Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #151 3 stycznia 2016, 21:01

kasiczka27 Początkująca
margolcia88 witaj kochana :) Dobrze że jestes z Nami :) zawsze to nas więćej :)  

Zgłoś nadużycie #152 3 stycznia 2016, 21:20

monika8991 Zaprawiona w bojach

margolcia88 napisał(a)

Cześć dziewczyny!! i ja do Was dołączam ;-) Jestem zeszłoroczną marcówką, a teraz mam termin na 8.07. Ostatnio lekarz już próbował bawić się we wróżkę ale dalej nie wiemy kto tam w brzuszku siedzi. Kolejna wizyta 19 i wtedy mam nadzieję już się dowiedzieć czy te śliczne sukieneczki po Hani mi się jeszcze przydadzą ;-)
Co tu taka cisza? Czerwcówki widzę, że już w setki stron idą... Widziałam tabelkę czy ktoś może ją załączyć do podpisu bo ciężko ją znaleźć chętnie się wpisze.

Smeretka - no to gratuluje dyndadełka ;-) ale fakt, że to rochę za wcześnie na pewność. Ważne, że wszystko dobrze.
Kasiczka - super, że z dzieckiem wszystko dobrze byle tak dalej. Co do witamin to w pierwszej ciąży zaczęłam brać Femibion i dopiero wtedy zaczęły mi się mdłości jak odstawiłam to przeszły. Brałam wtedy Prenatal i potem Vitaminer. I przy Vitaminerze już zostałam i teraz też biorę.

A jeszcze co do usg genetycznego to mój lekarz ostatnio nam je zrobił "dodatkowo" bo okazało sie, że już przez brzuszek ładnie widać. Kość nosowa jest, przepływy ok, rączki, nóżki i 2 półkule mózgu też są więc wydaje się ok.
Też tak czekacie na każde usg?

Hej :) mi też wstępnie powiedzieli płeć na usg genetycznym ale nie biore tego do siebie bo dla mnie to za wcześnie żeby rozpoznać płeć :) też nie mogę się doczekac każdego kolejnego usg :) uwielbiam patrzeć jak maleństwo sobie bryka w brzuchu ;)

Zgłoś nadużycie #153 3 stycznia 2016, 22:15

margolcia88 Fajna mama
moje dzieci niestety nie lubią na usg się ładnie pokazywać poza tym ciągle się wierna. Hanke tak zostało do tej pory zobaczymy czy drugi malec też będzie taki ruchliwy. a teraz zmieniłam lekarza na takiego co ma super sprzęt i dodatkowy monitor dla mnie i wreszcie wszystko widzę. Poprzedni nic mi nie pokazywał i nawet zdjęć nie dawał :-(
Dziewczyny a czujecie już ruchy?

Zgłoś nadużycie #154 4 stycznia 2016, 12:39

smerfetkaa27 Zadomowiona
Ja nie czuje ruchów jeszcze myślę, że to trochę za wcześnie.. w pierwszej ciąży poczułam w 20 tyg

Zgłoś nadużycie #155 4 stycznia 2016, 15:03

Ja też jeszcze nie czuje :) a już nie możemy się z mężem doczekać tych kopniakow :D

Zgłoś nadużycie #156 4 stycznia 2016, 15:17

margolcia88 Fajna mama
Ją w 1 ciąży poczułam końcem 4 miesiąca a teraz od wczoraj czuje i jestem pewna że to Małżeństwo. Ale tylko z rana jak mąż gada do brzucha ;-)

Zgłoś nadużycie #157 4 stycznia 2016, 15:24

Tzn czujesz jak kopie? Czy tylko jakieś tam bulgotanie ? :) zazdroszczę.. :) :) :)

Zgłoś nadużycie #158 4 stycznia 2016, 17:07

dorota27 Fajna mama
JA TEZ CHYBA JUZ CZUJE TAK MI SIE PRZYNAJMNIEJ WYDAJE. TAKIE PRZYJEMNE BULGOTANIE :)

Zgłoś nadużycie #159 4 stycznia 2016, 19:29

Też bym chciała już czuć ruchy :)

Zgłoś nadużycie #160 4 stycznia 2016, 22:08

margolcia88 Fajna mama
Monika to nie są jeszcze kopniaki tylko takie hmm delikatne smyranie od środka i takie twardsze się robi w tym miejscu nawet mąż to wyczuł, że była twarda "kulka" i zaraz "uciekła" i w innym miejscu zrobiło się twarde. Ale do takich super kopniaków jeszcze sporo czasu ;-)

Zgłoś nadużycie #161 4 stycznia 2016, 22:08

margolcia88 Fajna mama
Dorota Gratuluję! w kolejnych ciążach czuć podobno szybciej i lepiej

Zgłoś nadużycie #162 5 stycznia 2016, 10:46

Ja przykladam dlonie i nie czuje nic procz twardego brzucha :/ musialam zmienic ginekologa i dzis dzwonilam zapisac sie do poleconego przez siostrę i zapisali mnie dopiero na 26 lutego :( nie wiem co teraz robić :( ostatnio na wizycie byłam 31 grudnia i to było tylko ust genetyczne.. tyle czasu do wizyty nie można chyba czekać :( przecież to za dwa miesiące dopiero :(

Zgłoś nadużycie #163 5 stycznia 2016, 10:59

martii Zaprawiona w bojach
Witajcie dziewczyny :) u mnie wszystko w porządku, zaczęły dokuczać mi delikatne mdłości, ale na szczęście bez wymiotów. za 2 tygodnie mam usg genetyczne, mam wielką nadzieję poznać płeć maleństwa :) ja ruchów jeszcze nie czuję, no ale to dopiero 11sty tydzień. zaczęłyście kompletować już wyprawkę dla maluszka? ja bardzo dużo rzeczy mam po Danielku, ale kilka trzeba będzie dokupić, jednak wstrzymam się z zakupami jeszcze trochę, tak bardzo chciałabym móc kupować różowe cudeńka.... :P
No i oczywiście witam nowe dziewczyny :)  
Link do tabelki: 
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ymoCpxEyVBBwihbiw8-ANZsm5lERsBmZA1CwzWEv...
spróbuję wkleić ją do mojego podpisu, ale już raz próbowałam kiedyś i coś nie wychodziło, zobaczę, może jednak się uda :)

Zgłoś nadużycie #164 5 stycznia 2016, 19:07

margolcia88 Fajna mama

monika8991 napisał(a)

Ja przykladam dlonie i nie czuje nic procz twardego brzucha :/ musialam zmienic ginekologa i dzis dzwonilam zapisac sie do poleconego przez siostrę i zapisali mnie dopiero na 26 lutego :( nie wiem co teraz robić :( ostatnio na wizycie byłam 31 grudnia i to było tylko ust genetyczne.. tyle czasu do wizyty nie można chyba czekać :( przecież to za dwa miesiące dopiero :(

a dzwoniąc powiedziałaś, że jesteś w ciąży i kiedy miałaś wizytę? nawet na NFZ muszą Cię szybciej przyjąć. Max powinno się robić przerwy 4-6 tyg między wizytami jeśli wszystko jest dobrze. Później są jeszcze częściej. Ja bym poszła do kogoś innego albo jeszcze raz dzwoniła i męczyła tego nowego ginekologa - zazwyczaj mają możliwość wpisywania dodatkowo albo ktoś się nie pojawi czy odwoła tylko musisz się wykłócić że CI zależy.

Zgłoś nadużycie #165 5 stycznia 2016, 20:52

Właśnie nie mówiłam o ciąży :/ zapomniałam całkiem o tym wspomnieć.. to w takim razie w czwartek zadzwonię i postaram się przełożyć wizytę na wcześniejszy termin. Tylko ja dzwoniłam do recepcji a nie bezposrednio do doktora bo to wizyta na kasę chorych

Zgłoś nadużycie #166 6 stycznia 2016, 22:44

margolcia88 Fajna mama
Monika i jak tam? Udało Ci się przesunąć wizytę?

Zgłoś nadużycie #167 6 stycznia 2016, 23:45

smerfetkaa27 Zadomowiona
Margolcia88 dopiero przyjrzałam się na Twoje suwaczki mała różnica między dziećmi jest tak chciałaś? Jeżeli oczywiście mogę zapytać :) ja np bardzo nie chciałam mieć od razu drugiego dziecka a teraz trochę żałuję tego. :) bo będzie ponad 3 lata...

Zgłoś nadużycie #168 7 stycznia 2016, 7:08

Margolcia nie przesuwalam jeszcze bo wczoraj święto było :) dziś zadzwonię :)

Zgłoś nadużycie #169 7 stycznia 2016, 7:47

Powiem wam ze ja też bym wolała po niedługim czasie starać się o drugie maleństwo żeby była między nimi mała różnica wieku :) I mąż też by tak wolal :) tylko z drugiej strony to pewnie trochę ciężko jest być w ciazy i jednocześnie wychowywać małego brzdąca za którym nieźle trzeba się nabiegac :) a kobieta w ciazy powinna się oszczędzać :)

Zgłoś nadużycie #170 7 stycznia 2016, 15:42

Jaka tu cisza.. :) nie udało mi się przełożyć wizyty. Jestem zmuszona pójść prywatnie przed ta wizyta która mam 26 lutego