Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Kwietniowe mamusie 2013

Zgłoś nadużycie #31 11 maja 2013, 14:31

Gusia75 Supermama

szate9 napisał(a)

Witam wszystkie w niemowlakach :)
ja właśnie pozegnalam gości i akurat się mała obudziła. Mam nadzieję że da mamusi pospac :)

ja to robię wszytko żeby gości nie było :)

Zgłoś nadużycie #32 11 maja 2013, 14:54

krufkap Supermama
tak gusiu niestety podobne ;) chcilabym jako sprzestawic malucha zeby ominac ta 3 ale jakos uparciuch sie trzyma :( za to slysze poranne ptaszki :)

Zgłoś nadużycie #33 11 maja 2013, 16:38

madzik1984 Fajna mama
witam sie i ja.
u nas nic sie nie dzieje po witaminie D a K nie podaje

szate podziwiam za gosci o takiej porze

Zgłoś nadużycie #34 11 maja 2013, 16:39

krufkap Supermama
jak to jest w czasie ciazy nie widzialam rozstepów na brzuchu a teraz sa !buuu
gratulacje dla paoli
jutro przybywaja mamusie , az sie boje, pokazac moje pryszczate i zaglodzone dziecko
metodko jak sie nazywal ten krem do buzi?

Zgłoś nadużycie #35 11 maja 2013, 18:05

kasiulka03 Supermama
Hej kochane ;) No to już niemowlaczki ;) hi hi ;)

dzis troche sie przeraziłam...spotkałam znajoma połozna i mowi do mnie ze Mati taki sliczny ale drobny, powiedziałam ze nie raz mi wcale w dzien nie spi i płacze i okazało sie co...ze mam za mało mleka ;/ Musze dokarmiac mm ;( jestem przerazona i troche na siebie zła...kupiłam juz mm i mu je podaje i widze róznice...jak dzis ściagnełam mleko z obu cycków to miałam marne 70 ml...najgorsze jest to ze w nocy to jak sie budze to mam koszule cała mokra od mleka a w dzien mi pokarmu brakuje ;( ehh musze Matiego dokarmiac a tak chcialam karmic tylko cyckiem ;(

Zgłoś nadużycie #36 11 maja 2013, 18:38

Gusia75 Supermama
ale nas mało chwilowo

Zgłoś nadużycie #37 11 maja 2013, 19:03

szate9 Supermama

Gusia75 napisał(a)

ale nas mało chwilowo

moja właśnie po kąpieli konsumuje moja pierś :) zaczynam jednak mieć coraz mniej pokarmu albo mała chce coraz więcej... Dzisiaj muszę odciągnąć laktatorem żeby sprawdzić,
A gości to ja mam praktycznie co weekend ale to bliska grupa znajomych która wczoraj przyniosła część jedzenia na kolację więc malo z nimi zachodu :)

Zgłoś nadużycie #38 11 maja 2013, 19:20

Gusia75 Supermama

szate9 napisał(a)

moja właśnie po kąpieli konsumuje moja pierś :) zaczynam jednak mieć coraz mniej pokarmu albo mała chce coraz więcej... Dzisiaj muszę odciągnąć laktatorem żeby sprawdzić,
A gości to ja mam praktycznie co weekend ale to bliska grupa znajomych która wczoraj przyniosła część jedzenia na kolację więc malo z nimi zachodu :)

:) i takich gości to ja rozumiem :) po czym poznajesz że masz mało pokarmu ?? bo ja się zastanawiam czy mam wystarczająco, mogłabym spróbować odciągnąć żeby sprawdzić ale jakoś nie mogę się przemóc ...mała jak ciągnie to jej czasami aż kącikiem ust wycieka mleko i jest mam wrażenie po kolorze treściowe

Zgłoś nadużycie #39 11 maja 2013, 19:53

szate9 Supermama

Gusia75 napisał(a)

:) i takich gości to ja rozumiem :) po czym poznajesz że masz mało pokarmu ?? bo ja się zastanawiam czy mam wystarczająco, mogłabym spróbować odciągnąć żeby sprawdzić ale jakoś nie mogę się przemóc ...mała jak ciągnie to jej czasami aż kącikiem ust wycieka mleko i jest mam wrażenie po kolorze treściowe

Moja nadal przy piersi :)
poznaje po tym że kończy już jeść puszcza pierś i dalej znowu otwiera buzie szukając piersi jak ja złapie to possie sekundę puszcza i tak w kółko. Jak dam jej po tym butelkę to wycina z 60 ml

Zgłoś nadużycie #40 11 maja 2013, 20:00

Konto usunięte
Moja też po kąpieli :) dziś chłodno, ale i tak prawie cały dzień na polu byłyśmy i przespała cały dzień. A wczoraj calutki dzień płacz nie chciała spać nie wiem co się jej działo.

Szate chciałabym takich gości, ja tu nie mam znajonych i nie ma nas kto odwiedzać, tylko siostry i teściowie.

Zgłoś nadużycie #41 11 maja 2013, 20:04

Konto usunięte

kasiulka03 napisał(a)

Hej kochane ;) No to już niemowlaczki ;) hi hi ;)

dzis troche sie przeraziłam...spotkałam znajoma połozna i mowi do mnie ze Mati taki sliczny ale drobny, powiedziałam ze nie raz mi wcale w dzien nie spi i płacze i okazało sie co...ze mam za mało mleka ;/ Musze dokarmiac mm ;( jestem przerazona i troche na siebie zła...kupiłam juz mm i mu je podaje i widze róznice...jak dzis ściagnełam mleko z obu cycków to miałam marne 70 ml...najgorsze jest to ze w nocy to jak sie budze to mam koszule cała mokra od mleka a w dzien mi pokarmu brakuje ;( ehh musze Matiego dokarmiac a tak chcialam karmic tylko cyckiem ;(

A ważyłaś już małego jak przybiera na wadze? To dobrze że dokarmiasz będzie lepiej spał, a Ty więcej czasu dla siebie. Ważne ze chęci miałaś, a karmić piersią dalej możesz, nie ma się co zamartwiać :)

Zgłoś nadużycie #42 11 maja 2013, 20:58

kasiulka03 Supermama
Dziękuję Elu :*

Tak Mały w środę ważył 3240...czyli malutko...od wyjscia ze szpitala przybrał tylko 300 g czyli niedużo ;(

Zgłoś nadużycie #43 11 maja 2013, 21:00

kasiulka03 Supermama
Nie raz to mogłby ciumkac cycka w koło..pije potem puszcza i znow szuka cycka....i tak non stop..

Zgłoś nadużycie #44 11 maja 2013, 21:08

Konto usunięte
No to faktycznie mało przybył, ważne że już wiesz czemu tak cały czas przy cycu wisiał.teraz będzie tylko lepiej.Ale dziwne że w nocy tyle mleka,a w dzień za mało.

Zgłoś nadużycie #45 11 maja 2013, 21:19

Konto usunięte
A ja się martwiłam że Martynka się nie najada, bo jej na początku 5 minut przy cycu wystarczało i już spała całymi dniami. I po trzech tygodniach przy była 700 g. Teraz już dłużej je i mniej śpi.

Zgłoś nadużycie #46 11 maja 2013, 22:02

murron Supermama
ja tez witam wszystkie w niemowlakach!co
do mleka to widze, ze wszedzie problemy. my caly czas na systemie karmienie piersia okolo 8 razy na dobe plus 150 ml odciagnietego mleka z butelki

Zgłoś nadużycie #47 11 maja 2013, 22:05

kasiulka03 Supermama

ela.smaluch napisał(a)

A ja się martwiłam że Martynka się nie najada, bo jej na początku 5 minut przy cycu wystarczało i już spała całymi dniami. I po trzech tygodniach przy była 700 g. Teraz już dłużej je i mniej śpi.

to tylko mój tak mało przybiera na wadze ;( :( połozna i lekarz mowiły ze to przez zółtaczke którą miał,,,ja kupiłam mleko NAN wiec mam nadzieje ze po tym Mały bedzie szybciej przybierał

Zgłoś nadużycie #48 11 maja 2013, 22:07

kasiulka03 Supermama

murron napisał(a)

ja tez witam wszystkie w niemowlakach!co
do mleka to widze, ze wszedzie problemy. my caly czas na systemie karmienie piersia okolo 8 razy na dobe plus 150 ml odciagnietego mleka z butelki

to Ty masz sporo pokarmu...super...zazdroszcze...co moge jeszcze zrobić by miec wiecej pokarmu

Zgłoś nadużycie #49 11 maja 2013, 22:09

murron Supermama
ale jak wczoraj u pediatry bylismy to na podstawie wazenia przed i po wyszlo, ze Ninka w 25 minut wciagnela okolo 80 ml, czyli tyle co powinna, wiec teraz mamy zmniejszac dawke odciagnietego z butelki

Zgłoś nadużycie #50 11 maja 2013, 22:10

MadziaPZ Gotowa na wszystko
Witajcie Dziewczyny, melduję się w nowym wątku :)

Wybaczcie, że nie piszę prawie wcale. Jednak bacznie śledzę wątek, zawsze jednak, gdy kończę nadrabiać, to moja Maleńka dopomina się o swoje ;) Przybrała mi już około 800 g, więc chyba w normie, no już rączki troszkę bolą jak się ją nosi :)
Ogólnie to w nocy śpi cudownie, budzi się tylko na 2 karmienia, do których zdążyłam już przywyknąć i już przy tym nowym trybie nocnym się wysypiam.

Dzięki za link do pasa, również kupiłam :)

Co do witaminy k+d, to ja nie zauważyłam żadnych niepokojących sygnałów, daję ją zawsze po wieczornej kąpieli przed karmieniem, później Marysia śpi jak suseł :)
Natomiast w ciągu dnia często ma "wiatry", na szczęście nie ma kolek.

Czasem miewa dzień, że w ogóle(!) nie śpi, a czasem(tak jak dziś), że prześpi cały dzień(i fajnie, bo byłam dziś na uczelni).

Ogólnie, to jejuuu jestem w niej zakochana :)