Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #5751 12 października 2013, 5:40

Dorota93 Supermama
Hej Kochane! :* spalan 4 godziny, lezalam 5,5 ale juz mnie wszystko boli i moj K mnie z lozka wygonil bo sie wiercilam :p to jde sie kapac i kawke wgpic na spokojnie. Sa u mnie kuzyn i kuzynka mojego K. Nie moge narzekac. Pomagajaa na kazdym kroku i nie chrapia w nocy :p takich gosci moge miec :) )) babelunku nie stresuj sie. Ja tez mam sadelkk i nadwage a lekarz ma dobry sprzet i nigdy problemow nie bylo. Moze lekarka okres miala ;) )

Zgłoś nadużycie #5752 12 października 2013, 7:15

qasha Fajna mama
witajcie :) wczoraj późno wróciłam i juz nie miałam siły wejsc na forum ;)

Dorota - wielki dzień dzisiaj macie :) jeszcze raz szczęścia i miłości na zawsze :)

Diagllab - to dzisiaj zdaj koniecznie relacje co u twojego maluszka słychac ;)

ja ide dzisiaj do Auchan, jest akcja usg 4d, moze zalapie się to też podejrzę Stasia :)

milego weekendu mamuski :)

Zgłoś nadużycie #5753 12 października 2013, 9:10

Ece Gotowa na wszystko
Hejka!
Dorotko-Twoj Wielki Dzień dzisiaj -wszystkiego co najlepsze,samych cudownych wspólnych chwil razem na nowej drodze życia życzę Tobie i Kamilowi.Trzymam kciuki,żeby wszystko dzisiaj było tak jak sobie wymarzyliscie :-) .
Qasha-śliczne zdjątko Stasia-chyba faktycznie cos do Was mówił :-) .Powodzenia dziś na usg4d-mam nadzieję,ze się zalapiesz na tę akcję.
Lorelei_l-pytalam o te bóle w pachwinach i w spojeniu lonowym.Dostalam reprymendę i mam zwolnić,bo jeśli pojawiają się po wysiłku fiz,to są skurcze macicy i grożą przedwczesnym porodem.Mam robić wszystko wolniej i nie szalec z chodzeniem i dzwiganiem.
Kiniaa-milego pobytu w Polsce-mam nadzieję,ze zajrzysz tu do nas :-) .
Anamari-biegiem do szpitala z lozyskiem nie ma żartów-rozumiem ze podejrzewają niewydolność(cienkie) i przedujące skoro dotyka ujścia szyjki macicy-to wskazanie do leżenia ,a potem do porodu przez CC.Wiec nie stresuj się tylko wszystko dokładnie sprawdź w szpitalu.Trzymam za Ciebie i Maleństwo kciuki.
Babeluniek-nie przejmuj się tą lekarka najważniejsze ,ze Maleńka zdrowa,a wagę nadrobi-pierwsze słyszę,ze sadelko przeszkadza w wykonaniu usg-to chyba sprzęt jakaś lipa.Rozumiem,ze za wysokie ciśnienie może miejsc tu wpływ,ale przecież to się skutecznie leczy w ciąży.Żeby poprawic wzrost dziecka z uwagi na słabe ukrwienie podaje się heparyna,wiec myślę ze jak coś będzie niepokoiło Twojego lekarza to natychmiast zadziała.A Ty Kochana nie płacz,bo Malutka smuci się z Tobą-glowka do gory wszystko będzie ok. :-) .
Kirsti30-oszczedzaj się Kochana i jak tylko wrocisz do siebie to zgłoś się do swojego doktora,bo niepokojące SA te Twoje narastające bóle. Tym bardziej,że mialas juz przedwczesne skurcze.
Diaglab-szkoda ze Ci się wizytka przesunęła. Trzymam kciuki,żeby wszystko było ładnie widać i żebyście poznali płeć. :-)
Ja wczoraj miałam znowu wariacji dzień i jak Qasha kompletny odpływ sił wieczorem ;-) .Melduje,ze po wizytce wszystko ok-Córa grzecznie wspolpracowala-pokazala wszystko bez wyjątku i dr nie stwierdził żadnych odchyleń.Jest wielka-639g i dalej wychodzi,ze o jakiś tydzień starsza niż to wynika z OM.Z gorszych wieści to dostalam reprymendę za tą nadmierną eksploatację i mam zwolnić najważniejsze,ze szyjka trzyma i mimo tych skurczy się nie skrócila.Wyniki mam prawie ok,trochę za niskia hemoglobinę i hematokryt,ale to przez krwawienia z nosa.Heparyna mam sobie podawać co drugi dzień, wiec wreszcie nie będę musiała się codziennie kłoć :-) .Niestety nie przechorowalam wczesniej cytomegalii i to mnie odrobinę niepokoi-chyba wolalabym nie wiedzieć.Albo lepiej będę sobie wmawiać,ze test się pomylił ;-) w sumie nie wiadomo na ile są wiarygodne. Poprosze o opinię specjalistę- Diaglab :-) .
Wszystkim życzę udanego weekendu :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5754 12 października 2013, 10:46

Konto usunięte
Dorota Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia !!! :* czekam na zdjęcia ,chcę zobaczyć w całej okazałości tą Twoją śliczną suknie :)

Zgłoś nadużycie #5755 12 października 2013, 14:47

lorelei_l Fajna mama
Ece- dzięki za podpowiedź choć oczywiście mnie to zestresowało teraz :) ale będę się bardziej obijać i wypoczywać, mam nadzieję, że przejdzie. Wizytę mam w piątek, więc też podpytam.

Dorota- pewnie już stoisz przed ołtarzem lub za moment tam będziesz- wszystkiego najlepszego na nowej drodze :) niech z tego dnia zostaną Ci same najpiękniejsze wspomnienia i niech wszystko potoczy się tak, jak sobie wymarzyłaś :)

Wyszystkim Ciężarówkom życzę spokojnego weekendu- łapcie ostatnie chwile ładnej pogody :)

Zgłoś nadużycie #5756 12 października 2013, 16:03

qasha Fajna mama
załapalam się na to usg :) mamy fotkę Stasia, Staś potwierdzony na 100 % :) poza tym wszystko ok :)

Zgłoś nadużycie #5757 12 października 2013, 16:41

Ece Gotowa na wszystko
Kincia-gratki skończonego kolejnego tygodnia-ten Twój suwaczek robi wrażenie. :-) Też liczę po cichutku na fotki od Doroty ;-) .

Qasha-super cieszę się,ze ze Stasiem wszystko ok i jest nawet foteczka.Fajnie,że w dużych miastach można się załapać na takie akcje.

Diaglab-czekamy na wieści z wizyty.

Lorelei_l-nie chciałam Cię straszyć,ale myślę,że i Tobie i Maluszkowi wyjdzie na zdrowie jak więcej będziesz odpoczywać.A w piatek podpytasz lekarza i wtedy będziesz wiedziała na 100% co to może byc :-) .Ja to z jestem z gatunku tych co na zimne dmuchają. ;-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5758 12 października 2013, 17:27

diaglab Gotowa na wszystko
Hejka! :) ja tylko tak na chwilkę, cały dzień dziś zabiegany, uf...Będziemy mieli chłopca!!!!! :D jestem mega szczęśliwa, a jak mąż :) jego mina była niezapomniana! Wieczorkiem opiszę ze szczegółami, narazie mamusie :)

Zgłoś nadużycie #5759 12 października 2013, 17:32

Kiniaa Gotowa na wszystko
Witam się z wami już z polskiej ziemi :)

wpadam z życzeniami dla Doroty:wszystkiego najlepszego kochana,dużo radości i miłości :) :)

dziewczyny jest superowo,a moje dziecko zapomina że ma mamusie i tatusia tyle się dzieje i każdy z rodzinki Kornelke rozchwytuje.Wieczorem mamy zjazd całej rodziny i mega kolacja :) Napisze po weekendzie(przepraszam jakby błędy wyskoczyły,pisze z telef :)

miłego wieczoru mamusie :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #5760 12 października 2013, 17:33

Kiniaa Gotowa na wszystko
diaglab kolejny kawaler :) gratuluje i super :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #5761 12 października 2013, 19:36

diaglab Gotowa na wszystko
Już jestem :-)
Ece- super że wizyta pomyślna, że z Twoją małą kobietką wszystko w porządku :-) najwyższy czas byś odpoczeła kochana, podziwiam że wiedziesz tak aktywne życie, ja czuję się jak stara babcia hihi :-D przestraszyłaś mnie tymi bólami w pachwinach, bo ja mam je cały czas ostatnio i trochę utrudnia mi to chodzenie :-( mam nadzieję że nie są to skurcze :-( powiedz mi jeszcze o tym teście na cytomegalie bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam- robilas normalnie w laboratorium czy jakiś inny test przesiewowy? I czy masz bardzo duże odchylenie od górnego zakresu wartości ref.?
Dorotko wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :-) !dużo radości,miłości i zdrowej gromadki dzieci ;-)
Qasha super że udało Ci załapać na badanie :-) napewno fajnie było znowu zobaczyć synka :-)
My z mężem czekaliśmy 2 h na badanie bo nagrywarka płyt CD im się zepsuła ale warto było bo mamy i zdjęcia i filmik :-) filmik najgorsze jest to że morfologia i badanie moczu kiepsko mi wyszło :-( ale to pewnie po ostatniej infekcji, mam taką nadzieję :-( nadal nie mogę się napatrzec na naszego skarba... :-) waży 388g i jest o tydzień młodszy ale najważniejsze że jest zdrowy.

Zgłoś nadużycie #5762 12 października 2013, 19:48

Anett Gotowa na wszystko
Hejo ! Właśnie jestem u mojego M ale musiałam na chwilę zawładnąć internetem :)

Dorotka dużo dużo szczęścia dla Ciebie i małżonka :) :) całuję mocno :)

Miłej niedzieli Słonka:*

Zgłoś nadużycie #5763 12 października 2013, 21:40

Ece Gotowa na wszystko
Diaglab-gratuluję synka ;-) Zaraz zaktualizuję tabelkę..Cieszę się,że wszystko z Malutkim ok,a morfologią i moczem sie nie przejmuj,bo z pewnością to wynik tej przedłużającej się infekcji z którą się zmagałaś.Pewnie jak za tydzień powtorzysz wyniki,to nie będzie już nic niepokojącego.A bóle w pachwinach lepiej skonsultować z ginem-ja też byłam przekonana,że to nic groźnego tylko nie przypominałam sobie z ciąży z Martynką,więc zapytałam wczoraj lekarza.
Co do cytomegalii to robiłam przeciwciała w klasie IgM-niereaktywne,a IgG poniżej 0,150 U/ml(poniżej 0,5 niereaktywne)-oznaczenie wykonano testem Cobas E411 CMV IgG.Ten wynik wskazuje,że nie przechorowałam tej choroby i mam nadzieję,że do rozwiązania nie złapię tego wirusa,skoro 34 lata mnie skutecznie omijał ;-) .

Zgłoś nadużycie #5764 12 października 2013, 22:52

Ece Gotowa na wszystko
Tabelka uaktualniona :-) .Zmykam spać .Spokojnych snów :-) .

Zgłoś nadużycie #5765 13 października 2013, 9:04

Ece Gotowa na wszystko
Dzień Dobry!
A co tu takie pustki ;-) .Ja właśnie otworzylam oczy.Miłego dzionka Brzuchatki :-) .

Zgłoś nadużycie #5766 13 października 2013, 9:17

kirsti30 Gotowa na wszystko
Dzień dobry kochane ciężarne :) Coś mało ostatnio zaglądam, ale uaktualniłam się z plotkami i stwierdzam że my wszystkie mamy życie poza ''fajną mamą'' i to jest super. Każda z nas ma jakieś zainteresowania, hobby, obowiązki i problemy które dzielimy tutaj, może mało mamy postów ale zauważcie że każda z nas wie co się dzieje w sąsiedztwie ;) i to najważniejsze a nie te cyferki :) Także ja bardzo miło tutaj wracam.

Wczoraj z moim pojechaliśmy w odwiedziny jego wujostwa, wow, jeszcze tak dobrze nigdzie się nie poczułam,okolice sącza są wręcz przepiękne, a jesienne ubranie drzew zapierało dech w piersiach, po za tym atmosfera u jego ciotki niesamowita, wracałam mega zmęczona ale jaka szczęśliwa. Podjeliśmy decyzje że kościelnego w przyszłym roku nie weźmiemy, jak zauważyliśmy nie mamy nic załatwione a po za tym koszty masakryczne, na chwile obecną nas na to nie stać, zapewne weźmiemy cywilny przed narodzinami bąbelka :) a z czasem kościelny.

Aaaaaa czy ja się wam pochwaliłam? Teściu sprezentował nam obrączki które on miał na sobie i św.pamięci mama mojego P. Najbardziej szokujące było, kiedy ją przymierzyłam była jak ulał...Dla mnie jest to niezwykły podarunek, my chcemy sobie jeszcze wygrawerować nasze imiona od środka :)

Kochane udanego dnia wam życze, ja niedziele spędzam samotnie, wszyscy w racy także biore się za gotowanie rosołku i później spacer po tarnowskich górach...raczej po obrzeżach :D

Zgłoś nadużycie #5767 13 października 2013, 9:28

Ece Gotowa na wszystko
Hi hi,a ja nie dalej jak wczoraj zastanawiałam się na kiedy Ty Kirsti30 masz zaplanowany ślub,bo po Babeluńku i Wkrótce przyszła na Was kolej ;-) :-) .Bardzo miły gest ze strony Twojego przeszłego teścia,ze podarował Wam obrączki :-) i jeszcze ten znak,ze Twoja pasowała jak ulał :-) .Bardzo romantycznie.Mam nadzieję,ze te mile wydarzenia z rekompensują Ci wcześniejsze nerwowe chwile. :-)

Zgłoś nadużycie #5768 13 października 2013, 9:45

Dziękuje Ece, nerwówki nadal koniec nie nastał, ale to wszysko co nas spotyka i przydarza się tutaj uczy nas zrozumienia. Rozumiem że podejmujemy dobrą decyzje, z dala od ciotki alkoholiczki, wiecznie spracowanej szwagierki i leniwej kuzynki. Powoli zaczynam przyjmować to ze stoickim spokojem bo wiem....wiem czego chce dla naszej rodziny :)
A co u ciebie Ece jakie plany na dziś? :)

Zgłoś nadużycie #5769 13 października 2013, 9:48

Aaaaa szok! Ece ja właśnie zauważyłam że my czoło w czoło ;) hahahaha 22 tygodnie i 2 dni :) - od kiedy zaszłam w ciąże bardzo ciężo łapie i rozumiem ;) hihihihi

Zgłoś nadużycie #5770 13 października 2013, 9:49

ewka90 Gotowa na wszystko
Cześć mamuśki :) Witam w piękny niedzielny poranek :) Dorotka dla Ciebie i męża wszystkiego najlepszego oraz cudownych chwil przeżytych razem... :) Byłam wczoraj na osiemnastce potańczyłam więc mój Maluch musiał mieć fajną kołyskę :) Diglab też mam kiepskie wyniki morfologii oraz jakieś bakterie w moczu, lekarz powiedział, że mam we wtorek powtórzyć badanie, mam nadzieję, że będzie lepiej.
Dzisiaj stanęłam na wadze i się przeraziłam, a gdzie tam koniec ciąży... :) Ale jakoś trzeba przetrwać te kilogramy :)