Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #5891 15 października 2013, 18:59

qasha Fajna mama

babeluniek napisał(a)

Qasha, na fejsbuku ten żółty mapet z jedną brwią, to ja ;)

ooooo miło :*

hahaha :d z tymi kurtkami masz podbnie :d ja wszystkie mam w rozmiarze 36-38 i w żadną sie nie zmieszcze :/

Zgłoś nadużycie #5892 15 października 2013, 19:19

Anett Gotowa na wszystko
Melduję się po wizycie :) odetchnęłam z ulgą, moje obawy okazały się zbędne, wszystkie wyniki są dobre a ta glukoza jak to powiedział lekarz 'rewelacja', nie wiem co ja za głupoty wyczytałam że się tym zmartwiłam. Nigdy więcej nie będę sama sobie stawiać diagnozy :) moja kocica też nie musi być wydelegowana bo toksoplazmoza w porządku, hemoglobina na wysokim poziomie jak nie u kobiety ciężarnej czyli bardzo dobrze :) ach co za spokój wewnętrzny! :) zostaję przy małej dawce Euthyroxu ale tym też nie muszę się martwić :)
Tym razem nie dostałam zdjęcia z USG ale widziałam maluszka, serduszka ładnie stuka... :)

Pytałam o uczucie tej nabrzmiałości warg sromowych, powiedział że to normalne podczas ciąży. Pytałam też czy to prawda z tym leżeniem na plecach czy na prawym boku i na naszym etapie nie ma różnicy czy to plecy czy bok, grunt żeby było nam wygodnie bo jak nam wygodnie to i dzidzi jest wygodnie, a w póżniejszym czasie to i tak ze względu na duży brzuch nie da się spać na plecach, a znaczenie ma to tylko przy wykryciu zespołu żyły głównej a w razie gdyby coś było nie tak to pierwsze sygnały odbieramy MY (duszności, zawroty) i musimy zmienić pozycje a więc nie ma co się martwić o dzidzie :)

Bąbeluniek u mnie podobnie z kurtkami więc już kupiłam płaszcz :) a co Maca, ja też zazdroszczę i tak jak Kincia jednocześnie współczuję :) nie mogłabym się oprzeć, w ciąży tez mam taaakiego smaka na różnego typu fast foody :)

Kirsti30 nieźle mnie rozbawiłaś terminem ważności tych nauk, hehe pierwsze słyszę :) coraz to lepsze akcje z tym kościołem :)

Kochane mamusie ja myślę, że każda pierworódka ma takie same obawy czy da radę, czy sprawdzi się w nowej roli ale DAMY RADĘ !! jesteśmy do tego stworzone :) będziemy najlepszymi mamami pod słońcem :)
Musimy tak sobie wmawiać i tak będzie :)

Zgłoś nadużycie #5893 15 października 2013, 19:37

diaglab Gotowa na wszystko
Anett to świetnie że wizyta udana :-) może zdradzisz mi jak to robisz że masz dobrą hemoglobinę? :-) bo mi zaczyna już spadać :-( co za ulga że na prawym boku też można spać :-D ostatnio na lewym po prostu już nie mogę :-D

Zgłoś nadużycie #5894 15 października 2013, 19:59

Anett Gotowa na wszystko
Sama się nad tym zastanawiam bo nie jem niczego specjalnie... ale poczytałam trochę co może wpływać na poprawienie wyników hemoglobiny i faktycznie wychodzi z tego, że w moim jadłospisie jest dużo rzeczy które zawierają żelazo m. in. ryby, kakao, sałaty, surówki, papryka czerwona, jabłka. Te rzeczy lubię i jadam tak po prostu i wychodzi na to, że dobrze na tym wychodzę :)
Diaglab ja tez się katowałam na lewym a jakie miałam wyrzuty gdy się obudziłam na prawym, uuulga! :)

Zgłoś nadużycie #5895 15 października 2013, 20:15

Dorota93 Supermama
my po zakupach. kupiliśmy ten wózek http://image.ceneo.pl/data/products/25493583/d3b0ccc2-dbdc-45bb-a3f5-97fc1649e01... i fotelik z maxi cosi. Ogolnie zakupy pełną parą, ale dostaliśmy rabat 500zł ! :) a co u Was?
Kincia zdjęcia wyprawki w czwartek, bo szafy dziś nie przywieźli :(

Zgłoś nadużycie #5896 15 października 2013, 20:30

Anett napisał(a)

Sama się nad tym zastanawiam bo nie jem niczego specjalnie... ale poczytałam trochę co może wpływać na poprawienie wyników hemoglobiny i faktycznie wychodzi z tego, że w moim jadłospisie jest dużo rzeczy które zawierają żelazo m. in. ryby, kakao, sałaty, surówki, papryka czerwona, jabłka. Te rzeczy lubię i jadam tak po prostu i wychodzi na to, że dobrze na tym wychodzę :)
Diaglab ja tez się katowałam na lewym a jakie miałam wyrzuty gdy się obudziłam na prawym, uuulga! :)

Dzięki :-) spróbuje Twojej diety :-) o wierz mi, że ja też miałam wyrzuty hihi :-D

Zgłoś nadużycie #5897 15 października 2013, 20:40

Anett Gotowa na wszystko
Chociaż teraz mamy pewność :)
A można jeszcze żelazo w pluszu wprowadzić :)

Zgłoś nadużycie #5898 15 października 2013, 20:42

Konto usunięte
Dorota super wózek ,my też postawiliśmy na stonowane kolory :) jak przyjdzie to porobie fotki. Fotelik też z maxi cosi pebble z bazą isofix bo mamy takie mocowanie w samochodzie :) jak przyjdzie to dodam fotkę :) mam nadzieje że kurier zawita jutro :D czekam na Twoje fotki :)
Dobrej nocki Mamusie ,ja idę spać powoli ,bo dziwnie się czuje po tej glukozie... Najpierw jak bym ze 2 piwa wypiła :D ,a teraz jakoś mi słabo.

Zgłoś nadużycie #5899 15 października 2013, 20:52

babeluniek Gotowa na wszystko
Dorota, a co to za wózek?
My jedziemy w weekend się rozejrzeć :-)

Zgłoś nadużycie #5900 15 października 2013, 20:55

Dorota93 Supermama

babeluniek napisał(a)

Dorota, a co to za wózek?
My jedziemy w weekend się rozejrzeć :-)

to jest baby design lupo ;)

Zgłoś nadużycie #5901 15 października 2013, 21:39

Anett Gotowa na wszystko
Ja wolę żywsze kolory ale to nie zmienia faktu, że wózek Dorotki też mi się podoba :)
Kincia odpoczywaj po tej miksturze :)

Obejrzałam M jak M... i chyba zaraz lecę do łóżka :) szybko mi dzień uciekł... Myslałam, że gdy pójdę na zwolnienie to czas trochę zwolni tempo a tu nic tego, jak było tak jest :/

Zgłoś nadużycie #5902 15 października 2013, 21:52

Anett napisał(a)

Chociaż teraz mamy pewność :)
A można jeszcze żelazo w pluszu wprowadzić :)

Mam w witaminach, które przyjmuję, także wystarczy by nie przedobrzyć :-) idę za przykładem Kincii- mi też oczy się zamykają :-) do jutra :-) dobrej nocki :-)

Zgłoś nadużycie #5903 15 października 2013, 21:57

Anett Gotowa na wszystko
Ja biorę Falvit mama i tak samo zawiera żelazo. Tak mnie swędzi lewy sutek, że nie mogę sobie poradzić... wrr zwariuję zaraz!
:)

Dobranoc Gwiazdy :* ja też już znikam...

Zgłoś nadużycie #5904 15 października 2013, 22:18

Dorota93 Supermama
W ogole nie umie na was trafic :(

Zgłoś nadużycie #5905 15 października 2013, 22:28

Ece Gotowa na wszystko
A ja dla odmiany właśnie się obudzilam po malej drzemce na sofie :-) .Wczesniej byłam na małych zakupach kosmetycznych i nabylam dla Malutkiej nozyczki z zaokrąglonymi brzegami.U Martyski fajnie się sprawdzały podobne,ale się po latach polamaly.
Anett-cudowne wieści z wizyty gratuluję. :-)
Lorelei_l-wspolczuje uczennicy w laboratorium w też tak raz miałam.Nic przyjemnego,ale z drugiej w strostrony muszą się na kimś nauczyć ;-) .
Kincia-zapomniałam Ci rano napisać o pralko-suszarce.My przerabialismy ten temat,bo marzy mi się suszarka,ale chciałam zaoszczędzić miejsce i kupić 2 w1.Niestety mają negatywne oceny-nawet sprzedawcy w sklepie nam odradzali,bo jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego-albo słabo susza albo pióra.I co najgorsze są bardzo awaryjne,a części do nich drogie.Lepiej zainwestować w dwa osobne urządzenia.Ja chciałabym cos wybrać jeszcze przed pojawieniem się Ady na świecie, ale póki co niezdecydowana jestem.
Kirsti30-Kochana główka do góry poradzimy sobie :-) a wątpliwości czy damy rade zawsze będą. Łatwiej by było gdyby do każdego bobasa dołączana była szczegółowa instrukcja obsługi, ale tak łatwo nie jest,do wszystkiego trzeba dojść samemu,ale to przyjemna nauka ;-)
Diaglab-zeby żelazo lepiej się przyswajalo nie powinno się popijac w trakcie posiłku,dopiero jakieś pol godziny po.Do produktów bogatych w żelazo wskazane jest towarzystwo witaminy c.Dużo żelaza ma czerwone mięso,ale jak dobrze pamiętam,to w ciąży za nim nie przepadasz.Mają go dużo brokuly,ciemny chleb,kasze,rośliny strączkowe,szpinak.Ja mam w tej chwili HB poniżej normy przez krwawienia z nosa,tez powinnam wzbogacać dietę w żelastowo ;-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5906 16 października 2013, 7:19

lorelei_l Fajna mama
:) witajcie Dziewczęta, wczoraj za bardzo nie byłam aktywna, bo poszłam spać o 19 50 :) ale za to dziś od razu lepiej. Polecam wszystkim ten sposób :D

Zgłoś nadużycie #5907 16 października 2013, 7:47

qasha Fajna mama
witajcie mamusie :)

Zgłoś nadużycie #5908 16 października 2013, 8:45

kirsti30 Gotowa na wszystko
Dzień dobry śpiochy.
Za oknem szaro, buro i ponuro a moje kochane w pracy, dopiero jutro się spotkamy.
Stwierdzam że potrzebuje troche zajęcia, będąc tutaj nie mam co za bardzo ze sobą począć, za to jak wrócimy do siebie, to będzie urwanie głowy, chce jak najwięcej przygotować zanim zima nas zastanie :)

Mykam coś zjeść bo ktosik się domaga.

A tak wogóle dziękuje za info że nie trzeba spać tylko na lewym boku, dzisiaj się WYSPAŁAM. Leżałam na plecach, na prawej stronie i suuuper relax ;) brakuje mi tylko uwalenia się na brzusiu hihihihi :)
Udanego dnia mamuśki.

Zgłoś nadużycie #5909 16 października 2013, 8:46

kirsti30 Gotowa na wszystko

qasha napisał(a)

witajcie mamusie :)

Qasha a jak ty sobie w pracy radzisz? Podziwiam cię, ale teraz widze że sama chciałabym pracować, a tu kolejna hospitalizacja mnie czeka niedługo.

Zgłoś nadużycie #5910 16 października 2013, 9:10

ewka90 Gotowa na wszystko
Witam Mamuśki w ten deszczowy poranek :) No Qasha ja też się podziwiam, ale z drugiej strony to już miesiąc w domu siedzę i chyba chciałabym wrócić do pracy ale niestety... Muszę sobie jakieś zajęcie znaleźć... :)