Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

laktacja pomocy

Zgłoś nadużycie #11 14 kwietnia 2015, 11:16

mama_begining1 Początkująca
Witam drogie Mamy. Szukam dobrego i sprawdzonego sposobu na pobudzenie pokarmu.. Czytałam, że herbatki mogą równie dobrze pomóc co zaszkodzić, a karmi nie podam z wiadmomych przyczyn. Co wam pomogło? Pilnie proszę o odpowiedź i pomoc w tej kwestii...

Zgłoś nadużycie #12 14 kwietnia 2015, 17:42

blubka Zaprawiona w bojach
proponuję pić dużo wody, a także robić ciepłe prysznice  na piersi u mnie pomogły i karmię córkę już dosyć długo...

Zgłoś nadużycie #13 14 kwietnia 2015, 20:41

nanu Supermama
Przystawiaj dziecko jak najczęściej się da. To jest najlepsza stymulacja do produkcji mleka. No i Twoja psychika.

Zgłoś nadużycie #14 20 kwietnia 2015, 10:13

izanela Zaprawiona w bojach
Fakt z tymi herbatkami to różnie bywa. Ja tym razem nie mam problemu z laktacją, ale tak dla sprawdzenia popiłam trochę herbatki Lactosan. Niestety miałam mniej pokarmu.
A pobudzić możesz też laktatorem - jeśli masz. Przystaw dziecko a gdy skończy jeść podziałaj laktatorem. Ok. 7 minut jedna pierś, 7 druga. U mnie to świetnie dziala.

Zgłoś nadużycie #15 27 kwietnia 2015, 15:01

Dziękuję za odpowiedzi..Przystawiam dzidziusia bardzo często, ale niestety sytuacja nie jest nadal dobra :/ Herbatki mi nie pomogły, poza tym położna odradziła. Teraz nie wiem, może coś bardziej sprawdzonego? Tylko nie Karmi, bo wiele się o tym naczytałam i wiem, ze nie powinno się pić tego piwa, bo i tak zawiera alkohol. Nie chce karmić małego mieszanką :/ nie wiem jednak czy dam radę :/

Zgłoś nadużycie #16 28 sierpnia 2015, 9:42

Zdecydowanie polecam femaltiker! Zastosowałam pomógł a to najważniejsze.

Zgłoś nadużycie #17 2 stycznia 2018, 12:18

Olgaa Początkująca
Ja stosowałam herbatkę z HIPP, kupowałam na https://www.wapteka.pl/hipp-mama-herbatka-dla-kobiet-karmiacych-wspomagajaca-laktacje-20-saszetek-7784,p
tanio, szybko i co najważniejsze skuteczny preparat.

Zgłoś nadużycie #18 15 stycznia 2018, 18:37

mamanaetaciee Świeżo upieczona
Ja w takich sprawach staram się radzić znajomych. Bardzo często wychodzą z tego świetne sytuacje :)
Skoro nie potrafię ufać sobie, nie mogę też ufać innym. Nie pozostaje mi nic innego, jak siebie przeklinać.

Zgłoś nadużycie #19 16 stycznia 2018, 14:56

Milenka86 Początkująca
słód jęczmienny!!!jest udowodnione naukowo, że pomaga, możesz kupić sam słód, albo femaltiker i poproś o pomoc CDL(certyfikowany doradca laktacyjny) ja dalej karmię i nie przestanę aż do samoodstawienia.

Zgłoś nadużycie #20 17 stycznia 2018, 8:42

nanu Supermama
Milenka, a dla mnie felmatiker i pochodne to placebo i pic na wodę. Mi nic nie pomógł i bardzo wielu innym kobietom które stosowały też nie pomógł. I nie była to kwestia jednorazowego picia. Ja piłam przez miesiąc i mleko i tak zanikało.

Zgłoś nadużycie #21 1 marca 2018, 17:10

fuksssja Zaprawiona w bojach
Też własnie piłam takie herbatki pobudzające laktację, dopiero położna mi o tym powiedziała że w ogóle takie są. No ale pomogło, to najważniejsze. Potem zauważyłam że na necie są sporo tańsze i na przykład na https://eapteka.pl/mama-i-dziecko/ciaza-i-karmienie-piersia/pobudzenie-laktacji zamawiałam je sobie :)

Zgłoś nadużycie #22 14 kwietnia 2018, 12:35

madziul Zaprawiona w bojach
Wypróbuj prolaktan, na mnie herbatki nie specjalnie działały a prolaktan wywalczył całkiem niezłą ilość pokarmu, oczywiście wiadomo, trzeba było duż przystawiać do piersi, dużo wody pić, odpowiednia dieta, ale to taki standard.