Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #231 19 lutego 2016, 13:53

monika8991 Zaprawiona w bojach
Ja jedne spioszki kupiłam z miesiąc temu ;) nie mogłam się oprzeć :) I też już czuje ruchY bardzo wyraźne :) czuje jak mi tam cały brzuch się rusza w środku ;) nie mogę się doczekać kiedy mąż poczuje :) :)

Zgłoś nadużycie #232 19 lutego 2016, 19:26

magda0612 Gotowa na wszystko
Helloooooo :) powiem wam, że chyba to co czuję od dwóch dni to chyba jest Dzidzi. Nie jest to drapanie, gilanie jak mi zawsze opowiadano, ale takie jakby pukanie od środka :) ręką niewyczuwalne bo mąż nie czuje... ale mi się wydaje, że to nasza Kruszynka. Dla chłopca z imieniem bym miała straszny problem, ale skłaniałabym się do Sylwka, mąż natomiast do Wiktora. Dla dziewuszki miałam od razu będzie albo Anielka albo Marcelinka. Z pokojem też mam problem, bo postanowiłam, że przeniosę sypialnię do pokoju gdzie Dzidzi. Stwierdziłam, że będzie mi tak wygodniej jak będę się krzątała po domu, a Mała będzie spać to zawsze ten pokój jest bliżej, a druga sprawa jest wiekszy- bo jak zaczęłam mierzyć łóżko dla Nas, łóżeczko, mebelki i tamtem pokoik byłby za mały i niewygodny. Ale do brzegu..... kolory :) sypialnię mamy niebieską- gdyby był chłopiec to by było jak znalazł po przeniesieniu, drugi pokój jest fioletowo-lilowy i mąż powiedział, że w różowej sypialni spać nie będzie. Jaki RÓŻ ?? ?jak to lilowy :P no i pytanie do Was ?? zostawić ten niebieski i jedynie jakieś wstawki dla dziewczynki porobić? czy jednak malować ??

Zgłoś nadużycie #233 19 lutego 2016, 20:03

Moja położna mówiła, że przeważnie jest tak, że od czasu kiedy poczuje się pierwsze ruchy dziecka, trzeba policzyć następne 20 tygodni i to będzie termin urodzenia. Że ponoć tak zawsze mówi kobietkom i przeważnie się sprawdza. Jestem bardzo ciekawa to mi by wychodziło około 3 lipca a nie 23 :) :) czas pokaże :)

Zgłoś nadużycie #234 19 lutego 2016, 20:20

Mamarazydwa Gotowa na wszystko
Magda pierwszy raz takie cos słyszę z tymi ruchami. W pierwszej ciąży poczułam Małego w 17tc a urodziłam w 34, wiec sie u mnie nie sprawdziło. Co do koloru, to ja bym go zmieniła, ale nie dlatego, ze cos złego jest w niebieskim dla dziewczynki ale mi sie zawsze marzył róź dla córki. Zawsze mężowi mówiłam, że jak będziemy mieli córkę to będziemy rzygac różem :-)
Ja planuje dla Kostiego pomalować pokój na szaro, tzn 3 ściany na szaro i jedną na miętowo albo jakąś fajną tapetę dziecięcą. Jeremi za to ma zielony pokój i będzie miał niebieskie mebelki (jesteśmy w trakcie przemeblowania) we wtorek przyjeźdża łoźeczko a resztę muszę jeszcze domówic. Ale czekam jak mi założą pessar bo narazie nie moge wstawać a muszę jechać i te mebelki jeszcze obejrzeć :-)

Zgłoś nadużycie #235 19 lutego 2016, 21:08

Ciekawe czy to prawda, czy po prostu zbiegi okoliczności :) Myślę, że jak już mąż będzie zamalowywał ten róż w sypialni to namówie go od razu na malowanie w dziecięcym. Chociaż mi szkoda, bo mamy raptem pół roku po generalnym remoncie całego mieszkania.

Zgłoś nadużycie #236 20 lutego 2016, 10:17

No my tez mamy wszystko świeże a w tamtym pokoju to nawet nikt nie przebywał. Czasami tylko suszyłam tam pranie.
Wózek masz juz upatrzony? Czy jeszcze sie nie zastanawiałaś nad tym?

Zgłoś nadużycie #237 20 lutego 2016, 10:42

Tak przeglądam wózki, są niektóre fajne, ale jaka cena...... Raczej nie będę kupować w różu, tylko jakiś neutralny kolor no i od razu kupię 3w1.

Zgłoś nadużycie #238 20 lutego 2016, 17:25

krufkap Supermama
Exe
Super ze amniopunkcja dala dobre wyniki
No i po raz kolejny dowód ze nieszczęścia nie chodzą parami tylko stadami

Malucha czuje juz jakis czas
Przyjemne plumkanie

Ciężko powiedziec ul nam na plusie bo sie nie zwazylam przed ciąża obstawiam ze cos ok 2 kg
.
Miałam wizytę ale maluch wsydliwy ani buzi nie chcial pokazac bo sie wtulal w łożysko ani co pomiędzy nogami
Trudno
Poczekamy

Zgłoś nadużycie #239 20 lutego 2016, 17:28

krufkap Supermama
Niestety dopadło nas choróbsko ja mam 38
B. 39
Caly dzien leżymy,dobrze ze sobota to mąż nam dogadza.

Zgłoś nadużycie #240 23 lutego 2016, 20:30

No ja też wyczuwam już plumkanie :) Mój mąż od 2 miesięcy jest chory.. nie może doleczyć kaszlu... ja podejrzewam że ma koklusz, ale lekarze zwlekają, aby dać skierowanie na krew.... 3 antybiotki, po nich grzybica, teraz wziewne na sterydach... masakra....

Zgłoś nadużycie #241 23 lutego 2016, 21:05

A ja czuje już bardzo wyraźne ruchy :) coraz mocniejsze :) plumkanie czułam 3 tyg temu ;)

Zgłoś nadużycie #242 24 lutego 2016, 7:35

Magda, moze zmieńcie lekarza, jak ten nie chce Wam zrobic badań. Bo to nienormalne wpakować w kogoś tyle antybiotyku.
Ja ruchy czuje bardzo wyraźnie, nawet muz wiem o jakich polach będzie sobie brykał :-)

Zgłoś nadużycie #243 24 lutego 2016, 9:49

exe Zadomowiona

krufkap napisał(a)

Czesc
Podczytuje tu czasem
Mam Bartka co w kwietniu bedzie miał 3lata
Teraz kończę 17tydz.termin ok 20lipca
Czuje ruchy juz z tydzień lub dwa
Nie wymiotowałam ale muliło mnie bardziej niz z synkiem
Jeszcze teraz wieczorami sie zdąża
Myślałam ze obecnie w dobie testów z krwi NIEINWAZYJNYCH A MEGA DOKLADNYCH
Nikt juz nie robi aminopunkcji

Widzisz, byliśmy z mężem u genetyka i powiedział, że NIFTY nie jest tak dokładne. Pozatym kosztuje nie małe pieniądze...

Zgłoś nadużycie #244 24 lutego 2016, 10:40

Dziewczyny czujecie mrowienie brzucha? Ja czuje w okolicach pępka takie mrowienie i nie wiem czy to jest normalne.. mialyscie tak ??

Zgłoś nadużycie #245 24 lutego 2016, 12:54

Szpilkka Supermama

magda0612 napisał(a)

Moja położna mówiła, że przeważnie jest tak, że od czasu kiedy poczuje się pierwsze ruchy dziecka, trzeba policzyć następne 20 tygodni i to będzie termin urodzenia. Że ponoć tak zawsze mówi kobietkom i przeważnie się sprawdza. Jestem bardzo ciekawa to mi by wychodziło około 3 lipca a nie 23 :) :) czas pokaże :)

Hej :-) ja tak miałam. Termin na 24 Llipca a urodzilam 4 :-) powodzenia!

Zgłoś nadużycie #246 24 lutego 2016, 13:36

exe napisał(a)

Widzisz, byliśmy z mężem u genetyka i powiedział, że NIFTY nie jest tak dokładne. Pozatym kosztuje nie małe pieniądze...

Jeżeli Doktor uważa, że Nifty jest niedokładne to porażka.... Skuteczność tych testów, zarówno Nifty, Harmony i Iony jest na poziomie 99%. Ja robiłam IONE i uważam, ze to były dobrze wydane pieniądze.
Owszem badania nie są tanie, ale w niektórych przypadkach warto...

Zgłoś nadużycie #247 24 lutego 2016, 13:39

monika8991 napisał(a)

Dziewczyny czujecie mrowienie brzucha? Ja czuje w okolicach pępka takie mrowienie i nie wiem czy to jest normalne.. mialyscie tak ??

Wydaje mimsię, że jest to kwestia rozciągającej sie skóry. A czujesz przy tym mrowienie ciągnięcie brzucha? Jest twardy?

Zgłoś nadużycie #248 24 lutego 2016, 14:37

Nie. Żadnego ciągnięcia i twardego brzucha nie ma.. tylko to takie mrowienie właśnie jakby na skórze ale od wewnątrz a nie zewnątrz. Dziś coś takiego poczułam jak podnosiłam się z łóżka. Jakiś czas temu też to czułam i też przy podnoszeniu się z łóżka lub przy pprzekrecaniu na drugi bok, nie pamiętam dokładnie. W każdym bądź razie było to po przebudzeniu. Nie czuje tego cały czas. Do tej pory czułam to jakieś 2-3 razy.

Zgłoś nadużycie #249 24 lutego 2016, 15:02

monika8991 napisał(a)

Nie. Żadnego ciągnięcia i twardego brzucha nie ma.. tylko to takie mrowienie właśnie jakby na skórze ale od wewnątrz a nie zewnątrz. Dziś coś takiego poczułam jak podnosiłam się z łóżka. Jakiś czas temu też to czułam i też przy podnoszeniu się z łóżka lub przy pprzekrecaniu na drugi bok, nie pamiętam dokładnie. W każdym bądź razie było to po przebudzeniu. Nie czuje tego cały czas. Do tej pory czułam to jakieś 2-3 razy.

Wydaje mi sie, ze to przez tą skórę rozciągającą. Jak cos powiedz to lekarzowi na wizycie

Zgłoś nadużycie #250 24 lutego 2016, 15:09

No właśnie w piątek mam to mu wspomnę. Wsumie to możliwe bo i skóra na brzuchu coraz bardziej mnie swedzi :)