Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #2591 23 sierpnia 2013, 9:30

Dorota93 Supermama
miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie #2592 23 sierpnia 2013, 9:37

Ece Gotowa na wszystko
Margaret80-gratki skonczonego 16 tyg! :-)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #2593 23 sierpnia 2013, 9:42

diaglab Gotowa na wszystko

qasha napisał(a)

diaglab - ja codziennie o 5.00 mam pobudkę :) można się przyzwyczaić :)

witam znad sniadanka :)

Wiem, wiem bo już tak od ponad roku wstaje więc przyzwyczajona jestem :-)

Kirsti30 gratulacje :-)
Ece- wiem i to mnie trzyma przy życiu dziś :-D
Dorota93- uda się następnym razem :-) ja też mam problem z ubiciem śmietany, ale to najczęściej nie jest nasza wina tylko właśnie śmietany. Ja czasami smietan-fixy kupowalam i pomagało w ubijaniu :-)

Zgłoś nadużycie #2594 23 sierpnia 2013, 9:58

kirsti30 Gotowa na wszystko
Margaret80 Gratuluje :)

Zgłoś nadużycie #2595 23 sierpnia 2013, 10:46

Anett Gotowa na wszystko
Dziewczyny jak Wy możecie tak rano wstawać ?? hi hi :) ja to 9 minimum, ale może moje podejście by bylo inne gdybym nie musiała iść do pracy... Wtedy mogłabym wstać wcześniej, wiedząc że w razie czego będę mogła strzelić sobie popołudniową drzemkę gdy opadnę z sił :) tak w ogóle to Dzień Dobry :D
Ece - zdecydowałam się na pieniążki po rozmowie z przyjaciółką, co by im się bardziej przydało. Ale nie mogłam się oprzeć i oczywiście dokupiłam do tego książeczkę, taką by mogła poczytać niuniowi. W twardej okładce, z obrazkami malowanymi ręcznie "Najpiękniejsza strona dobra". Przedstawia różne historyjki, tak jak to napisała sama autorka, które przez wyraźnelub metaforyczne obrazy wskazują na konkretne wartości i zasady, którę pomogą odnależć szlak w stronę dobra. Generalnie fajnie napisane te bajeczki, każda zaczyna się od "Dawno dawno temu' i wszystkie ze szczęśliwym zakończeniem. A tą książkę kupiłam w sklepie katolickim "Arka" więc niektóre historyjki są takie o aniołkach o Bogu, tylko z takim fajnym przekazem dla dzieci. Wydawało mi się że to będzie odpowiednie na chrzciny :) ale się rozpisałam ale liczę na poparcie :)
Kincia - a dlaczego nie chcesz mieć co wizytę robionego USG ?? ?

Zgłoś nadużycie #2596 23 sierpnia 2013, 11:52

Ece Gotowa na wszystko
Anett-bardzo fajnie,ze wybralaś książeczkę i do tego taką ładna. Z pewnością prezent się spodoba :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #2597 23 sierpnia 2013, 12:09

Anett Gotowa na wszystko

Ece napisał(a)

Anett-bardzo fajnie,ze wybralaś książeczkę i do tego taką ładna. Z pewnością prezent się spodoba :-) .

Od razu mi lżej :) ale taka byłam nie zdecydowana, że to szok :) czy gruby zbiór baśni tych tradycyjnych czy cieniutkie anielskie opowieści na dobranoc, a w końcu wybrałam tę :) jeszcze do tego muszę wymyślić jakąś dedykację od serca i będzie chyba fajnie :D

Zgłoś nadużycie #2598 23 sierpnia 2013, 12:16

babeluniek Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
Gratuluję kolejnych pełnych tygodni :)
Ja dzisiaj z rana zagaddałam się z sąsiadką, która wczoraj wróciła ze szpitala ze swoim właśnie narodzonym synkiem. Cudowny malec, choć sąsiadka wymęczona ale szczęśliwa :) Przynajmniej mam wiadomości z pierwszej ręki na temat porodu w jednym z gdańskich szpitali :)
Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #2599 23 sierpnia 2013, 12:32

anusiaczek Zaprawiona w bojach
[QUOTE=Anett;1892987]Dziewczyny jak Wy możecie tak rano wstawać ?? hi hi :) ja to 9 minimum, ale może moje podejście by bylo inne gdybym nie musiała iść do pracy... Wtedy mogłabym wstać wcześniej, wiedząc że w razie czego będę mogła strzelić sobie popołudniową drzemkę gdy opadnę z sił :) tak w ogóle to Dzień Dobry :D
Ece - zdecydowałam się na pieniążki po rozmowie z przyjaciółką, co by im się bardziej przydało. Ale nie mogłam się oprzeć i oczywiście dokupiłam do tego książeczkę, taką by mogła poczytać niuniowi. W twardej okładce, z obrazkami malowanymi ręcznie "Najpiękniejsza strona dobra". Przedstawia różne historyjki, tak jak to napisała sama autorka, które przez wyraźnelub metaforyczne obrazy wskazują na konkretne wartości i zasady, którę pomogą odnależć szlak w stronę dobra. Generalnie fajnie napisane te bajeczki, każda zaczyna się od "Dawno dawno temu' i wszystkie ze szczęśliwym zakończeniem. A tą książkę kupiłam w sklepie katolickim "Arka" więc niektóre historyjki są takie o aniołkach o Bogu, tylko z takim fajnym przekazem dla dzieci. Wydawało mi się że to będzie odpowiednie na chrzciny :) ale się rozpisałam ale liczę na poparcie :)
Myślę, że to bardzo dobry pomysł :) Mój mąż ostatnio debiutował jako tata chrzetny....Kupiliśmy Biblię dla dzieci i daliśmy trochę kasy. Ta Biblia to fajna rzecz, bo ma twarde strony i dziecko tego nie podrze i dużo kolorowych obrazków :)

Zgłoś nadużycie #2600 23 sierpnia 2013, 12:47

Konto usunięte
Kristi30 dziękuje dobrze się czuje ,tylko czasami mnie brzuch wyżej pępka boli tak jakby mi się skóra naciągała :) dziwne :P a jak Ty się czujesz Kochana ? :) :*
Anett bo nie chce naświetlać tyle swojego dzidziusia :) w innych krajach usg robią tylko raz ,lub dwa razy na całą ciąże :) ja bym nie wytrzymała ,ale co miesiąc to dla mnie troszkę za dużo :) wolę rzadziej denerwować mojego bobasa a wiem że za usg on nie przepada :)

Zgłoś nadużycie #2601 23 sierpnia 2013, 12:56

Kincia popieram. Ja następne USG przewiduje za 5 tygodni. Niestety w jednym tygodniu nasza pomarańczka miała 3 USG - po akcji z noskiem, a teraz damy mu odsapnąć :)

Zgłoś nadużycie #2602 23 sierpnia 2013, 13:15

Ece Gotowa na wszystko
Faktycznie jest tak jak mówi Kincia-wystarczą 3 USG podczas ciąży, bo nie są to przyjemne badania dla Maluszka.Ja mam na każdej wizycie tylko dlatego,ze schizuję po poprzednich poronieniach, a widok bijącego serduszka jest jak balsam dla mojej znerwicowanej duszy.W mojej pierwszej ciąży z Martynką obce były mi wszelkie obawy i miałam tylko 6 usg,w tym dwa po przyjęciu na patologię ciąży przed porodem.

Zgłoś nadużycie #2603 23 sierpnia 2013, 13:22

Ece Gotowa na wszystko
Podobno w lidlu od wczoraj są legginsy ciążowe-ciekawa jestem czy warte zakupu.Może któraś z Was widziała i może powiedzieć,bo zdjęcie w internecie niewiele pokazuje.
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-4AB1C967-99C8C6D3/lidl_pl/hs.xsl/index_44190...
Planuje popoludniu skoczyć i zobaczyć na własne oczy,jeśli jeszcze będą.
Teraz idę oskrobać kartoszki na obiad. :-)

Zgłoś nadużycie #2604 23 sierpnia 2013, 13:33

Dziewczyny! Czy Wy czujecie już jakieś ruchy w brzuszku?
Wczoraj wieczorem kiedy zmieniałam pozycję z siedzącej na leżącą coś mnie "zagilgotało" w brzuchu, tak nisko, jakby w tym miejscu gdzie jest bobasek. Leżałam na prawym boku i co chwilę to czułam. Śmieszne takie. Jakby mnie ktoś pędzelkiem dotykał :P Jak się położyłam na lewym boku to przestało. Ale uznałam, że to coś po prostu związanego z trawieniem. A dzisiaj rano, przebudziłam się, przeciągnęłam i znowu to uczucie! I przed chwilą znowu! Czy to możliwe, że to już? To nie jest wyraźne ale coś czuję...

Zgłoś nadużycie #2605 23 sierpnia 2013, 13:35

Ale się zdenerwowałam.
Właśnie rozmawiałam z moją wspaniałą mamą i pyta się do kiedy mam zwolnienie L4, powiedziałam do końca sierpnia. A kiedy się wybieram do doktora, z początkiem września i mam 7 dni aby dostarczyć do pracy. A ona mi że kolejne L4(to na wrzesień) powinno być wystawione jeszcze w sierpniu. Czy to prawda?

Zgłoś nadużycie #2606 23 sierpnia 2013, 13:37

Ece Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

Dziewczyny! Czy Wy czujecie już jakieś ruchy w brzuszku?
Wczoraj wieczorem kiedy zmieniałam pozycję z siedzącej na leżącą coś mnie "zagilgotało" w brzuchu, tak nisko, jakby w tym miejscu gdzie jest bobasek. Leżałam na prawym boku i co chwilę to czułam. Śmieszne takie. Jakby mnie ktoś pędzelkiem dotykał :P Jak się położyłam na lewym boku to przestało. Ale uznałam, że to coś po prostu związanego z trawieniem. A dzisiaj rano, przebudziłam się, przeciągnęłam i znowu to uczucie! I przed chwilą znowu! Czy to możliwe, że to już? To nie jest wyraźne ale coś czuję...

Ja też coś podobnego odczuwamy,najczęściej wieczorem.Prawdopodobnie to to ;-) .Choć do prawdziwych kopniaczkow jeszcze trochę :-) .

Zgłoś nadużycie #2607 23 sierpnia 2013, 13:49

kirsti30, lekarz raczej może Ci wystawić L4 wstecz, czyli od 1 września. Ja kiedyś tak miałam, bo poszłam do lekarza, on skierował mnie na badania, które trwały kilka dni, a zwolnienie dostałam wstecz.

Ece, jestem tak podekscytowana! :) Teraz siedzę i się wsłuchuję :P

Zgłoś nadużycie #2608 23 sierpnia 2013, 14:38

Ece, jak zrobiłaś ten piękny sernik na zimno? Na żelatynie?

Zgłoś nadużycie #2609 23 sierpnia 2013, 14:47

Konto usunięte

kirsti30 napisał(a)

Ale się zdenerwowałam.
Właśnie rozmawiałam z moją wspaniałą mamą i pyta się do kiedy mam zwolnienie L4, powiedziałam do końca sierpnia. A kiedy się wybieram do doktora, z początkiem września i mam 7 dni aby dostarczyć do pracy. A ona mi że kolejne L4(to na wrzesień) powinno być wystawione jeszcze w sierpniu. Czy to prawda?

Nie prawda :) jak idziesz na początku września to nic się nie stanie :) nie denerwuj się napewno będzie ciągłość w l4 :)

Zgłoś nadużycie #2610 23 sierpnia 2013, 16:22

Ece Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

Ece, jak zrobiłaś ten piękny sernik na zimno? Na żelatynie?

Dziekuję :-) za uznanie.Przepis jest prosciutki-rozpuscilam galaretka malinowa w 200 ml wody,gdy ostygla dodalam 500 g jogurtu z mascarpone i wymieszalam.Szybko wylozyłam dno tortownicy ciasteczkami amaretti,bo miałam za mało biszkoptów i wlalam na to tężejacą masę.W tym czasie Martynką zebrała malinki które wlozylsmy na wierzch,a następnie zalalysmy kolejną tym razem normalnie rozpuszczona galaretka malinowa.Gdy zastygła na wierzch ubilam bitą śmietanę,która musialam trochę zagescić żelatyna,bo nie chciała być sztywna.Na wierzch kilka malinek i gotowe :-) .