Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

KWIECIEŃ 2018

Zgłoś nadużycie #3051 7 maja 2018, 16:52

Madziulka8 Gotowa na wszystko
I jeśli któraś z was boryka się z problemami brzuszkowymi polecam Wam - windi - wygląda strasznie ale działa naprawdę !
Najszczęśliwsza godzina tego roku - 10.04 21:04 ☺

Zgłoś nadużycie #3052 8 maja 2018, 8:31

gosieq Gotowa na wszystko
Co stosujecie dla maluchow od słonka?

Zgłoś nadużycie #3053 8 maja 2018, 17:54

Anastazja Gotowa na wszystko

gosieq napisał(a)

Co stosujecie dla maluchow od słonka?

Właśnie mam w planach kupić ale nie mam pojęcia jaki.. żeby był bezpieczny i nie uczulił. 
Mają Wasze maleństwa potowki? Mojs ma z tylu na glowce kolo karku i na buzi kolo szyi... co mozna stosowac w tych miejscach?

Zgłoś nadużycie #3054 9 maja 2018, 21:29

Nie mamy potowek. Kilka chrostek ma na buzi ale to raczej uczulenie ( od tego co zjadłam )
Na buzię używamy 30 z Ross mana nic się nie dzieje

Zgłoś nadużycie #3055 10 maja 2018, 0:14

Madziulka8 napisał(a)

Nie mamy potowek. Kilka chrostek ma na buzi ale to raczej uczulenie ( od tego co zjadłam )
Na buzię używamy 30 z Ross mana nic się nie dzieje

Moja tez wlasnie na buzi ma, sa za chwile znikają, moze to trz uczulenie jakies. Nigdzie indziej nie ma tylko na buzi i karku kilka

Zgłoś nadużycie #3056 10 maja 2018, 17:47

kalina777 Zaprawiona w bojach
Witam dziewczyny. Jesteśmy w domu od tygodnia. Mała została wypisana z żółtaczką na poziomie 11,2. Jutro mam kontrolę u pediatry. Karmię cycem, póki co tak często jak tylko chce, żeby pobudzić laktację. Niby mała się najada i przybrała już 200g, więc ładnie, ale dla regulacji i przez tą żółtaczkę karmienie u nas częste. Ja się czuję jakbym wcale nie rodziła tylko czasu mniej i organizacyjnie jeszcze troszkę kulejemy zwłaszcza wieczorem. Któraś mnie pytała o tp miałam na 6.05 , ale być na kwietniówkach i urodzić w maju nie wypadało😀😂

Zgłoś nadużycie #3057 11 maja 2018, 12:01

Jagoo Gotowa na wszystko

Madziulka8 napisał(a)

I jeśli któraś z was boryka się z problemami brzuszkowymi polecam Wam - windi - wygląda strasznie ale działa naprawdę !

A ja nie polecam, chyba że w krytycznym już przypadku. W ogóle wszystkie takie wspomagacze, czy termometr w pupie jak się kiedyś stosowało bardzo rozleniwiają dziecko. Maluch musi się nauczyć sam robić kupkę ;) . Tak to już jest z tymi małymi brzuszkami. Lepsze są cieple kąpiele, masaże brzuszka i jakieś kropelki.

Zgłoś nadużycie #3058 11 maja 2018, 12:01

Jagoo Gotowa na wszystko

Madziulka8 napisał(a)

A ja nie polecam, chyba że w krytycznym już przypadku. W ogóle wszystkie takie wspomagacze, czy termometr w pupie jak się kiedyś stosowało bardzo rozleniwiają dziecko. Maluch musi się nauczyć sam robić kupkę ;) . Tak to już jest z tymi małymi brzuszkami. Lepsze są cieple kąpiele, masaże brzuszka i jakieś kropelki.

Zgłoś nadużycie #3059 12 maja 2018, 19:55

Ulla Fajna mama
Cześć wszystkim :)

Jest taka prośba do Was :) mój najstarszy syn - Hirek, bierze udział w konkursie na tort z ciastoliny i prosi o głosowanie na jego tort :)

Trzeba wejść na tę stronę:
http://www.akademia-playdoh.pl/dlarodzicow,galeria,19.html

odnaleźć tort Hirka - ma numer 45
najechać myszką i kliknąć "głosuj". Potem podać swój adres mailowy, na którego przyjdzie link (szukać w spamie, jakby co ;) ) - kliknąć w ten link :) i gotowe :D

Każdego dnia można oddać jeden głos :)

Za wszystkie głosy bardzo dziękujemy :)
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #3060 14 maja 2018, 15:29

Hejka. U nas całkiem nieźle. Maluda zaczeła się uśmiechać, nawiązywać kontakt wzrokowy. Spi nienajgorzej, ale ja niestety wyspana nie jestem.
pogoda piękna to ciągle gdzieś na nosi :)
Konczę chyba już plamienie, czuje się dobrze, zostało mi 5kg na plusie :)
A jak tam u Was?

Zgłoś nadużycie #3061 22 maja 2018, 19:22

O matko, a myślałam,że ja nie mam czasu :)

Zgłoś nadużycie #3062 23 maja 2018, 0:10

Madziulka na firum taka cisza bo wszystie dziewczyny zajete, a jak nie zajete to ofpoczywaja :p U nas byl maly kryzys bo mala nie chciala w ogole spac, podjadala co chwile bo bolal ja brzuszek i sie strasznie spinala podczas jedzeni Bebiko przez to wszystko byla zla niewyspana i caly czas glodna. Poza tym dostala pelno krosteczek na buzi... ale od jakiefos tygodnia sytuacja jest opanowana,zamienikam na Bebiko Comfort do tego krople Kolzym i Espumisan a rano Biogaia i jest OK :) Je co 2-2,5 godziny po okolo 90-100ml. Gaworzy smieje sie i strasznie szybko rosnie :p za 12 dni skonczy 2 miesiace. Ale to zlecialo szybko 😃
Jak tam Wasze brzuchy? Nosilyscie/nosicie jakis pas albo majtki poporodowe? Mi sie jeszcze nie zeszly miesnie bo czasem nam uczucie ze mi lata wszystko w srodku. Jestem jeszcze 7 kg na plusie. Co polecacie na skore zeby ujedrnic?

Zgłoś nadużycie #3063 25 maja 2018, 15:31

Hej, nie noszę nic bo położna jeszcze nie pozwoliła. Niby rana zagojona ( wg mnie ) ale mam nie gotować jej jeszcze pasem na brzuch.
Z brzuszkiem Antosia już lepiej - nie używamy już ani rurek ani espumisanu, ja jestem wszystko ale ograniczyłam ilość np mleka i jest dobrze.
Tez chetnie sie dowiem co na ujędrnianie :)
Moje kg w normie, pewnie brzuch i mleko to te 4 kg na plusie :) Byłam na wizycie u ginekologa i niestety plamienie potrwa jeszcze tydzien- dwa :( a po cc miało się zamknąc w 4 tyg. a u was juz koniec?
Też nie wiem kiedy ten czas zleciał :)

Zgłoś nadużycie #3064 7 czerwca 2018, 17:12

o matko :) ale cisza!
Pozdrawiam Was :)

Zgłoś nadużycie #3065 8 czerwca 2018, 11:38

Madziulka wyglada na to ze zostalysmy same 😄

Zgłoś nadużycie #3066 14 czerwca 2018, 16:08

No to pisz Anastazja co tam u Was ?
U nas cudownie. Mam najlepszego syna na świecie! :)

Zgłoś nadużycie #3067 15 czerwca 2018, 10:42

OliwiaMama Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny :) fajnie że u Was wszystko Oki u nas też jest super malutka rośnie jak na drożdżach już 7 kg szczęścia :*jest mega grzeczna płacze tylko jak chce jeść nie mieliśmy żadnych kolek zadnych problemów brzuszkowych co mnie mega cieszy :) Antos zachwycony siostrzyczka mega jest dla niej kochany :* dawajcie jakieś zdj waszych maluszków :* całuję i pozdrawiam Was dziewczyny :*

Zgłoś nadużycie #3068 15 czerwca 2018, 21:29

No hej dziewczyny. Ja też tutaj zaglądam ale mamuśki się zatopiły w obowiązkach :) U nas też już jest w miarę stabilnie. Na początku problemy brzuszkowe były i kłopoty przy nabiale, ale już przeszło teraz ze spaniem mamy troszkę kłopoty i mleka mało bo skok rozwojowy 7 tygodnia mamy :) Mam nadzieję, że szybko wszystko wróci do normy. Starsza siostra też w 100% zaakceptował a młodszą i jest dla niej super. Na początku była dosyć złośliwa, ale już jej przeszło😉 Szkoda, że tak tu cicho.  7kg piękna waga u nas jeszcze 4 kg nie ma... Pozdrawiam
Ps. Jak ten czas szybko leci, dopiero co czekałyśmy na porody...

Zgłoś nadużycie #3069 16 czerwca 2018, 2:13

Unas byly troche problemy z brzuszkiem ale od kilku tygjest juz ok, malutka tez placze tylkp jak chce jesc. Ma swoje humory i potrafi sie zloscic jak ja za krotko ponosze na rekach to odlozona placze, raz spi 5 godzin w nocy a raz budzi co 2 godziny - chyba to te skoki rozwojowe 😂. W dzien juz nie chce za dlugo spac bo interesuje ja swiat dookola. Moja wazy 5200g i sie caly czas smieje 😊

Zgłoś nadużycie #3070 16 czerwca 2018, 18:26

Śliczne dzieciaczki. Takie do zacałowania😙