Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Leczenie alergii – co warto wiedzieć?

Zgłoś nadużycie #11 1 grudnia 2016, 20:32

wieslawa Zaprawiona w bojach
By skutecznie walczyć z objawami chorób alergicznych trzeba wybrać odpowiedni środek przeciwhistaminowy. U niektórych osób mogą pojawić się skutki uboczne, dlatego rezygnują z terapii. Z całą pewnością mogę Wam polecić lek Allegra, który sama przetestowałam i wiem, że działa. Tu znajdziecie więcej informacji http://www.alergia-allegra.pl/preparat_przeciwhistaminowy.html.

Zgłoś nadużycie #12 29 marca 2017, 18:24

barba26 Zaprawiona w bojach
Ja używam hitaxy fast, szybko działa i nie czuję większej senności czy coś, myślałam o odczulaniu ale opinie są tak różne że nie wiem czy nie szkoda zachodu

Zgłoś nadużycie #13 12 kwietnia 2017, 17:08

olakrolik Zadomowiona
Jak tylko zaczyna się wiosna to pojawia się u mnie alergia- ciągle kicham i chodzę z załzawionymi oczami, masakra :( Przeważnie konsultuję swój stan zdrowia z lekarzem online na edoktor24.pl Tak jest znacznie wygodniej, szybciej, a równie profesjonalnie, jak w przychodni lekarskiej.

Zgłoś nadużycie #14 22 kwietnia 2017, 15:04

viki Zadomowiona
Mam alergię i niestety na wiosnę jest naprawdę ciężko. Przez wszechobecne pyłki mam nieustanny katar i zatkany nos... Macie na to jakiś sposób? Kropli nie można tak długo stosować. Myślałam o jakimś suplemencie, np. Alnosin firmy Medarfa http://medarfa.pl/ . Czytałam, że właśnie zmniejsza alergiczny nieżyt nosa. I nie są to krople, tylko kapsułki.

Zgłoś nadużycie #15 25 kwietnia 2017, 22:20

milla Początkująca
Też od początku wiosny biorę leki, pyłki fruwaja i nie dają żyć, są dni kiedy alergia mocno nie męczy ale dziś byłamz synkiem w parku,było ciepło to pomyślałam że szkoda nie skorzystać, dobrze że wzięłam ze sobą hitaxę fast, bo się szybko przydała, taki mi zaczął katar cieknąć :( nie cierpię tego, ciężko się cieszyć spacerem przy czymś takim, leki pomogły bardzo szybko

Zgłoś nadużycie #16 25 kwietnia 2017, 22:38

E.wela Świeżo upieczona
Na pewno nie można leczyć alergi samemu tylko skonsultować to z lekarzem

Zgłoś nadużycie #17 26 kwietnia 2017, 11:34

milla Początkująca
Mój rodzinny to szkoda gadać, ciężko dostać jakieś skierownie do specjalisty i tak leczy po omacku, do innych ciężko się dostać, wiecznie kolejki, mam skierowanie w koncu do alergologa ale wizyta dopiero za kilka miesięy i jak tu wytrzymać najgorszy okres?

Zgłoś nadużycie #18 26 kwietnia 2017, 21:26

kapusta Zadomowiona
bardzo wiele ciekawych i bardzo waznych informacji na temat alergii, objawow i sposobow radzenia sobie z nia znajdzeimy tutaj: http://www.latopic.pl/resources/poradnik/Poradnik_Latopic_A5_15122016.pdf ja wiele skorzystlam, bo mam dziecko z alergia i potrzebowlam sie doinformowac, obecnie jestesmy na kuracji probiotykami i jest coraz lepiej! dobrze wiedzeic co stosowac :)

Zgłoś nadużycie #19 18 maja 2017, 13:50

Pamelcia Gotowa na wszystko
ja w takich sprawach konsultuję się z alergologiem, nigdy nie działam na własną rękę.

Zgłoś nadużycie #20 18 maja 2017, 14:16

mama89 Zadomowiona
Warto też zaznaczyć, że w okresie wiosenno-letnim wiele osób może zwalać kaszel jako skutek alergii, a nie zawsze tak musi być... Np Hedlix http://ekspertodprzeziebien.pl/produkty/hedelix-syrop/  to syrop wykrztuśny  do stosowania przy objawach kaszlu, szczególnie w stanach zapalnych oskrzeli. Jest zalecany w tak zwanym kaszlu mokrym, przy trudności z odkrztuszaniem. Bardzo pomocny.

Zgłoś nadużycie #21 19 maja 2017, 16:13

myślę, że każdy kto cierpi na alergię powinien się konsultować z lekarzem.

Zgłoś nadużycie #22 27 maja 2017, 14:52

Storczykowa5 Świeżo upieczona
Alergie leczy się bardzo ciężko. Ja choruję na nią od kilku dobrych lat i niestety nic nie pomaga, ani odczulanie ani inne terapie :(

Zgłoś nadużycie #23 7 czerwca 2017, 9:30

alergia to poważna sprawa i należy do niej podejść z dużą rozwagą i odpowiedzialnością, konsultując się ze specjalistą.

Zgłoś nadużycie #24 3 sierpnia 2017, 15:07

Matylda91 Zaprawiona w bojach
U mnie natomiast alergia przyczyniła się do wystąpienia atopowego zapalenia skóry. Najpierw na moim ciele pojawiły się rumienie a potem wypryski i krostki w dosyć nieprzyjemnych miejscach, jak zgięcia łokciowe czy kolanowe. Wierzcie mi, że człowiek wówczas czuje się fatalnie i psychicznie i fizycznie, a ja jeszcze pracuję w miejscu publicznym. Nie mogłam więc zaszyć się w biurze, ale dzielnie musiałam stawiać czoła chorobie i spotykać się z klientami. Dopiero druga pani dermatolog poradziła mi, abym zaczęła stosować emolienty. Na dłuższą metę okazały się one bardzo przydatne, a jeśli chcielibyście się więcej dowiedzieć, to odsyłam do tego artykułu - http://www.eloderm.pl/artykul/19,azs-u-doroslych-a-emolienty.html

Zgłoś nadużycie #25 30 sierpnia 2017, 7:54

ale tego wszystkiego nikt się nie dowie, jeśli wcześniej nie pójdzie się do lekarza.

Zgłoś nadużycie #26 24 września 2017, 21:51

Kinga.mamaMisi Początkująca
Niestety, z tego, co wiem, większość alergii to dolegliwości, z którymi trzeba się męczyć wiele, wiele lat, być może całe życie. Biorąc pod uwagę swój własny przypadek, a także wielu moich znajomych widzę, że sposoby, które realnie leczą alergię to raczej mrzonki. Jest trochę leków, które pozwalają alergię trochę wyciszyć okresowo i tyle. Chociaż mam też w bliskim otoczeniu dwa przypadki znajomych, którym alergia po kilku latach po prostu nagle ustąpiła, nie wiem na ile to możliwe i czy tak im już zostanie, ale póki co od kilku lat się nie ujawnia. Może mnie też się coś takiego przytrafi, oby ;) Kilka sensownych zdań o alergii i jej leczeniu można znaleźć na https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-alergie , więc odpowiadając na pytanie autora uważam, że to właśnie warto wiedzieć :) Pozdrawiam wszystkich 'zasmarkańców' oby alergia nam też z czasem odpuściła ;)
Trzy rzeczy zos­tały z ra­ju: gwiaz­dy, kwiaty i oczy dziecka. 

Zgłoś nadużycie #27 25 września 2017, 7:28

wydaje mi się że takich dolegliwości nie powinno się leczyć z pomocą googla tylko z pomocą prawdziwego lekarza.

Zgłoś nadużycie #28 20 kwietnia 2018, 23:32

Tintanka Początkująca
Coś co jeszcze moze nas , a właściwie nasze dzieci wspomóc w leczeni alergii , jest oczyszczacz powietrza . ( mam tu oczywiście na mysli alergię wziewną ). https://goodair.pl/oczyszczacz-powietrza-dla-alergika/

Zgłoś nadużycie #29 24 kwietnia 2018, 12:35

groszek75 Świeżo upieczona
Rzeczywiście takie artykuły i blogi są bardzo przydatne w takich sprawach ;)

Zgłoś nadużycie #30 19 maja 2018, 22:15

wemiko Zadomowiona
Leczenie alergii jest bardzo ważne ponieważ może doprowadzić do innych chorób, o których jest opisane na forum http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/alergiczne-zapalenie-krtani-przyczyny-objaw...