Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #3851 9 września 2013, 18:22

qasha Fajna mama
Anka witaj :)

jak najbardziej moze b yc to dzidzia :) ja tez na razie czuje bulgotki itp :)

poczucie ruchów takich konkretnych to sprawa indywidualna, kazda kobieta moze w innym terminie poczuc :)

a płeć - na styczniówkach dziewczyny dowiadywały się nawet w 13-14 tygodniu, wiec jak ci sie dzidzia dobrze ulozy to moze uda sie i u ciebie :)

Zgłoś nadużycie #3852 9 września 2013, 18:36

Konto usunięte
Babeluniek prześliczne zdjęcie !!! :) cudowna kruszynka ! :*

Zgłoś nadużycie #3853 9 września 2013, 18:38

babeluniek Gotowa na wszystko
Hej Anka :)
Ja poczułam w 16 tygodniu te bulgotki i dzisiaj lekarka powiedziała mi, że jak najbardziej to już to :)
U każdego indywidualnie :)

Zgłoś nadużycie #3854 9 września 2013, 18:39

Konto usunięte
Anka ja byłam w 14 tyg na badaniu prenetalnym się dowiedziałam ,ale wydaje mi się że to zależy od lekarza bo u jednego którego byłam powiedział mi prawie odrazu ,a drugi powiedział mi że dopiero w 22 tygodniu mi powie ... :D

Zgłoś nadużycie #3855 9 września 2013, 18:39

Konto usunięte
Anka ja byłam w 14 tyg na badaniu prenetalnym się dowiedziałam ,ale wydaje mi się że to zależy od lekarza bo u jednego którego byłam powiedział mi prawie odrazu ,a drugi powiedział mi że dopiero w 22 tygodniu mi powie ... :D

Zgłoś nadużycie #3856 9 września 2013, 18:39

Konto usunięte

Zgłoś nadużycie #3857 9 września 2013, 18:43

W końcu dorwałam się do komputera i mogę napisać coś więcej.
Witamin mam nie brać. Źle mi po nich, a nie mam póki co żadnych niedoborów, wyniki w normie więc mogę sobie darować.
Zostałam pochwalona za swoją wagę, a raczej za to, że nie przytyłam :)
A te bóle w krzyżu, które promieniują mi do pośladka (choć dziś rano to nawet do łydki doszły) to podobno rwa kulszowa. Od kilku tygodni też mi drętwieje lewe udo i to podobno też ma związek.
Napisałam dzisiaj do znajomej fizjoterapeutki, która specjalizuje się w kręgosłupie, może coś zaradzi.
Myślałam też o pójściu na zajęcia dla ciężrnych, żeby wzmocnić ten kręgosłup, póki jeszcze nie dźwigam przed sobą aż tak wielkiej piłki, ale mam obawy. W Gymnasionie w Gdańsku wejście na pojedyncze zajęcia kosztują 20 zł, więc mogłabym sobie na nie pozwolić ale jakoś sama się chyba nie odważę. Z jakąś znajomą może by mi raźniej było...

Zgłoś nadużycie #3858 9 września 2013, 19:29

Ece Gotowa na wszystko
Aniu-witaj!Tak jak piszą dziewczyny,całkiem możliwe,że juz czujesz ruchy-ja czułam już coś w 13tc,ale to bardzo indywidualna kwestia :-) .
Co do płci to jak najbardziej można ją poznać na tym etapie pod warunkiem ,że zagrają 3 czynniki:
-lekarz,będzie chciał powiedzieć,
-lekarz,będzie dysponował dobrym sprzętem
-dzidziś rozłoży nogi i da się obejrzeć ;-) .
Ma lnka-ale pyszności :-) .
Babeluniek-z tego co piszesz,to faktycznie może być rwa kulszowa.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #3859 9 września 2013, 20:13

Dorota93 Supermama
ja się dowiedziałam o płci w 10 tc na badaniu prenatalnym, jednak to było na 75 %, później dowiedziałam się na 100% :)

Zgłoś nadużycie #3860 9 września 2013, 22:22

Ece Gotowa na wszystko
Ale u nas dyskusja wre ;-) .

Martwię się o kirsti30-miała dzisiaj wizytować i się cały dzień nie odzywa.Daj znać Kochana co z Tobą.

Mnie coś dziś mdli troszkę,ale połakomiłam się na tort wiśniowy z czekoladką i tak czuję ,że to nie było dobre posunięcie ;-) .Trudno,teraz cierp ciało jak chciało ;-) ,ale powiem Wam ,że warto było,bo był pysznościowy.

Jutro moja wizyta,co prawda dopiero na 17.00,ale poproszę troszkę pozytywnych fluidków :-) .Po cichu liczę,że jutro się dowiem,czy to akrobata czy akrobatka kcęci fikołki w moim brzuszku.Właśnie częstuje mnie delikatnymi szturchnięciami :-) .Czy jeszcze ktoś jutro ze mną wizytuje poza Margaret80?

Spadam laseczki,bo oczka mi się przymykają.Spokojnej nocki!
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #3861 9 września 2013, 23:36

Dorota93 Supermama
Powodzenia Wam jutro kobietki :)
I wszystkie meldowac jak po wizycie ! Koniecznie !

Zgłoś nadużycie #3862 10 września 2013, 7:27

Właśnie myslalam o Kirsti... Odezwij się! :-)

Ece, Twoje kciuki wczoraj mi pomogły więc dzisiaj się odwdzięczę :-)
Kto jeszcze ma dziś wizytę, też niech łapie buziaki na powodzenie i czekamy na relacje :-)

Zgłoś nadużycie #3863 10 września 2013, 7:44

Dorota93 Supermama
Milego dnia Kobietki :) dostalam wczoraj kopniaki od mojego Synka !! :) to bylo to :)

Zgłoś nadużycie #3864 10 września 2013, 8:02

qasha Fajna mama
Dorota suuuper :)

a ja witam z pracy :)

Zgłoś nadużycie #3865 10 września 2013, 8:12

Dorota93 Supermama

qasha napisał(a)

Dorota suuuper :)

a ja witam z pracy :)

oj pracusie :)

Zgłoś nadużycie #3866 10 września 2013, 8:26

justjag Zaprawiona w bojach
Witam
A mnie po wczorajszych chłodach coś dopada, gardło boli i w ogóle jakaś rozbita jestem :( macie jakieś domowe sposoby na przeziębienie

Zgłoś nadużycie #3867 10 września 2013, 8:30

Justjag, na mnie zawsze działają hektolitry herbaty z miodem i cytryna :-)

Zgłoś nadużycie #3868 10 września 2013, 8:31

Dorota93 Supermama
ja też zawsze gorąca herbatka i koc

Zgłoś nadużycie #3869 10 września 2013, 9:23

Ece Gotowa na wszystko

justjag napisał(a)

Witam
A mnie po wczorajszych chłodach coś dopada, gardło boli i w ogóle jakaś rozbita jestem :( macie jakieś domowe sposoby na przeziębienie

Sok malinowy,czosnek,czosnek,czosnek i ciepły rosołek +leżenie pod kocem.Na gardło do ssania cukierki,żeby je nawilżać,płukanie wodą z solą lub coca colą.U nas prawie bezchmurnie,ale czuć zimno-takie polarne powietrze-zmarzłam na rynku jak robiłam zakupy.

Dorotka -bardzo się ciszę,że poczułaś Igorka!!!Mnie moje NN też właśnie kopie. ;-) .

A tak wogóle to witajcie Słoneczka moje!

Ja na maksa podeksytowana wizytą-nosi mnie jak nie wiem co,a do 17 jeszcze tyle czasu.Dziękuję Kochane za kciukasy :-*.Odstawiłam Martynkę do szkoły,zrobiłam zakupy,pranie,śniadanie, zaraz idę zająć się obiadem,żeby mi czas szybciej zleciał.Jednak wolę wizytę z rana.

Kirsti-czekamy na wieści-daj znać co z Tobą.

Zgłoś nadużycie #3870 10 września 2013, 9:28

diaglab Gotowa na wszystko
Hejka :-) Justjag- mnie chyba też coś łapie przeziębienie :-( rano wstalam z chrypka,bólem glowy ( choć ten doskwiera mi ostatnio dość często) i katarem-choć to też standard. Na dodatek koszmary mnie dziś nekaly. Ja pije od rana gorący sok malinowy- super rozgrzewa i kanapki z miodem. Możesz zaryzykować z czosnkiem :-D
Babeluniek gratuluję córusi :-) ! W końcu kolejna kobietka na naszej liście, a jest ich naprawdę mało, chłopaki zdominowały ją :-D mnie zżera ciekawość kogo ja noszę w brzuszku :-D ale dowiem się dopiero za ponad 5 tyg. :-( o ile znowu nie będzie się wstydzić ;-) choć mój M. Stwierdził ostatnio że może lepiej nie wiedzieć i żeby była niespodzianka hihi :-D
Widzę że talentów kulinarnych ciąg dalszy :-) aż chce mi się zjeść to wszystko,tylko chęci brak na zrobienie :-D
Mamusie mające dziś wizyty- powodzenia :-) oby dzidzie zdrowo rosły i ujawnialy się co do płci :-)
ja też nie biorę witamin, ale zaczęłam ponownie brać kwas foliowy tak na wszelki wypadek tym bardziej ze został mi jeszcze jeden listek tabletek więc chce je dokończyć.
Macie jakieś pomysły co zrobić z pigwy? Mam mam jej ogrom a całości nie zuzyje na nalewke.
Miłego dnia mamusie:-* :-) ja odliczam godziny do końca pracy hihi