Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Kwietniówki 2016

Zgłoś nadużycie #4471 17 grudnia 2015, 12:02

murron Supermama

motylek1909 napisał(a)

ja kupiłam w Bobolandzie na Prawobrzeżu, bo Bebe Club jes 30% droższy :P
fura Filipa już stoi u moich rodzicow :D

fajowy kolor :)
będzie się Filip woził :)

Zgłoś nadużycie #4472 24 stycznia 2016, 16:41

grZANKA Gotowa na wszystko
Heej mamusie :) co tam u Was slychac ?? ? Jak Wasze maluszki ??

Zgłoś nadużycie #4473 24 stycznia 2016, 17:02

murron Supermama

grZANKA napisał(a)

dobrze, a maluszki i mamusie coraz większe, ja już +11kg!

Zgłoś nadużycie #4474 28 stycznia 2016, 11:52

Leena Fajna mama

grZANKA napisał(a)

Hej :)
Umknal mi post na tym forum :(

Moja Coreczka coraz wieksza i bardzo aktywna :) uwielbiam te jej kopniczaki i przeciaganie sie :D
Mnie to ciagle cos dopada ale odpukac chwilowo jest lepiej !

A ja u Ciebie?

Zgłoś nadużycie #4475 2 lutego 2016, 11:32

grZANKA Gotowa na wszystko
Ja ważenie nam 11.02 to się dowiem ile na +...
U mnie znów był cały czas spokój a dziś się jakieś chorobsko przyplatalo😢ahh
Już tak blisko terminu, pozostali mi jeszcze 60 dni

Zgłoś nadużycie #4476 2 lutego 2016, 12:02

Makutra Świeżo upieczona
Witam Przyszłe Mamy!
Nie jestem w ciąży i jeśli ten post będzie dla Was spamem, proszę, usuńcie go.
Jestem na V roku fizjoterapii, równocześnie na ostatniej prostej do zdobyci tytułu dyplomowanego fizjoterapeuty. Aby tak się stało, potrzebuję pomocy przyszłych Mam.
Moja praca magisterska dotyczy Aktywności fizycznej w profilaktyce bólu kręgosłupa u kobiet w ciąży.
Jeśli znajdziecie Panie ok 5 minut na wypełnienie niniejszej ankiety, będę ogromnie, ale to ogromnie wdzięczna. Im więcej przeprowadzonych badań, tym bardziej rzetelnie wyniki mojej pracy.

Jeszcze raz powtarzam, jeśli to dla Was spam, usuńcie ten post.
Za każdą pomoc już teraz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

PS. Ankietę może wypełnić każda kobieta będąca w ciąży, niezależnie od tego czy jest aktywna fizycznie, czy nie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/215873/aktywnosc-fizyczna-w-profilaktyce-bolow-kr...

Zgłoś nadużycie #4477 4 lutego 2016, 11:24

Leena Fajna mama

grZANKA napisał(a)

Ja ważenie nam 11.02 to się dowiem ile na +...
U mnie znów był cały czas spokój a dziś się jakieś chorobsko przyplatalo😢ahh
Już tak blisko terminu, pozostali mi jeszcze 60 dni

Dużo dużo zdrówka !
Czujesz się już ciut lepiej ?
Wyprawka kupiona? Pokoik urządzony?

Zgłoś nadużycie #4478 6 lutego 2016, 15:30

turboslimak Fajna mama
Witam Was drogie kwietnióweczki- trzymam za was kciukasy mocno mocno....

ja juz na małym wypakowaniu jutro koncze 38 tydzień :-)

zycze wam przede wszystkim ciąż z mala iloscia objawów negatywnych :-)

całuje :*

Zgłoś nadużycie #4479 8 lutego 2016, 11:12

Niutka26 Gotowa na wszystko
Hej kwietniowe mamy :)
Termin mam na 28 kwiecień i tak jak Wy czekam na narodziny naszego maluszka :)
Zastanawiałam się czy jest sens się tu witać z Wami na tak późnym etapie,ale czasami nie mam już co ze sobą zrobić,a miło zaglądnąć do kogoś,kto przeżywa to samo co ja :)
Dlatego witam się z Wami i mam nadzieję,że przygarniecie do swojego grona jeszcze jedną przyszłą mamcie ? :)

Zgłoś nadużycie #4480 8 lutego 2016, 11:29

murron Supermama

Niutka26 napisał(a)

Hej kwietniowe mamy :)
Termin mam na 28 kwiecień i tak jak Wy czekam na narodziny naszego maluszka :)
Zastanawiałam się czy jest sens się tu witać z Wami na tak późnym etapie,ale czasami nie mam już co ze sobą zrobić,a miło zaglądnąć do kogoś,kto przeżywa to samo co ja :)
Dlatego witam się z Wami i mam nadzieję,że przygarniecie do swojego grona jeszcze jedną przyszłą mamcie ? :)

jasne, że tak :)
znasz płeć drugiego bobo?
jak urodzisz jeden dzień po terminie to równo w moje urodziny :)
moja córa jest z 21 kwietnia, a synek ma termin na 13 kwietnia. mocno kwietniowa rodzinka :) tylko mąż z lipca :)

Zgłoś nadużycie #4481 8 lutego 2016, 14:46

U nas ma być drugi chłopczyk :) Mamy dwulatka w domu więc będzie miał wesołe dzieciństwo  :)
Z terminem to jeszcze zobaczymy,bo synek może postanowić wyjść wcześniej ( ciąża zagrożona),ale mam nadzieję,że dotrwamy :)

Zgłoś nadużycie #4482 8 lutego 2016, 15:13

Leena Fajna mama
Witaj Niutka :)

Fajnie ze dołączyłas do nas. Nigdy nie jest za późno żeby stać się częścią "forumowe wspólnoty " ;)

Może opowiesz coś więcej o sobie ? Ile masz lat, skąd pochodzisz?

Ojej zagrożona ciaza? A co się dzieje ? Na pewno wszystko będzie dobrze i Twój Synek spokojnie doczeka "donoszenia" czego Ci życzę z całego serca :)

Ja mam termin na 11 kwietnia. W brzuszku wierci się rozkosznie Mała Dziewczynka 😍
Mimo że ciąży nie mam zagrożonej to dolegliwości mnie nekaja...

Zgłoś nadużycie #4483 8 lutego 2016, 19:47

U nas drugi synek wierci dziurę w brzuszku :)
Dla odmiany od pierwszej ta ciąża jakaś taka ciężka jest od początku...Krwawienie w 12-tym tygodniu,potem standardowo luteina,nospa,lekarz który nie widział nic zagrażającego ( bo skąd też miał widzieć skoro nie badał od 4 miesięcy?...) i w końcu na usg połówkowym przy wizycie u lekarza z pierwszej ciąży okazało się po badaniu że szyjka krótka,że zagrożenie porodem przedwczesnym,że jakaś bakteria do wyleczenia i skierowanie do szpitala...
Na drugi dzień badania,niedoczynność tarczycy ,wymaz,kroplówki i leżenie...Od tamtej pory sterta leków,od 23 tygodnia założony pessar i oszczędzający tryb życia. Do tego żylaki,hemoroidy,ta tarczyca i duży przez rozstęp mięśni brzuszek ( po pierwszej ciąży) .A żeby było śmieszniej ostatnio jeszcze dostałam z płynu do płukania wysypki na i tak wysuszonej skórze brzucha i płakałam kilka dni od otarć o ubranie i prześcieradło :D
To tak po krótce :D

Mam 28 lat,prawie dwuletniego,cudownego dzieciaczka,który powoli wkracza w bunt dwulatka i czekam i zaciskam nogi,by maluszek wyszedł w terminie lub choć po 37 tygodniu :)

Zgłoś nadużycie #4484 9 lutego 2016, 9:36

Leena Fajna mama
No to Niutka faktycznie dużo tego Co się nazbierało aż włoski stają dęba na całym ciele :(
Ale cóż pozostaje, tylko pozytywne myślenie ze Maluszek posiedzi jeszcze w brzuszku u Mamy przynajmniej do tego 37 tygodnia - trzymam kciuki !

Ja miałam problem ze swędzeniem i to takim ze Wylam wiercilam się i drapalam do krwi całą noc i cały dzien. Było podejrzenie cholestazy, na szczęście okazało się ze jej nie mam ufff...ale wiem jak to jest jak swędzi i boli i bardzo Ci współczuję brzuszka...
Ja smaruje bi oilem i brzuszek suchy nie jest. A gdy tak swedzialo to używałam krem i emulsje z firmy Emolium i szczerze polecam. Do kąpieli olejek Ziaja do skóry atopowe no i żadnych normalnych mydel czy szamponow... może i tobie by pomogło ?

Zgłoś nadużycie #4485 9 lutego 2016, 9:56

murron Supermama

Leena napisał(a)

No to Niutka faktycznie dużo tego Co się nazbierało aż włoski stają dęba na całym ciele :(
Ale cóż pozostaje, tylko pozytywne myślenie ze Maluszek posiedzi jeszcze w brzuszku u Mamy przynajmniej do tego 37 tygodnia - trzymam kciuki !

Ja miałam problem ze swędzeniem i to takim ze Wylam wiercilam się i drapalam do krwi całą noc i cały dzien. Było podejrzenie cholestazy, na szczęście okazało się ze jej nie mam ufff...ale wiem jak to jest jak swędzi i boli i bardzo Ci współczuję brzuszka...
Ja smaruje bi oilem i brzuszek suchy nie jest. A gdy tak swedzialo to używałam krem i emulsje z firmy Emolium i szczerze polecam. Do kąpieli olejek Ziaja do skóry atopowe no i żadnych normalnych mydel czy szamponow... może i tobie by pomogło ?

ja brzuchola smaruję pod prysznicem olejem kokosowym i też nie swędzi.

Zgłoś nadużycie #4486 9 lutego 2016, 10:45

buka87 Supermama
Cześć Kwietniówki! :) Macie już gotowe wyprawki ?? :) Chciałam zapytać, czy macie już złożone łóżeczka i przygotowane pokoje? Jestem majówko/czerwcówką i nie wiem kiedy najlepej byloby przygotowac pokój dla malucha ;)  
p.s jakie termometry kupowałyscie dla maluszków ?? :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #4487 9 lutego 2016, 11:24

Sil Gotowa na wszystko
Ja łóżeczko mam już złożone bo jak mi je przysłali to po otwarciu bardzo było czuć farbę (białe) i teraz się wietrzy :) wyprawkę mam prawię gotową...wózek za 2 tyg odbieram i później zostaną tylko drobiazgi :)

Zgłoś nadużycie #4488 9 lutego 2016, 11:55

Wypłukałam wszystkie wyprane w tym nieszczęsnym płynie ubrania i jest już lepiej :)
Tylko sucha skóra bardzo i póki się to nie zmieni natłuszczam ją oliwką dla dzieci .
My drugie łóżeczko rozstawimy raczej w kwietniu,gdy będę w szpitalu już po porodzie mąż się tym zajmie,bo z doświadczenia wiem,że wcześniej nie ma sensu - rozłożyliśmy łóżeczko ( co prawda turystyczne) na dwa tygodnie przed terminem i tylko stało i się kurzyło.

Zgłoś nadużycie #4489 9 lutego 2016, 12:04

Leena Fajna mama

buka87 napisał(a)

Cześć Kwietniówki! :) Macie już gotowe wyprawki ?? :) Chciałam zapytać, czy macie już złożone łóżeczka i przygotowane pokoje? Jestem majówko/czerwcówką i nie wiem kiedy najlepej byloby przygotowac pokój dla malucha ;)  
p.s jakie termometry kupowałyscie dla maluszków ?? :)

My mamy juz pomalowany pokoik i zlozone meble. Czekamy na lozeczko - powinnismy je zlozyc w przyszlym tyodniu. Wozek juz stoi, przewijaki tez. Ubranka posegregowane, trzeba tylko wyprac. Zostaly nam takie rzeczy jak kosmetyki dla maluszka, kosmetyki dla mnie, butelki, smoczki, i takie inne "drobiazgi".
My prawie wszytsko kupilismy w PL dlatego tak szybko mamy bo ja juz nie pojade ... no i duzo przez internet wiec trzeba bylo zlozyc zeby zobaczyc czy wsyzstko ok a jak nie to reklamacja.

Ja tez chcialam do 9 miesiaca jak najwiecej ogarnac bo juz teraz mi ciezko siedziec w aucie czy lazic po sklepach a co dopiero w ostatnim miesiacu? wolalam ogarnac temat poki jestem na chodzie :D

Nam na szkole rodzenia mowili zeby kupic zwykly termometr ( no rteciowych nie ma ale te elektroniczne) ewentualnie takie co maja gietka koncowke, bo takiemu maluszkowi mierzy sie temperature przez pupke ;) i my taki mamy - akurat dostalismy :D Nie ma sensu narazie kupowac tych drogich co sie przyklada do czola. Kolezanka mierzyla i takim i tym zwyklym i byla duza roznica miedzy temp z czola maluszka a ta z pupci. A te co do ucha sie wklada to odpadaja bo mozna uszkodzic uszko. No tyle sie dowiedzialam na szkole rodzenia :D

Zgłoś nadużycie #4490 9 lutego 2016, 13:20

buka87 Supermama
Dziękuję Wam za odpowiedzi ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...