Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #3511 4 września 2013, 14:04

Dorota93 Supermama
Gratulacje !! :) To może dziewczynka jak się wstydzi :)
Dobrze, że to nei zagraża dziecince. One już silne są i twarde, tak łatwo już im się nie zaszkodzi ! :) )

Zgłoś nadużycie #3512 4 września 2013, 14:09

diaglab Gotowa na wszystko

Ece napisał(a)

Może to resztki krwiaka.Najważniejsze ze nie zagraża dzidzi :-) .Będzie dobrze!

Lekarz też tak stwierdził ale zastanawialo go dlaczego to przeniknelo do jamy owodni. Mam nadzieję że jak malenstwo bardziej urośnie to nie będzie mu to przeszkadzało :-(

Zgłoś nadużycie #3513 4 września 2013, 14:10

Dorota93 Supermama
jak macie jakies przepisy na lekkostrawne dania to możecie mi napisac, nie obraze sie :)

Zgłoś nadużycie #3514 4 września 2013, 14:11

Dorota93 napisał(a)

Gratulacje !! :) To może dziewczynka jak się wstydzi :)
Dobrze, że to nei zagraża dziecince. One już silne są i twarde, tak łatwo już im się nie zaszkodzi ! :) )

Gin też tak przypuszcza że może być dziewczynka :-D ale ta pepowina za bardzo zakrywala wszystko :-P

Zgłoś nadużycie #3515 4 września 2013, 14:14

Dorota93 napisał(a)

jak macie jakies przepisy na lekkostrawne dania to możecie mi napisac, nie obraze sie :)

Polecam Ci blog "www.kwestiasmaku.com" tam jest dużo fajnych przepisów, też często z niego korzystam, może tam coś znajdziesz dla siebie :-)

Zgłoś nadużycie #3516 4 września 2013, 14:16

Jak masz problemy z zaparciami to możesz dorzucać do jedzonka otręby, np. Do zup

Zgłoś nadużycie #3517 4 września 2013, 14:18

Dorota93 Supermama
mam problemy z żołądkiem i kiepsko pracuje, dlatego muszę przejść na dietę lekkostrawną :/
/

Zgłoś nadużycie #3518 4 września 2013, 14:48

Może masz problem z sokiem żołądkowym, może kwaśne rzeczy jedz, a z lekkostrawnych to ryby, dużo warzyw itp.

Zgłoś nadużycie #3519 4 września 2013, 15:35

qasha Fajna mama
witam :) my juz w domku :)

dziewczyny suuuper ze po wizytach wszystko ok :) dbajcie o siebie :)

Zgłoś nadużycie #3520 4 września 2013, 16:14

babeluniek Gotowa na wszystko
http://dziecisawazne.pl/jak-duze-jest-twoje-dziecko/

Zobaczcie jakie fajne porównanie wymiarów naszych Maluszków :)

Zgłoś nadużycie #3521 4 września 2013, 17:03

maInka Zaprawiona w bojach

babeluniek napisał(a)

http://dziecisawazne.pl/jak-duze-jest-twoje-dziecko/
Zobaczcie jakie fajne porównanie wymiarów naszych Maluszków :)

Jej...u mnie już 5 miesiąc a ja żyję 4... :) .
U mnie kiepsko. Dni w kratkę. Jednego nic mnie nie boli a następnego wtsać nie mogę. ..Tak jak dzisiaj. :( . Rano było wszystko dobrze, popakowałam sobie ciuchy które na razie będą mi zbędne, obrałam ziemniaki do pierogów... po tym młody dostał opieprz że się mnie nie słucha i ....szlak trafił cały dzień. Poryczałam się przez młodego i zaczął mnie boleć brzuch :( .  Około 13 M przyjechał po Patryka i zawiózł do teściowej a ja leżę. A od tego leżenia wszystko inne mnie boli....
Mamuśki które już poczuły pierwsze ruchy czy czujecie je teraz często ?? ?

Zgłoś nadużycie #3522 4 września 2013, 17:15

Konto usunięte
Diaglab cieszę się że z maleństwem wszystko dobrze :)

Babeluniek faktycznie fajne porównanie i bardzo fajna stronka :)

Ma Inka ja czuje rzadko :( wczoraj czułam maluszka raz ,a ostatnio kilka dni temu czułam go częściej i bardziej intensywnie ? :) właśnie ja też się obudziłam że już jestem w 5 miesiącu ciąży :) współczuję że tak kiepsko się czujesz ,ale na pocieszenie Ci powiem że my wszystkie czujemy się tak jak Ty :) mi dokuczają mdłości,skórcze,bóle krzyża,szybko się męczę,bóle głowy i ogólne rozstrojenie :D oglądałam dziś porodówkę na tlc i takie słodkie bobaski się rodziły ,a ja się popłakałam żal :D życzę Ci dużo sił i wytrwałości :) ale przyznaj sama że teraz jak coś Ci dolega to nie jest za fajnie ,ale jak poczujesz to maleństwo w brzuszku to aż się ciepło robi na sercu i wszystkie dolegliwości odchodzą precz ,chociaż na chwilkę :)

Zgłoś nadużycie #3523 4 września 2013, 17:20

Kincia dokładnie z tymi ruchami. Czuję je rzadko i najczęściej jest to w chwili kiedy najmniej bym się tego spodziewała. Ale wynagradzają całe zło. :) . Dzisiaj leżąc namawiam maleństwo do dania znaku życia a ten uparciuch ani drgnie. :/

Zgłoś nadużycie #3524 4 września 2013, 17:21

Ece Gotowa na wszystko
Skonczylam zabawę z pierogami-wyszlo 80 szt z czego 20 zjedlismy na obiadem.Reszta na jutro i do zamrazarki :-) .

Dorota-odstaw wszystko co surowe-owoce,warzywa,smażone i wzdymajace-kapusta,brokul,kafafior,fasola,groch,cebula,czosnek.Możesz jeść tylko gotowane lub przyrządzane na parze.Kisiel,żeby odbudować śluzówkę jelit po tych biegunkach.Gotowana marchewka do tego kurczak w potrawce albo pulpety w sosie warzywnym,koperkowym.Ryż,kartofelki z masłem,ryba na parze.Z zup najlepsze są krupnik,ziemniaczana i jarzynowa.Pieprz i ziele angielskie lepiej ostrożnie używać,bo tez drażnią śluzówkę-ogolnie przyprawy z umiarem.Pieczywo pszenne,bo ciemne jest ciezkostrawne.Żółty ser tez jest ciezki,wiec lepiej zastąpić go białym i jogurtami i wedlinami drobiowymi gotowanymi(wędzona ciezkostrawna).
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #3525 4 września 2013, 17:26

Ece Gotowa na wszystko

maInka napisał(a)

Kincia dokładnie z tymi ruchami. Czuję je rzadko i najczęściej jest to w chwili kiedy najmniej bym się tego spodziewała. Ale wynagradzają całe zło. :) . Dzisiaj leżąc namawiam maleństwo do dania znaku życia a ten uparciuch ani drgnie. :/

Kochana zjedz cos słodkiego i wtedy czekaj na ruch.U mnie zawsze działa :-) .Moje buszuje regularnie rano i wieczorem,choć w ciagu dnia jak siedzę to też czuję.Właśnie przed chwila mnie smyrnelo pod pępkiem :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #3526 4 września 2013, 17:27

Ja też nie czuję często. Ostatnio jechałam autobusem po takich wertepach z ogromną prędkością i tak trzęsło, że aż traciłam kontakt z podłożem :P A jak tylko zatrzymał się na przystanku to poczułam takie łaskotki w brzuszku :) Chyba go wytrzęsło porządnie. Ale teraz nie czuję :( Choć też może dlatego, że przez mdłości nie skupiam się tak na innych odczuciach.

Dzwoniła do mnie moja ginekolog, pytała czy możemy przełożyć godzinę wizyty z 16 na 14. Dla mnie super :) Ale spytałam ją od razu, czy mam brać te leki przeciwwymiotne, które brałam wcześniej. I nie kazała mi. Spytała ile razy dziennie wymiotuję - są to góra 2 porządne razy, na co stwierdziła, że tragedii nie ma... Taa...
Właśnie zjadłam dwie łyżki zupy a zwymiotowałam chyba cały garnek :(
Ale wytrwam, nie ma wyjścia. Tylko zaczynam się martwić, bo już nadrabiałam te stracone kilogramy a dzisiaj waga znowu pokazała ubytek... :( Może już czas przytyć...

Zgłoś nadużycie #3527 4 września 2013, 17:32

Ece napisał(a)

Kochana zjedz cos słodkiego i wtedy czekaj na ruch.U mnie zawsze działa :-) .Moje buszuje regularnie rano i wieczorem,choć w ciagu dnia jak siedzę to też czuję.Właśnie przed chwila mnie smyrnelo pod pępkiem :-) .

Jak na złość wszytsko wyjadałam ostatnio ;) . A mam ochotę na trufle i krówki. Chyba męzusia poślę do biedronki ;)

Zgłoś nadużycie #3528 4 września 2013, 17:36

Babeluniek - czuję się głupio kiedy ja biadole nad swoimi bólami a Ty nadal walczysz z tymi wymiotami.... :( czy lekarz mówił Co dlaczego tak się u Ciebie dzieje ??

Zgłoś nadużycie #3529 4 września 2013, 17:39

MaInka, niepotrzebnie Ci głupio! Każda z nas jest ważna, kazda martwi się o dziecko, które nosi pod sercem i każda z nas czuje :*

Zdziwiła się lekarka na moją wiadomość o wymiotach ale powiedziała, że to się zdaża. Jutro M. odbiera moje wyniki badań, mam nadzieje, że przez to nie nabawię się jakiejś anemii..
Moja mama twierdzi, że jak była w ciąży ze mną to też długo wymiotowała :(

Zgłoś nadużycie #3530 4 września 2013, 17:41

kirsti30 Gotowa na wszystko

maInka napisał(a)

Jej...u mnie już 5 miesiąc a ja żyję 4... :) .
U mnie kiepsko. Dni w kratkę. Jednego nic mnie nie boli a następnego wtsać nie mogę. ..Tak jak dzisiaj. :( . Rano było wszystko dobrze, popakowałam sobie ciuchy które na razie będą mi zbędne, obrałam ziemniaki do pierogów... po tym młody dostał opieprz że się mnie nie słucha i ....szlak trafił cały dzień. Poryczałam się przez młodego i zaczął mnie boleć brzuch :( .  Około 13 M przyjechał po Patryka i zawiózł do teściowej a ja leżę. A od tego leżenia wszystko inne mnie boli....
Mamuśki które już poczuły pierwsze ruchy czy czujecie je teraz często ?? ?

Ja własnie troche się martwie, bo nie czuje nic od jakiegoś czasu :( prócz tego jak skóra sie naciąga. a dzisiaj to rozłożyło mnie fatalnie, padłam i spałam popołudniu. dawno tak nie było, głowe chciało mi rozerwać. Wkurzyłam się na ojca, podjechała do nas siostra:tata mówił żeby zajrzeć do was, bo pewnie jeszcze śpicie i nic nie robicie...wrrrr od kąd wróciliśmy to non stop na nogach bo mamy tyle zaległości.Hmmm nigdy nie zrozumie mojego ojca.