Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #5191 28 września 2013, 12:53

babeluniek Gotowa na wszystko
anamari, ja czuję ruchy od 16 tygodnia, ale jeszcze teraz zdarza się, że nie czuję przez cały dzień. Po prostu dzidzia ma jeszcze w brzuszku dużo miejsca i nie musimy tego czuć za każdym razem :)
Spokojnie, nic się nie dzieje. Pachwinę może naciągnęłaś przy upadku.

Zgłoś nadużycie #5192 28 września 2013, 12:53

Konto usunięte
Dorota dziękuje :* .Muszę przyznać że masz bardzo rozsądnego przyszłego męża ,bo już rozumie że będziesz miała ciężko z Igorkiem ,a nie jeden by jeszcze wyzwał ze leniwa jesteś. Także naprawdę plus dla niego :) Mam nadzieję że urodzę szybciej niż 5,lekarz mówił mi że spokojnie już w 36 tyg mogłabym urodzić ,bo już wtedy ciąża jest donoszona. Tak jak pewnie wszystkie mamy ,wolałabym nie rodzić po terminie i chodzić z tym wielkim brzuchem ,ale będzie co ma być :) co do mieszkanka ,to na spokojnie ,nie ma co się denerwować ,bo taki własny kąt to powód do radości :) dacie jakoś radę wierzę w Was :)
Kristi dla mnie też podróż samochodem więcej niż 30 km,to masakra. Ostatnio byłam 130km od domu w Pile ,dać samochód żeby zmienili alarm i myślałam że do domu nie dojadę jak wracaliśmy.. tak jak mówisz ,kolana,kręgosłup ,kość ogonowa ,wszystko mnie bolało :( cieszę się że dojechałaś cała i zdrowa :)
Anamari z tymi ruchami ,to jest indywidualna sprawa,bo każda ciąża jest inna i każde dziecko które się rusza jest inne :) pamiętaj o tym że każda z nam ma inna figurę ,inaczej odczuwa kopanie. Dlatego lepiej nie porównuj się do innych ciężarnych :) na pewno z Twoim maleństwem wszystko dobrze :) ja też troche się zamartwiałam co do ruchów ,ale już nie zawracam sobie tym głowy. Jak poczuje kopniaka to się ciesze ,a jak nie czuje nic przez cały dzień to sobie to tłumaczę że mały śpi :)
Dziewczyny mam do Was pytanie :) czy mogę urzywać tą maść w ciąży ? w składzie są prawie same olejki i wazelina ...na pudełku nic nie pisze... :(

Zgłoś nadużycie #5193 28 września 2013, 12:54

kirsti30 Gotowa na wszystko
Niutka a twój kot rewelka :)
Kincie a twoje wypieki, fju fju :)

Zgłoś nadużycie #5194 28 września 2013, 12:55

kirsti30 Gotowa na wszystko
Kinci ja uważam że wszystko można, tylko jak położna mi ostatnio powiedziała to z umiarem. Także z umiarem ;)

Zgłoś nadużycie #5195 28 września 2013, 12:58

Kincia, ja mogę smarować się tą maścią Wick Vapo Rub po klatce piersiowej więc myślę, że ta Twoja też jest bezpieczna :) Byle nie po brzuszku :)

Zgłoś nadużycie #5196 28 września 2013, 13:09

Konto usunięte
dziękuje :*

Zgłoś nadużycie #5197 28 września 2013, 13:27

Dorota93 Supermama
a na co te maście stosujecie?
kurcze zrobiłam taką listę co trzeba dla dzidzi kupić i jest tego trochę dużo hihi :)

Zgłoś nadużycie #5198 28 września 2013, 13:49

Konto usunięte
Dorota ta maść na przeziębienie/grypę . No nic mi nie mów w ogóle ,ja nie wiem jak my to wszystko kupimy :D i gdzie to wszystko trzymać ? :D

Zgłoś nadużycie #5199 28 września 2013, 13:52

Dorota93 Supermama
no ja mam poki co 29m2 to juz w ogóle nie wiem gdzie to wszystko mam dać! :O :D ja narazie koncze, K ma wolne i buczy, ze na kompie jestem :P

Zgłoś nadużycie #5200 28 września 2013, 14:09

Jejkuuu jak mój M. mnie czasem wkurza! W domu nie ma prawie nic do jedzenia i trzeba ogólnie ogaarnąć mieszkanie i myślałam, że on po pracy (kończy o 15) pójdzie na zakupy, bo ja nie zamierzam wychodzić tylko dlatego, że czuję się ciut lepiej. A on nagle stwierdził, że pojedzie dziś do rodziców po pościel którą u nich trzymamy, która będzie potrzebna dopiero w środę jak moi rodzice przyjadą. I jak mu powiedziałam, że przez niego muszę się ubrać i iść do sklepu, bo nie mam nawet nic na obiad a nie wytrzymam do jego powrotu ok. 18 to stwierdził, że ja jestem dziwna! I teraz wielki foch na mnie...

Zgłoś nadużycie #5201 28 września 2013, 14:20

Kiniaa Gotowa na wszystko
anamari ja jestem w 19tyg ale maluszka czuje jeszcze słabo a jest zdrów jak ryba :)
na suwaczku widze że jesteś w tym samym tygodniu, moim zdaniem nie masz się co bać że twój maluszek jest mało aktywny bo jeszcze za prędko na mocniejsze kopniaczki i większą ruchliwość.....głowa do góry przyjdzie na to czas a tym czasem nasze dzidzie mają prawo rzadko dawać znac o sobie bo to jeszcze male kruszynki :)
ja jak byłam w ciąży z córka też posliznełam się na chodniku w zimie ale dobrze że męża w pore złapałam ale i tak już byłam na kolanach ale naszczęscie nic się nie stało bo upadek był lekki ;)

co do upadku to krocze i pachwina cie może boleć z nagłego poślizgu,napewno jest wszystko w porządku nic się nie martw.....dobrze że na kolana upadłaś a nie na brzuszek lub plecy!
odpoczywaj i obserwuj się.....jest dobrze :) :)
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #5202 28 września 2013, 14:24

a my nadal na spacerku już drugą godzinę ale zaraz wracamy i bierzemy się za obiadek......co by tu wymyśleć smacznego ?? :)
ależ u nas dziś piękna pogoda...
a jak tam u was zimno pewnie? ;)

Zgłoś nadużycie #5203 28 września 2013, 14:25

Konto usunięte
Bąbeluniek nie stresuj się :) faceta nie ogarniesz,oni inaczej myślą :D albo w ogóle nie myślą :d

Zgłoś nadużycie #5204 28 września 2013, 14:39

diaglab Gotowa na wszystko
Dorota93 dacie radę trzymam kciuki :-) fajnie jest mieć dom bo jest większy ale żeby go wybudować i wykończyć to są kolosalne koszty. My też o tym myśleliśmy na początku ale niestety -finanse :-( może kiedyś...
Babeluńku- no to ładne humorki Twój ma. Ciężkie zakupy każe Ci dzwigać? Masakra i w dodatku kiedy jesteś osłabiona przez chorobę :-( eh z tymi facetami. Mój za to wczoraj na odwrót- jak zobaczył że sprzatam to mnie opieprzył i kazał wracać do łóżka się wygrzewać :-D dziś nawet obiadek robi :-)
Co do ruchów ja też niedawno miałam takie obawy- jednego dnia małe wręcz buzuje mi tam w środku a czasami ma ciche dni :-D ale po upadku to ja też bym się bała, choć wody płodowe poniekąd powinny amortyzowac takie wstrząsy.

Zgłoś nadużycie #5205 28 września 2013, 14:51

Dorota93 Supermama
Mezczyzna nakarmiony i spi a ja patrze na Rodzinka.pl :) babeluniek to zrob obiad tylko dla siebie skoro on sie nie spieszyl, by Ci pomoc w zakupach ;)

Zgłoś nadużycie #5206 28 września 2013, 17:02

wpadam zobaczyć co u was kobietki a was wywiało ;)

Zgłoś nadużycie #5207 28 września 2013, 17:43

qasha Fajna mama
cisza tutaj dzisiaj :)

ja pichcę :> ciasto w piecu siedzi ;) jutro mam gosci ;)

Zgłoś nadużycie #5208 28 września 2013, 17:51

qasha Fajna mama
wiecie ze jak ubijałam pianę z białek mikserem to Marysia zaczela mnie kopac? :D pierwszy raz poczułam tak mocno na stojąco ;) chyba ją obudziłam ;)

Zgłoś nadużycie #5209 28 września 2013, 18:48

diaglab Gotowa na wszystko

qasha napisał(a)

wiecie ze jak ubijałam pianę z białek mikserem to Marysia zaczela mnie kopac? :D pierwszy raz poczułam tak mocno na stojąco ;) chyba ją obudziłam ;)

Hehe czyli faktycznie coś w tym musi być że nasze kruszynki reagują tak na głośne odgłosy :-) no faktycznie coś ucichło, też tak podglądam co jakiś czas i cisza. Qasha zrobiłaś mi ochotę na placka :-P chyba jutro też coś upichcę dziś już nie mam siły

Zgłoś nadużycie #5210 28 września 2013, 19:01

qasha Fajna mama
zjadlam teraz kawalek zeby malej wynagrodzic te hałasy :)