Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #5791 13 października 2013, 21:00

Konto usunięte
Dorota piękna Ty !!! :) super cieszę się Waszym szczęściem :) jak czujesz się w roli żony ? :D
Kristi śliczny brzuszek ,promieniejesz :)
Tablet pewnie za 2 tyg będzie ,bo tyle ma czasu firma kurierska na odpowiedz ... Ja się czuje w miarę ok ,ale w tym tyg muszę iść na badanie krwi i wypić glukozę ,przeraża mnie to bo pewnie się pożygam :D

Zgłoś nadużycie #5792 13 października 2013, 21:03

kirsti30 Gotowa na wszystko
Niutka26 ja mam podobnie z tymi słabościami, ale nie daje się. Zauważyłam że jak troszkę pospaceruje to kołatanie serca nie jest takie dokuczliwe. Eh musimy być silne mamuśki :) .

Zgłoś nadużycie #5793 13 października 2013, 21:05

Kincia jak leżałam w szpitalu to kobitka piła tę glukozę i na raz wzieła, nie mam pojęcia jakie to jest w smaku i mam nadzieje że mnie to ominie.Dasz rade dzielna kobieto :)

Zgłoś nadużycie #5794 13 października 2013, 21:07

Niutka26 Gotowa na wszystko
Dorotka ślicznie!!!

Zgłoś nadużycie #5795 13 października 2013, 21:17

Ece Gotowa na wszystko
Kirsti-ślicznie wyglądacie :-) .Piękny brzusio.
Dorotka-jak ochloniesz i odsapniesz to opowiadaj jak było :-) .Jak się czujesz jako mężatka? :-) .
Niutka26-cieszę się,ze z Maluszkiem wszystko ok.Ułożeniem nie ma się co przejmować,bo jeszcze nie raz przepisy.Moja gwiazda podczas badania zwykle ułożona jest podłużnie,wiec leży jak w hamaku ;-) ,ale dr powiedział ,ze do porodu przyjmie jeszcze prawidłowa pozycję.ja od miesiąca lykam rutinoscorbin 4 razy dziennie i efektów brak-naczynka pękają na nogach dalej,w nosie też wiec nie ma co oczekiwać spektakularnych efektów, ja raczej na stawiam się,ze po porodzie zrobię z nimi porządek :-) .A puchniecię stop warto skonsultować z lekarzem.
Ja oczywiście nie wytrzymalam w domku i urwalam się na zakupy.Ogladalam kombinezony zimowe,najbardziej podobał mi się w h&m i coccodrillo. :-)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5796 13 października 2013, 21:26

Ece Gotowa na wszystko
Dorotka-doczytalam i nawet fotkę obejrzalam.Ślicznie wygladalaś.

Kincia-ja idę w czwartek na glukozę z cala cytryną.Lekarz mi pozwolił wcisnąć, bo ja od wieków nic nie slodzę i nie przełknę takiego ulepku.W ciąży z Marti też tak Zrobilam i dało rade jakoś to przełknąć.

Kirsti-obawiam się ze ten test jest obowiązkowy, bo to diagnostyka cukrzycy ciązowej i nie ma szans żeby Cię ominęła.Ale z cytryną dasz radę :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5797 13 października 2013, 21:29

Konto usunięte
Kristi wątpie aby Cię to omineło ,bo chyba to jest już obowiązkowe badanie w ciąży po 24 tc tak mniej więcej :)

Zgłoś nadużycie #5798 13 października 2013, 21:34

Konto usunięte
Ece mi lekarz tez wspominał o cytrynie :) fajnie że też idziesz na to badanie ,teraz mi raźniej jak wiem że nie idę sama :)

Zgłoś nadużycie #5799 13 października 2013, 22:07

Ece Gotowa na wszystko
Dorotka-Ma lnka się nadal milczy :-( .Mój M wczoraj miał gorszy dzień,znowu bol się nasilił,ale dzisiaj było juz lepiej.Jutro będzie miał znowu rehabilitację,a po tych zabiegach czuje się dużo lepiej,bo na stawiają Mu te dyski we właściwe miejsce i jest prawie prosty wtedy :-) .
Kincia-ja też się tez cieszę,że razem będziemy przechodzić prze ta glukozę.Wiadomo w grupie razniej ;-) .
Moja córka to chyba dzisiaj ćwiczy szpagat-tak mnie kopie po obu stronach brzucha,ze AZ przez ubranie widać.Mała akrobatka ;-) :-) .

Zgłoś nadużycie #5800 13 października 2013, 22:25

wizja testu glukozy bleuuuu :) a myślałam że mnie ominie wrrrr :D

Zgłoś nadużycie #5801 14 października 2013, 7:20

qasha Fajna mama
oo Dorota zqwitała :) opisz kochana wszystko w szczególach :)

a ja dzisiaj zaspałam :D

wczoraj się wyleniuchowałam to Stasio przyzwyczaił się do laby i wstać mu się nie chciało :D

a na urodzinach suuper :) Stasio został wygłaskany przez wujków i ciocie ;)

Zgłoś nadużycie #5802 14 października 2013, 8:21

ewka90 Gotowa na wszystko
Witam Mamuśki :) Dorotka ślicznie wyglądałaś i oczywiście też czekam na więcej zdjęć :)
Mój Bąbelek też zawsze jest ułożony poprzecznie i lekarz też stwierdził, że nie ma się czym martwić jeszcze.
Wczoraj wreszcie mój mąż dostał kopniaka od naszego Szkraba, bo zawsze jak dotykał brzucha to Mały się uspokajał lub kopał delikatnie, a wczoraj takiego kopniaka dostał, że aż mnie zabolało :) Ale się cieszył :)
Trzymam kciuki za Was na badaniu krzywej cukrowej, ja też kiepsko będę miała to przełknąć, Ece tak jak Ty nic nie słodzę od kilku lat...

Zgłoś nadużycie #5803 14 października 2013, 11:49

babeluniek Gotowa na wszystko
Dzień dobry!

Co do ułożeniu, to moja mała ma długą drogę do przebycia, bo jesst ułożona całkowicie pionowo. Jeszcze przed usg mówiłam wszystkim, że mam takie wrażenie, że jest pionowo i stopkami mi tupta w dół, a jej główkę mam powyżej pępka co czasem jest wręcz niemiłe... I się nie myliłam :) Tuptanie jest fajne, choć przez to, że nie puka w ścianę brzucha, M. słabo czuje. Ale ta główka czasem daje popalić, jak się uwypukla i czuję jakby mi balon w brzuchu rósł.

Dzziewczyny, ja ciągle myślę o tym, że mnie to usg nie przenika. Na tym samym sprzęcie już od 12 tygodnia, kiedy dziecko było bardzo malutkie obraz był widoczny i nie było problemów a tu nagle moje sadełko jest przeszkodą? Dziwna sprawa...

Też mnie czeka ta glukoza niebawem. Nie tyle obawiam się samego picia tego świństwa, co wyniku. Moja babcia miała cukrzycę, moja mama też ma więc jestem w grupie ryzyka.

Dorota, wielkie gratulacje! :)

Kirsti, masz cudny brzuszek! :) I w ogóle świetne zdjęcie :)

Ewka90, u mnie też jest tak, że kiedy tylko M. kładzie rękę na brzuchu to mała się uspokaja. On twierdzi, że chyba czuje przed nim respekt :P

Qasha, nie wierzę, że zaspałaś! Ty? No niee... :P

Ece, jak zwykle robisz mi smaka na jakieś łakocie! Dzisiaj i ja upiekę jabłecznik :)

A Diaglab to rzeczywiście nasz forumowy ekspert laboratryjny ;)

Właśnie, miałam Was pytać... Nie mam tych przeciwciał na toksoplazmozę i teraz na wizycie pytałam, czy powtarzać te badania. Lekarka mi powiedziała, że nie jest tak łatwo się nią zarazić i ona nie praktykuje powtarzania tych badań. Na początku tylko powiedziała mi czego unikać i to wystarczy. Mogę te badania zrobić tylko dla własnego spokoju. Co o tym myślicie?

Ale się rozpisałam...

Zgłoś nadużycie #5804 14 października 2013, 11:56

qasha Fajna mama
babelunku noo zaspałam :D hehe :D

ja też nie mam antyciał na toksoplazmowe i tez lekarz powiedzial ze wsio ok :)

a tym sadelkiem sie nie przejmuj ;) było ok, to tym bardziej jest wsio ok, bo im wczesniejsza ciaza tym gorzej ja dostrzec wlasnie w usg przez brzuch, u ciebie bylo widoczne wiec nie martw sie kochana ;)

Zgłoś nadużycie #5805 14 października 2013, 12:15

Anett Gotowa na wszystko
Dzień dobry ! Jestem :)

Diaglab gratuluję synka! :)

Qasha a nie masz czasem dość tego głaskania ?? My byliśmy wczoraj na imieninach u chrzestnego M ale na szczęście nikt nie wpadł na pomysł, żeby mnie pogłaskiwać (no prócz Michała hi hi) :)

Zgłoś nadużycie #5806 14 października 2013, 13:02

Konto usunięte
Babeluniek skoro masz w normie igg ,to niepotrzeba robić tego badania :) ale z Twoją lekarką się nie zgodzę i w kwesti toksoplazmozy ,moim zdaniem bardzo łatwo się tym zarazić ,przykładem może być wiele kobiet które to ma znam mnustwo przypadków :) i w kwesti tuszy do usg... Większej głupoty jeszcze nigdy nie słyszałam ! Nie bierz sobie nic do siebie ,przecież Ty nie masz nadwagi ,a nawet jeśli to co ma tłuszcz do widoczności usg ? Bo nie bardzo rozumiem... :D ta Twoja lekarka chyba zły dzień miała ,bo to jest nielogiczne to co Ci powiedziała. Nie myśl o tym ,olej babe :P

Zgłoś nadużycie #5807 14 października 2013, 13:15

ewka90 Gotowa na wszystko
No dokładnie zgadzam się z Kincią, że ta lekarka to głupoty opowiada przecież to nie ma sensu co mówi więc się nie martw i zapomnij o tym :)
Badanie na toksoplazmozę miałam w pierwszym trymestrze, narazie nic lekarz nie mówił o powtórzeniu badania, ale teraz mam w czwartek wizytę więc może powie.
Anett Ty masz dość głaskania, a ja bym czasem chciała, żeby ktoś tak pogłaskał mojego Bąbelka (oczywiście poza moim mężem) :) ale u mnie za dużo kobiet w ciąży ostatnio...
Siostra ma termin porodu za tydzień, szwagierka miesiąc później niż ja, a jeszcze wczoraj się dowiedziałam, że kuzynka jest również w ciąży (termin czerwiec 2014) więc tych dzieciaków tyle będziemy miały... :) Ale może przynajmniej razem bawić się będą :)

Zgłoś nadużycie #5808 14 października 2013, 13:21

babeluniek Gotowa na wszystko
Ja jakoś unikam głaskania mojego brzuszka przez inne osoby. Chyba, że ktoś zapyta czy może dotknąć (np. znajoma ma nadzieję, że się "zarazi" ciążą) ;)
Na moim przyjęciu ślubnym miało być mało alkoholu a wyszło jak zawsze... Z perspektywy osoby, która tylko powąchała szampana, wyglądało to komicznie. I wtedy wszyscy rzucili się do dotykania mnie po brzuchu! Jak mi nerwy zaczynały puszczać, to każdą osobę, która szła z rękami w moim kierunku, ja też dotykałam po brzuchu :P Ale się szokowali... ;)

Ewka, ale u Was wysyp dzieci :) U mojego M. w pracy od grudnia do marca ma się urodzić 5 dzieci (łącznie z nami), ale tylko my oczekujemy dziewczynki :)

Zgłoś nadużycie #5809 14 października 2013, 13:49

Konto usunięte
Ewka ale dzieciaczków Wam w rodzinie przybędzie :) u mnie tylko 1 maluszek który ma 11 miesięcy ,ale u Ciebie w rodzinie naprawdę fajnie :) święta będą musiały być superowe z tyloma dziećmi :D

Zgłoś nadużycie #5810 14 października 2013, 14:55

Anett Gotowa na wszystko
Ewka90 powiem Ci, że nie lubię takiego ciągłego dotykania i tak samo jak Bąbeluniek odwzajemniam się tym samym a wtedy zdziwienie, no ale kurka rurka ja mam takie samo prawo pomacać kogoś kto mnie maca, niech zobaczy jak to fajnie :p oczywiście poza wyjątkiem najbliższych, mają specjalne pozwolenie :)

A co do dzieci, w tajemnicy się dowiedziałam że mój maluszek będzie miał się z kim bawić, siostra cioteczna jest teraz mniej więcej w 2 albo 3 m-cu ciąży, grunt że jeszcze nie widać a ja nawet nie mogłam zapytać bo oficjalnie nic nie wiem :) no i M siostra urodziła we wrześniu no i to tyle bobasków :) więc Ewka90 waszej gromadki nie pobije hi hi wesoło będziecie miały :)

A wiecie co, podejrzałam dziś troszkę Czerwcowe 2014 - ach kiedy to było :) trzeba przyznać, że czas brzuszkowy gna jak szalony, zanim się obejrzymy to malutkie, okraglutkie, czerwone mordki będę już leżały koło nas w szpitalu :D

Jutro o 15 mam wizytę :) ciekawa jestem jaka będzie interpretacja moich wszystkich wyników badań, m. in. ta toksoplazmoza albo glukoza ale na moje oka chyba jest w porządku :) wreszcie zobaczę mojego szkrabka :)