Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

LIPCOWKI 2017 NA START

Zgłoś nadużycie #31 2 listopada 2016, 17:19

Nina1 Fajna mama
Hej Lipcówki.

MamaNatana - ozywiscie dołączaj do nas :) będzie się działo jak będzie nas dużo. I napisz coś o sobie. Widzę, że już masz synka. SpoRa różnica wieku będzie między Twoimi dziećmi. Będziesz miała pomocnika ze starszaka.

Mila - Jeżeli wykonujesz pracę fizyczną to nie ma się nad czym zastanawiać. Lekarz myślę że bez problemu da L4. Ja pracuję za biurkiem, w poprzedniej ciąży ok 6 miesiąca byłam już mega zmęczona i pracowałam z domu. Tyle że mam inna sytuację, przede wszystkim nie mam szefa.

Elie - a dlaczego nie możesz zrobić bety?

Ja dziś się zapisałam do doktorka na 10.11. Zobaczymy co tam będzie widać.

Zgłoś nadużycie #32 2 listopada 2016, 17:47

mamaNatana85 Zaprawiona w bojach
Nina dziękuję za miłe przyjęcie ;-)

Na ostatniej wizycie gin mówił, że jak w 35dc nie będzie @ to mam przyjść, ale nie wiem czy nie pójdę wcześniej bo muszę popytać o kilka spraw.
Mam 31 lat, synek w niedzielę kończy 7 lat, jestem ze śląska. Ja czuję się koszmarnie, zmęczona/senna/mdłości/brak apetytu/ból brzucha głowy pleców piersi ale jestem mega szczęśliwa. Ciąża pewnie będzie dla mnie stresująca, z powodu sytuacji rodzinnej ale damy radę ;-) Dziś mam zamiar tylko się cieszyć. Ciąża planowana i bardzo się cieszę ale i stresuję. Nie pracuję, więc o l4 nie muszę się martwić.

Bierzecie jakieś witaminy ?? ? Tyle tego, że nie umiem się zdecydować.

Zgłoś nadużycie #33 2 listopada 2016, 18:39

milamoja Zaprawiona w bojach
Ja biorę tylko kwas foliowy. Najgorsze to czekanie: na dwie kreski, na bicie serduszka, na koniec 12 tygodnia, na pierwsze ruchy...Całą ciążę na coś czekamy i się martwimy. Ale głowy do góry, dobrze będzie.

Zgłoś nadużycie #34 2 listopada 2016, 19:46

Nina1 Fajna mama
MamaNatana - Ja narazie nic nie biorę. Czekam na wizytę u lekarza.

A coś o mnie. Pochodzę ze Szczecina. Na studia wyjechałam do Poznania i tu poznałam małżonka mego. I tutaj mieszkamy obecnie. Ale kupiliśmy już mieszkanko w Szczecinie, które się buduje i przenosimy cały majdan prawdopodobnie do Szczecina za jakiś rok :) . Alcio chodzi do żłobka, my pracujemy razem. Obecnie przygotowuję się do egzaminu zawodowego więc full zajęć bo i nauka, i praca, i Alu do opieki. A lat mam 27.

Druga ciąża planowana, chociaż były wątpliwości czy tak mała różnica wieku między dziećmi będzie dobra. Ale mam nadzieję, że damy rade przy pomocy sztabu babć i dziadków. Początkowo Alek miał być jedynakiem ale zdanie się zmieniło jak się wkręciłam w bycie mamuśką :) .

Moja słabość to zakupy ;) . A te internetowe to już masakra. Jak mój P widzi kuriera to się zastanawia co tym razem nowa para butów, nowa bluzka a może coś do domu. Ostatnio przez jedną z Marcówek zostałyśmy wkręcone totalnie w naturalne kosmetyki i dziś właśnie sobie zamówiłam kolejną porcję naturalnych mydełek. Jak sobie pomyślę czym wcześniej traktowałam skórę swoją i Alka to aż mnie trzęsie.

Zgłoś nadużycie #35 4 listopada 2016, 6:52

Ellie69 Gotowa na wszystko
Witaj MamaNatana85
Gratuluje :)

Jak mieszkam w de i musze do gina nawet na bete isc bynajmnirj tak bylo u mojej ginekolog,ktora juz przeszla na rente.@ miala byc wczoraj i jak narazie nie ma sladu po niej nie ma . Dzis chyba znow potestuje i szukam ginekologa .
Nina1 nie jest tak zle ja muedzy starszakami mialam 2 lata roznicy da sie ogarnac ;)

Zgłoś nadużycie #36 4 listopada 2016, 8:41

Ellie dziękuję :-* u ciebie to gromadka niezła ;-) z ginami to chyba wszędzie ciężko, żeby na dobrego trafić. Trzymam kciuki abyś szybko znalazła konkretnego

Dziewczyny jak samopoczucie ?? Mi troszkę zmalały mdłości, więc jakoś żyję. Brzuch mniej boli, bo do terminu @ bolał konkretnie. A poza tym to jestem bardzo zmęczona, senna i wieczorem to już ledwo żyję i wszystko w domu robię na siłę bo muszę. Mam nadzieję, że to szybko minie. Byłam wczoraj u gina, dostałam luteinę 2x1 zapobiegawczo i następna wizyta za 2 tyg, wtedy to dostanę skierowanie na badania i kartę ciąży. Niby uwierzyłam ale jeszcze mi się to takie mało realne wydaje, a u was jak to jest ?? Syn w niedzielę kończy 7 lat i myślałam czy by dziadków nie poinformować ale sama nie wiem. Nie boję się, że coś się stanie, żeby czekać do końca I trymestru ale nie wiem czy to jednak nie za wcześnie. Pamiętam z synem to po odebraniu bety dzwoniłam do mamy a mąż do teściowej, no ale wtedy byłam młodsza i inne myślenie miałam ;-)

Miłego dnia

Zgłoś nadużycie #37 4 listopada 2016, 8:44

Między moimi najstarszymi jest różnica 19 miesięcy i nie wspominam tego jakoś traumatycznie, ale młodsza byłam i dzieci grzeczne :D Gorzej, gdy urodził się Piotrek, wtedy starszaki miały odpowiednio 7,5 i 6 lat, trzeba było je jeszcze do szkoły prowadzić, więc poranki, szczególnie zimą były trudne. teraz to one prowadzą Pitera do szkoły. Teraz, gdy urodzi się małe, dzieciaki będą miały: prawie 17, 15 i 9 lat. Damian będzie mógł być chrzestnym :D
Powiedziałam wczoraj w pracy i poczułam wielką ulgę, do kierowniczki musiałam zadzwonić, bo akurat miała nockę i w dzień jej nie było. Napiszczała mi do ucha, że tyle szczęścia i w ogóle, aż zdębiałam. Dała skierowanie do lekarza medycyny pracy,aby się wypowiedział czy mogę pracować i póki co będę pracować. Oczywiście bez dźwigania i szaleństw, ale jak się dziewczyny dowiedziały, to same pozytywne emocje, że pomogą itp.. Bardzo mnie to podbudowało. A w tej chwili czuję się dobrze, gdyby nie to, że wiem, to nie powiedziałabym, że jestem w ciąży, aż wolałabym poczuć się gorzej...:/

Zgłoś nadużycie #38 4 listopada 2016, 8:50

Tak jak patrzę na nasze starszaki, to chyba wszystkie liczymy na dziewczynki :D Oczywiście dobry chłopak nie jest zły, ale dziewczynka ... byłoby fajnie.

Zgłoś nadużycie #39 4 listopada 2016, 9:26

milamoja super, że powiedziałaś w pracy i że takie pozytywne emocje wzbudziłaś ;-) nie narzekaj na brak objawów hihi. Ja miałam już inne samopoczucie po owu, pms ale zupełnie inne niż jak zwykle przed @. Od 2 tyg plecy bolą strasznie, mdłości od wtorku 25,10 ale małe, od soboty duże. Na szczęście pomału odpuszczają i mam takie lekkie. No ale za to szybko się męczę i non stop zmęczona jestem i senna a to strasznie utrudnia dzień. Także ciesz się kochana że tryskasz energią ;-) Fajnie, że masz taką pomoc przy najmłodszym. Noo ja marzę o córci a mąż i syn o chłopcu, faceci....mąż mówi, że i tak będzie syn ;-)

Zgłoś nadużycie #40 4 listopada 2016, 9:27

A propos piersi, wczoraj musiałam kupić nowy biustonosz i to 2 rozm większy ;-)

Zgłoś nadużycie #41 4 listopada 2016, 10:10

Ja wyciągnęłam na razie z szafy jakiś większy, z czasów prehistorycznych, ale piersi to masakra, szczególnie rano jak wstaję z łóżka, bolą obłędnie. Chyba muszę kupić sobie stanik do spania, bo jak je puszczam swobodnie to budzę się w nocy z bólu.

Zgłoś nadużycie #42 4 listopada 2016, 10:40

U mnie cucuszki bez zmian , ale duze D mi wystarczaja xd
Milamoja zazdriszcze reakcji w pracy ja nie wiem jeszczr kiedy powiem ;)
Mam pewne obawy tymbardziej ze po mlodym dopiero od kwietnia pracuje

Zgłoś nadużycie #43 4 listopada 2016, 16:38

Milamoja u mnie też masakra ale najbardziej wieczorem, twarde i mocno bolą. Ja mam taki stanik do biegania i myślę czy w nim nie spać bo mam to co ty. Choć wydaje mi się, że przed @ bardziej bolały.

Ellie ja miałam duże B a teraz D a to dopiero początek haha. Trzymam kciuki za pracę.

Kurczę zero energii a tu roboty w brud. Muszę sprzątać piec ciasto tort na niedzielę a tak mi się niechce. Strasznie szybko się męczę. Mam nadzieję, że szybko to minie.

Zgłoś nadużycie #44 5 listopada 2016, 6:55

Witam sue z pracy
Jak tam u was samopoczycie?
Ja w kazdej ciazy na poczatku zdychalam ;)
A teraz taka mila niespodzianka w miarre ok
Ale nie chce zapeszac ;)

Zgłoś nadużycie #45 5 listopada 2016, 9:18

Zmęczona jestem. Odbija mi się wszystkim. Wczoraj skusiłam się na wędzoną rybę i pół dnia ją czułam, blee Reszta ok, tylko mam wrażenie, że w tej ciąży przytyje jak hipopotam. Spodnie mam już przyciasne.

Zgłoś nadużycie #46 5 listopada 2016, 9:30

Jeszcze niewiadomo jak to bedzie 8 miesiecy przed nami ;)

Zgłoś nadużycie #47 5 listopada 2016, 20:58

Ja też wiecznie zmęczona i senna, ale mdłości prawie odpuściły i ból brzucha. Za to zaparcia się zaczynają, może to po luteinie? Dziś od rana na nogach, sprzątanie pieczenie tortu i jeszcze muszę go obstroić - minionek będzie. Czekam aż łobuziak spać pójdzie bo to ma być niespodzianka. Ale mężu pomoże to szybko pójdzie.
Miłej niedzieli

Zgłoś nadużycie #48 6 listopada 2016, 10:36

No miłej wam, bo ja idę do pracy. Czwarty dzień od 14 do 22, i jeszcze jutro, ale mam już dość. Trzymajcie się cieplutko.

Zgłoś nadużycie #49 6 listopada 2016, 16:28

Witam sie z pracy
Milamoja czuje Twoj bol szkoda ze ja do siedze :)
MamaNatana nono zazdroszcze umiejetnosci cukierniczych :)

Zgłoś nadużycie #50 7 listopada 2016, 15:28

Milamoja współczuję popołudniówek
Ellie dzięki, choć nie wiem czy to aż takie umiejętności.
A jak się czujecie? Ja ostatnio zabiegana zmęczona senna i brzuch znowu daje o sobie znać.