Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #5811 14 października 2013, 16:22

Kiniaa Gotowa na wszystko
hej mamuśki :) :)

kirsti-super wyglądasz i fest brzuś rośnie :)
Dorota ja tak jak dziewczyny czekam na więcej zdjęć z bliska może, bo słabo cokolwiek widać na tym zdjęciu...nawet kiecki twojej dobrze nie widzę ;) "DUŻO SZCZĘSCIA,WYTRWAŁOŚCI I MIŁOŚCI"

Dziewczyny nie wiem czy wiecie że nadmierne masowanie czy głaskanie brzucha w ciązy może spowodować powstanie skurczy maciciy i wywołać przedwczesny poród..
ja osobiście nie pozwalam na głaskanie mojego brzucha innym osobom ,wyjątkiem jest tylko moja córka jak się poprzytula albo mąż,w pierwszej ciąży również uważałam na to by nie głaskać często brzuszka.Teraz jesteśmy w Polsce więc dzieci naszego rodzeństwa bardzo chcieli dotknąć brzuszka więc pozwoliłam bo to nowość dla takich maluszków ale to tylko jedyny raz,
ja tam wolę być ostrożna :) :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #5812 14 października 2013, 16:27

Anet u nas tez będzie jeszcze jeden dzidziuś w rodzinie,moja siostra też jest w ciaży w 10tyg to jej pierwsze dziecko i mieszka tam gdzie my w NL więc fajowo będzie,pytam mnie o wszystko i cieszę się że mogę być pomocna jak czegoś nie wie ;)
Trzymam kciuki za wizytę :)

Zgłoś nadużycie #5813 14 października 2013, 16:45

Konto usunięte
Idę jutro na to badanie glukozy i muszę iść pierw naczczo o 7 rano i ginekolog kazał mi " krzyczeć" że jestem w ciąży i mam wejść pierwsza bez kolejki ( już to widzę że ludzie mnie wpuszczą) no bo jak wyjdę z pobrania to odrazu mam glukozę wypić i poczekać z ponad 1h i pójść znów na pobranie a tam jest do 9 i jak bym weszła po 7 to nie zdąże do 9 żeby zaczeła "działać" ta glukoza. Tam w przychodni jest strasznie dużo ludzi zawsze :( i nikt nigdy nie robił sobie nic z tego że ciężarna czeka w kolejce ,a na ścianie nawet adnotacja wisi że kobiety w ciąży mają prawo wejść bez kolejki,boję się że zestresuje się tam jutro i zacznę na tych ludzi krzyczeć :D

Zgłoś nadużycie #5814 14 października 2013, 16:49

Konto usunięte
Zobaczcie jakie moj mąż cudowne papucie kupił :D

Zgłoś nadużycie #5815 14 października 2013, 16:56

Anett Gotowa na wszystko
Kiniaa popieram, to miłe uczucie pomóc komuś doradzić :) w końcu to prawie 6 miesięczne doświadczenie :)

Kincia ja też miałam z tym problem bo przychodnia była pełna i kobietki w recepcji kazały mi wchodzić bez kolejki bo też bym się nie wyrobiła przed zamknięciem zabiegowego, niby kartka wisiała że ciężarne poza kolejką ale mówię do nich 'jak to, wiadomo co się dzieje w takich sytuacjach'. To zadzwoniły do gabinetu i zaraz mnie poprosili na pobranie, na koniec zostałam sama w poczekalni i zaraz po mnie zakończyły pobieranie krwi :) także może u Ciebie też to pójdzie gładko :)

Zgłoś nadużycie #5816 14 października 2013, 16:57

Anett Gotowa na wszystko

kincia napisał(a)

Zobaczcie jakie moj mąż cudowne papucie kupił :D

Rewelacja! :)

Zgłoś nadużycie #5817 14 października 2013, 17:34

basza Fajna mama
Witam Wszystkie Śliczne Mamusie!
Dorotka - dużo radości, miłości, samych dobrych chwil w małżeństwie, a nawet jeśli przyjdą te gorsze to tylko po to abyście z nich wyszli silniejsi :-) i jeszcze bardziej zakochani :-)
Ja też już mam skierowanie na glukozę zamierzam w przyszłym tygodniu... buuuu. Zastanawiam się czy tą toksoplazmozę robić ponownie?
Kincia ale mega te kapciuszki :-) .
Kobietki Kochane czy Was też bolą pachwiny i brzuch tak jakby się rozciągało w środku ??

Zgłoś nadużycie #5818 14 października 2013, 17:44

lorelei_l Fajna mama
Witajcie Dziewczęta :) chyba tylko ja nie mam na razie zapisanego badania glukozy, pewnie będzie mnie to czekać przy następnej wizycie, ale będę już bogatsza o wasze doświadczenia.
W piątek mam wizytę, ale chcę się umówić na usg 3d za 2 tygodnie :) fajne są te wszystkie zdjęcia, prawie można poznać rysy twarzy, a nie to co na zwykłym usg. Znajoma mówi, że bez sensu dziecko męczyć, ale wychodzę z założenia, że jak ja będę spokojniejsza, to dziecko też będzie :)
Widzę, że Panowie też się powoli zapalają do zakupów, mój W. już zaczął jakieś ubranka licytować, ale po historii z różowym wózkiem, poprosiłam, żeby konsultował ze mną, co chce licytować :)

Zgłoś nadużycie #5819 14 października 2013, 18:28

diaglab Gotowa na wszystko
Hej mamusie :-)
Ja już po wizycie u lekarza, zmartwil się moją morfologią i muszę brać niestety witaminy :-( poza tym przepisał mi luteine bo mam za bardzo brzuch napięty, strasznie bolą mnie pachwiny (Basza łącze się z Tobą w bólu) i szyjkę mam twardą ( nie wiem czy to dobrze). Całe szczęście dał mi bez problemu zwolnienie już do końca ciąży :-D po dzisiejszej wędrówce jestem skonana. Nie dalabym rady chodzić już codziennie do pracy. Byłam u pracodawcy dac zwolnienie i dowiedzialam się że raczej napewno nie będę miała pracy po urlopie macierzyńskim :-( firma prawdopodobnie upadnie :-(
Babeluniek żaden tam ze mnie ekspert :-P na tyle ile jestem w stanie to staram się Wam pomóc ;-)
Ja też unikam masowania brzusia, koleżanka odrazu uczuliła mnie na początku ciąży że nie można. Nawet mojemu M. Nie pozwalam- może tylko dotknąć :-D ponoć w gorącej wodzie też nie można się kąpać.
Kincia te kapcie są rewelacyjne!! :-D ja też takie lubię :-D muszą być koniecznie ciepłe bo bardzo często marzne w stopy.
Ja też dostałam skierowanie na test obciążenia glukozą i toxo. Myślę że lepiej zrobić to badanie na toxo nawet dla samej siebie żeby się nie martwić. A jeżeli ma się kontakt że swoimi pupilami a już w szczególności kotami to nawet nie zastanawiałabym się, tym bardziej że nasze organizmy są i tak już bardzo obciążone i podatne na infekcje.
Anett udało się wytrzymać na wykładach? :-)

Zgłoś nadużycie #5820 14 października 2013, 18:34

diaglab Gotowa na wszystko
A! Jeszcze Qasha :-) super że dobrze bawiłaś się na urodzinkach :-) również jestem w szoku że zaspałaś, ale każdemu może się przecież zdarzyć :-)
Anett trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę :-)

Zgłoś nadużycie #5821 14 października 2013, 20:05

Dorota93 Supermama
a tak w ogóle to patrzcie jak moje dzieciątko urosło :) i wczoraj tatuś poczuł kopniaka. Prezent na ślub :)

Zgłoś nadużycie #5822 14 października 2013, 20:16

Ece Gotowa na wszystko
Hejka!

Babelunku-przestan stresowac się tą swoją lekarką, przecież USG wykonuje się u tez bardzo otyłych ludzi i tylko beznadziejny sprzęt i brak doświadczenia lekarza może tłumaczyć niemożność interpretacji obrazu.Może chciała Cie naciagnac na dodatkowa wizytę.
Co do toxoplazmozy to podziala zdanie Diaglab,ze lepiej powtórzyć to badanie pod koniec ciąży, bo nie tylko od kotków można się nią zarazić.Bardzo niebezpieczne SA niedomyte owoce i warzywa,surowe mięso.

Ewka 90-to faktycznie będzie u Was wysyp dzidziusiów w rodzinie-super!Taka wesoła gromadka będzie rządzić na imprezach :-) .

Kincia-paputki Sliczne :-) .Powodzenia w przychodni-nasz stan ma swoje prawa,więc nie miejmy skrupułów :-) .

Anett-trzymam kciukasy za jutrzejszą wizytę.

Kiniaa-to prawda co napisalaś o maskowaniu brzuszka-masaż może powodować skurcze.Podobnie jest w przypadku piersi-dlatego jak we wszystkim wskazany jest umiar. :-) .Ale fajnie,ze Twoja siostra tez jest w ciąży-będziecie się wspierać :-) .

Basza-jesli IgG i IgM mialaś ujemne to lepiej zrobić jeszcze raz w 3trymestrze.A te bóle lepiej skonsultować z lekarzem,bo u mnie okazały się przedwczesnymi skurczami pojawiającymi się po nadmiernym wysiłku.Dostalam reprymendę,zwolnilam i jest lepiej.

Lorelei_l-piekne są te zdjęcia z 3d,ale co ważniejsze można dokładnie wszystko obejrzeć.A spokój Mamusi w tym stanie jest bezcenny :-) .

Diaglab-lykaj Kochana witaminki,pewnie ta infekcja mocno Cie osłabiła. Ja nie dostalam farmakologii na te swoje skurcze,ale w apteczce w razie W mam luteinę i duphaston :-) .Póki co wolniejsze chodzenie,mniej dźwigania daje efekt i od piątku ból w pachwinach się nie pojawił :-) .A twarda szyjka to dobry znak-to znaczy ze jest zamknięta i się nie skraca-w takiej formie ma być do samego porodu :-) .
Co do gorących kąpieli w ciąży to SA zakazane z uwagi na ryzyko krwotoku-nadmierne rozszerzanie się naczyń krwionośnych,możliwość zaslabniecia mamy i ryzyko infekcji-wysoka temp.zabija pałeczki kwasu mlekowego.

Ale się rozpisalam :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5823 14 października 2013, 20:19

Ece Gotowa na wszystko
Dorotka-śliczny brzuszek ,oj rośnie Igorek :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5824 14 października 2013, 20:26

Dorota no rośnie rośnie :)
a kiedy doczekamy się fotek...chcemy zobaczyć panną młode w całym opakowaniu ;)

Zgłoś nadużycie #5825 14 października 2013, 20:29

Dorota93 Supermama

Kiniaa napisał(a)

Dorota no rośnie rośnie :)
a kiedy doczekamy się fotek...chcemy zobaczyć panną młode w całym opakowaniu ;)

a nie wiem jeszcze kiedy zdjecia beda :( sama jestem ciekawa !! :)

Zgłoś nadużycie #5826 14 października 2013, 20:35

A my dzisiaj byliśmy na wielkich zakupach dla młodego bo tu w PL taniej i co nieco dla mojej pannicy ;)
zostały nam tylko rzeczy kosmetyczne ale to u siebie bo tam mam zaufane już kosmetyki dla niemowląt i starszych.
Także u nas wyprawka załatwiona,popakowane i czekamy jutro na kuriera który nam to wszystko dostarczy do nas bo w samolot tego nie załadujemy :)

Zgłoś nadużycie #5827 14 października 2013, 20:37

to opowiadaj jak tam żonka się czuje w nowej roli ;)

Zgłoś nadużycie #5828 14 października 2013, 20:39

Dorota93 Supermama
a żonka czuje się rewelacyjnie :) My też wyprawka prawie skompletowana. Jutro chcemy kupić wózek. JAKI POLECACIE ??
dostaliśmy ogrom rzeczy na ślub. W czwartek cyknę fotkę wszystkiego co mam dla Igorka. Jest tego masa! A dzis kupilam butelki antykolkowe i komplet ciuszków znów hihi

Zgłoś nadużycie #5829 14 października 2013, 20:44

Konto usunięte
Anett to panie z rejestracji ładnie Cię potraktowały :) jednak są jeszcze ludzie którzy pomogą kobiecie w ciąży :)
Basza mnie bolały pachwiny i okazało się że to od kaszlu,najlepiej niech zbada Cię lekarz i zobaczy jak się ma szyjka macicy :) życzę aby ból jak najszybciej minoł ,bo nawet za bardzo chodzić się nie da :) ale pamiętajmy że takie bóle to podobno normalka :D w ciąży :)
Lorelei powodzenia w piątek na wizycie ! :) o ile pamiętam to sprzedaliście tamten wózek prawie że odrazu,ale lepiej faktycznie nie dopuszczać już do tylu wygranych licytacji naraz :D
Diaglab szyjka jak twarda to chyba dobrze , przynajmniej tak mój lekarz mówi :D dobrze że dostałaś witaminy ,bo teraz na pewno morfologia będzie wzorowa :) a nie brałaś żadnych witamin wcześniej ? Ja biorę codziennie femibion z dha :)
Dorota piękny brzusio !!! Rośniesz jak nie wiem :) może też dodam potem forke mojego brzucha :D
Ece dzięki :* też tak myślę że nasz stan ma swoje prawa :D
Słuchajcie kobietki też wieczorami jesteście takie wyczerpane ? Ja chodzę jak słoniątko, do łóżka to snuję a nie idę :D martwie się czy wszystko ok ,może brak mi magnezu lub żelaza... Ale chyba to normalne ,bo jednak dzwigam już 11 kg :D
Denerwuje mnie ta obojętność na kobiety w ciąży !! Wczoraj dostałam w kolejce w bagietce z łokcia w brzuch od baby jakiejś i nawet przepraszam nie usłyszałam ! A gdy stałam w kolejce po mięso to jedna pani mi się pod nos wepchneła i udawała że mnie nie widzi... Czy ja mam tylko takie szczeście ,czy Wy też macie takie sytuacje ?

Zgłoś nadużycie #5830 14 października 2013, 20:48

Konto usunięte
Kinia Dorota ale Wam zazdroszcze też chciałabym mieć już wszystko :P wózek zamówiony i będzie tak pod koniec listopada ,bo na zamówienie go robią i trzeba czekać kilka tygodni :) a wybraliśmy hartan topline s :) jutro bądz w środe przyjdzie fotelik,baza i niania z płytą wyłapywania bezzdechu :) na pewno to wszystko sfotografuję i dodam fotki jak będziecie chciały zobaczyć :)