Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #511 26 maja 2016, 13:31

Mamarazydwa Gotowa na wszystko
Loko, rozumiem, ze jesteś bardzo ciekawa płci dziecka a dopiero zaczęłaś ciąże. Możesz sie dowiedzieć szybciej. Zrób sobie test genetyczny IONA to juz w 12tc dowiesz sie co będziesz miała. No i przede wszystkim będziesz wiedziała, czy dziecko nie będzie miało trisomi. Zespołu downa, pateu czy edwardsa.

Zgłoś nadużycie #512 26 maja 2016, 21:58

Loko Zaprawiona w bojach
JEsli mam czekac do 12 tc to wole poczekac do 13tc, wtedy bedzie usg genetyczne i moj sprawdzony ultrasonografista juz wtedy jest w stanie potwierdzić płeć dziecka ;) ale to i tak jeszcze 2 miesiace czekania ;)

Mamarazydwa a u Ciebie w jakie dni prawdopodobnie doszlo do zapłodnienia, pamietasz moze? ;) ja juz jestem mama 1,5 rocznego synka i nie ukrywam, ze fajnie byłoby teraz miec dziewczynkę ;)

Zgłoś nadużycie #513 26 maja 2016, 23:05

monika8991 Zaprawiona w bojach
Ja wspolzylam z mężem jakoś krótko po miesiaczce (ciąża nieplanowana) i będziemy mieć dziewczynkę :)

Zgłoś nadużycie #514 27 maja 2016, 7:39

Szczerze, to nie mam pojęcia. My sie praktycznie codziennie przytulaliśmy😊
A co do USG to w 13 tc, to trochę z tą płcią jeszcze loteria, szczególnie jeśli chodzi o dziewczynki, a teścik daje 100% wynik.

Zgłoś nadużycie #515 27 maja 2016, 9:28

Loko Zaprawiona w bojach
przecież to jest koszt ponad 2 tys.....

Zgłoś nadużycie #516 27 maja 2016, 9:43

Fakt, nie jest to tanie badanie i raczej nie robi sie po to, zeby poznać płeć. To jest raczej dodatek. Chodzi głównie o zbadanie, czy dzidzia nie ma trisomi. Oprócz amniopunkcji, która jak wiesz nie jest najbezpieczniejszym badaniem, to badanie jest najdokładniejsze.

Zgłoś nadużycie #517 27 maja 2016, 11:06

ladykate Zaprawiona w bojach
Krufkap ta babeczka, co u nas na szk rodzenia opowiadała o chustach, przychodzi też do domu na prywatną konsultację, po której można też u niej wypożyczyć chustę. Ale, że wczoraj, jak wiemy był Dzień Mamy, to jedna z firm miała fajną promocję, więc skorzystałam i zamówiłam 20% taniej :-P
A jak już maluszek będzie na świecie, to mogę się umówić na takie konsultacje :-) , albo właśnie poproszę jedną mamę - żonę znajomego, która kanguruje już długo, zresztą zna tę konsultantkę.

Czekolada zawsze, przez całe życie była moją miłością :-D . Jako mały szkrab nauczyłam się samodzielnie chodzić właśnie "na czekoladę" :-D :-P Skuszona przez ciocię, poleciałam na dwóch nogach bez wahania :-P

Zgłoś nadużycie #518 27 maja 2016, 17:28

krufkap Supermama
Ladykate a jakiej firmy kupiłaś?

Wlasnie zabieram sie za układanie tych maleńkich ubranek bo przywieźliśmy od teściowej :)
Nie mogę uwierzyć ze B.byl taaaaaaki maleńki

Zgłoś nadużycie #519 27 maja 2016, 17:45

Haha, ja miałam taką samą reakcje jak przeglądałam ciuszki Jeremiego. To przecież niemożliwe, ze był taki mały😀

Zgłoś nadużycie #520 28 maja 2016, 9:34

magda0612 Gotowa na wszystko
Ja mam zamiar się zabrać w tygodniu za pakowanie torby. Ale nie mam pojęcia co spakować ;/ Podpowiedzcie co macie spakowane?

Zgłoś nadużycie #521 28 maja 2016, 10:56

Ja mam dla siebie: dwie koszule do karmienia, jedna do porodu, majtki poporodowe 4szt, 2 pary klapek, mydło biały jeleń jako żel pod prysznic, ręczniki jednorazowe (po porodzie wycierałam sie tym (tam na dole) zamiast normalnym) kosmetyki dla mnie, woda mineralna i lizaki na poród
Dla Kostka:
4 pajace,2 bodziaki na długi rękaw, 2 pary spodenek, 3 pary skarpetek, niedrapki, 2 czapeczki,2 rożki, pieluchy pampers premium care, pieluchy tetrowe, pieluchy flanelowe i chyba to wszystko. Jak sobie jeszcze o czymś przypomnę to dopisze

Zgłoś nadużycie #522 29 maja 2016, 9:00

suuuuper :) dzięki :) muszę jeszcze dokupić sobie kapcie i laczki pod prysznic i koszule do karmienia i staniki do karmienia. Do szpitala stanik jeden chociaż też brać?

Zgłoś nadużycie #523 29 maja 2016, 10:06

magda0612 napisał(a)

suuuuper :) dzięki :) muszę jeszcze dokupić sobie kapcie i laczki pod prysznic i koszule do karmienia i staniki do karmienia. Do szpitala stanik jeden chociaż też brać?

O właśnie o staniku zapomniałam. Koniecznie. Ja biorę ze dwa. I wkładki laktacyjne. Ńo i wkłady poporodowe obowiązkowo. Jeszcze pomyśle, jak sobie przypomnę to napisze

Zgłoś nadużycie #524 29 maja 2016, 13:10

No to możemy świętować :) 15 czerwca o 10 mam obronę :)

Zgłoś nadużycie #525 29 maja 2016, 21:18

krufkap Supermama
Ooo gratuluje terminu :)
Mam nadzieje ze to będzie czysta formalność

Buu jutro znowu poniedziałek i musze wstać o 5 rano:/

Ja na razie wyprałam rzeczy do torby dla siebie ;)
Musze się za stanikiem jescze rozejrzeć ale to jeszcze za"troche"
;)
Chyba mi wogole te cyce nie urosły na razie

Podklady rzecz niezbedna
Ale jeszcze takie MEGA duże podpaski

NO i paracetamol(na skurcze macicy,przy pierwszym nic nie boli,ale ponoć przy kolejnych jest coraz gorzej)

Zgłoś nadużycie #526 29 maja 2016, 21:28

monika8991 Zaprawiona w bojach
Ale ze po porodzie skurcze macicy? Bo nie czaje za bardzo o co chodzi :)

Magda gratuluję i życzę powodzenia ;)

Zgłoś nadużycie #527 29 maja 2016, 22:39

Tak Monika, po porodzie macica sie kurczy a do tego są potrzebne skurcze. No i to boli😭
Mi cycki urosły przetragicznie. Normalnie nosze duże A, małe B a teraz mam D i juz ciasniutkie jest. W poprzedniej ciąży tak nie miałam.
Wogole teraz jest jakoś inaczej. Niby osiągnęłam juz wagę taką jaką miałam z Jeremim przy porodzie😥 ale wygrzebałem rybaczki w których chodziłam pod koniec tamtej ciąży, a portki są na mnie za wielkie. Ledwo się na brzuchu trzymają a na nogach i pupce wiszą a wtedy były opięte. Zastanawiam sie gdzie mi wlazły te kilogramy. Mąż sie śmieje, że większość jest w cyckach😜

Zgłoś nadużycie #528 29 maja 2016, 22:40

magda0612 napisał(a)

No to możemy świętować :) 15 czerwca o 10 mam obronę :)

Powodzenia. Trzymamy kciuki 15

Zgłoś nadużycie #529 30 maja 2016, 7:59

ladykate Zaprawiona w bojach
Magda super, będziemy trzymać kciuki!

Mamarazdwa maluszek wszystko pochłania ;-)

W każdym szpitalu nieco inaczej, najlepiej zapytać, co zabrać. U nas np ciuszki dla dzieci tylko na wyjście. Ja dostałam taką listę od położnej, na szk rodzenia, co wziąć. Później mogę napisać, co faktycznie spakuję. Dziś zamierzam już trochę rzeczy do torby wrzucić, kilka mi zostało z mojego dwudniowego pobytu kwietniowego.

Krufkap, chustę wzięłam z LittleFrog, nie będę kupy kasy wydawać, gdyby się okazało, że wiercipięcik jednak nie lubi kangurowania ;-) . Było 20% zniżki na Dzień Mamy.

Przez weekend w końcu trochę pokupowałam potrzebnych rzeczy i mogłam z satysfakcją powykreślać je z mojej listy :-D , przez co czuję się też bezpieczniej psychicznie. Teraz czekam na kurierów i listonosza :-D

Udało mi się też wczoraj dorwać w promocji krem na każdą pogodę, który chciałam. Podobno rewelacja, MomMe - słyszałyście może o nim? Z naturalnych składników, bez chemii, mamy na necie bardzo zachwalają tę markę. Normalnie kosztuje 4dychy a ja zapłaciłam 28 :-) i to stacjonarnie. Butelka i smoczek w razie 'W' też już gości u nas na półeczce maluszka. Sorki za to podjaranie zakupami, ale byłam zestresowana ostatnio, że tyle brakuje. Jestem bardzo zadowolona z tych weekendowych zakupów, bo ciągle mi w głowie siedziało, że jeszcze to, czy tamto. A teraz zostało z listy tylko kilka rzeczy do dokupienia :-) , więc wybaczcie może nieco nadmierną ekscytację :-P .

Zgłoś nadużycie #530 30 maja 2016, 8:39

Ladykate ja tez zawsze taka podjarana zakupami jestem. I tez w ten week dokupywałam resztę pierdólek. Kupiłam bawełniany kojec, rogala do karmienia i fotelik recaro. I juz na tym koniec. Mam wszystko.
Co do butelek to nie znam. Ja mam Avent i tez taki laktator kupiłam.
No i teraz koniecznie muszę wytrzymać jeszcze tydzień. W sobotę robimy dinozaurowe urodziny Jeremiego. Mam nadzieje, ze sie uda ale powiem szczerze, ze u mnie cos chyba tam sie dzieje bo do tej pory bolał mnie krok i pachwiny a teraz jeszcze doszła bolącą pupa. Ehhh mam nadzieje, ze to tylko od leżenia.