Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Lipcówki 2016r :)

Zgłoś nadużycie #211 3 lutego 2016, 20:52

Natala Świeżo upieczona
Mamarazydwa moja lekarka powiedziała że to wcześnie bardzo i wpisała wiadomość do karty. Mam nadzieję że Twoja ciąża dotrwa do planowanego terminu i tego Ci życzę :)

Zgłoś nadużycie #212 4 lutego 2016, 12:41

Mamarazydwa Gotowa na wszystko
Do terminu to pewnie nie dotrwam,ale mam nadzieje, że do min. 36tc sie uda :-)

Zgłoś nadużycie #213 5 lutego 2016, 22:02

exe Zadomowiona
Cześć dziewczyny,
Jestem w 16 tc a termin porodu mam na 21.07 wg usg.
Ciekawa jestem, czy jest tu ktoś, kto podobnie jak ja otrzymał złe wyniki testu PAPP-A, jest po amnipunkcji i czeka na wyniki...?
Niestety mój post jest mało optymistyczny, podejrzenie choroby downa - boli

Zgłoś nadużycie #214 6 lutego 2016, 9:49

Na pocieszenie Ci powiem, że test Pappa bardzo często wychodzi fałszywie dodatnio. Ja z testu Pappa zrezygnowałam bo bałam sie, ze mimo wszystko jak wyjdzie źle, będe za bardzo panikowała i od razu w 13 tc zrobiłam test genetyczny z krwi IONA- sprawdzają pod kontem zespołu downa, pateu i edwardsa i przy okazji oznaczają płeć. Sporo taki test kosztuje ale nie żałuje. Dla samego wewnętrznego spokoju warto było.
Trzymam za Ciebie kciuki, żeby było wszystko dobrze i pamiętaj test Pappa to jeszcze żaden wyrok. Wiem, łatwo sie mówi. Daj znać jak wyniki.
Pozdrawiam cieplutko.
Ps. Ja mam termin na 19lipca :-) (co prawda pewnie do terminu nie dotrwam ze wzg. Na niewydolność szyjki, ale termin prawie ten sam)

Zgłoś nadużycie #215 6 lutego 2016, 11:18

dorota27 Fajna mama
exe a co ci wyszlo z USG? bo zazwyczaj robia USG + test pappa

Zgłoś nadużycie #216 6 lutego 2016, 18:32

exe Zadomowiona
Dorota, usg wyszło dobrze. Przyziernosc karkowa ok, kość nosowa jest. Ale wyniki z krwi juz wyszły gorzej, jest odchył. Mam współczynnik 1:120 przy normie 1:660...
Ale i tak w tym momencie najbardziej boje się powikłania po amnipunkcji...mam leżeć tydzień, ale powikłania mogą się pojawić do 21 dni...

Zgłoś nadużycie #217 6 lutego 2016, 19:35

Kurde, szkoda że Ci lekarz nie zaproponował tego test co miałam ja. Skuteczność 99%... No ale cóż, teraz trzeba leżeć plackiem i być dobrej myśli.

Zgłoś nadużycie #218 6 lutego 2016, 21:36

dorota27 Fajna mama
exe a mam jeszcze pytanie ile masz lat jesli moge wiedziec? powiem Ci na przykladzie mojej znajomej wiek 40 lat USG ok a test pappa 1:24 nie zgodzila sie na amniopunkcje. urodzila sliczna coreczke. przyklad 2 moja siostra lat 36 USG ok test pappa 1:99 tez nie poszla na amniopunkcje. w tej chwili jest w 28 tyg ciazy. z dzidzia wszystko ok ciagle jest monitorowana ze wzgledu na wyniki. takze wszystko bedzie ok badz dobrej mysli bo nerwy bardziej szkodza.

Zgłoś nadużycie #219 6 lutego 2016, 23:26

Pedrova Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny, tu marcóweczka 2016 :) Choć luty dopiero się zaczął, już 2 dziewczyny od nas są w szpitalu z powodu silnych skurczy. Różnie liczy się donoszoną ciążę, niektórzy liczą że już od 36 tygodnia, inni że dopiero od 38. Najważniejsze, to nie bagatelizować objawów i wybrać się do szpitala, kiedy coś faktycznie się dzieje. Lekarze podadzą leki i można jeszcze choć trochę opóźnić poród, podać dziecku sterydy itp.

Ale pojawiłam się u was dziewczyny z innego powodu. Moja koleżanka "ma pomysła" i pisze biznesplan do programu unijnego po dopłatę na realizację. Potrzebne jest badanie rynku. Poniżej link do ankiety, jeśli możecie pomóc, będziemy wdzięczne :)

http://www.ebadania.pl/0900b09ae719e838
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #220 13 lutego 2016, 15:57

krufkap Supermama
Czesc
Podczytuje tu czasem
Mam Bartka co w kwietniu bedzie miał 3lata
Teraz kończę 17tydz.termin ok 20lipca
Czuje ruchy juz z tydzień lub dwa
Nie wymiotowałam ale muliło mnie bardziej niz z synkiem
Jeszcze teraz wieczorami sie zdąża

Myślałam ze obecnie w dobie testów z krwi NIEINWAZYJNYCH A MEGA DOKLADNYCH
Nikt juz nie robi aminopunkcji

Zgłoś nadużycie #221 17 lutego 2016, 13:07

dorota27 Fajna mama
ale tu cisza. mamusie co z wami?

Zgłoś nadużycie #222 17 lutego 2016, 19:21

No masakra jakaś. Mam wrażenie, ze pojawiają sie mamusie i za chwile znikają. Czerwcówki, sierpniówki wpisów po tysiąc a u nas bida. Szkoda

Zgłoś nadużycie #223 17 lutego 2016, 20:24

magda0612 Gotowa na wszystko
Ahhhh czasami na odpowiedź się czeka tydzień :) Mamusie ile macie na wadze do przodu- ja się martwię, że za dużo przybrałam.. chociaż nigdy nie miałam z tym problemu... jem tak jak przed ciążą..owoce i warzywa to u mnie mus, słodycze okazjonalnie, chleba nie smaruje juz chyba 3 lata a waga pokazuje 5kg do przodu. Przy wzroście 166cm 65 kg to nie jest za dużo ??

Zgłoś nadużycie #224 18 lutego 2016, 9:35

Ja już przytyłam 10kg. Masakra. Nie obżeram sie, słodyćzy nie jadam prawie Wogóle. U mnie jest kwestia tego, ze przed ciążą dużo ćwiczyłam. Po 5-6razy w tygodniu. Już w miesiącu, w którym siestaralismy przestałam cokolwiek robić. Ze względu na to, ze poprzednią ciąźe miałam zagrożoną i przebiegała bardzo dramatycznie. Od 15tc wogóle muszę leżeć i wstaje tylko do łazienki. A kilogramy sobie wchodzą... Wazę 60kg przy 166. Ale pewnie szybko to sie będzie zmieniało :-( troche przerażona jestem bo wiem, ze nieźle trzeba będzie sie napocić, żeby to zrzucić. W poprzedniej ciąży przytyłam 20kg, do swoich rozmiarów wróciłam po pięciu miesiącach ciężkiej harówki. Najważniejsze to smarować sie kremami, żeby rozstępów nie było...

Zgłoś nadużycie #225 18 lutego 2016, 10:19

exe Zadomowiona
Cześć Dziewczyny,

To ja od testu pappa i amnipunkcji - udało się, wytrwalam 17 dni oczekiwania na wyniki. I okazały się dobre :) ) Mam też potwierdzoną dziewczynkę :)

Ogólnie powiem Wam, że ja cały czwarty miesiąc miałam koszmarny - niby drugi trymestr to miodowy miesiąc ciąży....
A 19.01 dowiedziałam się o złych wynikach pappa, 20.01 miałam iść na 3 dni do szpitala na żelazo, gdyż miałam silna anemię przez moje wrzodziejące zapalenie jelita w fazie zaostrzenia, ale lekarze nie wypuścili mnie szybko, tylko po 10 dniach. Po dwóch dniach pobytu w szpitalu dostałam plamien z dróg rodnych, i mimo brania luteiny nie przechodzą po dziś dzień. Gdy tylko wyszłam ze szpitala pojechałam na amnipunkcje, po powrocie okazało się, że moja babcia trafila do szpitala, po tygodniu leżenia, gdy liczyłam na odrobinę spokoju, rozchorowal się mój ukochany pies i dokładnie tydzień temu go uśpiłam...ten tydzień jest juz bardziej pozytywny :)
Dobre wyniki pappa, pozwoliły mi odetchnąć z ulgą. Ale mam jeszcze silne bóle w dole brzucha, szczególnie gdy wstaje w nocy na siusiu. Boli tez gdy się podnoszę, gdy intensywnie się rusze i cholernie bolą pachwiny i dół podczas chodzenia.
A Wy jak znosicie te tygodnie? Czy któraś z Was ma może ciągle plamienia? Czy macie tez takie bóle?

Zgłoś nadużycie #226 18 lutego 2016, 15:35

Ja właśnie mam straszne bóle w kroczu. Dzis dzwoniłam do swojego lekarza, powiedział, że jak mam brzuch miekki to żebym sie nie bała tego bólu bo to pewnie ucisk na nerw sromowy (czy jakoś tak) jak mi do jutra nie przejdzie to mnie zobaczy. Jutro i tak jadę na badanie krwi to mnie przy okazji obejży. A w poniedziałek mam normalna wizyte umówioną jak cos.
To dobrze exe, że już lepiej u Ciebie. Gratuluje córki

Zgłoś nadużycie #227 18 lutego 2016, 17:19

monika8991 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny :) no ja juz tu przestałam zaglądać przez dłuższy czas bo i tak cisza tu była na forum, a szkoda. Dopiero dziś z ciekawości zajrzałam czy dalej taka cisza jest tu ;)  
Co do bólu, ja chyba zaczynam mieć zaparcia albo dziecko mi coś w brzuchu uciska bo od wczoraj momentami okropny dyskomfort w brzuchu czuje. Czasem pobolewa mnie w pochwie ale to nie wiem od czego . I ogólnie takie rozciąganie brzucha czuje ;)
No ja niestety przytylam już 7,5 kg, a to 20 tydzień i 4 dzień ciazy. trochę dużo ale po porodzie mam zamiar ostro się za siebie wziąć. :)
A jak tam dziewczyny u Was z ruchami dzidziusia? :)

Zgłoś nadużycie #228 18 lutego 2016, 20:51

A mój Mały kopie. Aż jestem w szoku, bo w poprzedniej ciąży na tym etapie praktycznie nic nie czułam a teraz czuje jak fika :-) Fajne uczucie, no i przy okazji wiem, ze ma sie dobrze.
Wolno leci mi czas w tej ciąży. Mam wrażenie, ze tak długo już w niej jestem a tu jeszcze połowy nie ma. Chciałabym, żeby był juz lipiec. (Chociaż wiem, ze w lipcu mogą być takie dni, ze chciałabym być znowu w ciazy :-) )
Dziewczyny robicie juz powoli zakupy dla bobasów?

Zgłoś nadużycie #229 18 lutego 2016, 22:15

magda0612 Gotowa na wszystko
Mi się wydaje, że chyba coś czuje... ale to moja pierwsza ciąża więc mogę się mylić. Odnośnie bóli to czasami boli mnie w pachwinach, ale pytałam się i to jest normalne, chyba, że własnie brzuch jest twardy bądź są plamienia. Imię mam wybrane, ale muszę jeszcze przedyskutować z mężem :) Ciuszki no powiem, że powoli już coś kupuje jak widzę w sklepie coś ładnego, lub w fajnej cenie. Wydaje mi się, że teraz to już Nam szybko zleci ten czas...zrobi się ciepło, więcej czasu na dworze, spacerki to i czas szybciej zleci, więc jak teraz taka pogoda to wędruje po sklepach :) oczywiście dostałam też spadek w ciuszkach po siostrze, więc coś już mam :) a narazie zrobiłam sobie listę co w ogóle będzie potrzebne. Nie lubię kupować na ostatnią chwilę i też nie wiem czy mąż by mi dobre ciuchy kupił :)

Zgłoś nadużycie #230 19 lutego 2016, 11:03

No ja sporo mam po pierwszym synku. Troche chce zmienić kolorystykę, bo mójmJeremi był wychowywany w błękitach a teraz sie zastanawiam nad limonką albo miętą. W kwietniu zatonie męża do przemalowania pokoju. Trzy lata temu jak szykowaliśmy dom to drugi pokój dziecięcy pomalowaliśmy jak dla dziewczynki. No ale cóż :-) będzie druga sypialnia chłopięca :-)
A jakie imię masz wybrane? Pochwal sie. U mnie będzie Konstanty- Kostek