Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

KWIECIEŃ 2018

Zgłoś nadużycie #1691 13 grudnia 2017, 10:43

Madziulka8 Gotowa na wszystko
W rossmanie kupiłam szampon, krem, oliwkę i nie pamiętam już co :) Nivea i baby dream :)
Na szkole rodzenia nie mówili nic o pierwszym spacerze w jakim odstępie czasu, ale myślę,że po kilku dniach werandowanie, a po tyg spacer :) Rodzimy na wiosnę a nie zimę :)
Natomiast powiedziały położne coś co mną WSTRZĄSNĘŁO i nie wiem jak zweryfikować tą wiedzę i jak postąpić : pierwsza kąpiel dziecka ( w wannie, wiaderku ) powinna nastąpić 2-3 TYGODNIE po narodzinach, a tak to tylko bieżąca pielęgnacja na przewijaku, mokrymi wacikami .... Czytałam już,że zaleca się nie kąpać w szpitalu,po porodzie ( nat. flora, bakerie szpitalne ) ale w domu też tak zwlekać ?? ?? ?? ??
Najszczęśliwsza godzina tego roku - 10.04 21:04 ☺

Zgłoś nadużycie #1692 13 grudnia 2017, 13:47

kalina777 Zaprawiona w bojach
Dzięki dziewczyny za wsparcie. Przydało się okazuje się że wszystko jest w jak najlepsxym pożądku☺ Maleñstwo zdrowo rośnie i waży 302 g . Potwierdzona dziewczynka. Jeśli chodzi o bakterię to powtórnie dzisiaj zrobiłam posiew i zobaczymy czy antybiotyk zadziałał, ale nie mam ogólnie dolegliwości z tym związanych więc jestem dobrej myśli. Cieszę się bo z wizyty na wizytę martwi mnie ta moja waga, ale okazuje się że dzidzia wyciąga wszystko z organizmu co potrzebne i jest ok☺ Z tym werandowaniem fajny pomysł. Kolejna wizyta 22.12. :)

Zgłoś nadużycie #1693 13 grudnia 2017, 14:19

olga1205 Gotowa na wszystko
Ja mam kolejną 10 kwietnia. Byłam dziś u swojego ginekologa i nie wiem czemu może dlatego że powiedziałam że stawia mi się brzuch to kazała mi brać luteine i zrobiłam mi usg dopochwowe żeby sprawdzić szyjke ale tam jest wszystko ok.

Zgłoś nadużycie #1694 13 grudnia 2017, 16:03

magdzia Zaprawiona w bojach
Gosieq no tak racja jestem tu od niedawna trafilam właśnie szukając info jak pomóc maluszkowi przybrać na wadze bo wyszło w badaniach ze mlody jest o tydzień za mały ale to już pisałam w wczesniejszym poscie teraz kilka słów o mnie więc jestem ze Śląska okolice Katowic termin mam na 23 kwiecień mamy stwierdzonego  Syna imienia jeszcze nie ma mąż się jeszcze zastanawia...2 razy poronilam 2015 i 2016..milam wogole problemy z zajsciem w ciaze bo mam pcos i hashimoto wiec zaszlam w ciążę dopiero po stymulacji lekami i udało się więc teraz boję się bardzo żeby wszystko było Oki i donosic ta ciąże bez problemu bo w 3 mc myłam okna i miałam plamienia i dostalam 3x duhaston po tym uspokoiło się ale już nic nie robię nie dzwigam siedzę na l4 w domu choć teraz na tym etapie moja lekarka powiedziała że nic nie powinno już się stać ale wolę dmuchać na zimne.Bylismy na badaniach prenatalnych młody jest bardzo ruchliwy i nie mozna bylo do konca serca zbadac bo sie strasznie wiercil ☺z tego co zobaczyl to wszystko ok maly mieści się w normach ale jest troszkę za mały z badania wychodzi ze o tydz ale kazał się nie przejmować na zapas tak więc staram się robić.wczoraj byliśmy po łóżeczko i tyle narazie mamy nic więcej a to już chyba czas się ogarniać w tym temacie co nie dziewczyny?

Zgłoś nadużycie #1695 13 grudnia 2017, 16:31

gosieq Gotowa na wszystko
To milo nam Cie poznac 😊 nie martw sie na zapas musi byc dobrze !

Zgłoś nadużycie #1696 13 grudnia 2017, 20:50

Jagoo Gotowa na wszystko

OliwiaMama napisał(a)

A co na to twoja polozna? Ja osobiscie jestem w szkoku bo chodzilam do szkoly rodzenia i dokladnie pamietam jak mowili zeby przygotowac dziecko na pierwszy spacer tym bardziej jak ostroznym byc w zimie, ja jak rodzilam 5 marca padal snieg, wiec ciezko nazwac marzec wiosna :) no ale kazdy wie co robi ja mam inne praktyki i ich sie trzymam :)

Była na drugi dzień u nas położna i powiedziała, że spacer jak najbardziej możemy odrazu zaliczyć. Moja teściowa jak Szymcio był malutki ciągle przysyłała dla niego skarpetki 😂 bo on ciągle bez skarpet, czapki itp. Tylko, że on od początku nie lubi być przykrywany i owijany. Śpi odkryty w nocy w samym pajacu. Ja natomiast jako dziecko byłam owijana w pierze, jak to kiedyś i teraz budzę się w nocy spocona, cała mokra ale nie umiem spać odkryta.

A moja siostra swojego półrocznego synka w domu ma w body na długi i na to bluzka, spodnie i grubsze skarpety i jak patrzę na niego to mi gorąco. Zupełnie inaczej niż ja ubierałam moje dziecko gdy był taki malutki.

Zgłoś nadużycie #1697 13 grudnia 2017, 20:58

Jagoo Gotowa na wszystko
Super, że wizyty udane ! ;)

Madzia, to zawsze może być przez przesunięta owulację, albo poprostu będzie drobny chłopak :) tydzień to mała różnica, w końcu o ciąży donoszone mówi się z 4tyg rozstrzalem. Znajoma jest dopiero co w ciąży i gin ja nastraszył, że ciąża się nie rozwija, że beta nie przybiera dobrze, wysłał ją do szpitala z myślą o usunięciu ciąży, a tam stwierdzili, że jest 2tyg młodsza niz wg miesiączki.

Ja w Rossmanie rzucę się na zapas sudocremow i bephantenow, przy dwójce trochę tego zejdzie :p

Zgłoś nadużycie #1698 13 grudnia 2017, 23:12

karantuala Świeżo upieczona
Też słyszałam, że przy suplementacji dzieci są większe :) Mi osobiście podpasowała mamadha premium, wcześniej brałam inne tabletki ale nie widziałam żadnych pozytywnych efektów i jeszcze mnie po nich mdliło. Mama ma bardzo dużo dha, raczej nie trzeba przyjmować wtedy dodatkowo, zerknij. Poza tym może rzeczywiście jesz za mało kalorii?

Zgłoś nadużycie #1699 14 grudnia 2017, 12:36

motylek1909 Supermama

Madziulka8 napisał(a)

W rossmanie kupiłam szampon, krem, oliwkę i nie pamiętam już co :) Nivea i baby dream :)
Na szkole rodzenia nie mówili nic o pierwszym spacerze w jakim odstępie czasu, ale myślę,że po kilku dniach werandowanie, a po tyg spacer :) Rodzimy na wiosnę a nie zimę :)
Natomiast powiedziały położne coś co mną WSTRZĄSNĘŁO i nie wiem jak zweryfikować tą wiedzę i jak postąpić : pierwsza kąpiel dziecka ( w wannie, wiaderku ) powinna nastąpić 2-3 TYGODNIE po narodzinach, a tak to tylko bieżąca pielęgnacja na przewijaku, mokrymi wacikami .... Czytałam już,że zaleca się nie kąpać w szpitalu,po porodzie ( nat. flora, bakerie szpitalne ) ale w domu też tak zwlekać ?? ?? ?? ??

U mnie kapali w szpitalu na 2 dzień od porodu. W domu co 2 dzień kąpałam i też nie narzekam :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1700 14 grudnia 2017, 12:46

motylek1909 Supermama

magdzia napisał(a)

Gosieq no tak racja jestem tu od niedawna trafilam właśnie szukając info jak pomóc maluszkowi przybrać na wadze bo wyszło w badaniach ze mlody jest o tydzień za mały ale to już pisałam w wczesniejszym poscie teraz kilka słów o mnie więc jestem ze Śląska okolice Katowic termin mam na 23 kwiecień mamy stwierdzonego  Syna imienia jeszcze nie ma mąż się jeszcze zastanawia...2 razy poronilam 2015 i 2016..milam wogole problemy z zajsciem w ciaze bo mam pcos i hashimoto wiec zaszlam w ciążę dopiero po stymulacji lekami i udało się więc teraz boję się bardzo żeby wszystko było Oki i donosic ta ciąże bez problemu bo w 3 mc myłam okna i miałam plamienia i dostalam 3x duhaston po tym uspokoiło się ale już nic nie robię nie dzwigam siedzę na l4 w domu choć teraz na tym etapie moja lekarka powiedziała że nic nie powinno już się stać ale wolę dmuchać na zimne.Bylismy na badaniach prenatalnych młody jest bardzo ruchliwy i nie mozna bylo do konca serca zbadac bo sie strasznie wiercil ☺z tego co zobaczyl to wszystko ok maly mieści się w normach ale jest troszkę za mały z badania wychodzi ze o tydz ale kazał się nie przejmować na zapas tak więc staram się robić.wczoraj byliśmy po łóżeczko i tyle narazie mamy nic więcej a to już chyba czas się ogarniać w tym temacie co nie dziewczyny?

Dopisalqm Cie do naszej tabelki - spojrz :) mozesz jeszcze pdoac date kolejnej wizyty to dopisze
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1701 14 grudnia 2017, 12:48

motylek1909 Supermama
Dzien dobry :) u nas dzos rowno 22t0d :)

Zgłoś nadużycie #1702 14 grudnia 2017, 19:08

gosieq Gotowa na wszystko
Motylku Piekny burzuchal 😊

Zgłoś nadużycie #1703 14 grudnia 2017, 19:23

magdzia Zaprawiona w bojach
Dzięki za słowa otuchy dziewczyny ☺suplemenracje mam caly czas pregna plus i dha. jestem dobrej mysli musi byc dobrze!☺teraz jem chyba trochę więcej wogole mam smak na słodkie co az dziwne bo na początku nic tylko na kwaśne mnie brało ☺ byłam w rosssmanie kupiłam sudokrem emolient płyn do kapieli i jakis balsam z nivei. Dzięki za dodanie mnie do listy ☺najblizsza wizytę mam 19 grudnia (co 3 tyg chodze do lekarza)

Zgłoś nadużycie #1704 15 grudnia 2017, 10:41

Motylek super brzuszek :) jak zrobię w weekend swoje nowe - też Wam wrzucę :)

Zgłoś nadużycie #1705 15 grudnia 2017, 10:41

Zgłoś nadużycie #1706 15 grudnia 2017, 10:41

Zgłoś nadużycie #1707 15 grudnia 2017, 15:40

loska Początkująca

OliwiaMama napisał(a)

Werka: Gratulacje :) !!

Anastazja a ile placilas za te witaminy co masz, bo ten prenatal duo mega drogi mnie wrylo w aptece jak mi babka cene powiedziala w jednej mi powiedziala 59 zl a w drugiej zaplacilam 49zl...

ja za mama dha premium w aptece płaciłam coś kolo 30 zł i mam zapas na cały miesiąc, a skład mają bardzo dobry i już nic dodatkowego nie muzę brac

Zgłoś nadużycie #1708 15 grudnia 2017, 17:07

Ale mnie ztriowało ... sorrki za spam

Zgłoś nadużycie #1709 16 grudnia 2017, 22:51

motylek1909 Supermama
Hej hej a co tu taka cisza przy weekendzie?

Zgłoś nadużycie #1710 17 grudnia 2017, 9:00

Porządki świąteczne :)
Kosmetyczka i fryzjer :)