też tak macie że długo nie możecie stać? Mi odrazu robi się słabo

Zgłoś nadużycie #6087 17 października 2013, 21:34

Konto usunięte
Diaglab uważaj pod prysznicem ,łatwo się przewrócić ,podtrzymuj się tam czegoś :) jak wychodzę to wołałam już kilka razy mojego żeby mnie podtrzymał ,bo nie dość że ślisko to od stania jeszcze słabo... a z tym staniem to mam tak samo! dziś byłam odwiedzić dziadka w szpitalu i czekałam na pielęgniarkę żeby powiedziała mi w jakiej sali leży mój dziadek ,to czekając na nią myślałam że padnę na twarz i nie wstanę ,czuje się taka bez sił i stara :D

Zgłoś nadużycie #6088 17 października 2013, 22:06

Anett Gotowa na wszystko
Hej mamusie :) może nie powinnam ale powiem, cieszę się że nie jestem sama z tym posikiwaniem :) mam nadzieję tylko, że dzisiejsza noc będzie bez przygód :) mój maluch właśnie demonstruje swoje umiejętności siłowe, używając przede wszystkim pęcherza jako worek treningowy, to nie trudno popuścić... A swoją drogą, wasze bąble też tak mają, że w nocy są najbardziej aktywne ?? Ten mój łobuzek to przechodzi sam siebie, nawet ciocia (moja sister) miała dziś okazje poczuć te mega figle :)

Co do imion, Bąbeluniek to jakie to Wasze imię ?? Ja też przekonałam się do wyboru mojego M i Nikuś zaczął mi się podobać, ale M teraz mówi, że im dłużej myśli nad tym imieniem to nie jest pewny, powtarzam mimo, że sam wymyślił, ehh za facetem nie trafisz :) także chyba jesteśmy w du..pupie :)

Niutka26 dobrze, że to nic poważnego cieszę się :) to teraz leż i się nie podnoś :) bardzo dobrze, że już jesteś na zwolnieniu :)

W kwestii długiego stania, to ja mam podobnie, zaraz robi mi się słabo, zwłaszcza gdy stoję i nic nie robię np za każdym razem w kościele... Pod prysznicem jest ok ale też czasem się czuję po prostu ociężała, Diaglab Ty uważaj na siebie, to nie żarty...

Padam już na twarz, cały wieczór spędziłam z przyjaciółkami i jednym maluszkiem, tak się z nim wygierałam że aż się zmęczyłam :) cudowny jest :) nie mogę uwierzyć, że niedługo nasz dom rozpromieni się smiechem takiego skarba, moja mama nie może się już doczekać :) nie wspomnę o sobie :) mama teraz żyje malcem mojej przyjaciółki, nie zdążą odjechać to już się pyta kiedy przyjadą hi hi

Zgłoś nadużycie #6089 17 października 2013, 22:52

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Nie odzywam się dzisiaj,bo mdli mnie ciagle chyba po tym slodkim-az mnie od słodyczy odrzuciło i chyba długo na nie nie spojrzę.Druga sprawa to lekka załamka po stanieciu rano na wadze-przez tydzień +2,5 kg-wlosy dęba mi stanęły normalnie.M mnie pociesza,ze waga się popsula, ale jakoś mu nie wierzę ;-) .
Kincia-super przezentuje ten fotelik-ja mam po Martysce nosidelko,wiec ten zakup mi odpada :-) .Mam nadzieję,ze furagin zadziała na to pieczenie przy siusianiu.Ja tez miewam takie epizody szczypania podobnie jak Diaglab,gdy za mało pije.
Anett-ja też nie ruszam się bez wkładek,bo wiadomo,z wiekiem mięśnie się oslabiają.,a po infekcjach zdarza się mimowolne popuszczanie.Ćwiczenia Kegla jak najbardziej wskazane,ale nie oczekujemy cudów.Ja nawet bylam kiedys na probie kaszlowej,ale wyszla mi ujemnie-jednak patrzac na swoje wkladki jakos mam inne odczucia.
Moja corcia ma okresy aktywności co 1,5 albo 2 godziny również w nocy-budzi mnie tymi kuksancami,ale błyskawicznie zasypiam spowrotem.
A jeszcze w kwestii saczenia się wód to są takie wkładki w aptece :
http://www.i-apteka.pl/product-pol-2935-TEST-VISION-do-wykrywania-wycieku-plynu-...
Niutka26-dobrze ze nie czekalas do jutra z wizytą i jesteś juz na zwolnieniu.Cieszę się,ze z Dominiczkiem wszystko ok i dobrze się juz ustawił.A co lekarz powiedział na Twoje obrzęki-zlecil Ci jakieś badania?
Babeluńku-wszyscy mówimy do brzusio Ada,wiec chyba tak juz zostanie,ku radości Martyski :-) .A Wy juz wybraliscie imię dla córcia czy jeszcze negocjujecie?
Diaglab-ja też jak za długo stoję,to robi mi się ciemno przed oczami i słabo,ale jak usiadę to jest od razu lepiej.
Kiniaa-tez mam w planach po pracować do 9 miesiąca,no chyba że nie będę miała żadnej kurtki na wyjście z domu.A właśnie nie pochwalilam się,ze M przesunął mi w płaszczu guziki,bo ciasnawo mi się zrobiło, a teraz jest ok-mwm nadzieje ze na jakieś 2 tygodnie wystarczy,potem będzie trzeba go odwiesic,bo juz nie ma miejsca,żeby dalej te guziki przesunąć.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #6090 18 października 2013, 6:29

qasha Fajna mama
czesc mamusie :)

Niutka dobrze ze z maluszkiem wsio ok :)

ja rajstopy ciazowe juz od dawna w sumie nosze. kupuję w Gattcie. są fajne, nie uciskają :)

ja zaraz szykuje sie na krew i mocz :/ a jaka głodna jestem, masakra jakas :D

co do pracy, to tez chce popracowac do konca roku. mam nadzieje ze sie uda :) a jak nie to posiedzimy w domku :) ja mam prace pol na pol siedzaca i jezdzaca. wiec troszke czasu tez w samochodzie spedzam. na razie znosze to dobrze i mam nadzieje ze tak zostanie.