Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #451 14 czerwca 2013, 13:55

Konto usunięte

angel napisał(a)

a co myślicie o zapinaniu pasów w aucie bo ja bardzo dożo jeżdżę nieraz bywają dni ze praktycznie z niego przez kilka godzin nie wysiadam mąż sie śmieje ze w samochodzie urodze :)

ja mam pasy dla kobiet w ciazy i je normalnie zapinam a jestem kierowca moj P tez ale czasem jak musze gdzies jechac to wiadomo ze wole zapisac bo o wypadek łatwo

Zgłoś nadużycie #452 14 czerwca 2013, 14:00

karanga Supermama

angel napisał(a)

a co myślicie o zapinaniu pasów w aucie bo ja bardzo dożo jeżdżę nieraz bywają dni ze praktycznie z niego przez kilka godzin nie wysiadam mąż sie śmieje ze w samochodzie urodze :)

Są takie podkładki pod pupę podtrzymujące pasy pod brzuszkiem. Jeśli bardzo dużo jeździsz to kup, koszt niewielki ok. 100zł. Ja żałuję, że w ciąży z Wiktorem nie kupiłam, bo jeździłam codziennie albo i częściej. A w 9 m-cu ciąży miałam wypadek. Stresu się najadłam co nie miara, Wiktor też. Ale po godzinie obserwacji w szpitalu mnie wypuścili. Poszukajcie na allegro, albo w okolicznych sklepach ze sprzętem dzieciowym (MamaiJa czy ŚwiatDziecka). Ja w następnej ciąży na pewno sobie kupię.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ai_R3y5RPQEUdG1LWkFkS25pNTNncnZBZUlGblhUcEE#gid=0 

Zgłoś nadużycie #453 14 czerwca 2013, 14:00

Mama_Majki Świeżo upieczona
hej :) sporo piszecie, fajnie :) ja tak jeszcze nieśmiało tu zaglądam ;) jutro mam wizytę u gina, myślę, czy wogóle to nie za wcześnie na wizytę, czy potwierdzi już ciążę? ostatnio chyba dopiero w 7tyg albo później założył mi kartę ciąży, pewnie chodziło o to, żeby serdeuszko już biło :)
co do pasów, to ja zapinałam, w sumie przy jakimś większym zderzeniu jakby tak wylecieć z auta to też by było nieciekawie, są jakieś takie adaptery specjalne chyba do pasów...
z objawów narzie mam ból jajników czasami, uczucie pełności i ogromny apetyt :D
testy też kupowłam na allegro cały zestaw 25 owu i 5 ciążowych, owu jeszcze ani jednego nie wykorzystałąm :D koło złotówki wychodziły :) i też ładnie mi pokazały, nawet w dzień terminowej miesiączki ;)

Zgłoś nadużycie #454 14 czerwca 2013, 14:01

angel Fajna mama
a nie wiedziałam ze sa specjalne dla kobiet w ciąży a mój W tez bedzie mógł je normalnie zapiać bo nieraz korzysta z mojego autka a ja jestem zwolenniczka zapinania pasów :)

Zgłoś nadużycie #455 14 czerwca 2013, 14:04

karanga Supermama

angel napisał(a)

I ja jestem zdania żeby pasy zapinać zawsze. Wiem, że teoretycznie w widocznej zaawansowanej ciąży wg przepisów nie trzeba. Ale że napiszę to dosadnie: jak nie zapniecie to zabijecie i dziecko i siebie, a jak zapniecie to może uda się uratować dziecko a wy przeżyjecie. Ale wiadomo, każdy ma wolną wolę i zrobi jak uważa. Ja jakbym nie zapięła pasów wtedy to bym tak pierdyknęła brzuchem w deskę rozdzielczą że na pewno by się Wiktorowi krzywda stała a co najmniej bym zaczęła rodzić.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ai_R3y5RPQEUdG1LWkFkS25pNTNncnZBZUlGblhUcEE#gid=0 

Zgłoś nadużycie #456 14 czerwca 2013, 14:06

Konto usunięte

angel napisał(a)

a nie wiedziałam ze sa specjalne dla kobiet w ciąży a mój W tez bedzie mógł je normalnie zapiać bo nieraz korzysta z mojego autka a ja jestem zwolenniczka zapinania pasów :)

zle napisałam chodziło mi o adapter do zapinania pasow :) ja mam takie tez z allegro http://allegro.pl/besafe-adapter-pasow-bezpieczen-dla-kobiet-w-ciazy-i3313369845...

Zgłoś nadużycie #457 14 czerwca 2013, 14:08

angel Fajna mama
Mama_Majki to czekamy na relacje z wizyty bo mam nadzieje ze nas poinformujesz :)

Zgłoś nadużycie #458 14 czerwca 2013, 14:09

karanga Supermama
Te adaptery nazywają się BeSafe albo ClippaSafe. Mąż też może w nich prowadzić nie przypinając adaptera do pasów, nie trzeba go wtedy usuwać (bo na nim się siada). No wklepcie w gugla to Wam pokaże :)

Zgłoś nadużycie #459 14 czerwca 2013, 14:10

Konto usunięte

karanga napisał(a)

Te adaptery nazywają się BeSafe albo ClippaSafe. Mąż też może w nich prowadzić nie przypinając adaptera do pasów, nie trzeba go wtedy usuwać (bo na nim się siada). No wklepcie w gugla to Wam pokaże :)

podał link wyzej :)

Zgłoś nadużycie #460 14 czerwca 2013, 14:22

angel Fajna mama
no to muszę zamówić :) czasami dobrze jest zapytać was zawsze któraś coś doradzi super :)

Zgłoś nadużycie #461 14 czerwca 2013, 14:24

angel Fajna mama
tak patrze po suwaczkach to mój chyba najmłodszy :)

Zgłoś nadużycie #462 14 czerwca 2013, 14:28

Konto usunięte

angel napisał(a)

tak patrze po suwaczkach to mój chyba najmłodszy :)

wazne ze jest :)

Zgłoś nadużycie #463 14 czerwca 2013, 14:35

angel Fajna mama

Gatta napisał(a)

wazne ze jest :)

masz racje :) teraz oby do przodu :)

Zgłoś nadużycie #464 14 czerwca 2013, 14:37

Konto usunięte

angel napisał(a)

masz racje :) teraz oby do przodu :)

dokładnie :) )

ja to juz chce znac płec :D

Zgłoś nadużycie #465 14 czerwca 2013, 14:42

angel Fajna mama

Gatta napisał(a)

dokładnie :) )

ja to juz chce znac płec :D

hehe a kiedy juz można wstępnie poznać od którego tygodnia

Zgłoś nadużycie #466 14 czerwca 2013, 14:44

Konto usunięte

angel napisał(a)

w 16 tyg :)

Zgłoś nadużycie #467 14 czerwca 2013, 14:44

angel Fajna mama
ja bym teraz syna chciała ale co będzie to będzie i tak będzie kochane i upragnione

Zgłoś nadużycie #468 14 czerwca 2013, 14:46

karanga Supermama

angel napisał(a)

Ja się dowiedziałam w 13tc :) mam zaznaczone na zdjęciu z usg pitolka :D

Zgłoś nadużycie #469 14 czerwca 2013, 14:47

Konto usunięte

karanga napisał(a)

Ja się dowiedziałam w 13tc :) mam zaznaczone na zdjęciu z usg pitolka :D

to szybko

Zgłoś nadużycie #470 14 czerwca 2013, 14:55

karanga Supermama

Gatta napisał(a)

to szybko

Nom, bardzo szybko, ale podobno jak pitolek wyrośnie to już raczej nie odpadnie ;) gorzej w drugą stronę, tzn. pitolek może wyrosnąć dużo później albo można go zobaczyć dużo póżniej, albo i wcale aż do porodu :D
Jakbym miała w domu skaner to bym Wam pokazała :( ale ni mam.
Banan na buzi małża jak usłyszał że to chłopiec i zobaczył pitolka na monitorze - bezcenny :D
Na połówkowym USG potwierdził mi gin że chłopak :) wtedy dopiero z małżem kupiliśmy pierwszego bodziaka i skarpetuchy ale nadal takie unisex raczej :) biały bodziak z kolorowym napisem "made with love" i do tego skarpetuchy w kolorach jak napis :) ah wspomnienia :) niewiele mam tych miłych z okresu ciąży bo całą przeżygałam w domu a jak już przestałam żygać jak kot to nie mogłam już chodzic bo za dużo przytyłam (10kg) i moje stawy biodrowe odmówiły posłuszeństwa :) ale się rozpisałam nie na temat, sorki :)