Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #5851 15 października 2013, 7:25

Konto usunięte
No i komentarze w kolejce typu : co za tupet wpychać się w kolejke :D jestem w szoku wierzyłam w to że jeszcze ktoś chociaż troche rozumie i przepuści kobiete w ciąży ,ale się myliłam i zmieniam zdanie ! Ale się nagadałam :D

Zgłoś nadużycie #5852 15 października 2013, 7:43

qasha Fajna mama

kincia napisał(a)

Wróciłam i właśnie pije sobie glukozę ,naprawde pyszna :D łeee ,ale da się wypić jakoś z cytryną ,myślałam że będzie gorzej :) oczywiście musiałam się kłócić ,bo nikt by mnie nie wpuścił w życiu , ciśnienie mi skoczyło i nic więcej ... Jeszcze mi pielęgniarka pocisneła że scene na korytarzu robie... Pfff a co miałam zrobić jak mówię że musze wejść bez kolejki , a tu mi dziad staje przed nosem w dzwiach i mówi że mnie nie wpuści.... Śmiech na sali... Najgorsze to że musze tam iść za 2 h...

trzeba było powiedziec dziadowi ze myszki na niego naslesz :D haha :D

a nie kazał ci lekarz siedziec po tej glukozie w laboratorium? słyszałam, że nie mozna nawet chodzić bo wtedy nie ma takiego wchłaniania czy coś... nie znam się dokładnie :) ale po wysiłku fiz nawet malusienkim moze byc wynik zafałszowany :/

Zgłoś nadużycie #5853 15 października 2013, 8:10

Konto usunięte

qasha napisał(a)

trzeba było powiedziec dziadowi ze myszki na niego naslesz :D haha :D

a nie kazał ci lekarz siedziec po tej glukozie w laboratorium? słyszałam, że nie mozna nawet chodzić bo wtedy nie ma takiego wchłaniania czy coś... nie znam się dokładnie :) ale po wysiłku fiz nawet malusienkim moze byc wynik zafałszowany :/

Masz rację nie można chodzić :) ale ja mam przychodnie po drugiej stronie ulicy :) także za dużo się nie nachodzę :)

Zgłoś nadużycie #5854 15 października 2013, 8:11

qasha Fajna mama
aaa no to suuuper masz ;) tylko pozazdrościc ;)

Zgłoś nadużycie #5855 15 października 2013, 11:04

Konto usunięte
Co tu dzisiaj taka cisza ? :P tylko ja narzekam od rana ? :D

Zgłoś nadużycie #5856 15 października 2013, 11:21

diaglab Gotowa na wszystko
Hej :)
Kincia i Ece dziękuję za uspokojenie z tą szyjką :) jeden stres mniej. Kincia nie brałam wcześniej witamin bo badania miałam ok, zresztą chciałam w ostateczności je brać, sceptycznie podchodzę do suplementów diety, wolę w naturalnej postaci uzupełniać witaminki. Ale jak widać choróbsko porządnie się ze mną rozprawiło. Ece mi ten ból w pachwinach przechodzi tylko jak leżę, a jak muszę już wstać to jest masakra, każdy krok sprawia mi ból. Fajnie że upolowałaś wyprawkę na narty :) sezon już tuż tuż więc napewno się przyda :)
Kincia to faktycznie miałaś przeboje w przychodni. Niestety ludzie są strasznie zawistni. Mi wczoraj jakaś siksa wepchała się w kolejkę do lekarza a widziała że jestem w ciąży. Miałam pierwszy numerek i na konkretną godz. byłam umówiona a ona niby 5 min. szybciej ode mnie ale numerka nie miała (była ponadprogramowo więc na końcu kolejki powinna być jak się później dowiedziałam), tyle,że wizyta trwa ok. 30 min. Byłam nieźle wkurzona bo musiałam załatwić jeszcze parę innych spraw i też byłam umówiona co do konkretnych godzin i oczywiście spóźniłam się przez nią.
Anett no to nieźle ksiądz Was potraktował. Ale skąd ja to znam :P u nas odrazu zadał pierwsze pytanie, czy mieszkamy razem. Zamiast cieszyć się, że chcecie przyjąć sakramenty i powiększy się wspólnota parafialna to jakieś problemy wyszukują. Nie dziwię się, że teraz tyle ludzi odchodzi od kościoła, a jeszcze jak słyszę o tej pedofilii to aż niedobrze mi się robi. Nie przejmujcie się :) zawsze można wziąć jeszcze ślub cywilny :)

Zgłoś nadużycie #5857 15 października 2013, 11:30

Niutka26 Gotowa na wszystko
witam i ja wszystkie mamusie :)
jak Wam dzien mija?
Kincia bo z ludzmi to jak w cyrku-zwykle najbardziej narzekają emerytki że im się śpieszy,tylko pytanie gdzie?
Anett ja bym poszła do innego księdza-jesli tylko sie da,bo szkoda Waszych nerwów-mi nie chciał ksiądz dać rozgrzeszenia bo mieszkałam z narzeczonym przez ślubem,a sami gwałcą i molestują małe dzieci,jeszcze wymyślając wymówke,że to dzieci księży prowokuja... ręce opadają ...
I pomyśleć że kiedyś byłam zapalonym katolikiem-wierzę,modlę się i staram się żyć dobrze,ale w księdzy straciłam wiarę.I w to co robią z kościołem... Nie powiem,że wszyscy są tacy sami,ale skąd mam wiedziec komu teraz uwierzyć?
Qasha mam tą poduche co Ty -z motherhood i powiem Wam że rewelacja! kręgosłup już nie boli i wszystko ładnie podtrzymuje w nocy.
Nie żałuje zakupu :)
Czy Wam tez puchną nogi? nawet po spokojnym dniu,bez długiego stania?

Zgłoś nadużycie #5858 15 października 2013, 12:54

basza Fajna mama
Dzień dobry Kobietki!
Ece - Ty Kochana na pewno musisz zwolnić, bo Ja jak czytam to co Ty robisz to od samego czytania jestem zmęczona ;-) a co dopiero gdybym miała to robić. Trzeba uważać na te skurcze, organizm daje znać: STOP!!!
Diaglab - My to i czas ciąży podobny, objawy, tez i leki. Ja w czwartek dopiero skończyłam luteinę myślałam, że już na dobre - a od wczoraj od nowa. No, ale już czuję, że brzuch lekko wymiękł - więc mam nadzieję, że będzie ok...
Kincia - no, a jak kaszel Ci się skończył, to bóle przeszły ?? Pomimo przebojów z ludźmi zazdroszczę, że już po glukozie... Ja nast. tydzień, ale już zapowiedziałam mężowi, że ma iść ze mną - bo Ja nie umiem kompletnie walczyć o swoje....

qasha - ale masz fajne trójki w suwaczku :-)

a co do księży - to tylko ludzie i tak samo jak My nie są świętymi (jeszcze hihihi) więc są tacy i tacy - dzięki Bogu można wybrać takiego co Nam będzie pasował, Ja to mam jakieś szczęście - bo przeważnie trafiam na dobrych, serdecznych i ludzkich :-)

Zgłoś nadużycie #5859 15 października 2013, 13:05

ewka90 Gotowa na wszystko
Witam wszystkie Mamuski :)
Anett zgadzam się z Niutką, też poszłabym do innego księdza w takiej sprawie..
Kincia ja też często się spotykam z takim chamstwem ludzi... Zawsze ludzie udają, że nie widzą, że jestem w ciąży. Więc jestem przyzwyczajona do czekania zawsze w kolejkach.
Niutka mi na szczęście nie puchną nogi, ale palce w dłoniach tak. Słyszałam, że to podobno normalne w ciąży.

Zgłoś nadużycie #5860 15 października 2013, 13:08

ewka90 Gotowa na wszystko
Dorotka fajny masz brzuszek :) ) Dobrze, że rośnie, bo jak rośnie brzuszek to i Igorek :) )

Zgłoś nadużycie #5861 15 października 2013, 13:10

basza Fajna mama
ewa - gratki pełnego tygodnia :-)

Zgłoś nadużycie #5862 15 października 2013, 13:23

Ece Gotowa na wszystko
hej!
Anett-gratki skończonego tygodnia!
Faktycznie te miksy jedzeniowe mi chyba zaszkodziły,bo źle spałam i pierwszy raz w nocy pojawiły mi się bóle w pachwinach.Dzisiaj nie będę szaleć na kolację.Popijam grzecznie wodę mineralną i zajadam mandarynki,odrobinkę kwaskowe,ale super soczyste.Malutkiej chyba tez smakują,bo podskakuje radośnie w brzuchu.Wydaje mi się że od czasu ma też czckawkę,bo wtedy te podskoki są rytmiczne. :-) .

Kincia-biedulko to musiałaś się nasłuchać w tej przychodni-niestety czasem zero w ludziach empatii i zrozumienia.Oby tylko wyniki wyszły dobrze.

Diaglab-u nas ten komplet to raczej na sanki,bo żadne z nas na nartach nie jeździ.Jakoś nigdy nie miałam odwagi spóbować,mo M też nie umie.Podobno w każdym wieku można zacząć,ale obawiam się że w naszym wypadku jest za pózno.Natomiast Martynkę warto by było wysłać na jakiś obóz,żeby się nauczyła i może wtedy nas zdopinguje :-) .

Niutka26-skonsultuj z lekarzem to puchnięcie nóg i zmierz sobie koniecznie ciśnienie,może masz za wysokie.Poza tym takie obrzęki pojawiają sie przy zatruciu ciążowym,problemach z nerkami,więc lepiej działać szybko.Mnie nie nawet jak dużo stoję i chodzę nie puchną nogi, no chyba że jest za gorąco-wczoraj np. przez słońce nagrzało się nam się w pracy do 25 stopni i troszkę mi łydki spuchły,ale kozaczki wciągnęłam przed wyjściem bez problemu.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5863 15 października 2013, 13:26

Ece Gotowa na wszystko

basza napisał(a)

ewa - gratki pełnego tygodnia :-)

Ewka90-Ja też się przyłączam do gratulacji :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5864 15 października 2013, 13:28

dziewczyny a jak to badanie glukozy we krwi wygląda? podają roztwór glukozy do wypicia i za godzinę trzeba się do nich znów wstawić na badanie krwi? i za drugim razem właśnie powinno się wejść już bez kolejki czy należy czekac mimo dużej ilosci chętnych?
ja dostalam na razie badanie na HBs glukoza pewnie przy nastepnej wizycie bo akurat bede miedzy 24 a 28 tyg.ciąży.

Zgłoś nadużycie #5865 15 października 2013, 13:44

Ece Gotowa na wszystko
Za drugim razem wchodzisz bez kolejki,bo ważne jest żeby pobrać krew dokładnie po dwóch godzinach.

Zgłoś nadużycie #5866 15 października 2013, 13:46

Ece Gotowa na wszystko
I tak jak Qasha napisała nalepiej jest czekac przez ten czas w przychodni,bo wysiłek fizyczny może zafałszować wynik obciążenia glukozą.

Zgłoś nadużycie #5867 15 października 2013, 13:49

to koniecznie musze z mężem wejść bo mnie przecież te babki w kolejce ze skóry obiorą! :)

Zgłoś nadużycie #5868 15 października 2013, 13:52

Dorota93 Supermama
hejo :)
jesli chodzi o puchniecie, to dwa dni bylam cala spuchnieta. ale chyba przez to weselicho. Dzis od rana ogarnianie chaty i kawka u kolezanki. teraz moj mezulek gra w GTA a ja tu zagladam do Was :) nie mialam tez jeszcze tej glukozy, ale mysle, ze teraz mi juz da skierowanie bo w piatek mam wizyte. juhuuu :) !
kurde zjadlabym cos, a nie wiem co :( chyba se cos zamowie ... :P
Kincia a narzekaj, coś nam się należy od zycia :)

Zgłoś nadużycie #5869 15 października 2013, 14:01

Ece Gotowa na wszystko
Niutka-weż męża ze sobą to nie będą miały odwagi na Ciebie napadać ;-) .

Dorotka-pewnie dostaniesz skierowanie na glukozę,bo ten test wykonuje się rutynowo między 24 a 28 tc.

Zgłoś nadużycie #5870 15 października 2013, 14:05

babeluniek Gotowa na wszystko
Hej.
Tak mnie dzisiaj żołądek boli, że nie wstaję z łóżka! :( Piję tylko ciepłe herbatki, które przynoszą ulgę na chwilę. Wczoraj wieczorem napiłam się coli i ją za to obwiniam...

Dziewczyny, w karcie ciąży mam dwie rubryczki - na konsultację internistyczną i dentystyczną. Rozumiem, że muszę tych lekarzy poprosić o wypełnienie tego? Gin nic nie mówiła ale też ja nie pytałam czy to jest konieczne.