Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

LIPCOWKI 2017 NA START

Zgłoś nadużycie #171 22 listopada 2016, 10:25

milamoja Zaprawiona w bojach
Przykro dziubek :( Dlatego jestem zwolenniczką, żeby nie testować zbyt wcześnie. U mnie też od wczoraj lekko różowy śluz, może to dlatego, że właśnie powinnam mieć okres? Jutro na szczęście lekarz, więc popytam.
Wiecie może jak wygląda teraz sprawa urlopów wychowawczych ittp.? Niestety umowa o pracę kończy mi się 31.12, więc będzie przedłużona tylko do dnia porodu. Czy potem należy mi się roczny urlop macierzyński? A czy po tym macierzyńskim mogę iść na wychowawczy? Niby szukałam w google na temat ale nie znalazłam sytuacji, gdy umowa jest tylko do porodu:/

Zgłoś nadużycie #172 22 listopada 2016, 11:29

Cytrynka_x Gotowa na wszystko
Milamoja, będziesz.miała jeszcze macierzyński normalnie, nie wiem jak jest z wychowawczym. Ja.tez mam stresa bo umowa do końca roku. Normalnie by mi przedłużyli a teraz zastanawiam się.czy powinnam mówić o ciąży czy nie... Chociaż lekarz jeszcze nawet nie potwierdził.

Zgłoś nadużycie #173 22 listopada 2016, 13:07

nutella89 Zaprawiona w bojach
Witam nowe dziewczyny, u mnie na razie cisza mdłości z rana i mnie również boli brzuch boli po sprzątaniu np w diomu.
Jeżeli chodzi o sex nie unikamy ale też nie szalejemy jak przed zajściem w ciąże

Dziubek - mam nadzieję i z całego serca życzę Ci by kolejnym razem się udało....przy następnych staraniach spytaj sie o jakieś witaminy itp.

Cytrynka - jesteśmy w identycznej sytuacji u mnie rówenież na razie pęcherzyk wizyta 1 grudnia te dni mijają jak lata .... i wiecznosć

Ellie69 - co z tą wydzieliną?

Zgłoś nadużycie #174 22 listopada 2016, 13:15

Ellie69 Gotowa na wszystko
Witam sie z pracy
Cisnienie w normie dzisiaj , a z ta wydzielina to byl
Jednoraziwy wybryk lekarka mowila ze wszystko jest ok

Dziubku bardzo mi przykro..trzymam kciukasy za nastepny cykl.

Zgłoś nadużycie #175 22 listopada 2016, 13:49

Agniesia123 Zaprawiona w bojach
Dziubek trzymaj się, na pewno uda się następnym razem. Widzę dziewczyny, że nie tylko ja mam problem w pracy. Jeśli chodzi o różowy śluz, to czytałam że w momencie gdy ma być miesiączka może pojawić się delikatne krwawienie, związane jest to z zagnieżdżaniem zarodka. Ja myślałam że zaczyna mi się @ a tu nagle nic i tak po kilku dniach zrobiłam test :-) Niestety pierwsze miesiące trzymają nas w ciągłej niepewności. Trzymajcie się cieplutko.

Zgłoś nadużycie #176 22 listopada 2016, 13:59

U mnie byłaby to już druga @, która nie nadeszła :D Ale czytałam, że tak może być. W terminie tej pierwszej też miałam różowo i myślałam,że przyjdzie, a tu zonk :)

Zgłoś nadużycie #177 22 listopada 2016, 15:00

Wega Początkująca
Właśnie te początki są chyba najgorsze

no i potem moment przed samym porodem.
mam nadzieję ze wytrwamy wszystkiem

Zgłoś nadużycie #178 22 listopada 2016, 16:30

Jaaaa Zadomowiona
u mnie zero jakichkolwiek objawow, kluje podbrzusze, sprobuje podejsc do gina w piatek, to bedzie 6+1.
moze zrobimy liste lipcowek z terminami porodow?

Zgłoś nadużycie #179 22 listopada 2016, 16:45

Cytrynka_x Gotowa na wszystko
Ja swój termin i wiek ciąży może poznam w piątek, ostatnio lekarz mi nic nie powiedział, ale on q ogóle był jakiś dziwny. Myślę że z tymi terminami można jeszcze poczekać 1-2 tyg aż więcej dziewczyn je pozna?
Mam pytanie, czy ciążę planowalyscie i bralyscie kwas foliowy wcześniej?  Ja dopiero zaczęłam po pozytywnym teście, żadnych witamin tez póki co nie biorę. A cały czas mam ochotę na pomarańcze, które mają dużo kwasu foliowego właśnie, chyba mam go za mało dla mojej kropeczki?

Zgłoś nadużycie #180 22 listopada 2016, 16:52

atomcia Fajna mama
Dziubek przykro mi... Trzymam kciuki za kolejny miesiąc.
Cytrynka u nas dzidzi planowane, więc kwas foliowy biorę od jakiś 3 miesięcy. Ale wiadomo, że nie zawsze tak się udaje, wiec jak bierzesz dopiero od teraz to też ok. Wszystko będzie dobrze. Z innymi witaminami poczekam na wizyte u gina - on mi cos doradzi.
A robilyscie bete? Ja mam zamiar jutro powtórzyć - po tygodniu od ostatniej ☺

Zgłoś nadużycie #181 22 listopada 2016, 17:41

Agniesia123 Zaprawiona w bojach
Ja kwas foliowy biorę od września, ale przy pierwszej ciąży zaczęłam brać jak się dowiedziałam o ciąży i Ola urodziła się zdrowa jak rydz :-) jeśli chodzi o nasze terminy to ja się dowiem dopiero za tydzień

Zgłoś nadużycie #182 22 listopada 2016, 18:00

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Ja mam już umowiona wizytę na 1 grudnia, wcześniej nawet nie chciałam ść... Chcem zobaczyć bijące serduszko 😀 Dziubek jakże Mo przykro... Zobaczysz następnym razem się uda. Trzymam za Ciebie kciuki.

Zgłoś nadużycie #183 22 listopada 2016, 18:01

Kwas foliowy biorę od września.

Zgłoś nadużycie #184 22 listopada 2016, 18:02

Mam do Was pytanie o te suwaczki o z moje stoją w miejscu nie wiem czemu?

Zgłoś nadużycie #185 22 listopada 2016, 18:08

Usunęłam suwaczki i ustawiłam od nowa... No ciekawe czy jutro się samo zmieni... Ju mnie to wkurza 😢

Zgłoś nadużycie #186 22 listopada 2016, 18:52

nutella89 Zaprawiona w bojach
Boli mnie tjk biodro i troszke niżej ciekawa jestem czy to efekt ciążowy czy po prostu coś mnie tam dopadło ...

Zgłoś nadużycie #187 22 listopada 2016, 19:06

gagatka Gotowa na wszystko
hej dziewczyny! byłam u ginekologa. Niestety nie dał się przekonać do zrobienia USG :( a kolejną wiztę mam za miesiąc a usg za 3tyg. Rozmawiałam dzisiaj z lekarzem o badaniach prenatalnych i tu zwracam się z pytaniem do tych które już rodziły, jakie robiłyście?

Zgłoś nadużycie #188 22 listopada 2016, 19:42

Emsi Zaprawiona w bojach
gagatka a dlaczego Ci nie zrobil usg? robilas juz w tej ciazy ?? ja 8listopada robilam 6tci3d dostalam skierowanie na prenatalne ktore bede miala 16grudnia tak ze napewno dam wam znac bede wtedy w 11tci4d a wczesniej mam wizyte 6grudnia i bede miala robione usg bo musi mi dac 100% ze beda blizniaki :) pozdrawiam ,co do tabelki lipcowek niewiem ktora z Was to robi ale podaje Emilia termin porodu 3lipiec jak cos wiecej to dodam pozniej :)

Zgłoś nadużycie #189 22 listopada 2016, 20:00

Ja już jutro wizyta, to będzie dokładnie 8 tyg skończone, więc dam znać co i jak. Tabelkę nie wiem jak się robi, więc się nie podejmuje. Beata - termin porodu 5 lipiec. ja mam nadzieję na USG, chociaż krótkie, na każdej wizycie, moja gin ma aparat tuż przy fotelu do badań, aczkolwiek na prenatalne dostanę chyba skierowanie gdzie indziej bo jej sprzęt nie wygląda na wypasiony.

Zgłoś nadużycie #190 22 listopada 2016, 20:19

gagatka Gotowa na wszystko
Miałam już usg ale chciałam znowu ;) To które badania prenatalne po za USG genetycznym będziesz miała?