Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #1051 23 lipca 2016, 22:30

misia30 Zaprawiona w bojach
My wyszliśmy na drugi dzień po wyjściu ze szpitala ordynator powiedział żeby niesłychanie zabobonow i iść na sacerek

Zgłoś nadużycie #1052 25 lipca 2016, 7:35

krufkap Supermama
Dziewczyny

Zgłoś nadużycie #1053 25 lipca 2016, 7:37

krufkap Supermama
I jak tam u was pierwsze dni z Maluchami
W sumie to tak dzien po dniu sie zaczęło
Jesteście w domu?
Jak karmicie
Jak sie maja maluchy
Lapiecie doly?

Zgłoś nadużycie #1054 25 lipca 2016, 9:45

Mamarazydwa Gotowa na wszystko
No ja mam już mojego 6 tygodni😜
Karmie piersią i mam przerąbane bo Kostek ma mega kolki. Mało śpimy ale juz sie przyzwyczailiśmy do tego.

Zgłoś nadużycie #1055 25 lipca 2016, 11:18

krufkap Supermama
A próbowałaś nosić w chuście? Nam z B.pomagalo tez kompanie w wiaderku :)

Zgłoś nadużycie #1056 25 lipca 2016, 11:55

Nie mam chusty i nie wiem czy dałabym rade go w nią zaplątać

Zgłoś nadużycie #1057 25 lipca 2016, 12:35

misia30 Zaprawiona w bojach
My dziś równo 2 tygodnie mamy karmię butla mało pokarmu mała się denerwowala bo nie leciało tak to spoko codziennie na dworzu ok. 2 godz

Zgłoś nadużycie #1058 25 lipca 2016, 16:59

exe Zadomowiona
Ehhhhhhhh :( a my wczoraj mieliśmy badanie i Aniela w ogóle nie chce się jeszcze pojawić na tym świecie...
Szyjka długa, chyba mogłam się do sierpniowek faktycznie zapisać ;)

Zgłoś nadużycie #1059 25 lipca 2016, 21:55

magda0612 Gotowa na wszystko
hej mamy :) ja dopiero co się zorganizowałam. Wczoraj wróciliśmy do domu dopiero, bo Marcelinie trochę waga spadła. Też mamy problem z karmieniem. Mała jest leniuszkiem i nie ma cierpliwości do ssania. Dosłownie 3 razy possie i bunt na pokładzie. A pokarmu mam sporo. Także jedziemy laktatorem. Ale i tak przed każdym podaniem butli z mlekiem daje jej cyca- liczę na to, że w końcu załapie. Aha no i karmię na kapturkach bo jednak moje brodawki są trochę schowane. Mam kapturki z babyono, ale nie wiem czy nie zmienić na avent bo chyba mają większe dziurki to może Młoda by chętniej jadła. Już też sama nie wiem. Exe... nie martw się, będziesz miała już Anielkę w ramionach :) A jak z tą cesarką? udało się jednak załatwić, czy już więcej nie byłaś się pytać?

Zgłoś nadużycie #1060 26 lipca 2016, 6:12

krufkap Supermama
Mamarazydwa
Chusta tylko wydaje sie trudna,odrobina wprawy i da sie opanować,
My jeszcze się nie motaliśmy bo nasza jest troche sztywna i czekam na chustę od kolegi juz dobrze złamana
Poza tym głównie Mala jest przyssana :)
Nie trzeba kupować można wypożyczyć w takich sklepach z chustami albo u doradcy chustowego

Zgłoś nadużycie #1061 26 lipca 2016, 6:15

krufkap Supermama
Magda a jaka macie butelkę?a konkretniej jaki smoczek?
Ja przy B. Miałam calme medeli teraz tez ja kupiliśmy
Wygląda dziwnie ale naprawde dziecko musi ciagnac mocno bo nic nie leci,

Dzisiaj przychodzi do nas srodowiskowa...mhy...zobaczymy
Z.poprzednia mam raczej nieprzyjemne wspomnienia

Zgłoś nadużycie #1062 26 lipca 2016, 7:49

exe Zadomowiona
Mamarazydwa - mamy super chustowy klub w Sochaczewie. Byłam kiedyś na takim spotkaniu, gdzie dziewczyny prezentowały chusty, jak się je nosi, jak się mota. Sama motalam i to naprawdę nie jest trudne.
A co do klubu, to dziewczyny są tam super często się spotykają, wymieniają doświadczeniami, bo tych chust jest mnóstwo i czasem ciężko wybrać a One podpowiedzą sporo.
https://www.facebook.com/groups/1672833549603256/

Magda, w środę wieczorem będę załatwiać. Dziś tylko idę na ktg. Jutro idę rozmawiać o cc, ale jak na złość dwóch lekarzy u których mogłabym cos załatwić idzie od 1.08 na urlop, wiec może nic z tego nie być. Wiec nie wiem co z tego będzie...:/

Ahh chciałabym juz z Wami pogadać o karmieniu itd, ale już niedlugo! Może jeszcze nasze lipcowkowe forum będzie działać ;)

Zgłoś nadużycie #1063 26 lipca 2016, 7:50

krufkap Supermama
Fajna stronę znalazłam
Www.mlecznewsparcie.pl

Zgłoś nadużycie #1064 26 lipca 2016, 8:18

Też korzystałam ze strony mleczne wsparcie. Chyba najsensowniejsza ze wszystkich dostępnych w necie.

Exe myśle, że forum jeszcze będzie żyło. Chwilowo przymarło, bo wszystkie dziewczyny są na świeżo. Jak sie poogarniają to pewnie bęsą więcej ty zaglądać. Ja po porodzie tez na jakis czas zamilkłam ale nie dlatego, ze mi sie znudziło a dlatego że brak czasu😁 No a ja to liczę na wspólny spacer Kostka i Anieli😊

Muszę popatrzeć na te chusty. Za dwa tygodnie jedziemy nad morze, to jeszcze damy rade poturlac sie z wózeczkiem ale we wrześniu jedziemy w góry i fajnie byłoby śmigać bez wozka

Zgłoś nadużycie #1065 26 lipca 2016, 8:32

exe Zadomowiona
Wstałam z łóżka, poczułam menstruacyjny bol i, że coś mi chlupnelo na wkładkę. Dużo tego nie ma ale pół dlugiej wkładki zmoczone...
Idę myć głowę. Miałam jechać do nas na ktg, ale jak poleci jeszcze to chyba wody, nie ?? ?
Czy jechać do nas do szpitala, sprawdzić czy to wody i jechać do Warszawy? :/

Zgłoś nadużycie #1066 26 lipca 2016, 8:48

Grzej od razu na warszawe😀 trzymam kciuki

Zgłoś nadużycie #1067 26 lipca 2016, 8:49

Dziewczyny, jaką chustę polecacie?

Zgłoś nadużycie #1068 26 lipca 2016, 12:21

ladykate Zaprawiona w bojach
Hej, 
Trochę mnie tu nie było. Przepraszam, może później Was doczytam. Niemniej gratuluję wszystkim mamusiom! 
Oto powody mojej nieobecności:
Najpierw miałam problemy z karmieniem. Tak jak w przypadku starszej córki - niestety moje piersi się NIE NA DA JĄ! Postanowiłam się nie poddawać i odciągać pokarm ręcznie i podawać z butelki. 
Walka z zastojami -  trwała chyba ze trzy dni, ale w końcu udało mi się to wszystko opanować i z uśmiechem oraz pełną butelką 🍼 przywitałam męża po pracy. W międzyczasie dokarmialiśmy mm. 
I teraz główny powód :
W poprzedni czwartek pod wieczór pojawiła się gorączka. 38 i rosła. Wylądowaliśmy na pogotowiu, następnie w szpitalu. Nic nie było wiadomo. Gorączka rosła do ponad 39,  a badania nie wykrywały nic - żadnych bakterii,  morfologia i Crp ok, robili mu rentgen,  żeby wykluczyć zapalenie płuc, a potem musiałam podpisać zgodę na punkcję lędźwiową w celu wykluczenia zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Najgorsze chwile w moim życiu. Płyn był przezroczysty, wyniki też ok. W międzyczasie gorączka rosła, a spadała tylko o jakieś gówniane kreski po przecinku. Dziecko się hajcowało. Dożylnie kroplówka, paracetamol, jeden, potem dwa antybiotyki. 
W nd temp zaczęła trochę spadać. Posiewy były ok. Wczoraj już bez gorączki, momentami stan podgorączkowy. Dziś bez gorączki. Rano pani dr powiedziała, że jeśli kolejne dni posiew będzie czysty, to w pt do domu. Euforia jednak trwała krótko. Za chwilę telefon z bakteriologii, coś jednak rośnie. Czyli wynik kolejnego posiewu jednak dodatni - gronkowiec 😢. Jutro będzie wiadomo jaki. Kontynuacja leczenia. 
Zostajemy w szpitalu jeszcze 10 dni. 
Dziewczyny,  czy macie Wy lub znajome,  jakieś doświadczenie w temacie gronkowca?

Zgłoś nadużycie #1069 26 lipca 2016, 13:10

krufkap Supermama
Lady kate a kto miał gorączkę ? Ty czy maluch?

Mamarazydwa
Pasiak na początek,najlepiej uzywana
Inajlepiej przejść sie na takie spotkanie jak pisala exe

Zgłoś nadużycie #1070 26 lipca 2016, 18:08

exe Zadomowiona
Hej hej. Ja nadal z dzidzia w brzuchu. Spędziliśmy kilka godzin na izbie przyjęć, okazało się, że to nie wody płodowe...ale to coś jest podbarwione krwią i wciąż leci.
Jutro kładą mnie na oddział patologii ciąży i zobaczymy jak to dalej będzie. Pewnie będą wywoływać...no chyba, że teraz samo się zacznie ;) Ale grunt, że ze szpitala wyjdziemy juz w komplecie :) )