Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #1071 26 lipca 2016, 20:11

magda0612 Gotowa na wszystko
Exe jest nadzieja :) moje pierwsze a powiem ci, że po porodzie mimo, że trudnym- nawet sobie sprawy nie zdawałam jaki miałam poród- dopiero dziś położna mnie uświadomiła, że do najlepszych nie należał i jak się czuje? to po porodzie wstałam i leciałam jak na skrzydłach do sali- taka jakaś adrenalina trzyma :) Dziś jak się myłam poczułam coś pod palcami, położna powiedziała , że to hemoroid ale to mogę podziękować położnej, która kazała przeć bez bóli. Mąż pojechał po maść, ale ja się martwię, wręcz zadręczam myślami, bo ja nigdy nie miałam takich problemów- w ogóle nie miałam nigdy żadnych problemów ze zdrowiem a tu się teraz zaczyna wszystko od dupy strony- dosłownie.... martwię się, że tak mi już zostanie, albo że ledwo bąka puszczę to to znowu wróci.. bo raczej same się nie wchłoną co? miała któraś z was taką przypadłość?

Zgłoś nadużycie #1072 26 lipca 2016, 22:16

exe Zadomowiona
Magda, ja mając wrzodziejące zapalenie jelita grubego mam hemoroidy od wielu lat. Posterisan na takie rzeczy jest najlepszy. Hemoroidy się wchłaniają, czasem tak jest, że nie masz rok, a czasem dwa lata i nagle wraca jedna wredota, która uwiera i krwawi. Czasem są na zewnątrz, czasem wewnątrz...takie ich "uroki". Ale zapewniam, że nic tak nie boli(zapewne poza porodem ;) jak badanie kolonoskopowe na żywca z jedną wielką hemoroidą- co przechodziłam 2 lata temu.
A tak to jest do przeżycia.

Zgłoś nadużycie #1073 27 lipca 2016, 9:23

Ten mój guziołek nawet mnie nie bolał, nie szczypał, nie krwawił, ale wyczułam go pod ręką podczas mycia i mi coś podpadło, więc wolałam za wczasu działać- mając nadzieję, że to cholerstwo nie powróci.

Zgłoś nadużycie #1074 27 lipca 2016, 20:23

exe Zadomowiona
Ciąg dalszy historii licówki, która za wszelką cenę chce być lipcówką ale jej nie wychodzi.
No wiec dziś miałam się stawić na 8:00 na oddział patologii ciąży. Ale na wieczór dostałam skurczy , były coraz bardziej regularne i mocne. Przez dobre 3 godziny równo co 10 minut. Wiec przyjechaliśmy na porodowke. Skurcze faktycznie coraz częściej, widoczne na ktg co 5-7 minut...i nagle dziś popołudniu ucichły...i obecnie leżę na sali porodowej zupełnie niepotrzebnie...z tak regularnych i mega mocnych do 1 na godzinę? :/
Wiec czuje, ze jeszcze poleżę tu sobie...

Zgłoś nadużycie #1075 27 lipca 2016, 21:28

krufkap Supermama
Nie lez :)
Chodź ,skacz na piłce jesli tylko masz sile :)
A masz rozwarcie?

Trzymam kciuki zeby poszlo.szybko i w miare bezboleśnie

Ja siedzę sama z Helena bo chłopcy w szpitalu:/
B. ma zapalenie płuc z dusznością

Poplakalam.sobie ze nie mogę z nim jechać i ze biedny sie tak meczy,tesknie okrutnie

Zgłoś nadużycie #1076 28 lipca 2016, 23:06

exe Zadomowiona
Oto i przyszła na świat przez Cc moja Anielka.
3715g,.57 cm. Dziś o 27:52 :)

Zgłoś nadużycie #1077 28 lipca 2016, 23:27

dorota27 Fajna mama
Gratulacje exe w koncu się doczekalas. A dlaczego cc

Zgłoś nadużycie #1078 28 lipca 2016, 23:47

exe Zadomowiona
Dzięki :)
Dziś mieliśmy usg i wyszła zbyt duża rozbieżność między główka a brzuszkiem...5,5 ,cm.

Zgłoś nadużycie #1079 29 lipca 2016, 6:16

krufkap Supermama
Super
Gratuluje :)

Teraz jestesmy juz chyba w komplecie "po tamtej stronie"

A gdzie w końcu rodzilas?

Zgłoś nadużycie #1080 29 lipca 2016, 7:48

Mamarazydwa Gotowa na wszystko
Gratulacje Exe! Niech mała rośnie zdrowo😀

Lady, jak tam u Was sytuacja wygląda? Pprawiło sie trochę?

Krufkap namówiłas mnie na tą chustę. We wtorek mam spotkanie z doradcą bo sama w życiu tego nie ogarnę.

Pozdro dziewczynki. Dajcie znac jak Wam idzie z Wassymi pociechami.

Zgłoś nadużycie #1081 29 lipca 2016, 12:37

krufkap Supermama
Ja wczoraj miałam pierwszy spacer do apteki w chuście a dzisiaj do lekarza
Mala za Malo przybiera:/
Sika ale Malo kip robi i dalej mocno zolta
Wiec mamy sie karmić i karmic i karmi kramic
Jakbym cos innego robila
Wit E i domowa fototerapie czyli wystawiać na słoneczko

Oczywisce stresik jest

Nam się chusta podoba,a jak sie ludzie ogladaja ;)

Zgłoś nadużycie #1082 29 lipca 2016, 13:07

Krufkap my teź jeszcze troszkę żółci. Podobno do 8 tyg tak może być. Robiłam w zeszłym tyg badania birubiny we krwi i wyszło 7. Teź sie karmimy i przepajamy a nasza lekarka powiedziała, ze nie ma co sie stresować. Kostek ma lekko policzki i nosek żółtawe. No i sika i kupki robi na potęgę.

Zgłoś nadużycie #1083 29 lipca 2016, 14:36

U nas kolorek żółty już zniknął- cały czas walczę z laktatorem, cyca chyba zupełnie odstawię ona nie ssie, łapie powietrze i w nocy jest krzyk. ;/ Też moja słabo przybiera- byłam wczoraj na wizycie kontrolnej to od niedzieli do wczoraj przybrała 80 gr. Szału nie ma ale ważne że już coś. EXE GRATULACJE!!!! NAJWAŻNIEJSZE ŻE JUŻ JESTECIE RAZEM :)

Zgłoś nadużycie #1084 29 lipca 2016, 16:44

krufkap Supermama
No wiesz Helena od środy 30g wiec to dopiero szał :/
Sika ale kupy kiepsko a tak tez się wydala bilirubinę

Zgłoś nadużycie #1085 29 lipca 2016, 22:24

Musimy być cierpliwe... Ja od tego zamartwiania się ściągam coraz mniej pokarmu. Najpierw płacz w szpitalu, że za mało przybiera, potem ta żółtaczka, potem ponoć coś z pępuszkiem. Na szczęście waga zaczęła rosnąć, żółtaczka minęła, a wczoraj lekarz powiedział, że pępek super i pewnie za 2 dni odpadnie- więcej nie będę słuchać położnej bo wymyśla- ale się nie poddam się z karmieniem- będę pić te herbatki na laktacje i ściągać i dawać. Chociaż 1 miesiąc dać radę to już będzie coś. A wy macie jakieś sposoby na dobrą laktacje ??

Zgłoś nadużycie #1086 30 lipca 2016, 3:15

Ja zauważyłam, ze mi femaltiker pomaga. Pije sobie tak koło wieczora i w nocy mam tak jakby więcej mleka.
No i staram sie pic dużo wody w ciągu dnia. Ale zauważyłam ze rożnie to jest. Raz jest dużo mleka, ze tryska a raz malutko tak, ze młody sie złości. U mnie powinno sie juz uregulować. Co prawda tragedi nie ma ale mam wrażenie, ze ostatnio jest tak jakby gorzej. Młody złości sie przy cycku i czasem muszę go sztucznym dokarmić np. Wieczorem dostanie dodatkowo 60ml bo mojego troszkę mu brakuje. Wiek, ze od tego to juz krok od zaprzestania karmienia ale co zrobić. Nie mam tyle siły wewnętrznej zeby przetrzymywać płaczące dizecko

Zgłoś nadużycie #1087 30 lipca 2016, 11:07

krufkap Supermama
U mnie dość kiepsko
Mala caly czas by chciała ciamkac a Malo ssie
Nie mam jak laktatorem pracować bo nie mogę jej odłożyć bo wrzask
Jestesmy dalej same bo chłopcy w szpitalu
Smoczka nie podam bo zaburzy mi ssanie przeciez a jak zwiększyć ilość mleka :/
Błędne kolo:/

Zgłoś nadużycie #1088 1 sierpnia 2016, 9:56

Hello i jak u Was? Pojutrze będzie już 2 tygodnie jak jesteśmy razem :) I pomimo moich usilnych prób podtrzymania pokarmu w cyckach robi się susza- nie wiem może stres, ciągle chodzę i się zamartwiam czy wszystko robię ok. Ile mi się uda czy to 20 czy 30 ml to jej podaje reszta to mm. AH i dziś wielki dzień- w nocy odpadł Małej pępuszek :)

Zgłoś nadużycie #1089 1 sierpnia 2016, 10:53

krufkap Supermama
Magda
Czyli czas na pepkowe :)

20-30ml to nieźle przeciez
Tez się martwię ze nie mam pokarmu mimo ze to przecież niby nie mozliwe:/
Mala kup nie robi zbyt często tylko sika :/
Caly czas mam ja na cycu albo przynajmniej na sobie

Mamarazydwa
Jak sobie dajesz rade z opieka nad Starszakiem
Ręce mi odpadają czasem

Zgłoś nadużycie #1090 1 sierpnia 2016, 14:51

No ja mam wlasnie dziś kryzys. Kostek wisi mi na cycku. Od 7 do 13(!) nie spał. Tylko trochę kimal na rękach i przy cycku. Nie dał sie odłożyć ani do wózka ani do łóżeczka bo zaraz afera. A tu Jeremi. Załamałam sie jak przyszedł do mnie o 11(!) mama głodny juz jestem...przemogłam sie odłożyłam Kostka, zeby wreszcie zrobić śniadanie Jeremiemu. A Kostek wył i wył aż sie zanosił. W takich chwilach chciałabym sie rozdwoic...
Na szczęście Jeremi grzeczny aż w szoku jestem. Widział ze ja z Kostkiem ganiam to sam sie sobą zajął. Wstał o 9, przyszedł po mleko (jeszcze pije) poszedł do siebie i tam sie grzecznie bawił. Byyyywa naprawdę ciężko.

Magda 30ml to nie jest źle ale wiem jak sie musisz namęczyć bo z Jeremim miałam tak samo. Co 2h jechałam laktatorem przez 7tyg. Raczej kiepsko to wspominam :-)

My dziś juz 7tygodni kończymy. Czas leci jak szalony :-)