Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #5091 27 września 2013, 10:38

qasha Fajna mama
Anett ja co prawda nie biore, ale wydaje mi się ze 1 polowa w jednym dniu, a druga w drugim. to tak jakbys dalej brala 25 :)

Zgłoś nadużycie #5092 27 września 2013, 10:47

diaglab Gotowa na wszystko
Hejka :-)
Anett-wydaje mi się że możesz drugą połówke tabletki zużyć w następny dzień, jeśli jest w postaci stałej to chyba nic się nie stanie ale daj ja do opakowania spowrotem. Dla pewności zadzwoń do lekarza albo w aptece zapytaj.
Dorota93- to fajne udogodnienia będziecie mieć. My kupiliśmy w całkowicie surowym stanie, sam beton, od zera trzeba było wszystko robić. W sumie kwota wynajmu równa się mniej więcej spłacie kredytu na m-c więc lepiej późno faktycznie wykupić. Może pogadajcie z rodzinka, ze znajomymi- może ktoś by Wam pożyczył kasę na kaucję.
Kincia- bidulko kochana, walcz z tymi okropnymi wirusami, nie daj się! :-) ja chyba też zrobię sobie ten syrop z cebuli, dziś w nocy miałam niezły napad kaszlu :-( już mam go dość!:'(
Ece- trzymaj się kochana, bądź silna :-)

Zgłoś nadużycie #5093 27 września 2013, 11:08

Dorota93- co do wyprawki to na fm masz zakładkę "ciąża" ,wejdz na 2 stronę i tam będziesz mieć " kompletowanie wyprawki....." sam są pełne listy plus opinie ile tak naprawdę się tego przydaje :-)

Zgłoś nadużycie #5094 27 września 2013, 11:08

Anett Gotowa na wszystko
tak Qasha dokładnie o to chodzi, tylko mnie zastanawia jak zostawię tę drugą połówkę, niby wkładam ją z powrotem pod to sreberko, czy nie straci swoich właściwości. Własnie Diaglab mi tez się tak wydaję że nic nie powinno się stać i do tej pory wzięłam tak łącznie jedną tabletkę, ale dla pewności zapytam gdzieś u pewnego źródła :)
Bąbeluniek Kochana mam dla Ciebie wieści odnośnie wody morskiej i inhalatora, koleżanka spytała tej doktorki i rzekomo nie powinno się jej używać przez inhalator tylko tak jak zalecają bezpośrednio do nosa,  zgłupieć można heh a ja już zrobiłam sobie nia inhalację, nic chyba wróce do soli fizjologicznej :)

Zgłoś nadużycie #5095 27 września 2013, 11:09

Anett Gotowa na wszystko
Wracam do szorowania łazienki :)

Zgłoś nadużycie #5096 27 września 2013, 11:14

Anett ważne żeby wwilgoci z powietrza nie nabrało. Nieraz bralam tak tabletki i pomagały mi czyli widocznie nic im się nie stało bo działały :-)

Zgłoś nadużycie #5097 27 września 2013, 11:16

Dorota93 Supermama

diaglab napisał(a)

Hejka :-)
Anett-wydaje mi się że możesz drugą połówke tabletki zużyć w następny dzień, jeśli jest w postaci stałej to chyba nic się nie stanie ale daj ja do opakowania spowrotem. Dla pewności zadzwoń do lekarza albo w aptece zapytaj.
Dorota93- to fajne udogodnienia będziecie mieć. My kupiliśmy w całkowicie surowym stanie, sam beton, od zera trzeba było wszystko robić. W sumie kwota wynajmu równa się mniej więcej spłacie kredytu na m-c więc lepiej późno faktycznie wykupić. Może pogadajcie z rodzinka, ze znajomymi- może ktoś by Wam pożyczył kasę na kaucję.
Kincia- bidulko kochana, walcz z tymi okropnymi wirusami, nie daj się! :-) ja chyba też zrobię sobie ten syrop z cebuli, dziś w nocy miałam niezły napad kaszlu :-( już mam go dość!:'(
Ece- trzymaj się kochana, bądź silna :-)

ale my juz mamy jeden kredyt. Nie chcemy się zagubić w tym. Mamy odłożoną kasę i do kaucji brakuje nam 5tyś. Tak to na miesięczne wydatki spoko. A właściwie nie mamy od kogo pożyczyć. Szwagier dom kupił i się spłukał z kasy. Ale damy radę, myślę. Tylko czas mi się ciągnie do tego wtorku a już załatwiam kartony na pakowanie się :D później chcemy je kupić, narazie jednak bawimy się w wróżbitów i czarujemy kasę :D ! Oby goście hojni na wesele byli, to by się z tą babką dogadać, że później kasa... W sumie to by było tylko 2 tyg później, nawet nie...

diaglab- czytałam to, ale za dużo mi to nie pomogło :D każdy co innego :P

Anett-nie wiesz jak się szoruje łazienkę z fm? :D

Zgłoś nadużycie #5098 27 września 2013, 11:16

Anett napisał(a)

Wracam do szorowania łazienki :)

Ale macie dziś dużo zapału do pracy a ja jeszcze w wyrku i nic mi się nie chce :-P a tyle pracy w domu dziś mnie czeka eh....

Zgłoś nadużycie #5099 27 września 2013, 11:20

Dorota93 Supermama

diaglab napisał(a)

Ale macie dziś dużo zapału do pracy a ja jeszcze w wyrku i nic mi się nie chce :-P a tyle pracy w domu dziś mnie czeka eh....

co robicie na obiad? ja chyba zrobie nalesniki z bananami :P

Zgłoś nadużycie #5100 27 września 2013, 11:22

Dorota93 napisał(a)

ale my juz mamy jeden kredyt. Nie chcemy się zagubić w tym. Mamy odłożoną kasę i do kaucji brakuje nam 5tyś. Tak to na miesięczne wydatki spoko. A właściwie nie mamy od kogo pożyczyć. Szwagier dom kupił i się spłukał z kasy. Ale damy radę, myślę. Tylko czas mi się ciągnie do tego wtorku a już załatwiam kartony na pakowanie się :D później chcemy je kupić, narazie jednak bawimy się w wróżbitów i czarujemy kasę :D ! Oby goście hojni na wesele byli, to by się z tą babką dogadać, że później kasa... W sumie to by było tylko 2 tyg później, nawet nie...

diaglab- czytałam to, ale za dużo mi to nie pomogło :D każdy co innego :P

Anett-nie wiesz jak się szoruje łazienkę z fm? :D

No to widzisz czyli nie jest źle :-) jakoś sobie powoli uzbieracie i będziecie mieć wymarzone gniazdko :-)
Co do tej wyprawki- ja wyciągnę średnią z tego wszystkiego i podpytam siostry bo ona rok temu rodziła. Ale te listy bynajmniej jakiś ogólny pogląd mi dały bo ja zielona jestem w tych sprawach :-D . Nawet zbytnio na rozmiarach się nie znałam nie tak dawno :-D

Zgłoś nadużycie #5101 27 września 2013, 11:25

Dorota93 napisał(a)

co robicie na obiad? ja chyba zrobie nalesniki z bananami :P

Z bananami? :-) o takich to nie jadlam :-D uchylisz rąbka tajemnicy jak je robisz? :-P
Coś ze szpinakiem chcę zrobić ale nie wiem jeszcze co :-P właśnie myślę :-D

Zgłoś nadużycie #5102 27 września 2013, 11:27

Dobra wstaje, koniec leniuchowania :-P Anett - zmobilizowałaś mnie tym szorowaniem łazienki-mnie też to czeka :-D

Zgłoś nadużycie #5103 27 września 2013, 11:34

babeluniek Gotowa na wszystko
Hej :)

Anett, widzisz! Ile ludzi, tyle opinii ;)

Mój organizm chyba zaczął w końcu walczyć, bo nagle mi się jeszcze bardziej pogorszyło po pierwszych dawkach antybiotyku i nad ranem miałam sporą gorączkę. Ale wierzę, że będzie lepiej :)

Wiecie co... Będę musiała w przyszłą niedzielę zrobić obiad dla 7 osób. I jestem przerażona! Wcześniej organizowałam imprezy nawet na większą ilość ludzi ale to byli młodzi znajomi więc wystarczyły sałatki i przekąski. A to ma być obiad dla moich rodziców, siostry, cioci i wujka. No i my.
Myślałam, żeby zrobić jakąś pieczeń, może z karkówki? Według jednego przepisu zawsze mi wychodzi pyszna, taka krucha i soczysta. Do tego gotowane ziemniaczki, trochę ryżu (bo ja ziemniaków nie jem), surówka i może gotowane warzywa albo pieczarki? Co o tym myślicie? A może macie jakieś inne pomysły?

Zgłoś nadużycie #5104 27 września 2013, 11:37

Dorota93 Supermama

diaglab napisał(a)

Z bananami? :-) o takich to nie jadlam :-D uchylisz rąbka tajemnicy jak je robisz? :-P
Coś ze szpinakiem chcę zrobić ale nie wiem jeszcze co :-P właśnie myślę :-D

ja robie tak, ze normalnie ciasto jak na nalesniki, potem kroje banana w plasterki i daje do nalesnika, skladam na trojkaty. czasem jak mam nutelle, to najpierw wysmaruje to wszystko nutella. (az sie glodna robie jak to pisze :P )

babeluniek jak ja musialam robic to skorzystałam z "pomysłu na". Tam są fajne skrzydełka lub pałki z kurczaka, dajesz do woreczka i do piekarnika :)

Zgłoś nadużycie #5105 27 września 2013, 11:39

babeluniek Gotowa na wszystko
Dorota, ja mam refluks żołądka i przez to mam problemy. Jakiekolwiek danie z paczki powoduje u mnie okropny ból żołądka - nawet te, które rzekomo są bez konserwantów i innych takich... :(

Zgłoś nadużycie #5106 27 września 2013, 11:42

Dorota93 Supermama

babeluniek napisał(a)

Dorota, ja mam refluks żołądka i przez to mam problemy. Jakiekolwiek danie z paczki powoduje u mnie okropny ból żołądka - nawet te, które rzekomo są bez konserwantów i innych takich... :(

no to proponuje to sprawdzone danie, które robisz ! :) Moim zdaniem idealne na obiad :)

Zgłoś nadużycie #5107 27 września 2013, 11:43

Dorota93 Supermama
albo daj kurczaka do woreczka do piekarnika i sama go przypraw :)

Zgłoś nadużycie #5108 27 września 2013, 11:52

Anett Gotowa na wszystko
No jakoś na tym zwolnieniu mam taaaki zapał że sama siebie nie poznaję hehe młody mnie uskrzydla :)
Hehe Dorota, bardzo dobrze pamiętam to zdjęcie z laptopem na pralce ale niestety nie mam przenośnego internetu i dlatego korzystam teraz z kompa stacjonarnego :) ale co chwilę do Was przylatam, no nie mogę wytrzymać hi hi a teraz chwilke odsapnę bo przy fugach to taka gimnastyka że ho ho :)
Dobrze dobrze Diaglab łap się za szczoty, tak wyszorujemy chałupki że aż miło :)
Obiad ?? ? Ja dostałam kawałek sumka od babci i tym razem nie upiekę, ale pokroje w dzwonki i usmażę w panierce, do tego ziemniaczek z wody i jakiś ogóras kiszony :)
Bąbeluniek dokładnie, jakbysmy jeszcze kogoś spytały to by jeszcze inaczej bylo :) też myslę że organizm po prostu walczy, to dobry znak :) będzie dobrze... :) a z tym obiadem na pewno dasz radę :)

Zgłoś nadużycie #5109 27 września 2013, 12:21

Konto usunięte
dziewczyny właśnie obejrzałam coś co mnie doprowadziło do konkretnego płaczu... nie dość że jestem kociarą ,to jeszcze buzują mi hormony od ciąży :D na prawdę piękny filmik :) http://www.youtube.com/watch?v=CjB_oVeq8Lo#t=113

Zgłoś nadużycie #5110 27 września 2013, 12:52

Dorota93 Supermama
Suche rogi mi wyszly :(