Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #2531 22 sierpnia 2013, 8:33

diaglab Gotowa na wszystko
Hejka :-) ja już w pracy, nawet ok się dziś czuje :-) wczoraj zrobiłam sobie tą tortille- mój był przerażony że taka dużą zjadlam na raz :-D tak się nią najadlam że nawet kolacji już nie zjadlam :-P
Widzę że nie ma mnie w tabelce więc podaję moje dane: imię- Sylwia, lat 25, Opole Lubelskie, termin porodu( cały czas podają mi różne daty między 19.02. a 25.02.,podam więc datę z ostatniego usg) 23.02.2014. Płci jeszcze nie znam podam po kolejnym usg- mam nadzieję że bedzie już wiadomo :-)

Zgłoś nadużycie #2532 22 sierpnia 2013, 8:42

diaglab Gotowa na wszystko
Qasha- co do brzuszka- jak noszę obcisle rzeczy to widać już ale wygląda bardziej jakbym się nieźle najadla :-) zresztą widzę od wczoraj że mam wilczy apetyt więc mam nadzieję że urośnie bardziej :-D
A jak było wczoraj w knajpie z jedzonkiem gruzińskim? :-) mi też brakuje takich spotkań z przyjaciółmi- wszyscy zostali w Przemyślu :-( w Opolu Lubelskim mam niewiele znajomych i są to bardziej znajomi mojego M. Z pracy, jakoś nie mogę zaklimatyzowac się w tym mieście :-( dobrze że mam jeszcze Was :-D

Zgłoś nadużycie #2533 22 sierpnia 2013, 8:53

babeluniek Gotowa na wszystko
U mnie brzuszek pojawia się wieczorem...
Ostatnio w sklepie kasjerka poprosiła babke w ciąży bez kolejki tuż przede mną. Nie miała wielkiego brzucha, tylko taki zarys. Przepuscilam ją oczywiście choć sama wtedy nie czułam się najlepiej. Ale wiem że nic po mnie nie widać że spodziewam się bobaska.

Zgłoś nadużycie #2534 22 sierpnia 2013, 9:09

kirsti30 Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
Diaglab witaj w klubie. Ostatnie 7 lat spędziłam na wyspach brystyjskich, tam została duża część mojego życia. Wróciłam tutaj i mam mojego misia, którego nie zawsze moge mieć obok siebie a o przyjaciołach to moge zapomnieć. Też się cieszę że mam was :) .

Qasha u mnie brzuszek widoczny, ale nie daje mi spokoju, chyba jak się w nocy rozciąga to normalnie boli :( . A dzisiaj nie spałam już od 5:00 :( najpierw ssanie, siku, kanapka, później mega ssanie :( a później bóle w brzusiu, kłócia po lewej stronie. Jak będe u doktorka to zapytam co to. No cóż pora wstać.

Zgłoś nadużycie #2535 22 sierpnia 2013, 9:17

kirsti30 napisał(a)

Dorota ciasto rewelacja, ale ja mam lewe rece do placków, bardzo chciałabym aby takie cudo udało się wyczarować, ale od kąd jestem w ciąży 3 razy chciałam zrobic ciasto-zakalec :) . Także narazie nosze mojego małego piernika :)
Babeluniek niżej wiązanka dla ciebie, podzielam że róże to żadna rewelacja, a co myślisz o tym?Ja osobiscie jeszcze uwielbiam bukiety z kwiatów .
Ece witam w klubie sklerotyczek, ludzie do mnie mówią, i ja później i tak nic nie pamiętam kilka dni później się pytam a co nic nie mówiłeś-no eh mówiłeś ale ja nie słyszeć. Dziwne.....ogłuchłam w ciąży albo pewne komórki przestały działać :D hihihihi.
Dzisiaj brzusio mnie pobolewał. Wydaje mi się że to od rozciągania, i nie jestem pewna czy mały nie kopał, ale aż tak wyraźnie to chyba nie odczułabym tego...dziwne te niektóre bóle mam.

Piękny ten bukiecik, To chyba konwalie? Też uwielbiam i też mam obawy czy dostanę je w październiku :)

Zgłoś nadużycie #2536 22 sierpnia 2013, 9:19

Dziewczyny, ja jestem w podobnej sytuacji. Pochodzę z dolnego śląska, od kilku lat mieszkam w Gdańsku, jednak nigdy nie znalazłam tu kogoś, komu byłabym w stanie tak bezgranicznie zaufać (poza moim M. oczywiście) :)
Rozmawiałam wczoraj z koleżanką z liceum. Nigdy nie miałyśmy super kontaktów, ona była taka... głupiutka :P Ale okazało się, że mamy wspólny temat - ciąża. Ona jest w 16 tygodniu i twierdzi, że już w 10 czuła kopniaczki :P Śmiać mi się chciało, jak napisała, że wszyscy mówią, że to niemożliwe ale ona lepiej wie co czuje :)

Zgłoś nadużycie #2537 22 sierpnia 2013, 9:51

Dorota93 Supermama
jeśli chodzi o wypieki to mi jeszcze NIGDY ciasto nie wyszło, to będzie pierwszy raz (oby). Jak zjem śniadanie, to pójdę do sklepu i spróbuję zrobić :D haha.
a jeśli chodzi o brzuszek, to mi się wydaje , że u mnie już widać :)
chyba,że tak zdjęcia wyszły no nie wiem :)

Zgłoś nadużycie #2538 22 sierpnia 2013, 11:13

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Diaglab-uzupełniłam Twoje dane w tabelce.
Wpisałam płeć dzidzisiów,ale wydaję mi się,że jednego chłopca przeoczyłam.Sprawdzcie Kochane czy wszystko się zgadza,jak nie dajcie znać.Link do tabelki wkleiłam w moim podpisie.
Dorota93-brzusio jest widoczny-ślicznie zaokrąglony :-) .Ale w ubranku pewnie jest mniej widoczny.Potwierdzam ,że wieczorem zdecydowanie się powiększa.
Ja u siebie juz też widzę,ale otoczenie raczej nie dostrzega,poza tymi którzy wiedzą w jakim jestem stanie.
Powodzenia w pieczeniu ciacha-trzymam kciuki,żeby pięknie się udało.Ja dziś robię sernik na zimno z malinami,bo ten poniedziałkowy dosłownie z prędkością światła zniknął ;-) .
kirsti30 i babeluniek-bukiecik z konwalii prześliczny,tylko znowu ta dostępność w październiku może być problemem.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #2539 22 sierpnia 2013, 11:18

Ece, jak możesz to zmień mi termin porodu na 18 lutego. Co prawda na usg genetycznym wyszło 16 ale lekarka mówiła, że najbardziej miarodajne są te wskazania do 10 tygodnia, poza tym pokrywa się to z datą z OM :)

Zgłoś nadużycie #2540 22 sierpnia 2013, 11:21

Dorota93 Supermama

Ece napisał(a)

Hej!
Diaglab-uzupełniłam Twoje dane w tabelce.
Wpisałam płeć dzidzisiów,ale wydaję mi się,że jednego chłopca przeoczyłam.Sprawdzcie Kochane czy wszystko się zgadza,jak nie dajcie znać.Link do tabelki wkleiłam w moim podpisie.
Dorota93-brzusio jest widoczny-ślicznie zaokrąglony :-) .Ale w ubranku pewnie jest mniej widoczny.Potwierdzam ,że wieczorem zdecydowanie się powiększa.
Ja u siebie juz też widzę,ale otoczenie raczej nie dostrzega,poza tymi którzy wiedzą w jakim jestem stanie.
Powodzenia w pieczeniu ciacha-trzymam kciuki,żeby pięknie się udało.Ja dziś robię sernik na zimno z malinami,bo ten poniedziałkowy dosłownie z prędkością światła zniknął ;-) .
kirsti30 i babeluniek-bukiecik z konwalii prześliczny,tylko znowu ta dostępność w październiku może być problemem.

zebys wiedziala , ze w ubraniu prawie wcale nie widać, a ciekawe czemu niektóre osoby mają bardziej spiczaste a ja taka kuleczka ;)
a ja termin porodu narazie 9 luty, a tam mam 4 wpisany ;)

Zgłoś nadużycie #2541 22 sierpnia 2013, 11:24

Dorotka, jutro wizyta? :)

Zgłoś nadużycie #2542 22 sierpnia 2013, 11:25

Ece Gotowa na wszystko

babeluniek napisał(a)

Ece, jak możesz to zmień mi termin porodu na 18 lutego. Co prawda na usg genetycznym wyszło 16 ale lekarka mówiła, że najbardziej miarodajne są te wskazania do 10 tygodnia, poza tym pokrywa się to z datą z OM :)

Zrobione :-) .
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #2543 22 sierpnia 2013, 11:26

Dorota93 Supermama

babeluniek napisał(a)

Dorotka, jutro wizyta? :)

taaaak a sie boję strasznie, bo u nowego ginekologa

Zgłoś nadużycie #2544 22 sierpnia 2013, 11:27

Ece Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

zebys wiedziala , ze w ubraniu prawie wcale nie widać, a ciekawe czemu niektóre osoby mają bardziej spiczaste a ja taka kuleczka ;)
a ja termin porodu narazie 9 luty, a tam mam 4 wpisany ;)

To poprawiam na 9 ok?

Zgłoś nadużycie #2545 22 sierpnia 2013, 11:29

Dorota93 napisał(a)

taaaak a sie boję strasznie, bo u nowego ginekologa

Będzie dobrze :)
A dlaczego zmieniłaś lekarza?

Zgłoś nadużycie #2546 22 sierpnia 2013, 11:29

mona3 Zadomowiona
Cześć dziewczyny u mnie spory brzusio tak na 5 mc spokojnie ale na wadze dalej nic ale w 3 ciąży to szybciej wybija brzusio więc dlatego chyba taki duży już wszyscy wiedzą nie da się ukryć pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #2547 22 sierpnia 2013, 11:30

Dorota93 Supermama

Ece napisał(a)

To poprawiam na 9 ok?

oki :) jutro moze byc znow inny hehe

Zgłoś nadużycie #2548 22 sierpnia 2013, 11:35

Ece Gotowa na wszystko
Dorota93-śliczny taki okrąglutki brzusio.A kształt zależy od tego jak to wszystko się w środku układa i od spręzystości i napięcia skóry na brzusiu.
Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę-będzie ok-i zobaczysz Maluszka,może płeć poznasz nawet.

Zgłoś nadużycie #2549 22 sierpnia 2013, 11:37

Ece Gotowa na wszystko

Dorota93 napisał(a)

oki :) jutro moze byc znow inny hehe

Dla mnie nie ma problemu,jak tylko dasz znać to zmienię jutro ;-) .

Zgłoś nadużycie #2550 22 sierpnia 2013, 11:38

Dorota93 Supermama

mona3 napisał(a)

Cześć dziewczyny u mnie spory brzusio tak na 5 mc spokojnie ale na wadze dalej nic ale w 3 ciąży to szybciej wybija brzusio więc dlatego chyba taki duży już wszyscy wiedzą nie da się ukryć pozdrawiam

w nastepnych ciazach tak podobno jest :) nic tylko sie cieszyc :)