Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #431 18 maja 2016, 17:59

magda0612 Gotowa na wszystko
Ja już po wizycie :) wszystko jest oki :) Marcelina rośnie jak na drożdżach 40 cm i 1633g. :) dostałam kolejną dawkę informacji od położnej i płyty- więc dziś z mężem będzie seans filmowy :) następna wizyta 20.06 :) waga wg,. karty i mojej domowej wagi dokładnie 12,3 do przodu ;/ a na tej u położej 15!!!!!!!!!!!!!!!!!!! poczułam się jak słoń bo to jeszcze równe 8 tygodni a tu juz 15 kg ?? ? kiedy ja bede szczupła? koniec z podjadaniem słodyczy.

Zgłoś nadużycie #432 18 maja 2016, 18:39

monika8991 Zaprawiona w bojach
Magda ale duża dzidzia :D super ze wszystko dobrze :)
Też chce być już szczupła! :D nie mogę się doczekać kiedy będę już mogła zadbać o ładną figurę ;)

Zgłoś nadużycie #433 18 maja 2016, 19:17

Mamarazydwa Gotowa na wszystko
Spoko dziewczynki, odpalimy wszystkie razem YouTube i chodakowska i wszystko zrzucimy :-)
Mi sie raz udało, wiec mam nadzieje, ze i drugi raz da rade😊

Zgłoś nadużycie #434 18 maja 2016, 19:25

krufkap Supermama
Magda dobre wieści
A co to za płyty dostajecie od położnej wow
Kg sie nie ma co przejmować bedzie lato to okazja do spacerów idealna do tego świeże warzywa i waga sama bedzie lecieć w dół
A ćwiczenia tylko przyspiesza

Moja asystenta jest w 17tyd i nic jeszcze nie przytula ale brzuszek juz ma okrąglutki

Nie możemy sie zdecydować nad imieniem miała byc Helenka ale im bliżej porodu tym mi sie mniej podoba :)
I wybrzydzać zaczynam ale pomysłu żadnego nie mam

Moja babcia najgorzej wspomina trzeci(ostatni)poród
Takze nie ma reguły

Zgłoś nadużycie #435 18 maja 2016, 19:54

O jak mi sie podoba imię Helenka albo Hania. Śliczne.
U nas dziewczynka miała być Korneli. Wogole dziewczęcych imion ładnych jest dużo. Co do chłopca to pierwsza propozycja Kostek i koniec. Trafione. A z dziewczynką to co chwile inne pomysły były.

Zgłoś nadużycie #436 18 maja 2016, 20:09

Mamarazydwa napisał(a)

Spoko dziewczynki, odpalimy wszystkie razem YouTube i chodakowska i wszystko zrzucimy :-)
Mi sie raz udało, wiec mam nadzieje, ze i drugi raz da rade😊

A długo Ci zajęło zrzucenie zbędnych kg po ciąży? Dużo schudlas? :)

Zgłoś nadużycie #437 18 maja 2016, 20:17

Z 70kg zjechałam na 50. Urodziłam na początku czerwca, pod koniec lipca zaczęłam ćwiczyć a w październiku ważyłam juz 50kg

Zgłoś nadużycie #438 18 maja 2016, 20:26

Mi się podoba Oliwia Natalia Wiktoria :)

Zgłoś nadużycie #439 18 maja 2016, 20:28

Mamarazydwa napisał(a)

Z 70kg zjechałam na 50. Urodziłam na początku czerwca, pod koniec lipca zaczęłam ćwiczyć a w październiku ważyłam juz 50kg

Woooow!!! Szacun! :D Dietę też jakąś stosowalas czy tylko ćwiczenia? :)

Zgłoś nadużycie #440 18 maja 2016, 21:32

Ja to bym chciała wrócić do wagi tak 59 kg. Wtedy się najlepiej czuję. Ja z imieniem nie miałam problemu- gorzej by było dla chłopca. Mąż jak zaczął wymyślać imiona to już w ogóle byłam przerażona :) Mi dla dziewczynki podobało się jeszcze Aniela - ale mąż wolał z tych dwóch Marcelinkę :) A tak to Helenka, Hania. To by były następne imiona jakie bym brała pod uwagę. Ja chodakowską ćwiczę jak mam wyrzuty sumienia po jakimś dniu z obżarstwem- wtedy odpalam chodakowską :) Co wizytę pytam się gin, czy dalej mogę ćwiczyć- więc jak obada wszystko i wyrazi zgodę to skaczę z radości Ah ona daje nam różne płyty- razem z próbkami, a to jedna dotyczy karmienia, innym razem da odnośnie kąpieli i pielęgnacji, następnym razem mówiła, że da odnośnie porodu, jak oddychać , jak mąż może nam pomóc, jak ma masować itd. Ja jestem bardzo zadowolona z opieki na nfz :)

Zgłoś nadużycie #441 18 maja 2016, 21:34

Tak patrzę po naszych tygodniach i ciekawa jestem, która z nas się pierwsza rozpakuje? :)

Zgłoś nadużycie #442 18 maja 2016, 22:02

monika8991 napisał(a)

Woooow!!! Szacun! :D Dietę też jakąś stosowalas czy tylko ćwiczenia? :)

Diety jako takiej nie ale starałam sie jeść fit i zdrowo. Właściwie to ja sie jakoś nawet teraz nie obżeram. Normalnie jadam dość mało. Mam takie zrywy, ze zeżre pół pizzy albo cos ale nie zdarza sie to częściej niż raz w tygodniu. Jedyne wyrzeczenie to słodycze.

Zgłoś nadużycie #443 18 maja 2016, 22:09

magda0612 napisał(a)

Tak patrzę po naszych tygodniach i ciekawa jestem, która z nas się pierwsza rozpakuje? :)

Myśle, ze ja sie pierwsza rozpakuje bo raczej marne szanse mam dotrwać do 40 tygodnia. Jak dobije do 36 to będzie cud.

Zgłoś nadużycie #444 19 maja 2016, 8:19

ladykate Zaprawiona w bojach
Piękne te imiona! Ja miałam z pierwszą córką bardzo długą listę imion dla dziewczynki, dla chłopca chyba ze dwa. Na sam koniec zostały dwa dla dziewczyn i Filip. A teraz odwrotnie dla chłopca cała masa imion, a dla dziewczynki dwa ;-) . Nawet już na sali porodowej, jak się okazało, że córka, to nie wiedziałam na co się zdecydować ;-) .
Teraz bardzo podobają mi się Kostek i Hania, ale i wiele innych: Antek, Kacper, Janek, Miłosz. Ale w końcu padło na Zuzę i Tymka. A co będzie i czy się jeszcze nie odwidzi zobaczymy.
Monika8991 Twoje wszystkie trzy imiona były u nas na pierwszej liście 9lat temu. Trudny wybór ☺
Helenka i Hania bardzo ładnie - znowu mi się zaczyna kotłować w głowie :-P
Magda0612 Marcelinka to piękne imię, będziecie wołać  Marcysia?  - duża już z niej dziewczynka. 

Zgłoś nadużycie #445 19 maja 2016, 8:32

Co do wagi to ja nie wiem jak to jest, że moją stawiam zawsze dokładnie na tym samym miejscu, wchodzę i schodzę kilka razy i pokazuje to samo, a u położnej zawsze o 2kg więcej. Wiem, że ciuchy swoje ważą, ale jak bym się nie ubrała, to i tak zawsze o te 2 więcej. Więc się na nią nie patrzę, tylko obserwuję swoją :-P Zresztą nie ważne co wagi pokazują, tylko jak jak się czujecie, trzeba pozytywnie myśleć.

Mam termin na 1lipca (28 czerwca, 1lipca) , także Mamarazydwa proszę ładnie siedzieć nadal w opakowaniu 😁 i grzecznie czekać na swoją kolej 😉

Zgłoś nadużycie #446 19 maja 2016, 10:21

Właśnie chciałam pisać, Mamarazydwa żebyś się nie zdziwiła i dotrwała dłużej :) No myślę, że Marcelinka, Marcysia mąż mówi Marcela :) także jest dużo zdrobnień :) Co tam dziś na obiad macie ?? mnie dziś wzięło i za chwilę ubieram się i lecę na rynek bo botwinkę na zupe :D :D :D a na następny raz będzie zupa szparagowa!! Kocham jak już pojawiają się owoce i warzywa sezonowe :) :)

Zgłoś nadużycie #447 19 maja 2016, 11:11

No też bym chciała wytrzymać jak najdłużej :-)
Ja dziś mam pomidorówkę i coś co wymyśli mój mąż. Jeszcze nie wiem co. A botwinę wcinam minimum raz w tygodniu- kochammmmmm.
A przepis na zupę szparagową to chętnie poproszę😋

Zgłoś nadużycie #448 19 maja 2016, 13:21

No Mamy chyba się bronię!!!! Własnie mi odpisał ten mój promotor przygłup, że zastrzeżeń nie ma, ale nie mam w pracy jego jeszcze jednej książki, ale to nie szkodzi bo w takim razie odpyta mnie z niej na egzaminie :D także 29 maja idę do niego na dodatkowe spotkanie i pewnie 2 tygodnie później będę się bronić :D

Zgłoś nadużycie #449 19 maja 2016, 13:39

To trzymamy kciuki!!!

Zgłoś nadużycie #450 19 maja 2016, 15:13

Super!! W końcu zmądrzał!! :P Będziemy mocno trzymać kciukasy!
U nas albo wczorajszy makaron ze szpinakiem, albo łazanki u sąsiadki mojej mamusi :D . Do wyboru
Ja mam ogólnie totalny odrzut od mięsa . Tzn schabowego, filet z kurczaka czy mielone to zjem, ale już absolutnie żadnego sosu. Historia z poprzedniej ciąży się powtórzyła ;) wtedy miałam identycznie. A ogólnie na codzień to jestem mocno mięsożerna. Stan odmienny tak na mnie dziwnie wpływa ;) Także u mnie goszczą głównie warzywa i owoce... i słodycze :D