Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #5691 10 października 2013, 6:11

qasha Fajna mama
ooo Dorota ten kalendarze mib tez sie sprawdzil :D

ale ten http://www.familie.pl/chlopiec-czy-dziewczynka

bo jakos inaczej liczy nasz wiek... rok do przodu chyba. :) wychodzi mi StaŚ :)

Zgłoś nadużycie #5692 10 października 2013, 8:49

Dorota93 Supermama
Mi wychodzi w chinskim dziewczynka !;d

Zgłoś nadużycie #5693 10 października 2013, 8:59

anamari Zadomowiona

diaglab napisał(a)

Kincia super że udało Ci się nas odwiedzić :-D oby szybko naprawili tablet, współczuję tej przygody z firmą kurierską.
Znalazłam dziś całkiem przypadkiem na fm wyznaczanie płci dziecka za pomocą kalendarza chińskiego :-P ciekawa jestem czy Wam by się sprawdziło- mi wychodzi że chłopiec hehe :-) ciekawe czy się to sprawdzi :-D wrzuciłabym wam linka ale na tel. Ciężko mi skopiować, można przez google to znaleźć.
Czy was też tak bolą więzadła? Ja aż mam problemy z chodzeniem, tak w pachwinach rozciągają się

widziałam to ale u mnie jakos wychodziło ze odwrotnie z krtoryms dzieckiem
..e tam...jakosd niewiere w to
i irytuje mnie jak ktos mi mowi ze bedzie syn bo wygladam ze bedemiec chłopca
po czym niby wygladam?
ze brzuch taki?
ja ogolnie mam taki sam w kazdej ciazy
mama mowiła przy 2.ciazyze bedzie chłopak bo mam brzuch jak przy Kacprze
i co?corka sie okazała
a mi siesnia płec w kazdej ciazy i przy 3 sie sprawdziło
tzn ze miałam dziecko..danej plci..i teraz znow mi sie sniło ze corka....zobaczymy
bo w teksty ze brzuch/cera na ...to nie zwracam uwagi
3 os mzoe mi stwierdziły ze po wygladzie bedzie dziewczynka a reszta ze syn
wczoraj na fb kolezanka pyta czy wiem,co bede miec to ja ze TAK,..DZIECKO :)

Zgłoś nadużycie #5694 10 października 2013, 9:01

anamari Zadomowiona

Dorota93 napisał(a)

dodalam zdjecia a sie nie wyswietlaja :(

pazurki bardzo łdne
i brzusio.. :)
ja tam nie lubie dł.,paznkci-sztuczniesie czuje
wole krótkie

Zgłoś nadużycie #5695 10 października 2013, 9:03

anamari Zadomowiona

Dorota93 napisał(a)

no tak tak, teraz w sobote hihi :)

ooo to zycze SZCZESCIA NA NOWEJ DRODZE ZYCIA :)
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :)
wyszalej sie jak dasz rade :)
 potem..szczesliwegorozwiazania
i niestresuj sie.., :)
to TWÓJ-WASZ-WIELKI DZIEN :)
nast.to bedzie jak urodzisz dzidziusia :)

Zgłoś nadużycie #5696 10 października 2013, 9:09

anamari Zadomowiona
[QUOTE=Ece;1992359
Anamari-fajny brzusio-b.ładne fotki.Podobno w każdej kolejnej ciąży szybciej widać brzuszek i zwykle kolejne dziecko jest większe od poprzedniego.
[/QUOTE]
hmm moje pierwsze dziecko(syn) ur siew 36tyg i waga-3080-jak na wczesniaka bardzo łdnie,mierzył 52cm
drugie(córka) w 38tyg i waga 3520,54cm
trzece(córka)-38tydz-waga-3270,53cm
kazde z nich 10pkt
no  teraz sie okaze
ale jak przy tamtych ciazach słyszałam ze brzuch mały to teraz ze duzy
a jedna z kolezankek a fb mi npisała-ze bedzie duze bo brzuchduzy
i zesyn bo wygladam ze bedzie syn
...a ona g..sie zna
wierzy w mity ze jak jesieslodkie to dziewczynka a jak kawsne ze syn
 jakosja przy 1.jadłam i kiszone i czasem słodkie,chipsy parykowe
jest syn
 przy 2..mieszłam slodkie z kawsnym,przy 3 tez-córki
teraz zjem słodkie ale tezroznie jem
płci narazie nie znam
a o wadze dziecka iemysle narazie

Zgłoś nadużycie #5697 10 października 2013, 9:14

qasha Fajna mama

Dorota93 napisał(a)

Mi wychodzi w chinskim dziewczynka !;d

a w tym co dałam linka tez? :>

Zgłoś nadużycie #5698 10 października 2013, 9:39

ewka90 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny :) Dorotka fajne paznokcie i brzuszek :) Mi też dziura ozonowa nie zmniejsza się zobaczymy później... Ale brzuszek to z dnia na dzień tak rośnie, że aż się obawiam :) Macie może jakiś sprawdzony sposób na ulgę w bólu kręgosłupa?

Zgłoś nadużycie #5699 10 października 2013, 10:49

diaglab Gotowa na wszystko
Cześć mamusie :-D

qasha napisał(a)

ooo Dorota ten kalendarze mib tez sie sprawdzil :D

ale ten http://www.familie.pl/chlopiec-czy-dziewczynka

bo jakos inaczej liczy nasz wiek... rok do przodu chyba. :) wychodzi mi StaŚ :)

Mi też dodaje rok więcej :-D fajna zabawa z tym bo oczywiście w to nie wierzę :-D jutro może będę wiedzieć czy sprawdziło się :-D
Co do pępków- mój jak stoję jest już wypukły a w pozycji leżącej nieco wklesly. Najlepsze było wczoraj jak zaczęłam kaszlec- pepek zaczął fajnie się wpuklać i wypuklać-mina mojego M. Bezcenna ale się usmialam z jego reakcji ;-)

Dorota widzę że przygotowania idą pełną parą- to już za dwa dni! :-) odrazu mi się przypomina jak to u mnie było eh... Miło tak powspominać :-)
Ece to super że mąż już dobrze się czuje ale błagam nie dawaj mu tego drewna do rąbania :-D ach Ci mężczyźni. Miłego dnia :-)

Zgłoś nadużycie #5700 10 października 2013, 12:46

Ece Gotowa na wszystko
hej!

Qasha-mi ten z Twojego linku chiński kalendarz też wrózy chłopca,a będzie babeczka przecież.Ale on liczy chiński wiek-wg księżycowego kalendarza czyli od naszego poczęcia,więc dodaje nam jakieś 10 miesięcy więcej,stąd zawyżony wiek.

anamari-u mnie też ludowe wierzenia se nie spawdzają,bo bardziej mnie ciągnie do kwaśnego,a z dziewczynką to podobno słodkie.W ciązy z Martynką przez pierwsze 3 miechy sam widok słodyczy wywołyał u mnie odruch wymiotny.A wielkość brzusia zalezy od dzidzi jak się ułoży,skłonności do wzdęć itd.

ewka90-jak też się zmagam,póki co nie znalazłam skutecznej ulgi na kręgosłup.Najgorzej jest jak muszę siedzieć na krześle bez podparcia odcinka lędźwiowego-wtedy jest masakra.

diaglab-w życiu Mu nie pozwolę nawet do siekiery zbliżyć ;-) .Najważniejsze ,że humor Mu wraca.
A pępuszek u mnie też faktycznie się spłyca.

Ja wczoraj zgrzeszyłam wieczorem i zjadałm kawałek świeżo upieczonej szarlotki-od rana mam mega wdęcie.Piję kolejną miętę i nic-masakra-surowa kara za to łakomstwo ;-) :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5701 10 października 2013, 12:48

Ece Gotowa na wszystko
Diaglab-to jutro razem wizytujemy z Babeluńkiem.Na którą idziesz na połówkowe,bo ja na 13-stą. :-)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #5702 10 października 2013, 13:49

diaglab Gotowa na wszystko

Ece napisał(a)

Diaglab-to jutro razem wizytujemy z Babeluńkiem.Na którą idziesz na połówkowe,bo ja na 13-stą. :-)

ja mam chyba najpozniej z nas z tego co pamietam, bo o 16:45, Babeluniek miala chyba rano lub w poludnie. Wybralam pozniejsza godzine bo moj M. bedzie po pracy no i bedzie poraz pierwszy widzial nasze malenstwo :-)

Zgłoś nadużycie #5703 10 października 2013, 14:04

Anett Gotowa na wszystko
Hej Kochane Babeczki :) ja już od jakiegoś czasu w domu, zeszło mi się z tymi badaniami, plus dojazd...
Wypiłam tę glukozę bez cytryny ale nie chciałabym tego szybko powtórzyć, na samą myśl robi mi się niedobrze mimo że od razu po wypiciu nie miałam żadnych nieprzyjemności :) dobrze, że miałam coś do poczytania to szybko zleciały te godziny. Ręce do kłucia podawałam na zmianę :)

Dorotka oj żebyś wiedziała, że ten mój M ma powalające teksty, taki pozytywny głuptas :)

Ece Ty to jesteś prawdziwą maszynką do produkowania pyszności :) cieszę się, że mąż odzyskuje siły i dobre samopoczucie :) to najważniejsze, aby tak dalej...

Qasha a mi zawzięcie w tym kalendarzu co podałaś wychodzi dziewczynka he he, no i oczywiście rok więcej :) no coż ale siusiak już raczej nie wyparuje :)

Ewka90, Diaglab myślę że u Was też niebawem nie będzie śladu po dziurze ozonowej :)

Podczas gdy tak siedziałam grzecznie pod zabiegowym, zauważyłam że ten mój maluszek przybiera w sile, takie już daje mocne kopale i co raz wyżej, potrafi wprawić w ruch cały brzuch :) i tak się integrowaliśmy 2h, ja głaskałam on pukał i tak na zmianę... :)

Zgłoś nadużycie #5704 10 października 2013, 14:20

Anett Gotowa na wszystko

diaglab napisał(a)

ja mam chyba najpozniej z nas z tego co pamietam, bo o 16:45, Babeluniek miala chyba rano lub w poludnie. Wybralam pozniejsza godzine bo moj M. bedzie po pracy no i bedzie poraz pierwszy widzial nasze malenstwo :-)

Myślę, że Twój M będzie zachwycony, mój tak samo pierwszy raz zobaczył dzidzie na połówkowym a to usg jest rewelacyjne :)

Zgłoś nadużycie #5705 10 października 2013, 14:24

Ece Gotowa na wszystko
Anett-to dobrze,że przetrwałaś tę glukozę-ja się wybieram w przyszły czwartek.Lekarz mi poradził,żebym wcisnęła calą cytrynę,podobno wtedy jest mniej słodkie.Brrr.Jak ja to przetrwam,od wieków nic nie słodzę do picia.
Trzymam kciuki ża Twoje wyniki. :-) .Jeszcze pół godzinki i zmykam po Marti i do domku. :-) .
Oglądałam dziś w sieci kombinezony zimowe-preferujecie takie z nóżkami czy raczej w całości jak śpiworek?Bo ja się skłaniam ku tej drugiej opcji.

Zgłoś nadużycie #5706 10 października 2013, 14:33

qasha Fajna mama
Ece ja kombinezon raczej z nóżkami. taki a la spiworek to dobry do wozka, ale np. w foteliku moze byc klopotliwy. hmm kurcze nie wiem ale jakos tak wyobrazam sobie :D

u mnie w Auchan w sobote jest akcja usg 4d :D ide moze sie uda :D

Zgłoś nadużycie #5707 10 października 2013, 14:39

Anett Gotowa na wszystko
Ece ja też miałam w torbie cytrynę ale stwierdziłam, że dam radę bez :) nie chciało mi się po nią sięgnąć po prostu... Oj Kochana to powodzenia, to jest tak słodkie że aż gryzie w gardło bleehh, koniecznie weź cytrynę :)
Jutro wynik, też jestem ciekawa bo poza tym robiłam toksoplazmozę, morfologię, mocz, tsh, ft4, mam nadzieję że będzie ok :)
Ja chyba wybrałabym opcje z nóżkami :) a mi się upiecze z kupowaniem kombinezonu, raczej sobie daruję bo koleżanka odłożyła mi taki polarowy grubaśny pajac, do tego koc w razie podróżowania i wystarczy...

Ależ jestem głodna, nawet zjem kapuśniak za którym nie przepadam aż tak mocno ale dziś dobrze mi zrobi zmiana smaku po tej słodyczy :)

Zgłoś nadużycie #5708 10 października 2013, 15:18

qasha Fajna mama
Anett juz miałaś glukozę? szybko ;)

ja wpasnie wcinam pomidorówkę :D

Zgłoś nadużycie #5709 10 października 2013, 15:24

Anett Gotowa na wszystko
Mój ginekolog powiedział, że po 22 tygodniu bada się glukozę... także już :)

Zgłoś nadużycie #5710 10 października 2013, 15:33

qasha Fajna mama
aaa no to luzik ;) ja myslalam ze po 24 ;)

aaaa zakupiłam dzisiaj termometr w Biedronce :D