Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #5951 16 października 2013, 12:01

kirsti30 Gotowa na wszystko
kurcze mogłabym śpiewać dzisiaj...hormony.Jak tak to ryczeć mi się chce, nie lubie siebie itp. a dzisiaj mega happy i wogóle radość :D

Zgłoś nadużycie #5952 16 października 2013, 12:15

diaglab Gotowa na wszystko
Kirsti ja też tak chce :-) wstałam a dobrym humorze bo wyspana, ale zaczęłam trochę ogarniać w domku i głowa strasznie mnie boli :-( więc położyłam się na chwilę bo zaraz obiad muszę zacząć robić.
Mi lekarz kazał nawet 3x dziennie brać magnez tym bardziej że mam napiętą macicę. A po kichaniu też boli mnie cały brzuch. Ale przechodzi po Mg. Wzdęcia całe szczęście mam bardzo rzadko :-) zależy co zjem :-D zresztą w ogóle jestem w szoku-mój układ pokarmowy o wiele lepiej pracuje niż jak nie byłam w ciąży :-D zupełna przeciwność ;-)
Widzę,że temat wózków jest poruszony :-) fajnych wyborów dokonałyście :-) ja jeszcze w proszku-nic nie mam dla dziecka :-( przeraża mnie to bo za parę tyg. Nie będę zdatna na wędrówki po sklepach bo już kiepsko się czuję i slabne przy dłuższym chodzeniu ale nie mogę zmusić mojego M. -Skąd on się taki nagle przesadny zrobił?! Zawsze jak poruszę ten temat to uzyskuje odpowiedź- "dopiero po 6 m-cu". Eh...
Ale będę patrzyła tak jak Kirsti- coś praktycznego 2 w 1 bo nie mamy miejsca w mieszkaniu na dodatkowe mebelki

Zgłoś nadużycie #5953 16 października 2013, 12:27

basza Fajna mama

diaglab napisał(a)

Kirsti ja też tak chce :-) wstałam a dobrym humorze bo wyspana, ale zaczęłam trochę ogarniać w domku i głowa strasznie mnie boli :-( więc położyłam się na chwilę bo zaraz obiad muszę zacząć robić.
Mi lekarz kazał nawet 3x dziennie brać magnez tym bardziej że mam napiętą macicę. A po kichaniu też boli mnie cały brzuch. Ale przechodzi po Mg. Wzdęcia całe szczęście mam bardzo rzadko :-) zależy co zjem :-D zresztą w ogóle jestem w szoku-mój układ pokarmowy o wiele lepiej pracuje niż jak nie byłam w ciąży :-D zupełna przeciwność ;-)
Widzę,że temat wózków jest poruszony :-) fajnych wyborów dokonałyście :-) ja jeszcze w proszku-nic nie mam dla dziecka :-( przeraża mnie to bo za parę tyg. Nie będę zdatna na wędrówki po sklepach bo już kiepsko się czuję i slabne przy dłuższym chodzeniu ale nie mogę zmusić mojego M. -Skąd on się taki nagle przesadny zrobił?! Zawsze jak poruszę ten temat to uzyskuje odpowiedź- "dopiero po 6 m-cu". Eh...
Ale będę patrzyła tak jak Kirsti- coś praktycznego 2 w 1 bo nie mamy miejsca w mieszkaniu na dodatkowe mebelki

Ja tez mg 3x2 aspargin czy cos takiego bo to z potasem. I 3x2 luteiny :-) . I jak to biorę to przy kaszlu i kichaniu lepiej, ale generalnie ciągle czuję ten brzuch. Najważniejsze, że szyjka twarda i się nie skraca. Ale tęsknie za tym żeby nie bolało.
A ten bujak jest super też oglądałam :-) . A ta aukcja z łóżeczkiem już się nie otwiera, ale znajdę sobie :-) .

Zgłoś nadużycie #5954 16 października 2013, 12:31

Basza ja też brałam aspargin przed ciążą, dziwie się że teraz nie dostałam, hm. Za to magnez też kazał mi 3 x ale przez pierwsze dni wziełam jak kazał a teraz łykam 1x, luteine mam 2x2.

Zgłoś nadużycie #5955 16 października 2013, 12:38

basza Fajna mama

kirsti30 napisał(a)

Basza ja też brałam aspargin przed ciążą, dziwie się że teraz nie dostałam, hm. Za to magnez też kazał mi 3 x ale przez pierwsze dni wziełam jak kazał a teraz łykam 1x, luteine mam 2x2.

Ale czujesz brzuch tak cały czas? A czemu zmniejszyłaś magnez?

Zgłoś nadużycie #5956 16 października 2013, 12:49

Anett Gotowa na wszystko
Diaglab nie przejmuj się, ja też w dalszym ciągu nic nie mam... może zdążymy się obkupić :p

Mój brzuch trochę wyluzował po tym magnezie na szczęście, za to musiałam się wysmarować amolem bo łepetynka przypomniała o swoim istnieniu...

Zgłoś nadużycie #5957 16 października 2013, 12:50

basza właśnie nie, pierdzioszkuje normalnie i jak kicham też nie boli, ale wcześniej ból był przeszywający, także nie chce aż tak bardzo forsować się lekami.

Zgłoś nadużycie #5958 16 października 2013, 12:52

Ja też mam luteine 2x2 :-) a magnez też biorę tylko 2 x bo mam go też w witaminach co biorę rano. A mg też nie można przedawkować bo źle wpływa na pracę serca

Zgłoś nadużycie #5959 16 października 2013, 12:56

Widzę że Basza i Kirsti jedziemy na tym samym wózku jeśli chodzi o leki :-) aż mi lepiej na sercu że nie jestem w tym osamotniona :-) Kirsti mamy podobne uprzedzenie do lekow :-D ale jak mus to mus :-( mus
Anett o jak dobrze wiedzieć :-) myślałam, że już tylko ja zostałam z całego naszego grona, która nic nie ma :-D no jak zaczniemy to chyba ciężko będzie nam przestać :-D hehe

Zgłoś nadużycie #5960 16 października 2013, 12:58

O Anett mówisz że amol na ból głowy? To muszę kupić i wypróbować bo nie daję już rady :-(
Ale nasze forum się ożywiło ;-) teraz to muszę nadrabiać :-D

Zgłoś nadużycie #5961 16 października 2013, 13:06

Anett Gotowa na wszystko
Jak ruszymy w wir zakupów to na raz się obłowimy :) tak zdecydowanie Amol, przy użyciu płatka kosm. nacieram skronie aż zapiecze, na prawdę pomaga polecam :)

Zgłoś nadużycie #5962 16 października 2013, 13:13

diaglab u nas szału z zakupami nie ma, bo ja też się troszke boje za wcześnie kupować. A mojego M. kolega powiedział: najwazniejsze żebyście mieli pieluchy ;) no i nawet tego nie ma haha. Jedynie lózeczko jak narazie, ale materac jeszcze :) eh.
A witaminy bieżecie? Ja biore femibion.

Zgłoś nadużycie #5963 16 października 2013, 13:14

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Ogarnęłam papierki i wpadłam zobaczyc co słychać ;-) .

Diaglab i Basza-gratki skończonego tygodnia :-) .

Babeluniek-u mnie tez są mdłości,ale nie tak silne jak na początku,więc do wytrzymania.To zrozumiałe,bo przecież macica sie rozrasta i dusi te nasze jelitka i żołądek.Najważniejsze zeby nie wymiotować.

Kirsti30-u mnie wzdęcia coś strasznego znowu.Zakupiłam aktivię,piję dużo wody mineralnej i czekam na efekty.Biorę też provag,to probiotyki w nadziei ,że przy okazji wyregulują pracę jelit.Jak nie pomoże to mam zamiar wypijac na cczo szklanke wody z cytryną,bo to też dobrze wpływa na organizm i mam nadzieję,że pomoże.Jeśli nie pomyślę o farmakologii-typu espumisan,rennie,bo można je brać przy niestrawnościach nawet w ciąży.

Kincia-te nożyczki są metalowe(lepsze do dezynfekcji i utrzymania w czystosci)-cyknę fotkę jak wrócę z pracy do domu.

Kiniaa-nie pomogę niestety w kwestii koleżanki.Doskonale ją rozumiem,bo ja też po swoich poronieniach miałam potworny problem z kontaktami z zaciążonymi koleżankami.Tylko ja byłam w lepszej sytuacji,bo była już Martyśka na świecie.W innym przypadku nie wiem czy byłabym w stanie walczyć dalej o kolejną ciążę.Z drugiej strony często słyszy się o takich historiach jak w przypadku koleżanki Kirsti30-wszystkie metody wyczerpane,decyzja o adopcji a tu grom z jasnego nieba i ciąża.Wniosek z tego taki,że nigdy nie nalezy się poddawać. :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5964 16 października 2013, 13:19

Ece Gotowa na wszystko
Kirsti30-ja Femibion brałam w poprzednich 3 ciążach,teraz nie biorę żadnych suplementów,bo mój prowadzący jest przeciwnikiem.Nie żałuję sobie za to owoców i warzyw-pochłaniam ich całkiem sporo-właśnie skończyłam banana,wcześniej wciągnęłam mandarynki :-) .Adzie tez smakuja,zadowolenie wyraża fikołkami ;-) :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5965 16 października 2013, 13:22

basza Fajna mama
Ja nie biorę żadnych witamin, wyniki póki co książkowe. Nadrabiam za to innymi lekami :-/.
Ece Ty kochana pamiętaj żeby być mniej zapracowaną :-) . O i dziękuje za gratki. Dziewczyny 6 miesiąc to od 23 tygodnia się liczy?

Zgłoś nadużycie #5966 16 października 2013, 13:34

qasha Fajna mama
mi się wlasnie witaminki skonczyly i musze pojsc zakupic ;)

tez staram sie duzo warzyw i owoców jesc :) w piatek ide na krew i mocz. mam nadzieje ze wsio ok :)

Zgłoś nadużycie #5967 16 października 2013, 13:39

Basza jakoś tak, od 22,5; 23 :-)
Ece dziękuję :-) nawet nie zauważyłam :-) ale i tak nie sugeruje się tym suwaczkiem, bo Mały jest o niecały tydzień młodszy :-)
Kirsti popieram :-) co jak co ale pieluchy to podstawa :-D znajomy wie co konieczne :-D ja też ich jeszcze nie mam ale to najszybciej można kupić niż np. Wózek czy łóżeczko.
Z witamin biorę Matruelle.

Zgłoś nadużycie #5968 16 października 2013, 13:43

basza Fajna mama

diaglab napisał(a)

Basza jakoś tak, od 22,5; 23 :-)
Ece dziękuję :-) nawet nie zauważyłam :-) ale i tak nie sugeruje się tym suwaczkiem, bo Mały jest o niecały tydzień młodszy :-)
Kirsti popieram :-) co jak co ale pieluchy to podstawa :-D znajomy wie co konieczne :-D ja też ich jeszcze nie mam ale to najszybciej można kupić niż np. Wózek czy łóżeczko.
Z witamin biorę Matruelle.

O to już niedługo 6 miesiąc, mnie ostatnio wzięło na zamartwianie się o donoszenie ciąży do jakiejś bezpiecznej granicy. Masakra :-(

Zgłoś nadużycie #5969 16 października 2013, 13:44

Anett Gotowa na wszystko
U mnie też nawet pieluch brak, cóż... jakoś to będzie :) ja biorę cały czas Falvit mama, jeszcze wczoraj się upewniałam lekarza czy dobrze robię :)
Basza ja liczę od 23tygodnia, a dokładnie od 7 dnia każdego miesiąca zaczyna się nowy miesiąc, 7 to pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki.

Trochę siedzę nad notatkami, druga poprawka egzaminu się zbliża ale już mnie wszystko boli ehh... masaż plecków by się przydał a ten mój tak daleko :/

Zgłoś nadużycie #5970 16 października 2013, 13:54

Dorota93 Supermama
hej juz od dzis bede z Wami non stop ;)
Ej kurcze jak chodzę to mnie boli na dole po lewej stronie, tak kłuje bardziej. Co to może być?
ja właśnie robię obiadek. Ale mi tu pachnie hihi.
Nie nadrobię Was nigdy !! :( (