Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #451 19 maja 2016, 21:00

krufkap Supermama
Zupa szparagowa?
Mhy
Ciekawe

Dzisiaj zaczęłam przeglądać rzeczy po synku.teściowa zaofiarowała sie ze wypierze i wyprasuje
Wiec zamierzam niecnie wykorzystać :D

B.zdziwiony oglądał takie malutkie ubranka
Najbardziej mnie rozśmieszyła czapeczka ktora chyba teraz na koniec miglby ubrac bo nawett misiek jego ulubiony jest większy

Gratuluje wstępnego termniu obrony :)

Zgłoś nadużycie #452 19 maja 2016, 21:03

krufkap Supermama
Dzisiaj odwiedził mnie pan którego partnerka ma 15rodzenstwa biologicznego i teraz szykują sie do komu i
Robią ja wspólnie z dwoma jej siostrami i dziecmi ich oczywiście i bedzie okolo 80osob

I powiedzial ze w wiosce kolo nich mieszka dziewczyna przed 30wg niego co ma juz .. 12

Zgłoś nadużycie #453 19 maja 2016, 21:29

ladykate Zaprawiona w bojach
:O ależ mają przerób, rety! Albo brak prądu ;-)

Uwielbiam krem ze szparagów, odkryłam go chyba 3 lata temu. Prosty w wykonaniu i smaczny.  Na necie dużo przepisów.

Zgłoś nadużycie #454 19 maja 2016, 21:50

monika8991 Zaprawiona w bojach
Ja uwielbiam fasolkę szparagową a jak byłam w Hiszpanii to często do jedzenia do wyboru były m.in. szparagi i pomyślałam sobie "a spróbuję bo skoro fasolka mi smakuje to szparagi pewnie też mi posmakuja" :) spróbowałam i pomyślałam sobie "to był pierwszy i ostatni raz" :)

Zgłoś nadużycie #455 19 maja 2016, 22:03

magda0612 Gotowa na wszystko
Ja lubię szparagi pod każdą postacią (chociaż po nich częściej się biega siusiu robić) ale zazwyczaj robię zupę z lanymi kluseczkami albo zwyczajnie do grilla, przygotowuje je jak właśnie fasolkę z bułką tartą i odrobina masełka :) Trzeba pamiętać tylko, żeby je dobrze obrać bo wtedy łykowate, i pamiętać że najwięcej smaku jest w tych końcówkach :) Później podam przepis bo muszę zobaczyć na ile wody itd, bo przeważnie zupki robię na oko :) :)

Zgłoś nadużycie #456 19 maja 2016, 22:23

Mamarazydwa Gotowa na wszystko
😀 to ja czekam😀 póki leże to może jakiegoś jelenia znajdę, co mi ją ugotuje😁
Ale sie dziś wściekłam. Jutro najpóźniej miała wejść do nas firma i założyć kostkę brukową na podwórku. Zależało nam, zeby to było jeszcze przed urodzeniem Kostka bo nie chce żeby później mi chalasowali itd.
A te mendy dziś dzwonią, ze jednak najszybciej za tydzień mogą. No niech to szlag! Jak sie umawialiśmy to tak tak najpóźniej 20 będziemy:-/ ehhhhhh
Za dwa tygodnie w weekend robimy urodziny Jeremiego, będą goście i plac budowy ehhhhhh
Boszszszsze jak ja sie cieszę, ze to ostatnia rzecz jaką muszę zrobić w domu.
Przez 3 lata budowania domu mieliśmy juz takie przeboje z robotnikami, ze niestety nie mam o nich dobrego zdania. Oszukują, naciągają, umawiają sie na cos a i tak nie dotrzymują słowa. Oszaleć idzie.
Moja koleżanka, która tez wybudowała dom twierdzi, ze podczas budowy każdy powinien mieć prawo zastrzelić bezkarnie jednego fachowca. Po tych wszystkich przygodach jestem w stanie przyznać jej racje😀

Zgłoś nadużycie #457 19 maja 2016, 23:03

O tak jestem takiego samego zdania. Co prawda nie kupowaliśmy domu, tylko mieszkanie w bloku- duże, za dobrą cenę, ale za to do kapitalnego remontu. Dosłownie była tutaj melina- kasetony od krwi, lewe akcyze i narkotyki pochowane w suficie podwieszanym- koszmar. A kolejny koszmar to ekipa- jak już wybłagali o zaliczkę to na drugi dzień nie było kogo do pracy ;/ rury malowali tylko z przodu, hydraulikę musieli 2x poprawiać bo zalewaliśmy sąsiadów- za 3 razem mąż się wkurzył i skuł płytki w łazience i znalazł usterkę i zrobił tak jak powinno być. oj duuuuużo by pisać- na dobrą sprawę jakby się przyjrzeć to jeszcze teraz by znalazło się coś co trzeba po nich poprawić. A znowu w domu, gdzie mamy w innej miejscowości- jak robiliśmy kapitalkę to byli tacy robotnicy co psuli każdy materiał. Bałam się czy wystarczy paneli, płytek itd. bo a to ucięli ze złej strony, a to płytka im spadła, a to siatki zapomnieli dać itd... można mnożyć. Mąż do dziś mówi, że jakby spotkał kogoś z którejś ekpiy to by nogi z d..y powyrywał. Więc wiem o czym piszesz Mamarazydwa. Ale za to plus był taki, że z nerwów schudłam jeszcze bardziej, bez żadnych diet i ćwiczeń i do ślubu mogłam się wcisnąć w śliczną sukienkę :D :D

Zgłoś nadużycie #458 20 maja 2016, 14:22

Z tymi robotnikami to tak jest niestety. U nas ostatnio robili krawężniki do kostki na podwórku. Oczywiście piwkowali sobie podczas pracy w ukryciu i za krawężniki wzięli 900 zl a i tak teraz tata wszystko po nich poprawia bo spierdzielili robote :( masakra.

Zgłoś nadużycie #459 20 maja 2016, 14:33

ladykate Zaprawiona w bojach
Uffff jak tak czytam Wasze opisy, to myślę sobie, że całe szczęście mam w domu Złotą Rączkę. Mój małż wszystko sam robi, naprawia, drugie mieszkanie do generalnego remontu sam z niewielką pomocą dłubał pomalutku po pracy. Miało to swoje minusy, bo ileż mógł zrobić pracując na zmiany, ale przynajmniej wiemy co jak i z czego jest zrobione ;-)

My bardzo lubimy szparagi w cieście francuskim i wspomniany krem. Używam zielonych szparagów, których nie trzeba obierać.
Monika8991 może powinnaś dać im kiedyś szansę i spróbować jeszcze raz przyrządzone inaczej?

Zgłoś nadużycie #460 20 maja 2016, 16:35

Byłam dziś na wizycie. Mój Kosti waży 2200 aż lekarz był w szoku, ze taki duży. Reszta bez zmian. Zresztą nie badał mnie dokładnie bo powiedział, ze jednym ruchem może mi poród wywołać :-) powiedział, ze jeszcze dwa tygodnie i będzie luz. Tak czy inaczej 2 tygodnie muszę wytrzymać bo robimy imprezę urodzinową Jeremiego w sobotę 4 czerwca

Zgłoś nadużycie #461 20 maja 2016, 20:00

Suuuuuper!!!! Kosti kawał chłopa :) Już teraz dziewczyny mamy z górki :) Ja chce tylko się obronić a potem mogę rodzić :)

Zgłoś nadużycie #462 21 maja 2016, 9:30

Mamarazydwa napisał(a)

Byłam dziś na wizycie. Mój Kosti waży 2200 aż lekarz był w szoku, ze taki duży. Reszta bez zmian. Zresztą nie badał mnie dokładnie bo powiedział, ze jednym ruchem może mi poród wywołać :-) powiedział, ze jeszcze dwa tygodnie i będzie luz. Tak czy inaczej 2 tygodnie muszę wytrzymać bo robimy imprezę urodzinową Jeremiego w sobotę 4 czerwca

Jesteś teraz w 31 tc ? Tak jak suwaczek pokazuje? To rzeczywiście duży :D moja niunia w 30tc wazyla 1340g ;)

Zgłoś nadużycie #463 21 maja 2016, 9:33

ladykate napisał(a)

My bardzo lubimy szparagi w cieście francuskim i wspomniany krem. Używam zielonych szparagów, których nie trzeba obierać.
Monika8991 może powinnaś dać im kiedyś szansę i spróbować jeszcze raz przyrządzone inaczej?

Nie wiem właśnie :) W Hiszpanii jak próbowałam to były takie zwykle bez niczego , jak dla mnie niesmaczne ;) ale może rzeczywiście inaczej przyrządzone byłyby lepsze :)

Zgłoś nadużycie #464 21 maja 2016, 9:51

monika8991 napisał(a)

Jesteś teraz w 31 tc ? Tak jak suwaczek pokazuje? To rzeczywiście duży :D moja niunia w 30tc wazyla 1340g ;)

Tak, na wczoraj 31 i 3 dni. W 29tc ważył 1700. Wiadomo usg może sie mylić ale to +-300g. Nawet jakby ważył 1900 to i tak dużo. Jeremi w 34tc urodził sie z wagą 2550g wiec tez był duzy

Zgłoś nadużycie #465 21 maja 2016, 9:55

Właśnie piszę, że Kostki duży chłopak :) wg suwaczków to mamy raptem 3 dni różnicy a moja Mała waży prawie 0,5kg mniej od Kostka :) U nas dziś piękna pogoda :) Idę szybko do sklepu po drożdże i chcę drożdżówkę upiec- mam fajny przepis, że wszystko wrzuca się do miski w odpowiedniej kolejności i czeka 2 godzinki, a potem dopiero mieszamy i wylewamy na blachę, kładziemy owoce, kruszonkę i do pieca :) Potem do rossmana po oliwkę, bo skończyła się na brzuszek i później na Air Show :)

Zgłoś nadużycie #466 21 maja 2016, 10:25

Może dlatego, ze wie, ze musi sie chłopak śpieszyć😜
Gdzie to air show jest? W Radomiu?

Zgłoś nadużycie #467 21 maja 2016, 12:11

Nieeee... w Bydgoszczy :)

Zgłoś nadużycie #468 21 maja 2016, 18:12

krufkap Supermama
O wlasnie z jakich okolic
Polski jesteście jesli można wiedzieć?

Tak Kostek duży,ja mam wizytę w środę to dowiem sie ile Mala ma.
(miesiąc temu miała 1kg)

Zgłoś nadużycie #469 21 maja 2016, 18:41

Ja z okolic Warszawy ;)

Zgłoś nadużycie #470 21 maja 2016, 18:45

monika8991 napisał(a)

Ja z okolic Warszawy ;)

Ja też. Skąd dokładnie? Bo ja sochaczew