Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #5911 16 października 2013, 9:10

diaglab Gotowa na wszystko
Witam kobietki :-) właśnie się obudziłam i pora wstawać bo mały żarłoczek domaga się jeść ;-) Anett ja biorę Matruelle bo takie lekarz mi polecił. Są strasznie drogie ale plus jest taki że nie wymiotuję narazie. A sutki też mnie swędzą :-P nie znoszę tego uczucia hihi :-D
Ece zaczęłam jeść już mięso ale tylko chude oprócz kurczaka i indyka-mam obrzydzenie do nich :-) dzięki za rady ;-) Kirsti- ja też się w końcu dziś wyspałam :-)

Zgłoś nadużycie #5912 16 października 2013, 9:13

ewka90 Gotowa na wszystko
Dorotka wózek fajny też oglądałam ostatnio go w sklepie, ale chyba zdecydowałam się na:
http://wspb.home.pl/tako/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&vir...
Ale wiem jeszcze jaki kolor. Siostra do pierwszej córeczki miała Tako JUMPER X i się sprawdził i to bardzo a to jego nowa wersja więc może też się sprawdzi. Siostra teraz kupiła ten: http://wspb.home.pl/tako/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&vir....

Zgłoś nadużycie #5913 16 października 2013, 9:16

Konto usunięte
Hej Mamusie ! :) pada deszcz ,a mi doskwiera ból głowy :( wrrr.. Ale jakoś daję rade :)
Ece te nożyczki to plastikowe ,czy metalowe ? Bo też chciałabym je kupić tylko nie wiem jakie :) dzięki że piszesz o tej pralko suszarce ,bo właśnie Twoja opinia mi się " zjednoczyła" z całą resztą opini :D właśnie to co napisałaś to piszą i mówią inni :) szkoda że taka słaba ta pralko-suszarka ,bo fajne rozwiązanie by to było :) jak zrobimy wkońcu do końca łazienkę to zobacze ile miejsca mi zostanie i najwyżej taką suszarkę osobno do pralki dokupimy,zależy mi na tym bo naprawde nie mam miejsca rozstawiać tej suszarki z " linkami" latem był inny temat bo wystawiałam to na balkon ,lub klatkę ale teraz nie ma szans żeby pranie wyschło,raczej zbutfieje...ale o pralce się rozpisałam :D
Lorelei widzisz jak ciąża zmienia kobiete :D ja bym nie pomyślała że człowiek może o takiej godzinie iść spać ,zwłaszcza że miałam w nawyku spanie o 2 w nocy :) a teraz idę spać prawie o tej samej godzinie co Ty :D
Qasha cześć poranna kobieto ! :D
Kristi ja też potrzebuje zajecia,,bo chyba mam za dużo czasu i wtedy myślę i zastanawiam się za dużo i dostaje paranoi :D wymyśliłam że może zaczne chodzić do szkoły rodzenia ,Wy też macie zamiar? Szkoły są za darmo,przynajmniej ta w szpitalu ,ale dopiero od 29 tygodnia ciąży można zacząć tam chodzić ,to przynajmniej czymś się zajme :D

Zgłoś nadużycie #5914 16 października 2013, 9:24

kirsti30 Gotowa na wszystko

ewka90 napisał(a)

Dorotka wózek fajny też oglądałam ostatnio go w sklepie, ale chyba zdecydowałam się na:
http://wspb.home.pl/tako/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&vir...
Ale wiem jeszcze jaki kolor. Siostra do pierwszej córeczki miała Tako JUMPER X i się sprawdził i to bardzo a to jego nowa wersja więc może też się sprawdzi. Siostra teraz kupiła ten: http://wspb.home.pl/tako/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=77&virtuemart_category_id=34.

Ewka obydwa modele rewelacja, widać lekkie, praktyczne, cenowo jeden jest dla mnie atrakcyjny. Ja nie mam pojęcia na jaki się zdecydować, mniej więcej wiem ale poluje na oferte ;)

Zgłoś nadużycie #5915 16 października 2013, 9:27

kincia napisał(a)

Hej Mamusie ! :) pada deszcz ,a mi doskwiera ból głowy :( wrrr.. Ale jakoś daję rade :)
Ece te nożyczki to plastikowe ,czy metalowe ? Bo też chciałabym je kupić tylko nie wiem jakie :) dzięki że piszesz o tej pralko suszarce ,bo właśnie Twoja opinia mi się " zjednoczyła" z całą resztą opini :D właśnie to co napisałaś to piszą i mówią inni :) szkoda że taka słaba ta pralko-suszarka ,bo fajne rozwiązanie by to było :) jak zrobimy wkońcu do końca łazienkę to zobacze ile miejsca mi zostanie i najwyżej taką suszarkę osobno do pralki dokupimy,zależy mi na tym bo naprawde nie mam miejsca rozstawiać tej suszarki z " linkami" latem był inny temat bo wystawiałam to na balkon ,lub klatkę ale teraz nie ma szans żeby pranie wyschło,raczej zbutfieje...ale o pralce się rozpisałam :D
Lorelei widzisz jak ciąża zmienia kobiete :D ja bym nie pomyślała że człowiek może o takiej godzinie iść spać ,zwłaszcza że miałam w nawyku spanie o 2 w nocy :) a teraz idę spać prawie o tej samej godzinie co Ty :D
Qasha cześć poranna kobieto ! :D
Kristi ja też potrzebuje zajecia,,bo chyba mam za dużo czasu i wtedy myślę i zastanawiam się za dużo i dostaje paranoi :D wymyśliłam że może zaczne chodzić do szkoły rodzenia ,Wy też macie zamiar? Szkoły są za darmo,przynajmniej ta w szpitalu ,ale dopiero od 29 tygodnia ciąży można zacząć tam chodzić ,to przynajmniej czymś się zajme :D

Ja też myślałam o szkole rodzenia, nie wiedziałam jednak że są one one 29 tygodnia dopiero. Może to i dobrze, będe targać mojego ze sobą, strasznie mi zależy aby i on chodził na takie zajęcia. Obydwoje nie mamy żadnych znajomych tam gdzie będziemy mieszkać i fajnie byłoby powymieniać się doświadczeniami i ponarzekać ;)

Zgłoś nadużycie #5916 16 października 2013, 9:34

babeluniek Gotowa na wszystko
Dzień dobry! :)
Ciągle się zastanawiam nad szkołą rodzenia ale chyba się zdecyduję. U mnie też są bezpłatne od 28 tygodnia ale pod warunkiem, że ma się zameldowanie w Gdańsku :)

Zgłoś nadużycie #5917 16 października 2013, 9:38

Kincia, gdzie w końcu rodzisz? :) Swissmed?

Zgłoś nadużycie #5918 16 października 2013, 9:47

Kiniaa Gotowa na wszystko
Dzień dobry kochane :)
dziś spałam jak zabita i nawet nie słyszałam jak mąż wstawał do Korneli ;)
jeden z najpiękniejszych poranków jak dla mnie, bo obudził mnie kochany buziak mojej córeczki a potem od męża :) :) :) :) :)

Kirsti u nas szkoła rodzenia zaczyna się od 27tyg i my już zapisani i czekamy ;) w poprzedniej ciąży nie chodziliśmy bo jakos tak wyszło ale oboje zdecydowaliśmy że chcemy tym razem,zawsze to czegoś nowego można się nauczyć i z opinii naszych znajomych to warto uczestniczyć w takich zajciach ;) mój bardzo chętny i zawsze otwarty na nowe doświadczenia.Także jak macie okazje to skorzystajcie ze szkoły rodzenia :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #5919 16 października 2013, 9:50

Babeluniek jak masz ochotę to się zdecyduj tym bardziej jest u was za darmo,u nas się płaci ale mimo tego zapisaliśmy się!

Zgłoś nadużycie #5920 16 października 2013, 9:59

Konto usunięte
Babeluniek z moim porodem ,to ja już sama nie wiem :D chciałabym w swinssmedzie ,jade tam jakoś w grudniu na spotkanie z lekarzem i wtedy podejmę decyzje na 100%

Zgłoś nadużycie #5921 16 października 2013, 10:04

Jedyne co mnie przekonuje do Swissmedu to fakt, że miejsce byłoby tam pewne i nie musiałabym się tułać po szpitalach, bo np. nie byłoby miejsc. Ale cena mnie odstrasza. Co prawda dysponujemy takimi pieniędzmi, jednak się nie zdecyduję :) Także po zrobieniu wywiadu wśród znajomych i znajomych znajomych wybrałam Kliniczną :)

Zgłoś nadużycie #5922 16 października 2013, 10:09

basza Fajna mama
Dzień dobry Kobietki!
Kincia zapomniałam napisać o pralko - suszarce, w poprzednim mieszkaniu miałam takowe urządzenie i z przyjemnością ją zostawiłam i kupiłam sobie nową praleczkę i suszareczkę stacjonarną heheheh - jeszcze planuje zakup drugiej jak się już dzidziuch urodzi.
Jakaś dzisiaj przytłumiona jestem, może ta pogoda.
Brzuch mnie dalej ciągnie,ale już mniej.
Wszystkie wózki, które wybrałyście super, Dorotka ten brąz bardzo ładny. Ja już też na 100% stokke tylko jeszcze nad kolorem się zastanawiam, ale myślę, że błękit :-)

Zgłoś nadużycie #5923 16 października 2013, 10:12

Moje kochane mam takie do was pytanie bo nie wiem gdzie mogę tu na forum o to zapytać(na starających się ?)
może któras z was pomoże,pytanie całkiem z innej beczki,ja jestem zielona w tym!

otóż moja koleżanka tu w PL ma nieregularne cykle mies.nawet 50dniowe i starają się z mężem o dzidziusia,dostała o lekarza leki METFORMAX i CYKLODYNON na uregulowanie cykli a przy tym żeby mogła pojawić się owulacja bo ma raczej cykle bezowulacyjne.Bardzo się zamartwia że te leki jej nie pomogą,pomału traci wiare w jakiekolwiek lekarstwa.Czy zna może któraś te o to tabletki i jakie one mają działanie?

Pomyslałam że was zapytam bo ja jej nie pomoge bo się nie znam na tym;(

Zgłoś nadużycie #5924 16 października 2013, 10:13

Basza a ten co wybrałaś to 3-kołowy? Bo z tego co wiem one nie praktyczne bardzo, ja już od opini to mam czache spuchniętą ;) sama nie wiek które dobre które złe :)

Zgłoś nadużycie #5925 16 października 2013, 10:19

Kiniaa, może rzeczywiście staraczki będą wiedziały. Ja niestety nie pomogę :(

Właśnie te opinie o wózkach też już mi namieszały w głowie... Dlatego w weekend jedziemy do ogromnego sklepu z wózkami ale raczej tylko pooglądać. Wybierzemy takie, które podobają nam się wizualnie i wtedy na ich temat poszukamy opinii i mam nadzieję, że coś się uda wybrać :)

Zgłoś nadużycie #5926 16 października 2013, 10:20

Kiniaa napisał(a)

Moje kochane mam takie do was pytanie bo nie wiem gdzie mogę tu na forum o to zapytać(na starających się ?)
może któras z was pomoże,pytanie całkiem z innej beczki,ja jestem zielona w tym!

otóż moja koleżanka tu w PL ma nieregularne cykle mies.nawet 50dniowe i starają się z mężem o dzidziusia,dostała o lekarza leki METFORMAX i CYKLODYNON na uregulowanie cykli a przy tym żeby mogła pojawić się owulacja bo ma raczej cykle bezowulacyjne.Bardzo się zamartwia że te leki jej nie pomogą,pomału traci wiare w jakiekolwiek lekarstwa.Czy zna może któraś te o to tabletki i jakie one mają działanie?

Pomyslałam że was zapytam bo ja jej nie pomoge bo się nie znam na tym;(

Tak duże przerwy między cyklami mogą być spowodowane jej obmyślaniem, obsesyjnym analizowaniem i zamartwianiem się.Zapewne sama byłam w tej sytuacji i dlatego tak łatwo mi się to mówi. W wieku 30 lat pierwsze dziecko straciłam nadzieje że się uda. Na jej miejscu dałabym sobie spokój z lekami, chyba że została zdiagnozowana z czymś. Moja najlepsza psiapsióła, 34 lata, 10 lat starań o dziecko, na wyspach dostali szanse in vitro na free. Poroniła...były magiczne zioła, były wizyty u wróżki, skończyło się na adopcji...nie do końca, w trakcie załatwiania formalności o dzidzi zaszła w ciąże :) Ja też wiem dokładnie kiedy nastapiło to u nas, kiedy obydwoje byliśmy wściekli i zrezygnowani sytuacją w pracy :) Relax i niech się cieszy wolnym czasem póki może, odpoczywa i bawi się :) będzie dobrze :) trzymam kciuki

Zgłoś nadużycie #5927 16 października 2013, 10:23

babeluniek napisał(a)

Kiniaa, może rzeczywiście staraczki będą wiedziały. Ja niestety nie pomogę :(

Właśnie te opinie o wózkach też już mi namieszały w głowie... Dlatego w weekend jedziemy do ogromnego sklepu z wózkami ale raczej tylko pooglądać. Wybierzemy takie, które podobają nam się wizualnie i wtedy na ich temat poszukamy opinii i mam nadzieję, że coś się uda wybrać :)

Dobry pomysł, wręcz rewelacyjny, doknąć, powąchać, bardzo dobry pomysł. Zaraz sprawdze czy u nas w okolicy coś jest i atak :)

Zgłoś nadużycie #5928 16 października 2013, 10:30

No raczej nie zaryzykowałabym kupienia np. przez internet bez wcześniejszego zobaczenia :) Tym bardziej, że większość wózków, jakie mijam na ulicy wydają mi się dość niskie - za niskie. Ja jestem niewysoka, ale M. to kawał chłopa, dlatego ważne, żeby nie wyglądał z tym wózkiem śmiesznie :P

Zgłoś nadużycie #5929 16 października 2013, 10:32

Kirsti dzięki, ona ma PCOS i dlatego te bezowulacyjne cykle i takie długie!Koleżanka ma 34lata i wiek tez robi swoje.Poszukam na forum watku o PCOS może tam dziewczyny cos powiedzą na temat tych leków tak na wszelki wypadek.Będzie dziś u mnie więc z nia porozmawiam,ma łzy w oczach jak mnie widzi i to że mam jedno a drugie w drodze
Kurcze jaka to sprawiedliwośc jedne pragna mieć dziecko a nie mogą a druga nie chce a zajdzie szybko w ciąze!!!

Zgłoś nadużycie #5930 16 października 2013, 10:48

basza Fajna mama

kirsti30 napisał(a)

Basza a ten co wybrałaś to 3-kołowy? Bo z tego co wiem one nie praktyczne bardzo, ja już od opini to mam czache spuchniętą ;) sama nie wiek które dobre które złe :)

Kochana 4 - kołowy. http://www.youtube.com/watch?v=M6mNilKcWVM, W tym wózku nie odpowiada mi jedynie cena ;-) ale nie ma rzeczy idealnych gegeg