Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #351 13 kwietnia 2016, 15:50

magda0612 Gotowa na wszystko
Ja już wróciłam, dziś oczywiście znowu badanie podwozia i jak się ma szyjka- jest ok :) Serduszko ładnie bije, obwód brzuszka Małej też jak najbardziej ok. Położenie główkowe tym razem :) Teraz dostałam znowu morfologie i mocz. Mówił, że toksoplazmozę zrobimy jeszcze 3 raz po 30 tygodniu, czyli na następnej wizycie da mi skierowanie. Badanie na fotelu mam co wizytę ;/ hemoglobina troszkę się polepszyła mam 12,3 :D może ten świeży sok z buraka daje radę, bo już też mi niebezpiecznie spadała. Może nie mój smak, ale tyle się przemęczę. Mój gin niestety nie ma 3d u siebie, w końcu nfz, ale byłam prywatnie i płaciłam 150zł.

Zgłoś nadużycie #352 14 kwietnia 2016, 11:31

exe Zadomowiona
W kwestii usg, ja mam pakiet w medicover, wiec wszelkie badania mam w pakiecie z czego bardzo sie cieszę.
Morfologie i mocz mam co miesiąc. Jeśli chodzi hemoglobinę to mam 11,7 a HCT 33,8. I podwyzszone rdw i wbc. Ale i tak czuję się super w porownaniu z tym co miałam w styczniu.
A teraz zmiana tematu...
Zaczynamy remont :) Co sądzicie o wdychaniu farb do ścian, czy to prawda, że najlepiej się wyprowadzić na czas malowania? :( Ja muszę pilnować męża podczas malowania... :)

Zgłoś nadużycie #353 14 kwietnia 2016, 15:03

Teraz farby do wewnątrz nie są teraz takie śmierdzące- chyba, że malujecie olejną, ale teraz tez już są olejne które nie śmierdzą, ja kupiłam taką co pachniała jak czekoladka :) nie to, żebym się aromatyzowała, ale nie było tego drażniącego zapachu. A druga sprawa pogoda coraz ładniejsza więc dobrze wietrzyć mieszkanko i bedzie ok :) Farby na ściany to 2 godzinki i są suche, więc myślę, że nie ma co się martwić. Też muszę pilnować męża, ciągle zapomina czegoś, a jak coś trzeba robić to zawsze "jutro". Mnie czeka rozbiórka kabiny, bo przecieka od 2 tygodni i leje się z dołu, ale mój kochany ma na to czas- jak zwykle ma czas na wszystko oprócz tego co trzeba zrobić w domu- i tak mamy już cztery ciche dni ;/ kochany twierdzi, że nie będzie robił, bo będzie zapach silikonu a to może mi zaszkodzić. Ja uważam, żeby nie popadać ze skrajności w skrajność. Fryzjera nie unikam, pazurki też robię raz w miesiącu. Mówię, że jestem w ciąży i wtedy używają innych kosmetyków i pytają się czy otworzyć okno itd. Wszędzie spotykamy się z jakimś smrodkiem- ulice, spaliny, sklepy, wirusy itd. Żyjmy normalnie, bo jak będziemy się stresować wszystkim to gorzej naszymi nerwami będziemy denerwować nasze córy :) A my jesteśmy silne babki :) A remontujecie tak ogólnie, czy robicie pokoik dla córeczki?

Zgłoś nadużycie #354 14 kwietnia 2016, 15:05

Mamarazydwa jak się czujecie? jak zdrówko? Daj znać- my cały czas trzymamy kciuki za Was :)

Zgłoś nadużycie #355 14 kwietnia 2016, 19:57

Mamarazydwa Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny, dziękujemy za trzymanie kciuków. Udało sie założyć pessar i nawet mnie dziś do domu wypisali. Jednak szyjka jest na tyle słaba, że mogę tylko leżeć i ruszać oczami. No nic. Walczymy o każdy tydzień, o każdy dzień. Sterydy na rozwój płuc dostałam, wiec zrobili wszystko co tylko sie dało. Jak mi zakładali pessar to powiedziałam, ze w poprzedniej ciąży zleciał mi w 34tc, to powiedzieli mi, ze dobrze by było i teraz dotrwać do 34tc, jednak cudów mam sie nie spodziewać.
Ehhhhhh...

Zgłoś nadużycie #356 14 kwietnia 2016, 23:34

monika8991 Zaprawiona w bojach
Czesc dziewczynki :) wreszcie cos sie dzieje w lipcowkach wątek odżył ;) mamarazydwa tak bardzo Ci współczuję :( oglądałam dziś fotki jakiegoś maleństwa które urodziło się bodajże w 28 tc lub w 26 nie pamiętam dokładnie. Współczuję takiego stresu rodzicom :( Trzymam kciuki żebyś jak najdłużej wytrzymała :*

Zgłoś nadużycie #357 17 kwietnia 2016, 22:13

krufkap Supermama
Nie wiem jak z tym usg piersi po porodzie
Bo jak sie karmi ro chyba za bardzo sie nie da

Zgłoś nadużycie #358 18 kwietnia 2016, 10:11

Moje dziecko rośnie jak szalone. Z pomiarów główki brzuszka i kości udowej wychodzi ze obecnie jestem już w 31 tc :O mam nadzieję ze nie urodze jakiegoś olbrzymka.. bo po usg sprzed dwóch miesięcy wyszło ze termin mam na 4 lipca a po usg w tamtym tygodniu wyszło że termin na 23 czerwca, to jest duża różnica..

Zgłoś nadużycie #359 18 kwietnia 2016, 18:56

Monika no to ładnie :) a wyprawka już gotowa ?? ? bo w takim wypadku czasu dużo nie ma :) ja jak byłam ostatnio to mi gin powiedział, że określi mi dokładnie z usg na następnej wizycie. Ja już prawie wszystko mam, nic tylko zabrać się za pranie- ale nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie z tym praniem. Dziś miałam jakiś spadek energii, zawieszałam się i łapałam jakiegoś doła- zaraz wybieram się na zakupy- może one poprawią mi humor :)

Zgłoś nadużycie #360 18 kwietnia 2016, 19:38

Zazdroszcze Ci ze masz juz wszystko ogarniete.. Ja jeszcze nic nie mam tylko jakieś dwa ciuszki :( muszę czekać do maja aż remont się skończy bo narazie cała kasa idzie w remont :(
Dziewczyny a jakie wózki macie? Bo ja teraz jestem na etapie poszukiwania wózka. Tyle tego jest ze zwariować można...

Zgłoś nadużycie #361 18 kwietnia 2016, 23:22

krufkap Supermama
My w sumie mamy juz wszystko ,chetnie wymienilibysmy wózek i fotelik do samochodu

Rzeczy posegregowane nic tylko wyprac
Na razie nie mam czasu bo intensywnie pracuje
A wy jak?

Zgłoś nadużycie #362 19 kwietnia 2016, 11:02

Ja jestem na chorobowym od tygodnia. Wózek najlepiej 3w1. Też narazie oglądamy, ale do kupna jeszcze troszkę, z tym poczekam na sam koniec :)

Zgłoś nadużycie #363 19 kwietnia 2016, 14:18

Czemu najlepiej 3w1? Mi się wydaje ze im bardziej wózek jest wielofunkcyjny tym gorzej.. szukałam takiego żeby kupić oddzielnie gondole oddzielnie spacerowke i nosidełko też oddzielnie, ale nie ma u mnie takiego sklepu. Teraz wszystko 2w1 albo 3w1 :/
To się zdecydowałam na kupno wózka 2w1.. W sobotę jedziemy juz zamawiać

Zgłoś nadużycie #364 19 kwietnia 2016, 14:24

Hej dziewczyny, ja wyprawkę praktycznie mam po starszym. Jednak powoli dokupuje bodziaków, rampersów (świetnie się sprawdzają w lecie) zakupiłam już szumisia z wyszytym imieniem na łapce, wybrałam juz farbę do pokoju Kostka i to na tyle. Od maja wezmę się już tak na poważnie za kompletowanie tego wszystkiego.
Co do wózka to mam x landera x move i jestem mega zadowolona z niego. Korzystaliśmy z niego głownie w ciężkich warunkach tzn. Mieszkamy pod lasem, wiec większość spacerów to w terenie, objechał z nami góry, morze, Mazury i nigdy nie zawiódł. Chętnie zmieniłabym w nim Color pack ale niestety już nie produkują a szkoda

Zgłoś nadużycie #365 19 kwietnia 2016, 14:38

Fajny ten x lander x move :) ja wybrałam coś z większą gondolką, bo to zima będzie, dzieciątko też zapowiada mi się spore :/

Zgłoś nadużycie #366 19 kwietnia 2016, 16:24

Mój Jeremi (urodzony w czerwcu) pod koniec listopada jeździł już w spacerówce bo już siadał. Ale fakt Jeremi był małym dzieckiem 2500 i 50cm przy urodzeniu (wcześniak). Trzeba przyznać gondola jest mała. Za to moja kuzynka ma wózek Mamas&papas i ma naprawdę wielka gondole

Zgłoś nadużycie #367 20 kwietnia 2016, 23:03

Tak myślałam o wózku 3w1 ze względu właśnie na to, że na dzień dobry jest potrzebny i fotelik i gondola. A spacerówka niech już będzie przy okazji, bo porównując ceny 2w1 i 3w1 to są porównywalne, więc wole za jednym wydatkiem kupić 3w1.

Zgłoś nadużycie #368 21 kwietnia 2016, 17:12

Elis Świeżo upieczona
Witam dziewczyny :) Oczekuję pierwszego dziecka i bardzo się denerwuje...pomóżcie proszę.Mianowicie chodzi mi o to co zabrać ze sobą do szpitala dla córeczki i siebie ?

Zgłoś nadużycie #369 21 kwietnia 2016, 18:14

Cześć Elis, stres to norma. Ja jestem w ciąży z drugim dzieckiem ale stresuje sie praktycznie tak samo jak przy pierwszym. Co do rzeczy do szpitala to najlepiej na stronie szpitala w którym rodzisz zobaczyć listę rzeczy potrzebnych do szpitala, albo możesz odwoedzic szpital w którym bedziesz rodziła i pogadaj z położną to Ci powie. W różnych szpitalach różnie może być. Jeśli nie masz możliwości tego sprawdzić to napisz to Ci napisze co ja mam przygotować na poród w moim szpitali. Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #370 24 kwietnia 2016, 9:37

krufkap Supermama
Mamrazydwa
A jak sobie radzisz z opieka nad starszym synem skoro masz taki rygor leżenia?