Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #51 19 listopada 2015, 20:31

moni2012 Supermama
Gliwiczanka-Ja biorę luteine 2x dziennie po 2 tabletki dopochwowo.
Aniołek (*)  28.11.2015 r.
Aniołek (*)  18.02.2015 r.  

Zgłoś nadużycie #52 19 listopada 2015, 20:31

smerfetkaa27 Zadomowiona
Ja na szczęście jeszcze nie mam mdłości ale bardzo słabo się czuję,
pierwsza wizytę mam w pon ciekawe jak tam. Ciekawe tez czy druga ciąża będzie inna od pierwszej bo pierwsza była dla mnie ciężka :P

Zgłoś nadużycie #53 19 listopada 2015, 21:25

czarnulka84 Zaprawiona w bojach
Jutro po wizycie napisze co powiedział mi lekarz. Smerfetka ja niestety też czuje się słabo i mam lekkie zawroty glowy. Mam nadzieje że to normalne.
pelna nadziei

Zgłoś nadużycie #54 20 listopada 2015, 10:00

smerfetkaa27 Zadomowiona
Myślę, że to normalne, że czujemy się osłabione w końcu w naszych organizmach zachodzą duże zmiany :)

Zgłoś nadużycie #55 20 listopada 2015, 17:47

martii Zaprawiona w bojach
Hej :) Jak minął Wam dzień? :) Jak się dziś czujecie?
Czarnulka byłaś u lekarza? Co powiedział?
Smerfetka, ja również jestem ciekawa czy druga ciąża będzie podobna do pierwszej, bo pierwsza to można powiedzieć u mnie była książkowa, zero mdłości, żadnych komplikacji itp.
Ja dzis zrobiłam drugi test ciążowy i też wyszedł pozytywny, więc mam pewność że jestem w ciąży :)

Zgłoś nadużycie #56 20 listopada 2015, 18:14

Ja to myślałam że będę mieć termin na sierpień, myślałam że będę sierpniówką, ale jednak jest na 31 lipca :)
Chociaż pierwszy poród miałam 9 dni po terminie, więc możliwe że i tym razem tak będzie i urodzę w sierpniu :)

Może dziś wieczorem spróbuję stworzyć dla nas jakąś piękną tabelkę :)

Zgłoś nadużycie #57 21 listopada 2015, 0:25

koko83 Fajna mama
Witam
dopiero niedawno do domu wróciłam
a więc karta ciąży założona prawdopodobnie 5t6d ale termin poznam dopiero na następnej wizycie
i najważniejsze było serduszko jedyny minus ciśnienie mi się podniosło i musiałam czekać aż spadnie i teraz muszę dziennie kontrolować
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #58 21 listopada 2015, 10:37

Witam. Martii ja mam tez wstepnie termin na 31 lipca :) ale jestem wrecz pewna, ze bedzie wczesniej. Super pomysl z ta tabelka. Na razie niestety nic sie nie dowiedzialam, bo jeszcze nic nie bylo widac. Natomiast to byla moja pierwsza i ostatnia wizyta u tej lekarki, bardzo nieprzyjemna. Troche sie tym wczoraj zdenerwowalam. Koko83 gratuluje, a ja wczoraj tez mialam cisnienie troche wyzsze nic zazwyczaj. Moni2012 bierzesz Luteine, moge zapytac dlaczego, bo ja narazie zadnych lekow nie dostalam i nie wiem czy to dobrze ?? a tak w ogole to strasznie martwie czy wszystko jest dobrze, dopoki nie zobacze na usg.
pelna nadziei

Zgłoś nadużycie #59 21 listopada 2015, 18:02

Witam w sobotę :) Czarnulka ja w pierwszej ciąży brałam luteinę podjęzykową na początku ciąży, lekarz powiedział że to po to, aby ciąża miała lepsze warunki, aby się rozwijać.

Zrobiłam dla Nas tabelkę:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ymoCpxEyVBBwihbiw8-ANZsm5lERsBmZA1CwzWEv...

Możecie oczywiście dodać inne kolumny, które chcecie. No i oczywiście wpiszcie się :D

Zgłoś nadużycie #60 21 listopada 2015, 23:08

gliwiczanka007 Gotowa na wszystko
Halo, dziewczynki ja dziś od 8-20 na uczelni, masakra. Zanim młodego odebrałam to o 21:30 byłam w domu. Ale w końcu leżę w łóżeczku i padam na pysk :-) czarnulka a to na NFZ? Tez biorę luteine 2 razy dziennie, w poprzedniej ciąży często krwawilam to pewnie dlatego, dodatkowo brałam najgorsze tabletki jakie mnie w życiu spotkały fenoterol. Mam straszny problem z jedzeniem jestem głodna ale na myśl o jedzeniu chce mi się wymiotowac, powtórka z rozrywki. Zjadlam dziś tylko 1 bułkę i 1 naleśnika, żeby cokolwiek zjeść :-( mi w poniedziałek ma założyć kartę ciąży :-) nie wiem czy w pracy przyznać się do ciąży, bo dopiero w czwartek zaczęłam prace... Strasznie mnie ona stresuje :-( nie wiem czy to hormony... Jestem inspektorzy ds. Bhp w szpitalu psychiatrycznym, przerażają mnie ci ludzie :-( . Jutro też odezwę się dopiero wieczorem znów uczelnia :-( za dużo rzeczy wzięłam sobie chyba na "barki" a tu jeszcze fasolka w drodze :-) tabelka super pomysł ale nie otwiera mi na telefonie :-( dobrej nocy i kosmatych snów :-D
Hotel mama all inclusive =) Poraz drugi :)

Zgłoś nadużycie #61 22 listopada 2015, 8:24

moni2012 Supermama
Czarnulka- w kazdej ciazy bralam luteine- w pierwszej od 8 t.c. jak zaczelam krwawic, w drugiej zaczęłam plamic bardzo szybko i tez lekarz zlecil luteine niestety nie dalk sie uratowac bąbelka- serduszko przestało bic :-( w tej ciazy od samego poczatlu od pierwszej wizyty u gina powiedzial ze musimy zapoboegac bo juz jedna ciaze stracilam wiec biore luteine teraz juz 2xpo 2 tabletki bo w srode troche mialam brazowe uplawy oprocz tego biore zastrzyki w brzuch rozrzedzajace krew zeby byla macica lepiej ukrwiona i dzidziuś dotleniony- dlatego ze poprzednia ciaze poronilam i do tej pory nie wiadomo dlaczego bo mialam badanie po poronieniu zrobić sobie i wyniki byly super. No i biorę dopegyt 2x2tabletki - mam nadciśnienie. No to tyle - latwo nie jest ale walcze.
Aniołek (*)  28.11.2015 r.
Aniołek (*)  18.02.2015 r.  

Zgłoś nadużycie #62 22 listopada 2015, 21:15

Moni miałam to samo połowa ciąży co jakieś 3 dni plamiłam, za każdym razem byłam pewna, że już koniec ciąży, ten strach nie do opisania. Odpoczywaj dużo grunt to pozytywne podejście, trzeba wierzyć :) I wszystkie będziemy sie za 7-8 miesięcy chwaliły maluszkami :) Weekend jak zawsze cisza nikt nic nie pisze ;) Chyba taki dzień specjalny dla rodziny. Jutro idę do lekarza i doczekać się nie mogę :) Zakładać będziemy kartę ciąży. A ogólnie nadal nudności tak okropne, że na siłę cokolwiek jem :) Miłej nocy mamuśki

Zgłoś nadużycie #63 23 listopada 2015, 15:14

Witam :) Martii niestety nie wiem dlaczego,ale nie moge otworzyc tabelki :( gliwiczanka007 mieszkam w Niemczech i tutaj korzystam z publicznej kasy chorych. Trzymam kciuki za Twoja nowa prace i wierze, ze masz teraz ogromny stres, ale moze z czasem bedzie lepiej :) a czy moge zapytac co studiujesz? no niestety my kobiety tak mamy, ze czasami za duzo bierzemy sobie na glowe, wiem cos o tym :) Moni2012 bardzo mo przykro z powodu Twojego babelka, teraz napewno bedzie wszystko dobrze. aha Gliwiczanka007 napisz prosze jak wizyta u lekarza. Mi narazie przeszly klucia w lewym jajniku, delikatnie bola mnie jeszcze piersi i to tyle, czy to cisza przed burza :) ale najgorszy jest ten strach, zeby bylo wszystko dobrze.
pelna nadziei

Zgłoś nadużycie #64 23 listopada 2015, 15:40

Czarnulka, też nie otwiera mi tabelki :-( teraz robie mgr na wydziale zarządzania i inżynierii produkcji, trochę czarna magia bo przeszłam z bhp wiec wszystko uczę się od zera. Dziś założono mi kartę ciąży :-) i dał skierowania na masę badań. Dzieciątko ma dopiero 0,4cm 6tygodni i 2dni :-) kolejna wizyta za 3 tygodnie.

Zgłoś nadużycie #65 23 listopada 2015, 19:51

Dziewczyny a spróbujcie z tego linku:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ymoCpxEyVBBwihbiw8-ANZsm5lERsBmZA1CwzWEv...

Ja ogolnie to pierwszy raz robiłam, więc trochę też sama nie ogarniam :P

Zgłoś nadużycie #66 23 listopada 2015, 21:24

koko83 Fajna mama
ten się otwiera
Lilianka 35 tc 19.04.2014-20.04.2014

Zgłoś nadużycie #67 24 listopada 2015, 9:43

dorota27 Fajna mama
witam sie i ja. mam nadzieje ze dotrwam z wami do konca :)

Zgłoś nadużycie #68 24 listopada 2015, 21:08

Cześć Dorota :) Pewnie, że wszystkie dotrwamy, jak się czujesz ??

Zgłoś nadużycie #69 24 listopada 2015, 21:12

Martii, tabelkę już uzupełniłam ;) cieszę się, że ktoś się tym zajął :)

Zgłoś nadużycie #70 24 listopada 2015, 21:38

Cześć Dorota, i reszta :) ) Na kiedy masz termin?
Jak się dziewczyny czujecie? Jakieś nowe dolegliwości ciążowe? :)