Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #171 7 stycznia 2016, 17:57

margolcia88 Fajna mama
Smerfetka jest to całkowicie planowana ciąża ;-) Od zawsze z mężem mówiliśmy, że chcemy różnicę wieku max 2 lata + obecne warunki u mnie w pracy i roczny urlop tylko nas w tym utwierdziły, Oboje mamy rodzeństwo z dużą różnicą wieku - 10 lat i wiedziałam, że to jest beznadziejna różnica i dla dzieci i dla rodziców, a 3-4 lata też mi się średnio podobało bo ledwo wyjdzie się z pieluch, dziecko robi się bardziej samodzielne i znowu trzeba wracać do nocnych karmień ;-)

Monika - ja jestem bardzo zadowolona z decyzji. Tylko u mnie jest o tyle łatwiej, że Hanka sama chodzi już ponad 2 miesiące więc nie mam problemu z ciągłym dźwiganiem. Generalnie łatwo nie ma :P ale teraz już nigdy ciąża nie będzie taka błoga i spokojna jak za pierwszym razem, nie ma możliwości leżenia całymi dniami albo spania do południa ale ja mam ogromną pomoc w rodzicach i teściach. Jak się decydowaliśmy to to też był argument na plus bo jak tylko gorzej się czułam to mama albo teściowa przyjeżdżały z obiadem w słoikach i brały Hankę na spacer albo ja się pakowałam i do nich jechałam. Teraz już jest wszystko super, dobrze się czuję i mam siłę łobuzować z córką więc nie ma źle ;-)

A co do ciszy to faktycznie, tyle osób wpisanych w tabelkę a wpisów jak na lekarstwo - szkoda.

Zgłoś nadużycie #172 7 stycznia 2016, 17:58

margolcia88 Fajna mama
Monika nawet jak powiedziałaś, że w ciąży jesteś to Ci wizyty nie przyśpieszyli? może dlatego, że pierwszy raz u tego lekarza.

Zgłoś nadużycie #173 7 stycznia 2016, 20:46

smerfetkaa27 Zadomowiona
Margolcia88 to fajnie ja się nie odważyłam tak od razu z reszta teraz sama też bym się nie zdecydowała jeszcze, ale wyszło jak wyszło i jest dobrze :) więm, że im mniejsza różnica wieku tym lepiej u rodzenstwa...

Zgłoś nadużycie #174 9 stycznia 2016, 10:49

sylwenka78 Gotowa na wszystko
Witajcie dziewczyny.
Weszłam właśnie na FM po dłuuuuuuuuugiej nieobecności. Mam 2 letniego synka i wczesniej bylam w grupie grudniówek 2013. Teraz jestem w 12 tc a termin porodu mam na 27 lipca i pomyślałam, wejdę, zobaczę i widzę, że jest grupa lipcóweczek. Mogę do Was dołączyć?
Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #175 10 stycznia 2016, 12:56

margolcia88 Fajna mama
Smerfetka czasami los sam wie co dla nas najlepsze ;-)
Sylwenka - witamy i gratuluję ;-) Piękne imiona ma Twój synek.

A ja ostatnio walczę z przeziębieniem, już 3 tydzień. Teraz mam całkowicie zatkane lewe ucho, nic nie słyszę i nie bardzo wiem co mogę brać. Miałam krople od lekarza rodzinnego ale nic nie dały może uda mi się do laryngologa dostać w tym tyg....

Zgłoś nadużycie #176 11 stycznia 2016, 11:00

monika8991 Zaprawiona w bojach
Margolcia to moja pierwsza wizyta u tego lekarza więc możliwe ze to dlatego nie chcieli przełożyć. Poza tym ten ginekolog to jeden z najlepszych w mojej okolicy i do niego jest mnóstwo pacjentek..

Sylwenka część! :D super ze do nas dołączyłas :) jak się czujesz? :) mijają już dolegliwości ciążowe? ;)

Zgłoś nadużycie #177 11 stycznia 2016, 20:55

kasiczka27 Początkująca
kochane od kilku dni co jakiś czas brzuch robi mi się twardy taka twarda piłeczka i za chwile puszcz tez tak macie

Zgłoś nadużycie #178 11 stycznia 2016, 21:16

Mi nie robi się twardy tylko jedrniejszy ;) bardziej okrągły :) ale twardy nie jest :) nie chcę Cię martwić ale twardniejacy brzuch to chyba nic dobrego. Tak słyszałam . Ale lepiej dopytać się lekarza :)

Zgłoś nadużycie #179 12 stycznia 2016, 10:17

kasiczka27 Początkująca
Ja sama nie wiem za 2 tyg mam wizytę mam nadzieje ze ok jest wszystko bo jak mi taki twardy brzuch sie robi to mam wrażenie ze coś pływa w srodku :)

Zgłoś nadużycie #180 12 stycznia 2016, 12:42

smerfetkaa27 Zadomowiona
Ja mam jutro wizytę zobaczymy co to będzie bo najpierw miałam cisnienie za wysokie unormowalo mi się to teraz mam cukier za wysoki... chyba wcześniej będę musiała krzywa cukrowa robić to normalnie się robi kolo 20 tyg. I jeszcze na usg mi powiedziała lekarka, że trofoblast mi nachodzi na szyjke... masakra... :/ niby wszystko ok a jednak cały czas coś. . I jeszcze się zaczęłam stresować bo miałam pierwsze cc i teraz nie wiem zdania na łaskę będę bo chyba bym nie chciała teraz rodzic juz SN po cięciu...

Zgłoś nadużycie #181 13 stycznia 2016, 18:13

dorota27 Fajna mama
czesc dziewczyny ja mialam wczoraj wizyte. jak narazie wszystko ok. dostalam skierowanie na kolejne USG prenatalne. pytalam lekarke o plec dzidzi ale niestety na 100% nic mi nie powiedziala. mialam nadzieje ze tym razem bedzie dziewczynka ale lekarka stwierdzila ze chyba nie ale jeszcze mi nie powie dokladnie tak wiec pewnie sie dowiem dopieo na tym prenatalnym w 19 tyg. a wy jak po wizytach

Zgłoś nadużycie #182 13 stycznia 2016, 20:28

kasiczka27 Początkująca
kochane ja dzisiaj jakoś kiepsko się czuje senna jestem strasznie mam 14 tydzień nie mam apetytu schudłam 4 kg od początku ciąży pobolewa mnie brzuch dołem jak na okres i nogi mnie bolą albo mięśnie ufff uroki ciąży

Zgłoś nadużycie #183 14 stycznia 2016, 18:13

A mi już przeszły dokuczajace dolegliwości :) teraz czuje tylko jak mi brzuch rośnie , takie rozpychanie w środku jakbym tam balon miała ;)  
Powiem Wam ze ostatnio sporo naczytalam się o przypadkach młodych dziewczyn które urodziły dziecko z zespołem Downa mimo że wyniki badań miały wzorowe :( I teraz sama obawiam się czegoś takiego mimo że mam dobre wyniki badań genetycznych :(

Zgłoś nadużycie #184 14 stycznia 2016, 23:10

dorota27 Fajna mama
monika ja np. po samym USG juz wiedzialam ze jest ok mimo ze na wynik z krwi czekac trzebabylo tydzien.
podstawowymi cechami po ktorych mozna stwierdzic zespol Downa to brak kosci nosowej, przeziornosc karkowa ponad 2,5 oraz brak kostki w ostatnim paluszku. poza tym jest jeszcze cialko zolte w serduszku i cos z plucami ale juz nie pamietam dokladnie. tak ze mysle ze nie ma sie co martwic na zapas :)

Zgłoś nadużycie #185 15 stycznia 2016, 7:20

To czemu w takim razie niektórym wyniki wychodzą super A dziecko rodzi się chore? :/

Zgłoś nadużycie #186 16 stycznia 2016, 0:25

kionoe Początkująca
Dołączam do grona szczęśliwych przyszłych mamuś

Zgłoś nadużycie #187 16 stycznia 2016, 11:44

Cześć kionoe :) Fajnie ze do nas dołączyłas :) mało tu udzielających się lipcowych mamusiek ;)

Zgłoś nadużycie #188 18 stycznia 2016, 12:44

sylwenka78 Gotowa na wszystko
Dzięki dziewczyny za przyjęcie do grupy. Mam napisać cos o sobie? Hm, jestem w 13 tc i czuję się fizycznie ok, prócz mdłości, ktore raz są a raz nie ma. Psychicznie za to różnie gdyż jestem po 2 poronieniach więc łatwo nie jest. Przede mną badania prenatalne w środę więc stres też czuję no ale coż, trzeba to wszystko jakoś przejść i przetrwać by móc cieszyć się kolejnym maleństwem :)

Zgłoś nadużycie #189 18 stycznia 2016, 13:28

misia30 Zaprawiona w bojach
hej wskakuję do was z sierpniówek bo jednak 26 lipiec )) i na 80% synek córcia skończy we wrześniu 7 lat

Zgłoś nadużycie #190 20 stycznia 2016, 12:15

kasiczka27 Początkująca
witam wszystkie nowe lipcówki :) Nie było mnie kilka dni na forum bo sie rozchorowałam włąśnie kończe brac antybiotyk , w pon mam wizyte wiec się dowiem czy będzie Hania czy będzie kolejny syn :) a jak u Was jak sie czujecie