Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Kwietniowe dzieciaczki 2013

Zgłoś nadużycie #19671 11 stycznia 2017, 14:52

marysia84 Fajna mama
Witam was. Już myślałam ze nikt się tutaj nie udziela a jednak jeszcze jakieś kwietniowki pozostały. Z góry przepraszam Was że zaginelam na taki długi okres i nie odzywalam się ponad rok ale po pierwsze był to rok dość intensywny dla mnie i dla naszej rodziny a po drugie jako prawdziwa ciamajda zapomniałam hasła :( na dodatek w danych miałam podany stary adres mail i oczywiście też nie mogłam sie do niego dostac . Tak się wkurzalam o to ze szok i planowałam ze kiedyś po prostu jak będę miała czas założę nowe konto ale... tydzień temu podczas sprzątania w starych kartkach w garażu znalazłam mój stary notes i tam miałam zapisane dane do fajnej mamy. Uff... Długo by pisać co u nas więc napiszę w skrócie. M. chodzi do szkoły. Bardzo mu do podoba. Dobrze się uczy i nie mamy z nim żadnych problemów. Szczególnie dobrze radzi sobie na języku polskim i angielskim. Z angielskiego nawet dostał 2 nagrodę w konkursie dla najmłodszych w jego szkole. Zapisalismy go także na dodatkowe zajęcia i karate bo to jego nowa pasja. Co prawda 2 razy w tygodniu wozimy go ponad 30 km ale czego się nie robi dla swojego dziecka. L. to już spora pannica. Bystra ale raczej spokojna i opanowana. Nie robi scen, nie lubi hałasu. Czasami się śmiejemy ze taką mała dama. Uwielbia się stroic, czesać, mnie czekać 😊 a nawet za malowanie się bierze jak buszuje w moich rzeczach. No i artystka - uwielbia malować, kolorować, tańczyć i śpiewać. Codziennie robi nas występy, koncerty no cuda. Chodzi oczywiście do przedszkola bo i tak zawozimy codziennie starszego a L. kocha przedszkole i dzieci więc nie chce jej tego zabierać. W szkole chodzi na angielski i balet. A na rytmice podobno najladniej ze wszystkich śpiewa. Najmłodsze nasze szczęście czyli Hania najbardziej z całej trójki dawała i daje nadal w kość. Ma dziewczyna charakterek. 3 miesiące temu przestałam ja karmić bo o dziwo z nią miałam dużo mleka. Hanka jest humorzasta , lubi się awanturowac i wymuszać Ale czasami musimy ją z mężem temperować bo lekko przesadza. Mam nadzieję ze z tego wyrośnie. Chodzi od 2 miesięcy więc teraz to dopiero mam sajgon A koty jak tylko ja widzą uciekają w popłochu. Biedne. Już tyle razy jej tłumaczyłam ze nie wolno ciągnąć za uszy kotkow i za inne części ciała. Bach tylko się odwroce i znów to samo. Tłumacze tłumacze i jeszcze raz tłumacze czasami to już aż siły nie mam. Dziewczyny jeżeli mnie pamiętacie to odezwijcie się. Chętnie się dowiem co u was i mam nadzieję ze znowu będziemy w kontakcie. Pozdrawiam was serdecznie! ! I z góry przepraszam za błędy Ale pisze z telefonu .

Zgłoś nadużycie #19672 11 stycznia 2017, 15:05

murron Supermama
no jasne, że Cię Marysia pamiętamy, myślałam ostatnio o Was, chyba Cię przywołałam myślami. Super, że tak wszystko się układa,a Hania to widzę charakterna, a jak na nią starsze reagują?

Zgłoś nadużycie #19673 11 stycznia 2017, 15:13

marysia84 Fajna mama

murron napisał(a)

no jasne, że Cię Marysia pamiętamy, myślałam ostatnio o Was, chyba Cię przywołałam myślami. Super, że tak wszystko się układa,a Hania to widzę charakterna, a jak na nią starsze reagują?

M. ma już swój świat no i trochę bardziej z L. Ttrzyma sztame :) on ma swoich kolegów, komputer, swoje ukochane książki i zabawki Ale jak czasami się bawią wszyscy razem to bardziej jest dla Hanki opiekunem. Śmiejemy się ze wtedy taki dojrzały się wydaje i rady jej daje i ja upomina jak mała coś psoci. A L. Częściej bawi się z siostra bo oby dwie kochają swinke peppe i krainę lodu. Mają dużo z tym gadżetów Ale też często nie mogą dość do porozumienia bo najmłodsza lubi niektóre rzeczy zabierać a L. wtedy się smuci i nie chce z nią walczyć tylko mówi mi ze jej smutno bo Hanka psoci. No różnie to bywa. Czasami jest ciężko ta trójka ogarnąć bo normalnie dzieci mi do trafiły każdy z innej parafi. Zupełnie inne charaktery.

Zgłoś nadużycie #19674 11 stycznia 2017, 15:16

marysia84 Fajna mama
Murron A ty już dwójkę masz i parka Ci się trafiła. Jak ja dawno tu nie byłam. Ktoś jeszcze ma kolejne dziecko ?? Jak się czujesz jako podwójna mama?

Zgłoś nadużycie #19675 11 stycznia 2017, 18:28

murron Supermama
Marysia, to może skoro Ty się odezwałaś, to i Cassie zawita, bo o Adze to nie wspominam, choć bardzo bym chciała wiedzieć co u Darii i u Felcia :)
w ogóle ostatnio jakoś mało dziewczyny piszą, a straszna szkoda...

Zgłoś nadużycie #19676 11 stycznia 2017, 22:50

Gusia75 Supermama
MARYSIU....jak bosko że sie odezwałaś :) jeszcze Asia ma kolejne, Krufka , Niezapominajka , Iza tak że dzieciaczków przybyło . Super że się odezwałaś :)

Zgłoś nadużycie #19677 11 stycznia 2017, 22:51

Gusia75 Supermama

murron napisał(a)

Marysia, to może skoro Ty się odezwałaś, to i Cassie zawita, bo o Adze to nie wspominam, choć bardzo bym chciała wiedzieć co u Darii i u Felcia :)
w ogóle ostatnio jakoś mało dziewczyny piszą, a straszna szkoda...

No Aga to już mega dawno się nie odzywała ..blisko mnie w sumie mieszka ale nie znam adresu :(

Zgłoś nadużycie #19678 12 stycznia 2017, 12:50

marysia84 Fajna mama

Gusia75 napisał(a)

MARYSIU....jak bosko że sie odezwałaś :) jeszcze Asia ma kolejne, Krufka , Niezapominajka , Iza tak że dzieciaczków przybyło . Super że się odezwałaś :)

Wow trochę rzeczywiście dzieciaków przybyło. Super !!! Myślałam ze u Szatę też się coś ruszyło hehe :) ja mam dzisiaj lekko szpital w domu. Dzieciaki oprócz Hanki mają katar i kaszel więc zostali w domu i pewnie pójdą dopiero w poniedziałek. Popołudniu dopiero lekarz przyjedzie ich osluchać czy to nic poważnego. Ciągle coś... A z trójką to już juw ogóle jest wesoło... :)

Zgłoś nadużycie #19679 13 stycznia 2017, 13:23

Gusia75 Supermama

marysia84 napisał(a)

Wow trochę rzeczywiście dzieciaków przybyło. Super !!! Myślałam ze u Szatę też się coś ruszyło hehe :) ja mam dzisiaj lekko szpital w domu. Dzieciaki oprócz Hanki mają katar i kaszel więc zostali w domu i pewnie pójdą dopiero w poniedziałek. Popołudniu dopiero lekarz przyjedzie ich osluchać czy to nic poważnego. Ciągle coś... A z trójką to już juw ogóle jest wesoło... :)

zwłaszcza z małą 3 :) bo u mnie to już trochę inaczej wygląda :)

Zgłoś nadużycie #19680 13 stycznia 2017, 13:40

murron Supermama
no tak, Wy chyba jedyne na naszych kwietniówkach co mają taką piękną liczną rodzinę, super.
Marysia zdrówka dla dzieciaków.
Ninka po środowej przerwie chodzi żwawo do przedszkola więc się bardzo cieszę.
dziś ją odbieram koło 16.
a to nasze przedszkole jest do 18 a tam najpóźniej dzieci do 17 odbierają, choć większość to już koło 16 :)
a no i w przyszły czwartek mają przedstawienie dla babć i dziadków :)

Zgłoś nadużycie #19681 13 stycznia 2017, 15:30

marysia84 Fajna mama

murron napisał(a)

no tak, Wy chyba jedyne na naszych kwietniówkach co mają taką piękną liczną rodzinę, super.
Marysia zdrówka dla dzieciaków.
Ninka po środowej przerwie chodzi żwawo do przedszkola więc się bardzo cieszę.
dziś ją odbieram koło 16.
a to nasze przedszkole jest do 18 a tam najpóźniej dzieci do 17 odbierają, choć większość to już koło 16 :)
a no i w przyszły czwartek mają przedstawienie dla babć i dziadków :)

Z tego wszystkiego zapomniałam ze u nas od poniedziałku ferie, ogarnieta ze mnie matka nie ma co :) także dwa tygodnie w komplecie w domu. No prawie w komplecie bo mąż pracuje. W tym roku nigdzie nie wyjeżdżamy. Po pierwsze nie jesteśmy zbyt zdrowi a po drugie leniwi. Jak wyobrazilismy sobie z mężem ten wyjazd ile gratow trzeba ze sobą wziąć plus Hanka który nienawidzi jeździć autem to nam się kompletnie odechcialo. Wysmyslimy sobie atrakcje przydomowe zwłaszcza ze teraz mieszkamy na wsi więc kulig, ognisko itd możemy robić codziennie . M. jeszcze nas namawia na lodowisko a raczej męża bo ja nie umiem. A tak serio to marzy mi sie weekend tylko we dwoje. Albo chociaż jeden dzień kiedy mogę nawet leżeć na kanapie z mężem i nic nie robić. Powiedzcie ze macie czasami tak samo... pozdrawiam was i miłego weekendu

Zgłoś nadużycie #19682 14 stycznia 2017, 7:47

murron Supermama

marysia84 napisał(a)

Z tego wszystkiego zapomniałam ze u nas od poniedziałku ferie, ogarnieta ze mnie matka nie ma co :) także dwa tygodnie w komplecie w domu. No prawie w komplecie bo mąż pracuje. W tym roku nigdzie nie wyjeżdżamy. Po pierwsze nie jesteśmy zbyt zdrowi a po drugie leniwi. Jak wyobrazilismy sobie z mężem ten wyjazd ile gratow trzeba ze sobą wziąć plus Hanka który nienawidzi jeździć autem to nam się kompletnie odechcialo. Wysmyslimy sobie atrakcje przydomowe zwłaszcza ze teraz mieszkamy na wsi więc kulig, ognisko itd możemy robić codziennie . M. jeszcze nas namawia na lodowisko a raczej męża bo ja nie umiem. A tak serio to marzy mi sie weekend tylko we dwoje. Albo chociaż jeden dzień kiedy mogę nawet leżeć na kanapie z mężem i nic nie robić. Powiedzcie ze macie czasami tak samo... pozdrawiam was i miłego weekendu

ja dokładnie miałam wczoraj taką rozkminę, kiedy będziemy mogli się w spokoju we własnym łóżku położyć, w sensie nikt z nami nie śpi, ale Franka łóżeczko jest u nas w sypialni więc i tak ta sypialnia to taka bardziej Frankowa niż nasza. Ja przed moim powrotem do pracy chcę Nince i Frankowi zrobić wspólny pokój z naszej większej sypialni,a my z M. przejmiemy Ninki mniejszy pokój.

Zgłoś nadużycie #19683 14 stycznia 2017, 13:33

Gusia75 Supermama

marysia84 napisał(a)

Marysiu pewnie że tak jest że czasami sie marzy :) ja wtedy daję do rodziców Zuzę bo ona tylko czeka jak to mówi na spanie u dziadków na długo :) a starsze to już chodzą swoimi drogami więc wiecej ich nie ma niż są :)

Zgłoś nadużycie #19684 14 stycznia 2017, 13:36

Gusia75 Supermama
Dominik załapał jakiegoś grypowego wirusa . Przedwczoraj byliśmy z nim u lekarza bo temperatura była ponad 39 . Dzień wcześniej ledwo stał na przystanku tak go telepało dobrze że mój tato po niego pojechał i już został u rodziców ma mega opiekę babcia lata jedzenie mu nosi do łózka, gotuje mu obiadki więc jednego dziecka nie mam w domu :) ...już jest lepiej ma teraz stan podgorączkowy ale do wtorku ma zwolnienie

Zgłoś nadużycie #19685 14 stycznia 2017, 13:37

Gusia75 Supermama

murron napisał(a)

ja dokładnie miałam wczoraj taką rozkminę, kiedy będziemy mogli się w spokoju we własnym łóżku położyć, w sensie nikt z nami nie śpi, ale Franka łóżeczko jest u nas w sypialni więc i tak ta sypialnia to taka bardziej Frankowa niż nasza. Ja przed moim powrotem do pracy chcę Nince i Frankowi zrobić wspólny pokój z naszej większej sypialni,a my z M. przejmiemy Ninki mniejszy pokój.

Zuzy ostatni tekst czy ja zaprosimy do naszego łózka w nocy :)

Zgłoś nadużycie #19686 17 stycznia 2017, 9:24

murron Supermama
Gusia, a jak Dominik się czuje?
Ninka zadowolona po imieninach, a cały weekend miała na sankach, najpierw z pierwszym dziadkiem potem z drugim :)

Zgłoś nadużycie #19687 18 stycznia 2017, 15:05

Gusia75 Supermama

murron napisał(a)

Gusia, a jak Dominik się czuje?
Ninka zadowolona po imieninach, a cały weekend miała na sankach, najpierw z pierwszym dziadkiem potem z drugim :)

Dziekuje już ok poszedł do szkoły ale żeby nie było za dobrze to ja dzisiaj idę do lekarza bo tak mnie napiernicza gardło ( inaczej nie mozna tego okreslić ) że szok , nie drapie, nie piecze ale mam wrażenie jakbym połknęła piłeczkę któa utkwiła mi w gardle przy przełykaniu ból jak nie wiem

Zgłoś nadużycie #19688 19 stycznia 2017, 12:38

murron Supermama

Gusia75 napisał(a)

Dziekuje już ok poszedł do szkoły ale żeby nie było za dobrze to ja dzisiaj idę do lekarza bo tak mnie napiernicza gardło ( inaczej nie mozna tego okreslić ) że szok , nie drapie, nie piecze ale mam wrażenie jakbym połknęła piłeczkę któa utkwiła mi w gardle przy przełykaniu ból jak nie wiem

Biadaku, współczuję, spróbuj z naturalnych metod, płukać gardło wodą z wodą utlenioną.
ja jeszcze szałwię do pica polecam.
no i zdrówka życzę :)
a ja wczoraj pierwszy raz prowadziłam zajęcia z angielskiego dla 2,5 latki i poszło nam nieźle :)
ale wiecie to moja imienniczka więc nie mogło być inaczej, musiałyśmy się dogadać :)

Zgłoś nadużycie #19689 19 stycznia 2017, 12:40

murron Supermama
a z nowości to Franek wczoraj 9 miesięcy skończył i ma już 7 zębów. masakra, Ninka to nawet na rok aż 7 nie miała, boję się że mu się szybko zaczną psuć. za jakieś 3 tygodnie idziemy z Ninką do dentystki, zobaczymy jak jej stan uzębienia.

Zgłoś nadużycie #19690 22 stycznia 2017, 16:53

Gusia75 Supermama

murron napisał(a)

Biadaku, współczuję, spróbuj z naturalnych metod, płukać gardło wodą z wodą utlenioną.
ja jeszcze szałwię do pica polecam.
no i zdrówka życzę :)
a ja wczoraj pierwszy raz prowadziłam zajęcia z angielskiego dla 2,5 latki i poszło nam nieźle :)
ale wiecie to moja imienniczka więc nie mogło być inaczej, musiałyśmy się dogadać :)

u mnie skończyło się antybiotykiem zapaleniem krtani i gardła