Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

LIPCÓWKI 2014

Zgłoś nadużycie #11251 9 lipca 2015, 7:56

Sysia12 Fajna mama
Dzień dobry 😄 pierwsza sprawa moje dziecko chodzi 😄 a jak dojdzie do celu to taka zadowolona 😄 druga sprawa kupilam takie krzesełko z Fisher Price

Zgłoś nadużycie #11252 9 lipca 2015, 16:17

kamilla92 Zaprawiona w bojach
no I nastepne zdolne dziecko chodzace :D nasza jedynie z chodzikiem I za rece super chodzi ale boi sie puscic

Zgłoś nadużycie #11253 9 lipca 2015, 19:11

ewusia1575 Gotowa na wszystko
Kamila nasza rez tylko w chodziku i za rece. a jak nie to raczkuje.

Zgłoś nadużycie #11254 9 lipca 2015, 19:56

sylwia0622 Fajna mama
Dzień dobry, Sysia gratulacje :) u nas też Ola sama nie chodzi, czasami zrobi kilka kroczków i tyle, ale mamy czas jeszcze :) Ola ma 2 zabki dwie jedynki na dole i dwie dwójki na górze i zaczyna przypomina małego wampirka :) dzisiaj była z tatą i babcią na szczepieniu i nawet nie zajczała :) a Oleńka waży nie całe 10 kg a właśnie ile ważą wasze maluszki ?? ja teraz chodze na 8-9 godz do pracy, bo dziewczyny urlopy wykorzystują i już mam dosyc ... przyjeżdżam do domu koło 6 i z olą za malo czasu spedzam :(

Zgłoś nadużycie #11255 10 lipca 2015, 8:04

Sysia12 Fajna mama
Moja Maja waży już ponad 10kg w porównaniu z córką siostry to jest różnica i wagowo i wzrostowo a Maja młodsza 😃

Zgłoś nadużycie #11256 10 lipca 2015, 10:30

ewusia1575 Gotowa na wszystko
mojadwav tygodnie temu miala 10,300. mamy 7 zabka ale to chyba nie koniec.

Zgłoś nadużycie #11257 10 lipca 2015, 11:54

kamilla92 Zaprawiona w bojach
nasza tez raczkuje jak szalona, w chodziku tez biega na dworze po trawie :D 8 zebow ma I jakies 10kg wazy. Ide z nia na szczepienie 23 to moze ja zwazy lekarz choc watpie w to, bo mala jest zapisana do Irlandzkiej przychodni I tam nie badaja przed szczepieniem grrr nie lubie tam chodzic I pocieszam sie tym ze to ostatnie szczepienie tam bo jestesmy w trakcie zmiany lekarza na Polskiego, jak sie mala urodzi to juz bedziemy chodzic tylko do polskiego lekarza na szczescie :D

Zgłoś nadużycie #11258 10 lipca 2015, 22:51

Gosia.82 Gotowa na wszystko
My dzisiaj po szczepieniu świnka, odra, różyczka. Domi 11kg Kami 10.8kg. Za 7-10 dni może wystąpić wysoka gorączka a nawet wysypka :( Brrrr - nie lubię szczepień chociaż ta dzisiaj podobno mało bolesna chłopaki nie zdążyli się rozpłakać. Przed nami w sierpniu 2 dawka pneumo, w październiku 3w1 i na 4 lata możemy zapomnieć o szczepieniach :)

Zgłoś nadużycie #11259 12 lipca 2015, 20:20

kasik077 Fajna mama
hej dzewczęta. Sto lat mnie tu nie było, najpierw wakacje, potem co weekend cos - chrzciny, wesele, komunia, roczek chrzesniaka a 3/4 doby spedzamy z Karolą na podwórku i kompa odpalam na zgranie fotek z aparatu i rzejrzec pocztę.

moze zaczne o wypadu na sycylię. Bylo hmmm fajnie. Dziwne okreslenie wakacji, ale tak - bylo fajnie - nie super, nie extra, nie zajebiście. Fajnei, bo to nasze pierwsze wakacje z dzieckiem i dopero wiemy z czym to sie je i nastawiałam się np na; opalanie ,czytanie ksiazek, jedzenie na spokojnie, wypoczynek a było - latanie za chdzącą prawie Karolą, uciekanie od głębokiej wody (spad z małej głębokości do duzej - Karola szla jak piorun w tę otchłań ), smarowanie dziecka filtrami i zakładanie cał yczas ścąganego kapelusza, jedzene - ona chce jesc to co my a na stołówce (w restauracji) nie chciałam jej pozwalać na obkładanie sie sosem pomidorowym, wiec był bynt i trzaskanie rękami i wychodzenie dyscyplinarne wiec jedlismy na zianę :( i tu mój wieli zawód - nie byłam z mezem na romantycznej kolacji ani razu niestety. Tyle dobrze, że mam wspaniałe dziecko - po 12h dawania czadu - zasypiala jak zabita i tak spała od 7 do 7 i mielism yz mezulem czas dla siebie - co prawda na tarasie, ale fajne to było, ze pilismy winko i rozmawiaismy.

Lot - ogólnie Karoli nie da sie przestawic - ona wstaje o 7, potem drzemka o 11 potem o 14 (2h) i na noc 19. I nie ma ze boli. Lot "do" był w porze dremki, wiec z 3h przespała 1,5 ale mogła dłzuej ,tylk ote stewardessy co chwile coś kurna sprzedawały itp itd. no wiec 1,5h było robienia kuku itd. ale wole to 1000 razy bardziej niz podróż autem, gdzie jest etap awarii u nas w tym temacie. Podróż "z" troche gorzej - zasneła na 20 min podczas transferu hotel - lotnisko i długo nie chciała usnac. wiecie, mi to nie przeszkadza, ale wiem ze ludziom takie marudzenie dziecka, ktore musi byc na kolanach bo są turbulencje - masakra.

We włoszech KAroal była atrakcja dla kazdego. KAzdy znal jej imie i z tym wloskim akcentem Karrrrrola bosko to brzmiało.. Papa robiła juz jak widziala znajomą twarz, ludzie w miesciie nas zaczepiali i pytali jak ma na imie i ze ma piekne oczy kazdy ją całował :) taki naród.
O

Ok, teraz jak to piszę to jednak myslę ,zę bylo super :) torba lekow została w walizje i jej nie dotyakałam, dziecko mam najgrzeczniejsze na swiecie i kocham spędzac z niączas nawet jak wysiadam juz fizycznie :)

Zgłoś nadużycie #11260 12 lipca 2015, 20:20

kasik077 Fajna mama
hej dzewczęta. Sto lat mnie tu nie było, najpierw wakacje, potem co weekend cos - chrzciny, wesele, komunia, roczek chrzesniaka a 3/4 doby spedzamy z Karolą na podwórku i kompa odpalam na zgranie fotek z aparatu i rzejrzec pocztę.

moze zaczne o wypadu na sycylię. Bylo hmmm fajnie. Dziwne okreslenie wakacji, ale tak - bylo fajnie - nie super, nie extra, nie zajebiście. Fajnei, bo to nasze pierwsze wakacje z dzieckiem i dopero wiemy z czym to sie je i nastawiałam się np na; opalanie ,czytanie ksiazek, jedzenie na spokojnie, wypoczynek a było - latanie za chdzącą prawie Karolą, uciekanie od głębokiej wody (spad z małej głębokości do duzej - Karola szla jak piorun w tę otchłań ), smarowanie dziecka filtrami i zakładanie cał yczas ścąganego kapelusza, jedzene - ona chce jesc to co my a na stołówce (w restauracji) nie chciałam jej pozwalać na obkładanie sie sosem pomidorowym, wiec był bynt i trzaskanie rękami i wychodzenie dyscyplinarne wiec jedlismy na zianę :( i tu mój wieli zawód - nie byłam z mezem na romantycznej kolacji ani razu niestety. Tyle dobrze, że mam wspaniałe dziecko - po 12h dawania czadu - zasypiala jak zabita i tak spała od 7 do 7 i mielism yz mezulem czas dla siebie - co prawda na tarasie, ale fajne to było, ze pilismy winko i rozmawiaismy.

Lot - ogólnie Karoli nie da sie przestawic - ona wstaje o 7, potem drzemka o 11 potem o 14 (2h) i na noc 19. I nie ma ze boli. Lot "do" był w porze dremki, wiec z 3h przespała 1,5 ale mogła dłzuej ,tylk ote stewardessy co chwile coś kurna sprzedawały itp itd. no wiec 1,5h było robienia kuku itd. ale wole to 1000 razy bardziej niz podróż autem, gdzie jest etap awarii u nas w tym temacie. Podróż "z" troche gorzej - zasneła na 20 min podczas transferu hotel - lotnisko i długo nie chciała usnac. wiecie, mi to nie przeszkadza, ale wiem ze ludziom takie marudzenie dziecka, ktore musi byc na kolanach bo są turbulencje - masakra.

We włoszech KAroal była atrakcja dla kazdego. KAzdy znal jej imie i z tym wloskim akcentem Karrrrrola bosko to brzmiało.. Papa robiła juz jak widziala znajomą twarz, ludzie w miesciie nas zaczepiali i pytali jak ma na imie i ze ma piekne oczy kazdy ją całował :) taki naród.
O

Ok, teraz jak to piszę to jednak myslę ,zę bylo super :) torba lekow została w walizje i jej nie dotyakałam, dziecko mam najgrzeczniejsze na swiecie i kocham spędzac z niączas nawet jak wysiadam juz fizycznie :)

Zgłoś nadużycie #11261 12 lipca 2015, 20:25

kasik077 Fajna mama

sylwia0622 napisał(a)

Dzień dobry, Sysia gratulacje :) u nas też Ola sama nie chodzi, czasami zrobi kilka kroczków i tyle, ale mamy czas jeszcze :) Ola ma 2 zabki dwie jedynki na dole i dwie dwójki na górze i zaczyna przypomina małego wampirka :) dzisiaj była z tatą i babcią na szczepieniu i nawet nie zajczała :) a Oleńka waży nie całe 10 kg a właśnie ile ważą wasze maluszki ?? ja teraz chodze na 8-9 godz do pracy, bo dziewczyny urlopy wykorzystują i już mam dosyc ... przyjeżdżam do domu koło 6 i z olą za malo czasu spedzam :(

współczujeSylwia tego ,ze nie spedzasz z Ola tyle czasu ile bys chciala, ale pracować po prostu trzeba! 

Ja od października wracam do roboy, musze wykorzystac zalegle urlopy  i niestety też mnie to czeka, bo cos "zapylanie" nam nie wychodzi nietety :( Karola idzie do żłoba i powiem sczerze, ze sięz tego ceszę - ona uwielbia dzieci, widzę jak ona się rozwiaj na placu zabaw - wykrzykuje do dzieci, zaczepia. Mam dla porownania siostrzenca meza chowanego w domu - nic a nic reakcji i kontakty z dziecmi, na wdok raczkujacej Karoli ryk, ten stoi - Karoal podraczkowala, pchneła do i padł jak kłoda :P , Karola robi co chce z nim - wyrywa zabawki itp a ten starszy. Taki mały zbój mi wyrósl, ale cieszę się ,ze ma charakter n jakby była taką lebiodą bez wyrazu hahah

Zgłoś nadużycie #11262 12 lipca 2015, 20:26

kasik077 Fajna mama

karanga napisał(a)

Heh :) wszystkie już chyba jesteście na FB :) i ja powoli mięknę w tej kwestii... możesz mi też wysłać zaproszenie, może się złamię i je przyjmę ;)

jestem, ale nie udzielam się :) sentyment do fm mam i tak zostanie.

Zgłoś nadużycie #11263 12 lipca 2015, 20:26

kasik077 Fajna mama

karanga napisał(a)

Atenka, Maleństwo, Patinia - sto lat uśmiechu i radości z rozrabiania dla Waszych roczniaków! :)
Oleska - Twojej Natalce również szczęścia i pomyślności z okazji roczku i chrzcin :) bawcie się wyśmienicie w Chorwacji!! :)
a propos wakacji - jak tam Kasik i jej Sycylia? wróciły już panny? chętnie się dowiem jak roczniak zniósł lot i pogodę i jak zareagowała na basen i jedzenie? odezwij się :)

poszedł giga post! :D

Zgłoś nadużycie #11264 12 lipca 2015, 20:27

kasik077 Fajna mama

karanga napisał(a)

Miałam w kwestii drzemek napisać że u nas chyba jakiś etap przejsciowy, zwykle były dwie drzemki po godzince (ok 9-10 i potem ok 13-14) a teraz różnie - dzisiaj starym rytmem, ale przez ostatni tydzien robił sobie tylko jedną drzemkę taką 2-3godzinną ok 11. Chyba mi dziecko dorasta i się przerzuca powoli na system jednodrzemkowy :)

u nas powoli zaczynamy akcje przesyawiania do systemu żłobkowego i to zalezy o ktorej wstanie tak na dobre (zwykle 6.30 -7) ale bywa i 6 i 8 i tu w zaleznosci albo jedna drema jak ma ciłe do zabawy albo dwie. W żłobie jest jedna 12-14:15 i tak mam czas jeszce miesiac na przystosowanie jej

Zgłoś nadużycie #11265 12 lipca 2015, 20:28

kasik077 Fajna mama

Marta_2606 napisał(a)

Karanga ja do Ciebie a właściwie do Robsona smska wysłałam ale cos numer pokrecilam :(
Pakuj się na fb nawet z konta fikcyjnego,tam jakoś prędzej sie znajdujemy w wakacje :)
U nas z postępów żadnych wieści,poza próbami stania po kilka sekund.8 ząbek w drodze od dłuższego czasu:/Dziecko pogodne chyba ze mama nie pozwala:
a) wkładać rąk do sedesu
b) wyjmować zawartości lodówki
c) podjadać psiej karmy i myć się w psiej wodzie
d)opychać sie kamykami w ogrodzie :)
W w/w sytuacjach dla potrzeb widowiskowych rzuca się na glebę głową do tyłu i ryczy :) Ale i tak kocham nad życie!!!
Pilif zdrówka!!!Torty piękne,też będę robic sama.Buziaki przytulaki :*

No pewka, że kocha sie nad zycie takeigo gnoma niedobrego! 
Bunty dwulatka występkuja również u nas. Tylko u mnie szybciej - na haslo NIE WOLNO BO... jest ryk :D

Zgłoś nadużycie #11266 12 lipca 2015, 20:30

kasik077 Fajna mama
W ogóle przez tę ciszę jakos te nasze roczki mijają bez echa tu. W kazdym razie - wszystkim jubilatom i jubilatkom skąłdam wielkie zyczenia sto lat w radosci! A dla Was mamy - brawo brawo i jeszcze raz brawo za taki wysiłek tej ciążowej niedoli i jeszcze bardziej casu, kiedy to Wasze to to przychodzilo na swiat. Jesteście wilekie!

Zgłoś nadużycie #11267 12 lipca 2015, 20:41

Marta_2606 Supermama
Kssiula...tesknilam :( U nas choróbsko...gardło zawalone od jutra pewnie pójdzie antybiotyk w ruch :( Oby mi do soboty dzieć wyzdrowiał bo roczek robimy.Ostatnio miałam mały kryzys ale juz mi lepiej :)

Zgłoś nadużycie #11268 12 lipca 2015, 23:37

Gosia79 Fajna mama

Marta_2606 napisał(a)

Kssiula...tesknilam :( U nas choróbsko...gardło zawalone od jutra pewnie pójdzie antybiotyk w ruch :( Oby mi do soboty dzieć wyzdrowiał bo roczek robimy.Ostatnio miałam mały kryzys ale juz mi lepiej :)

Ojej. Myślałam, ze sie uda na neosine. Czasem Marta trzeba antybol, bo dzidziulek cierpi i nic nie pomaga.

Sylwia ja marze o pracy i odcinam paski z kalendarza do lutego, a może stycznia.. Ja wiem, ze taka umęczona po robocie kocham te maleństwa chyba jeszcze bardziej.
Kasiu było super i Karola była super grzeczna. My w czwartek nad Bałtyk, aż sie boje. Wlasnie zapakowałam podwójny wozek składany do kartonów i wysyłam kurierem. Wychodzi kół 15 zeta, a ja tyle miejsca zyskuje w bagażniku.
Ja sie martwię tym żłobkiem. Moja malutka... Choć dla mnie to jest najlepsze rozwiazanie. A jeszcze teściowa ciagle, a jak Ona sobie da radę itp.. A Ania sobie swietnie daje ze wszystkim radę..
Ania robi po 3-5, a wieczorem nawet 7 kroczków i uznaję, ze juz chodzi😀.
Mi na fb łatwo bo z telefonu, a tu mam kłopot z logowaniem i wywala mnie..
Miłych wakacji dziewczynki😀

Zgłoś nadużycie #11269 13 lipca 2015, 8:53

kasik077 Fajna mama
Gosiula czemu so lutego? Tyle urlopu Ci się szczęaciaro nazbierało?

Martula cholera z chorobami! Po antybiotyku będzie lepiej :*

Zgłoś nadużycie #11270 13 lipca 2015, 11:33

Pilif03 Fajna mama
Dziewczyny ja wracam na fm z myślą że będę nadrabiać i nadrabiać a tu niecała strona...

Fajnie że Wam się wakacje udają. My w sobote 4 lipca mieliśmy roczek. Mega sentymentalnie się zrobiło :D W tą sobotę pojechaliśmy na zakupy w poszukiwaniu kiecki weselnej i wróciłam z koszulą bez kiecki... mam dość, nie chce mi się nawet myśleć że gdzieś wychodzić muszę. Jedynie co to z Karolą na spacer chętnie idę.

A tak to leci dzień za dniem. Pogoda dziś brzydka. Karola chodzi już bez problemu, sama się puszcza ale jeszcze sama nie wstaje na nogi. No i zębów DALEJ BRAK! :/