Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #3031 28 sierpnia 2013, 18:35

babeluniek Gotowa na wszystko
Dziewczyny, mam pytanie znowu :P
Muszę mieć dokument na potwierdzenie grupy krwi, nigdy wcześniej nie miałam robionych tych badań (tylko przy porodzie). Planowałam zrobić teraz razem z innymi badaniami. Ale ale :)
Za miesiąc wychodzę za mąż i zmienię nazwisko, adres zameldowania. Czy nie będę musiała robić tego jeszcze raz po zmianie wszystkich danych? Może lepiej się wstrzymać? Co myślicie?

Zgłoś nadużycie #3032 28 sierpnia 2013, 18:37

Ece Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

Ece, oj jak ja bym Ci tej cukinii podkradła :) Uwielbiam ją w każdej postaci, bym słoików narobiła :P

Nie ma sprawy,wpadaj chętnie się podzielę :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #3033 28 sierpnia 2013, 18:41

Konto usunięte
Babeluniek dzięki za info ;) spróbuje tym schollem ,bo już kupiłam to teraz popróbuję :) wydaje mi sie że właśnie to nie wnika do organizmu, bo to przecież jest lakier na płytkę paznokcia , a już nie mogę na niego patrzeć tak brzydko wygląda !! :/
Mjankun herbata z melissy z miodem jest też dobra na ból i tak jak pisała Babeluniek amol ! :)

Zgłoś nadużycie #3034 28 sierpnia 2013, 18:41

Ece Gotowa na wszystko

mjankun napisał(a)

Dziewczyny pomożcie juz nie wyrabiam z tego bolu glowy :( Apap wziety... sztuk jedna rano nie chce znow brac :( oklady itd nic nie pomaga normalnie padam :(

Staraj się jak najwiecej pić, mnie to przynosiło ulgę przy uporczywym bólu glowy.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #3035 28 sierpnia 2013, 18:45

Ece Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

Dziewczyny, mam pytanie znowu :P
Muszę mieć dokument na potwierdzenie grupy krwi, nigdy wcześniej nie miałam robionych tych badań (tylko przy porodzie). Planowałam zrobić teraz razem z innymi badaniami. Ale ale :)
Za miesiąc wychodzę za mąż i zmienię nazwisko, adres zameldowania. Czy nie będę musiała robić tego jeszcze raz po zmianie wszystkich danych? Może lepiej się wstrzymać? Co myślicie?

Ja myślę,ze nie będziesz musiała jeszcze raz tego badania powtarzać tym bardziej,ze teraz na wiekszosci wyników jest nr PESEL i to jest wystarczajace.Jednak najlepiej zeby w tEJ kkwestii wypowiedziała sie nasza ekspert od badan laboratoryjnych-Diaglab :-) .

Zgłoś nadużycie #3036 28 sierpnia 2013, 18:49

mjankun Początkująca
Wlasnie D. poszedl do apteki :( jak to mi nie pomoze to ja nie wiem... juz normalnie z bolu lzy mi leca ;( a w srodku czuje jakby mi mozg obijal sie o wszystko co mozliwe.

Zgłoś nadużycie #3037 28 sierpnia 2013, 18:49

maInka Zaprawiona w bojach
Ece - oo a u nas jakiś deficyt na cukinie :( Ogórów było mało i cukinii też :( .
Mjankun- nie wyskoczę z niczym nowym niż dziewczyny. Choć... jakie masz ciśnienie ?? Mnie pobolewa jak mam wyższe ciśnienie, a uwaga w ciąży to X/90 (chodzi o to drugie ) jest już zaliczane do wysokiego...
Kincia a jesteś pewna że to grzybiczne na paznokciu? Bo białe plamki robią się jak brakuje wapnia w organizmie....

Zgłoś nadużycie #3038 28 sierpnia 2013, 18:51

babeliniek- ja to badanie robiłam kupę lat temu jak oddawałam krew. Do dzisiaj dokument jest ważny. Najważniejsze jest to że jest PESEL.

Zgłoś nadużycie #3039 28 sierpnia 2013, 18:51

mjankun Początkująca

maInka napisał(a)

Ece - oo a u nas jakiś deficyt na cukinie :( Ogórów było mało i cukinii też :( .
Mjankun- nie wyskoczę z niczym nowym niż dziewczyny. Choć... jakie masz ciśnienie ?? Mnie pobolewa jak mam wyższe ciśnienie, a uwaga w ciąży to X/90 (chodzi o to drugie ) jest już zaliczane do wysokiego...
Kincia a jesteś pewna że to grzybiczne na paznokciu? Bo białe plamki robią się jak brakuje wapnia w organizmie....

przed chwilka mierzylam 127/71 ... z reguly mam ksiazkowe 120/80 wiec chyba nie jest zle

Zgłoś nadużycie #3040 28 sierpnia 2013, 18:53

Anett Gotowa na wszystko
Witam dziś :D Wy jak zwykle bezcenne, ale jakoś zdążyłam nadrobić te 3 strony naprodukowane przez nie cały dzień. :) A ja tylko poszłam do pracy a po pracy mała drzemka i już takie zaległości :)
Dorota93 - super z tym wieczorem babskim :) miłej impressski :)
Kincia - ja tak samo jak Ty kiedyś do 2 w nocy a teraz już o 22 w łóżku albo przed telewizorem niekontrolowane zaśnięcie. hi hi ale muszę przyznać, że już widzę poprawę w 2 trymestrze :)
Ma Inka - fajniutki domek :) oj zaokrąglamy sie.. :)
Mjankun - lekarz mi powiedział, że na ból głowy pomaga picie dużej ilości wody. Od czasu do czasu wypić sobie colę lub kawkę bo to mogą być problemy ciśnieniowe. No i ten apap, ale oczywiście na mnie on nic nie działa więc tak jak Bąbeluniek mówi nie ma nic lepszego od Amolu, posmarować skronie i od razu ulga :) polecam :)
Bąbeluniek - czytając Twój post o owłosieniu podniosłam bluzkę do góry i faktycznie, może niewielka ale zmiana jest w meszku :) no trudno.. :D  
Qasha - ubranka są przecudne :) ja jeszcze nic nie kupiłam, jeszcze się z tym wstrzymuję :)
Ece - czytając o cukini aż się zaśmiałam, ja też mam jak Ty to fajnie nazwałaś po same kokardy i już mam jej serdecznie dość. Mój tato oszalał na tym punkcie, wszyscy już zostali obdarowani a i tak trudno przejeść... Cukinia pod każdą postacią już chyba była na kolację zazwyczaj bleehh.. :p

Zgłoś nadużycie #3041 28 sierpnia 2013, 18:54

Co do ciśnienia... Ja też zawsze mam książkowe a jak u lekarza mierzę to wychodzi kosmicznie wysokie. Ten biały fartuch tak na mnie działa. Ale ostatnio to aż się lekarka prawie na fotelu osunęła. Miałam 180/110! Ale ja ją ciągle przekonuję, że normalnie mam normalne :) I mierzę 2 razy dziennie, zapisuję i co wizytę jej pokazuję, bo inaczej musiałabym leki przyjmować. Powiedziała mi, że w ciąży najwyższe jakie możemy mieć to 135/85 :)

Zgłoś nadużycie #3042 28 sierpnia 2013, 18:56

Dziewczyny to ja składam u was zamówienie na tę cukinię!!! W zeszłym roku tak szalałam z nią a w tym roku tylko 2 razy zrobiłam potrawę w skład której wchodzi właśnie cukinia.

Zgłoś nadużycie #3043 28 sierpnia 2013, 18:57

babeluniek - ja mam tak samo! W domu muszę mierzyć bo u lekarza zawsze podwyższone.

Zgłoś nadużycie #3044 28 sierpnia 2013, 19:00

qasha Fajna mama
mjankun - wez magnez z wit b6 :) mówię ci ze pomoże :) ja na bole glowy, wlasnie takie ostre migrenowe bralam na prosbe lekarza magnez. biore go codziennie dwa razy dziennie po 1 tabletce. pomógł :) to ci na pewno nie zaszkodzi ;)

Zgłoś nadużycie #3045 28 sierpnia 2013, 19:00

Konto usunięte
Babeluniek też wydaję mi się że nie będziesz musiała powtarzać tego wyniku po zmianie nazwiska itp. :)
Ma Inka ,tak jestem pewna bo płyta jest zrogowaciała ,krucha i kilka białych plamek.. Całe szczescie tylko kilka ,bo jak przeniesie sie na większy obszar płytki to już wtedy lakierki raczej nie pomogą.. :D

Zgłoś nadużycie #3046 28 sierpnia 2013, 19:10

Anett Gotowa na wszystko

qasha napisał(a)

mjankun - wez magnez z wit b6 :) mówię ci ze pomoże :) ja na bole glowy, wlasnie takie ostre migrenowe bralam na prosbe lekarza magnez. biore go codziennie dwa razy dziennie po 1 tabletce. pomógł :) to ci na pewno nie zaszkodzi ;)

Tak tak to prawda. Ja też piję codziennie magnez z B6 w postaci plushu, może dlatego też rzadko borykam się z bólami brzucha i głowy, myślę że też nie zaszkodzi paznokciom, te białe plamki to po prostu brak witamin. Ale dla pewności używam jeszcze odżywkę SOS Eveline Jest super! :) a wracając do magnezu to same korzyści o - "Przede wszystkim pomaga budować i naprawiać tkanki, kości i zęby, rozluźnia mięśnie, reguluje poziom cukru we krwi, zapobiega skurczom, bierze także udział w prawidłowym tworzeniu się kory mózgowej i tkanek płodu." :D

Zgłoś nadużycie #3047 28 sierpnia 2013, 19:12

Ja łykam MagneB6 i chyba też dlatego jeszcze ani razu nie dokuczały mi bóle głowy :)

Zgłoś nadużycie #3048 28 sierpnia 2013, 19:18

kirsti30 Gotowa na wszystko
czy można brać dodatkowe witaminy kiedy ja biore prenatal?

Zgłoś nadużycie #3049 28 sierpnia 2013, 19:22

Kirsti, ja też biorę prenatal i tam nie ma magnezu niestety. Dlatego biorę dodatkowo :)

Zgłoś nadużycie #3050 28 sierpnia 2013, 19:26

mjankun Początkująca
Babeluniek - jestes wielka :* Pomoglo !! Dziekuje dziewczyny za wszystkie rady :* jeszcze chwila a bym chyba padla z tego bolu :)