Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lutowe mamusie 2014

Zgłoś nadużycie #2331 17 sierpnia 2013, 20:12

kirsti30 Gotowa na wszystko

Niutka26 napisał(a)

Witam wszystkie przyszłe mamy :)
baaardzo dawno tu nie zaglądałam,nawet nie próbuje doczytywać tego miliona postów,bo nie zdąże do rana :)
mam nadzieje że nic ważnego nie ominęłam.
Dużo pracuje i nie mam tyle czasu by tu zaglądnąc na dłużej.
Z nowych dolegliwosci zauważyłam bóle krzyża w odcinku lędzwiowym,częstsze niż wcześniej bóle brzucha i podbrzusza ale mysle ze to normalne na początku drugego trymestru gdzie wszystko rośnie dwa razy szybciej prawda?
poranne mdłości i wymioty na szczęscie ustąpiły,zaparcia także,nogi puchną jak od początku,ale to przez stojącą prace.
Ostatni tydzien dosyc dużo pracowałam,był to wyjątkowy czas ze względu na konieczność wywiązania sie z zamówień,wczoraj od rana bolał mnie brzuch ,no-spa pomogla,ale powiem Wam że w nocy bardzo się przestraszyliśmy z mężem gdy nagle ze snu wyrwał mnie okropny,przeszywający i ostry ból w okolicach pochwy lub odbytu-nie jestem właśnie tego pewna ,bo byłam rozespana,ale te kilka sekund po prostu w mig postawiły mnie na nogi-i za chwile ten ból sie powtórzył.
Mąż chciał zawieść mnie na pogotowie,ale sytuacja już się nie powtórzyłam więc starałam się zasnąc.
Przed ciążą zdarzały mi się takie sytuacje-czytałam troche o tym -nazywają to napadowym bólem odbytu,to takie uczucie,jakby zbity,twardy kał nagle przemieszczał się przez tkankę.Ból nie do pisania,na szczęście trwał zawsze kilka sekund i przechodziło,zdarzał się sporadycznie,ale wczoraj nie lada nas wystraszył,bo nie jestem pewna skąd było źródło bólu..
Czy Wy też tak macie?
A jak rozróżnic normalny ból związany z powiększaniem się naszych narządów a ból który powinie nas niepokoic?
Teraz czuje ucisk na pochwe i ból podbrzusza,nieco częściej niż na początku ciąży.

Niutka nie wydaje mi się aby trzeba było panikować. Mnie macica czasami bardzo boli, aż stękam w poduszke i to zazwyczaj ból pojawia się jak się położe, kilka sekund i buch, a później jest ok. I tak powiedziałabym doktorkowi jednak nie nakręcałabym się strasznie, nie masz plamień i nawidoczniej ty bardziej przeyżywasz rozciąganie. Mnie przykładowo brzusio swędzi a czasami nawet boli. Już raczej nie mam bólu jak na okres wogóle.Ucze się siebie na nowo :)

Zgłoś nadużycie #2332 17 sierpnia 2013, 20:18

Dorota93 Supermama
hej mamusie. ale sie dziś narobiłam. Posprzątałam mieszkanie, odkurzyłam, umyłam okna itp, potem pojechałam na zakupy a teraz siedzę okąpana i odpoczywam :)
kirsti30- jeśli swędzi Cię brzuch to musisz się smarować, bo tzn że masz mało nawilżony brzuszek ;)

Zgłoś nadużycie #2333 17 sierpnia 2013, 20:34

Dorota wow aż ci zazdroszczę. Ja teraz jestem u rodziny mojego, on do pracy a ja z jego rodziną i za dużo tutaj nie mam co robić :( tutaj chata pełna bab :) Ale wrzesień mamy jechać do naszego domku to cosik porobie.
Dorotka olejek w ruch :) magiczny jak zawsze :)

Zgłoś nadużycie #2334 17 sierpnia 2013, 20:36

diaglab Gotowa na wszystko
Babeluniek- podziwiam :-o ! Możesz startować w konkursie święta pieroga :-P wygrałbyś napewno :-)
Niutka26- też mam takie nagłe przeszywające bóle w pochwie -lekarz powiedział że to macica się rozciąga. I też potrafią wyrwać mnie że snu :-) ale oczywiście skonsultuj się ze swoim ginem tym bardziej że podobnie mialas przed ciążą.
Dorota93 - prawdziwy z Ciebie pracuś :-) ja nie mam nadal siły,starałam się dziś pomoc mojemu w wyrywaniu chwastów na działce ale nie dużo bo odrazu słabo robiło mi się i brzuch bolał :-( nie mogę się doczekać jak będę miała tyle energii co Wy ;-) przelejecie jej trochę na mnie :-D

Zgłoś nadużycie #2335 17 sierpnia 2013, 20:52

Dorota93 Supermama

diaglab napisał(a)

Babeluniek- podziwiam :-o ! Możesz startować w konkursie święta pieroga :-P wygrałbyś napewno :-)
Niutka26- też mam takie nagłe przeszywające bóle w pochwie -lekarz powiedział że to macica się rozciąga. I też potrafią wyrwać mnie że snu :-) ale oczywiście skonsultuj się ze swoim ginem tym bardziej że podobnie mialas przed ciążą.
Dorota93 - prawdziwy z Ciebie pracuś :-) ja nie mam nadal siły,starałam się dziś pomoc mojemu w wyrywaniu chwastów na działce ale nie dużo bo odrazu słabo robiło mi się i brzuch bolał :-( nie mogę się doczekać jak będę miała tyle energii co Wy ;-) przelejecie jej trochę na mnie :-D

ja mało kiedy mam energię, więc jak ja mam to robię coś konkretnego, bo nie mam pojęcia kiedy znów się przytrafi hehehe :D

Zgłoś nadużycie #2336 17 sierpnia 2013, 22:03

maInka Zaprawiona w bojach
Babeliniek- wow !!! szacun. ja w prawdzie jadłam dzisiaj pierogi ale zrobione przez moją babcię ;)

Dorotka- wpadłaś w wir pracy ?? Oszczędzaj siły na luty.... choć ja to to samo robię...jak się już za coś wezmę to wszystko po kolei leci. :)

ja miałam dzisiaj całkiem fajny humor przez większą część dnia. Później wrócił M z pracy i do wieczora tylko się kłóciliśmy :( . Pierdołą się zaczęło a skończyło na tym że śpię w innym pokoju.... :( ehh. najgorsze że spać mi się nie chce i będę męczyła się z zaśnięciem ...

Zgłoś nadużycie #2337 17 sierpnia 2013, 23:14

Dorota93 Supermama

maInka napisał(a)

Babeliniek- wow !!! szacun. ja w prawdzie jadłam dzisiaj pierogi ale zrobione przez moją babcię ;)

Dorotka- wpadłaś w wir pracy ?? Oszczędzaj siły na luty.... choć ja to to samo robię...jak się już za coś wezmę to wszystko po kolei leci. :)

ja miałam dzisiaj całkiem fajny humor przez większą część dnia. Później wrócił M z pracy i do wieczora tylko się kłóciliśmy :( . Pierdołą się zaczęło a skończyło na tym że śpię w innym pokoju.... :( ehh. najgorsze że spać mi się nie chce i będę męczyła się z zaśnięciem ...

zasnelas ? :) ja wczoraj tak miałam z tym humorem....... a wir pracy dziś był :) Tylko brakuje, żeby w szafkach sprzątnąć :D

Zgłoś nadużycie #2338 18 sierpnia 2013, 9:17

Dorota93 Supermama
hej mamusie

Zgłoś nadużycie #2339 18 sierpnia 2013, 9:18

qasha Fajna mama
witam się i ja :)

Zgłoś nadużycie #2340 18 sierpnia 2013, 9:21

Dorota93 Supermama
myślałam, że tu wszyscy śpią :D

Zgłoś nadużycie #2341 18 sierpnia 2013, 9:49

Ece Gotowa na wszystko
Hej!
Ja tez juz nie spie ;-)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsNlQxFaaXTNdDJXRF9kakN2cXJabVExbEhfSWlDUFE#gid=0

Zgłoś nadużycie #2342 18 sierpnia 2013, 9:49

Dorota93 Supermama
idę do sklepu za chwilę po kluski, ale mi się jeszcze nie chce z łóżka wychodzić hehe :D

Zgłoś nadużycie #2343 18 sierpnia 2013, 9:51

a jednak wszystkie wstają. witam i apetycznie pytam jak śniadanie? u mnie tragedia z jedzeniem. Schudłam 5 kg i jakoś podbić wagi nie moge a i apetyt do dupy, ssie w żołądku czasami aż boli.

Zaraz jade towarzyszyć mojemu M. w zawodach, ja sobie posiedzę a on pobiega. Obym nie zemdlała bo upał się zapowiada.
Udanego dnia kobitki i poprawy nastroju.

Zgłoś nadużycie #2344 18 sierpnia 2013, 9:53

Dorota93 Supermama
schudłaś 5kg? wow

Zgłoś nadużycie #2345 18 sierpnia 2013, 10:14

Dorota93 napisał(a)

schudłaś 5kg? wow

pije dużo wody, czasami to mam chamski apetyt się nażreć...ale na chęciach się kończy.

Zgłoś nadużycie #2346 18 sierpnia 2013, 10:28

Dorota93 Supermama
ale to masz wymioty czy co, ze tak chudniesz?

Zgłoś nadużycie #2347 18 sierpnia 2013, 10:30

babeluniek Gotowa na wszystko
Kirsti uważaj. Utrata powyżej 5% podstawowej masy ciała może być niebezpieczna. Ja mam 3 kg na minusie i też już się pilnuję.

Zgłoś nadużycie #2348 18 sierpnia 2013, 10:31

Kiniaa Gotowa na wszystko
Dzień dobry mamuśki :)
a ja dopiero zamierzam się zwlec z łóżka,ależ z rana nic mi się nie chce....
wczoraj mielismy już więcej gości i impreze urodzinową naszej małej solenizatki no i mąż sprząta a żona się byczy hehe ;) )

jak u was maluszki się miewają ?? .....u nas jest wszystko git majonez,jutro wizyta i może da się już podejrzeć kto się kryje w brzuszku :) )))
MIŁEJ NIEDZIELI i odpoczynku :) )))
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #2349 18 sierpnia 2013, 10:36

Kiniaa Gotowa na wszystko
Kirsti-
a ja na Twoim miejscu zgłosiłabym się do lekarza,bo być może że brakuje ci witamin lub czegoś innego,,,duża utrata wagi w tych miesiącach to chyba nie jest tak do końca najlepsze i najzdrowsze dla ciebie i dziecka
Natanek :)

Zgłoś nadużycie #2350 18 sierpnia 2013, 10:37

Dorota93 Supermama

Kiniaa napisał(a)

Kirsti-
a ja na Twoim miejscu zgłosiłabym się do lekarza,bo być może że brakuje ci witamin lub czegoś innego,,,duża utrata wagi w tych miesiącach to chyba nie jest tak do końca najlepsze i najzdrowsze dla ciebie i dziecka

tez tak mysle....