Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

KWIECIEŃ 2018

Zgłoś nadużycie #1931 14 stycznia 2018, 19:49

Madziulka8 Gotowa na wszystko
Gosieq - straszne informacje, ale bardzo się ciesze że z Maleństwem ok. a jak Ty się czujesz?
Najszczęśliwsza godzina tego roku - 10.04 21:04 ☺

Zgłoś nadużycie #1932 14 stycznia 2018, 20:17

gosieq Gotowa na wszystko
Czuje sie dobrze trochę mnie glowa boli bo dopiero po 18 pozwolili mi jesc. Najpierw lezalam na porodowce botam mielu ktg na sali a za sciana pani rodziła i sie darla ze hej. Teraz juz na patologii jestem. Wyniki poki co dobre. Juz nie krwawie

Zgłoś nadużycie #1933 14 stycznia 2018, 20:58

magdzia Zaprawiona w bojach
Gosieq trzymaj się tam !najważniejsze tak jak dziewczyny pisały wcześniej ze z dzidzia jest wszystko Oki ☺ a to nie wiedziałeś nic wcześniej o tym polipie nic Ci lekarka nie wspominała? Ja mam np nadrzerke i z tego miałam kiedys krwawienia i to podobno się zdarza..

Zgłoś nadużycie #1934 14 stycznia 2018, 21:17

Dziękuję dziewczyny😘 nic nie wiedzialam i dlatego zla jestem bo w środę jeszcze usg mialam i mi nic nie powiedzial :-/ chyba muszę lekarza zmienic bo az dziwne ze przez kilka dni a taki zwrot akcji

Zgłoś nadużycie #1935 14 stycznia 2018, 22:07

Anastazja Gotowa na wszystko
Gosieq trzymaj sie! 😘 dobrze ze wszystko juz ok jest ☺

Zgłoś nadużycie #1936 14 stycznia 2018, 22:49

motylek1909 Supermama

gosieq napisał(a)

Melduje sie z patologii ciąży☹️ rano wstalam na siusiu a tu krew... Szybko do szpitala i na sygnale mnie pezewiezli do warszawy. Z maluszkiem ok waży 1100gr wyniki mam w normie jakis polip czy cos mi pękło ale juz nie krwawie nic wiecej nie wiem poza tym ze szyjka mi sie skrocila ale miesci sie w normie

Jejku zawalu bym dostala. Uwazaj na was!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1937 14 stycznia 2018, 23:19

Werka_25 Zaprawiona w bojach
Mi tez twardnieje brzuch szczególnie w nocy. Ale zaraz klade sie na lewy bok i przechodzi.

Zgłoś nadużycie #1938 14 stycznia 2018, 23:25

Werka_25 Zaprawiona w bojach
Witaj Edyta.
Gosieq bedzie wszystko dobrze :) najważniejsze to nie stresować się :)

Zgłoś nadużycie #1939 15 stycznia 2018, 9:38

motylek1909 Supermama
A jak tam wasze wyprawki? Duzo jeszcze zostalo do ogarniecia?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1940 15 stycznia 2018, 10:37

motylek1909 napisał(a)

A jak tam wasze wyprawki? Duzo jeszcze zostalo do ogarniecia?

Mi zostaly jeszcze kosmetyki, wanienka, laktator i rzeczy do szpitala dla mnie i malej .

Zgłoś nadużycie #1941 15 stycznia 2018, 11:28

OliwiaMama Gotowa na wszystko
Gosieq: współczuje bo na pewno kupe stresu miałaś ale dobrze ze wszystko ok :* trzymaj się mocno! :*odpoczywaj!

Mi właśnie kurier przyniósł pakę z materacem(zdecydowałam się na pianka-lateks) pościelą, prześcieradełkami, matami ochronnymi na materac itd... ogl paka wielka :) a do kupienia zostało mi jeszcze podobnie jak u Anastazji kosmetyki, wanienka rzeczy do szpitala i kilka ubranek :) no i wózek ale kupie dopiero tuż przed narodzinami albo jak już się miała urodzi bo nawet teraz nie mam gdzie go trzymać a nie chce żeby stał jeszcze prawie trzy miesiące w piwnicy i żeby się kurzyło na niego :)

Zgłoś nadużycie #1942 15 stycznia 2018, 11:41

kalina777 Zaprawiona w bojach
U nas wyprawka po córce praktycznie wszystko. Coś dla osłody kupię, mamy w planach ręcznik, który córka wybierze i jak znam życie to wszystko ona wybierze dla satysfakcji, ale jakieś body, półśpiochy. Butelka, tym razem chyba zdecyduję się na aventa. Kilka pieluszek tetrowych. Łóżeczko już nam stoi w sypialni, bo do tej pory córka jeszcze w nim spała, przed świętami kupiliśmy jej nowe i nie opłaca nam się składac. Wanienkę mamy, wózek oddam do pralni bliżej porodu. Zostają kosmetyki i dla mnie rzeczy do szpitala. Część na pewno kupię w rossmanie. No i nad walizką się zastanawiam bo mi się popsuła😀

Zgłoś nadużycie #1943 15 stycznia 2018, 12:50

Dziewczyny co zabieracie ze soba do szpitala? co sie wam sprawdzilo i przydalo a co jest zbedne.

Zgłoś nadużycie #1944 15 stycznia 2018, 14:09

Ja mam taką listę zrobioną
Dla Mnie:

2-3 koszule nocne rozpinane
3-4 pary skarpetek
6 par bawełnianych majtek
Paczkę majtek poporodowych (kupiłam już z canpola jest 5szt w opakowaniu)
2-3 ręczniki
podkłady na łóżko poporodowe (w szpitalu którym rodzę wymagają żeby mieć swoje)
1 ręcznik papierowy
kapcie i klapki pod prysznic
2 miękkie staniki
gumkę i szczotkę do włosów
wkładki laktacyjne
płyn do higieny intymnej
podpaski poporodowe (polecam bella mama)
płyn do mycia ciała
szczoteczkę, pastę
talerz, kubek, sztućce
luźne ubranie na wyjście.
i chyba tyle :)

a dla małej:

Pieluchy jednorazowe
2-3 pieluchy tetrowe
Chusteczki nawilżone
krem do pupy
Ubranko na wyjście ze szpitala ( tam gdzie rodzę dają na pobyt w szpitalu szpitalne ubranka dla dziecka więc nie muszę brać)
i można zabrać smoczek (chociaż ja Antosiowi pierwszy raz dałam smoczek w domu ale zawsze lepiej mieć)
i oczywiście octanisept przyda się na pewno dla tych co mają cc do przemywania rany oraz dla dzidziusia do przemywania pępka :)

Zgłoś nadużycie #1945 15 stycznia 2018, 14:24

Ja jeszcze wyprawki nie zrobiłam, ale patrzac jak teraz leze w szpitalu to powiem wam bierzcie duzo koszul jest goraco bardzo poce sie straszliwie. A do Oliwkowej listy dorzucilabym pieluche flanelowa zeby dzidziulowi ta mydelniczke/wozeczek (roznie sie na to mowi i rozne okreslenia slyszalam ;) wylozyc

Zgłoś nadużycie #1946 15 stycznia 2018, 14:38

gosieq napisał(a)

Ja jeszcze wyprawki nie zrobiłam, ale patrzac jak teraz leze w szpitalu to powiem wam bierzcie duzo koszul jest goraco bardzo poce sie straszliwie. A do Oliwkowej listy dorzucilabym pieluche flanelowa zeby dzidziulowi ta mydelniczke/wozeczek (roznie sie na to mowi i rozne okreslenia slyszalam ;) wylozyc

Dokladnie tak jak piszesz albo pieluszke flanelowa albo jakis kocyk :)

Zgłoś nadużycie #1947 15 stycznia 2018, 15:06

kalina777 Zaprawiona w bojach
A jak to jest u Was z laktatorami w szpitalu? W pierwszej ciąży już w drugiej dobie miałam kłopoty z karmieniem i nie miałam laktatora. Potem trudno mi było pobudzić laktację w efekcie karmiłam tylko 2 miesiące. Teraz liczę na to że uda mi się karmić dłużej ale u mnie w szpitalu nie można wypożyczyć laktatora a czy można mieć swój, też nie wiem😕

Zgłoś nadużycie #1948 15 stycznia 2018, 15:12

O właśnie jaki laktator polecacie? Bo córcie mialam butekowa wiec nie byl mi potrzebny teraz moze powalcze ale nie mam zielonego pojęcia o laktatorach

Zgłoś nadużycie #1949 15 stycznia 2018, 15:14

OliwiaMama napisał(a)

Ja mam taką listę zrobioną
Dla Mnie:

2-3 koszule nocne rozpinane
3-4 pary skarpetek
6 par bawełnianych majtek
Paczkę majtek poporodowych (kupiłam już z canpola jest 5szt w opakowaniu)
2-3 ręczniki
podkłady na łóżko poporodowe (w szpitalu którym rodzę wymagają żeby mieć swoje)
1 ręcznik papierowy
kapcie i klapki pod prysznic
2 miękkie staniki
gumkę i szczotkę do włosów
wkładki laktacyjne
płyn do higieny intymnej
podpaski poporodowe (polecam bella mama)
płyn do mycia ciała
szczoteczkę, pastę
talerz, kubek, sztućce
luźne ubranie na wyjście.
i chyba tyle :)

a dla małej:

Pieluchy jednorazowe
2-3 pieluchy tetrowe
Chusteczki nawilżone
krem do pupy
Ubranko na wyjście ze szpitala ( tam gdzie rodzę dają na pobyt w szpitalu szpitalne ubranka dla dziecka więc nie muszę brać)
i można zabrać smoczek (chociaż ja Antosiowi pierwszy raz dałam smoczek w domu ale zawsze lepiej mieć)
i oczywiście octanisept przyda się na pewno dla tych co mają cc do przemywania rany oraz dla dzidziusia do przemywania pępka :)

Ooo super to rozpisalas :) a laktator bierzesz ze soba?

Zgłoś nadużycie #1950 15 stycznia 2018, 15:16

Ja tez nie mam pojecia o laktatorach, nie wiem czy do pobudzenia lepszy jest reczny czy elektryczny. Wiem ze z lovi sa 2w1.