Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

LIPCOWKI 2017 NA START

Zgłoś nadużycie #191 22 listopada 2016, 20:57

Emsi Zaprawiona w bojach
milamoja gagatka niewiem do konca jak bedzie wygladalo to cale badanie ?usg i pobranie krwi na ktore wyniki czeka sie do 2tygodni i robi sie je miedzy11tc a 13tc ,ja robie w gdyni bo w gdansku nie ma miejsc akurat w tym moim terminie prywatne badania od400 do700zl nawet ale ja z racji wieku dostalam na nfz :) i powiem wam ze jak bardzo sie stresuje to jutro glupa przypale ze tu boli tam boli posiedze na korytarzu i poczekam lekarz zbada zrobi usg i bede spokojniejsza... moja kumpela tak robila co jakis czas i byla spokojna,wiem ze to nie dokonca fer ale ja predzej zawalu dostane jak sie nie dowiem co i jak tym bardziej do 6grudnia tyle czasu jeszcze :(

Zgłoś nadużycie #192 22 listopada 2016, 21:23

gagatka Gotowa na wszystko
Ok a nie znasz nazwy badania? Ja będę robiła usg prenatalne i Test NIFTY. Nie chcę robić tych inwazyjnych biorąc pod uwagę fakt ,że jestem jeszcze przed 30.
A chcialam tylko zapytać czy któraś z Was robiła ten test.

Zgłoś nadużycie #193 22 listopada 2016, 21:30

Ania85 Supermama

gagatka napisał(a)

Ok a nie znasz nazwy badania? Ja będę robiła usg prenatalne i Test NIFTY. Nie chcę robić tych inwazyjnych biorąc pod uwagę fakt ,że jestem jeszcze przed 30.
A chcialam tylko zapytać czy któraś z Was robiła ten test.

Przepraszam,że się wtrącę :)
około 14 tygodnia bada się "przezierność karkową" - jeśli jest w normie to nie musisz robić żadnych dodatkowych testów - zwłaszcza jak jesteś przed 35 rokiem życia no chyba że chcesz albo w rodzinie masz przypadki chorób genetycznych - później jest usg genetyczne/ połówkowe od około 20-22 tc ( a nawet 24tc) raczej to takie standardy a na inne badania to może gin doradzi jeśli chcesz :)

Zgłoś nadużycie #194 22 listopada 2016, 21:37

Niby w mojej rodzinie nie ma chorób genetycznych ale Test NIFTY mimo ,że okropnie drogi może rozwiać moje wątpliwości i strach. Dlatego ciągle się nad tym zastanawiam. Lekarz powiedział (swoją drogą nic z tego nie ma bo badanie Nifty i tak wykonuje się w innym szpitalu) że przezierność karkowa nie daje 100% pewności albo może oszukać i trzeba potwierdzać dla bezpieczeństwa innym testem a test daje większą pewność.

Zgłoś nadużycie #195 22 listopada 2016, 21:43

Ania85 Supermama

gagatka napisał(a)

Niby w mojej rodzinie nie ma chorób genetycznych ale Test NIFTY mimo ,że okropnie drogi może rozwiać moje wątpliwości i strach. Dlatego ciągle się nad tym zastanawiam. Lekarz powiedział (swoją drogą nic z tego nie ma bo badanie Nifty i tak wykonuje się w innym szpitalu) że przezierność karkowa nie daje 100% pewności albo może oszukać i trzeba potwierdzać dla bezpieczeństwa innym testem a test daje większą pewność.

tak to prawda znam przypadki gdzie przezierność wyszła powyżej normy a z dzieciątkiem było wszystko OK. Jeśli ma Cię to uspokoić to może warto... ja osobiście nie robiłam i gdyby się Nam udało jeszcze :) to nie będę robić.

Zgłoś nadużycie #196 22 listopada 2016, 21:48

Ania85 Supermama
Poczytałam teraz o tym teście NIFTY- brzmi nieźle - wykrywalność bardzo wysoka bo 99,5% ale faktycznie okropnie drogi :(

Zgłoś nadużycie #197 22 listopada 2016, 21:53

Ania85 napisał(a)

Poczytałam teraz o tym teście NIFTY- brzmi nieźle - wykrywalność bardzo wysoka bo 99,5% ale faktycznie okropnie drogi :(

To jest kwota która dla nas wydaje się duża ale nie zmieni naszego standardu życia przez miesiąc więc możemy tyle wydać żeby spokojniej spać. Test jest względnie nowy ale właśnie ta procentowa opcja za tym przemawia. No i jest nieinwazyjne. Zapiszę się pewnie jakoś na dni przed świętami więc dam znać jak wynik i powiem Wam jak ceny w Warszawie.

Zgłoś nadużycie #198 22 listopada 2016, 22:55

Agniesia123 Zaprawiona w bojach
Lekko zmienię temat... Mam pytanie czy wam też jelita tak szaleją ? Mam odgłosy jak w starym zalewie i czasami bardzo mnie boli brzuch,mam nadzieję że nie dzieje się nic złego i faktycznie to tylko jelita. Już nie mogę doczekać się Usg może wtedy się uspokoję. :-)

Zgłoś nadużycie #199 22 listopada 2016, 23:09

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Gagatka też myślę o tym teście Nifty, ale cena powala na kolana 😢

Zgłoś nadużycie #200 22 listopada 2016, 23:12

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Gagatka będę czekała żebyś powiedziała co i jak z tym Nifty. No bije się z myślami. Mm 31 lat i to moje drugie dziecko będzie a obawy o zdrowie jednak są bardzo duże.

Zgłoś nadużycie #201 22 listopada 2016, 23:24

Marzenka85 jak tylko będę po to Ci powiem a tymczasem poczytaj sobie o tym w internecie. Nie widzę minusów po za ceną. Dzisiaj widziałam ,że w Warszawie za 2300można już go zrobić.

Zgłoś nadużycie #202 23 listopada 2016, 7:53

Cytrynka_x Gotowa na wszystko
Test Nifty chcecie robić nawet jeśli przeziernosc będzie w normie? O tym, że zły wynik to jeszcze nie diagnoza to wiadomo, ale zastanawiam się jak to jest w druga stronę, jeśli wynik jest dobry a mimo wszystko dziecko rodzi się chore.

Zgłoś nadużycie #203 23 listopada 2016, 7:53

Wega Początkująca
Bleeeee od kilku dni mdlosci

Zgłoś nadużycie #204 23 listopada 2016, 8:09

tandem Supermama
Hej, chciałabym się nieśmiało przywitać :) znam już atomcię i mamenatana :) w niedzielę rano zobaczyliśmy pierwszy raz w życiu pozytywny test :) beta była 177,5. Po ponad roku starań, wielu badaniach, tabletkach, pobytach w szpitalu, modlitwach i zmianie stylu życia na paleo, była to przepiękna niespodzianka. I choć listopad to za oknem ciągle słońce :) po 48h beta 513,9. Pierwszą wizytę mamy w czwartek, termin wypada na koniec lipca, jestem już na L4. Chętnie zajmę się tabelką, mam w tym temacie doświadczenie na staraczkach2016 i sprawia mi to dużo radości :)
Objawów nie mam jeszcze żadnych.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę!

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #205 23 listopada 2016, 8:44

Wega Początkująca

tandem napisał(a)

Hej, chciałabym się nieśmiało przywitać :) znam już atomcię i mamenatana :) w niedzielę rano zobaczyliśmy pierwszy raz w życiu pozytywny test :) beta była 177,5. Po ponad roku starań, wielu badaniach, tabletkach, pobytach w szpitalu, modlitwach i zmianie stylu życia na paleo, była to przepiękna niespodzianka. I choć listopad to za oknem ciągle słońce :) po 48h beta 513,9. Pierwszą wizytę mamy w czwartek, termin wypada na koniec lipca, jestem już na L4. Chętnie zajmę się tabelką, mam w tym temacie doświadczenie na staraczkach2016 i sprawia mi to dużo radości :)
Objawów nie mam jeszcze żadnych.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę!

Witamy : ) I gratulujemy

Zgłoś nadużycie #206 23 listopada 2016, 9:19

Ellie69 Gotowa na wszystko
Tandem witam i wielkie gratulacje
Co do badan grnetycznych inwazyjnych na pewno nie bede robila
21 mam wizyte u ginekologa ma ze mna wszystkie omowic

A jak wasze samopoczucie?
Ja 3dzien z rzedu mam takie mdlosci blee wysiedziec w pracy ciezko

Zgłoś nadużycie #207 23 listopada 2016, 12:04

Jaaaa Zadomowiona
Hej tandem, gratulacje!
U mnie nic,zero objawów.
Badania prenatalne będę chciała zrobić,prawdopodobnie na NFZ.

Zgłoś nadużycie #208 23 listopada 2016, 12:37

Wega Początkująca

Agniesia123 napisał(a)

Lekko zmienię temat... Mam pytanie czy wam też jelita tak szaleją ? Mam odgłosy jak w starym zalewie i czasami bardzo mnie boli brzuch,mam nadzieję że nie dzieje się nic złego i faktycznie to tylko jelita. Już nie mogę doczekać się Usg może wtedy się uspokoję. :-)

Tak mam identycznie ale to wszystko przez progesteron który zostaje wytwarzany stąd zaparcia itp

Zgłoś nadużycie #209 23 listopada 2016, 12:38

Wega Początkująca

Ellie69 napisał(a)

Tandem witam i wielkie gratulacje
Co do badan grnetycznych inwazyjnych na pewno nie bede robila
21 mam wizyte u ginekologa ma ze mna wszystkie omowic

A jak wasze samopoczucie?
Ja 3dzien z rzedu mam takie mdlosci blee wysiedziec w pracy ciezko

u mnie rano i wieczorem najgorzej

Zgłoś nadużycie #210 23 listopada 2016, 12:40

Wega Początkująca
Dziecko zdrowe czy chore to i tak będę kochała J robię tylko te badania które zaleci lekarz