Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

KWIECIEŃ 2018

Zgłoś nadużycie #1091 8 października 2017, 21:39

Jagoo Zaprawiona w bojach
U mnie zdecydowanie od tygodnia czuje ruchy, dzisiaj taki całkiem mocny kopniaczek. Super jest to uczucie. Nagle mam taką świadomość, że to dziecko tam faktycznie jest :)

Zgłoś nadużycie #1092 8 października 2017, 22:38

motylek1909 Supermama

Jagoo napisał(a)

U mnie zdecydowanie od tygodnia czuje ruchy, dzisiaj taki całkiem mocny kopniaczek. Super jest to uczucie. Nagle mam taką świadomość, że to dziecko tam faktycznie jest :)

No wlasnie ja tez nie moge sie doczekac ruchow! Wtedy ciaza staje sie juz taka namacalna... jeny!

A wierzycie w ten przesad ze od dnia poczucia ruchow +20 tyg i urodzi sie dziecko? U mnie sie nie sprawdzilo :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1093 9 października 2017, 8:49

Madziulka8 Zaprawiona w bojach
Jagoo czyli jest szansa,że i my za chwilkę będziemy czuć kopniaki :) ja mam dzisiaj 15+3.
Co przesądów - Motylek nie znam tego o doliczeniu 20 tyg od pierwszego ruchu, ciągle natomiast myślę o odbieraniu urody Mamie przez córkę - to co się dzieje z moją cerą :( jak u nastolatki :(
21/22 tydzień :)

Zgłoś nadużycie #1094 9 października 2017, 10:20

Jagoo Zaprawiona w bojach
U mnie dziś 17+6 więc tak od 17 czuję. W poprzedniej jakoś w 18+4 czułam. A jak u was z wagą? Ja jestem na minusie 1,5kg. A w poprzedniej do 20tc przytyłam 5kg, a później to jeszcze jakieś 15 :o . I mi to wszystko zostało :(

Zgłoś nadużycie #1095 9 października 2017, 13:07

Anastazja Zaprawiona w bojach
Ja przytylam jakies 3 kg

Zgłoś nadużycie #1096 9 października 2017, 14:51

motylek1909 Supermama

Jagoo napisał(a)

U mnie dziś 17+6 więc tak od 17 czuję. W poprzedniej jakoś w 18+4 czułam. A jak u was z wagą? Ja jestem na minusie 1,5kg. A w poprzedniej do 20tc przytyłam 5kg, a później to jeszcze jakieś 15 :o . I mi to wszystko zostało :(

Ja nadal -2kg :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1097 9 października 2017, 20:54

Moja waga bez zmian :)
Dziewczyny miałyście badanie w kierunku CYTOMEGALOWIRUS-a ? Jeśli tak jakie wyniki, otrzymałam swoje dzisiaj i nie ma norm, w internecie wyjaśnione nie rzetelnie :(

Zgłoś nadużycie #1098 9 października 2017, 22:15

motylek1909 Supermama

Madziulka8 napisał(a)

Dziewczyny miałyście badanie w kierunku CYTOMEGALOWIRUS-a ? Jeśli tak jakie wyniki, otrzymałam swoje dzisiaj i nie ma norm, w internecie wyjaśnione nie rzetelnie :(

Mi tego na razie nie zlecali. Mialam na rozyczke, toxoplazmoze, hcv, hiv... cytologie, grupe krwi, tsh, mocz, morfologie.

Zgłoś nadużycie #1099 9 października 2017, 22:58

Madziulka8 napisał(a)

Ja mialam ale bylo wyraznie napisane ze wynik negatywny

Zgłoś nadużycie #1100 10 października 2017, 8:24

gosieq Zaprawiona w bojach
Tez juz mialam cytomegalie i tez napisane bylo ze wynik negatywny. Moze jakies wartosci tez byly ale niestety Ci nie pomoge bo doktorek moje wyniki sobie zabiera a mi tylko w ksiazeczke wpisuje

Zgłoś nadużycie #1101 10 października 2017, 20:12

No nic, jutro się dowiem u lekarza :)
Muszę zmienić laboratorium skoro nie pokazuje mi norm i mnie stresują :P
Pozdrowienia

PS. Bardzo liczę,że jutro Pan Doktor powie coś na temat płci :)

Zgłoś nadużycie #1102 10 października 2017, 22:01

Werka_25 Zaprawiona w bojach
Ja przytyłam 7 kg ;P a nie jem jakoś dużo i na pewno zdrowo ;P

Zgłoś nadużycie #1103 10 października 2017, 22:44

gosieq Zaprawiona w bojach
Madziulka to trzymam kciuki, i czekamy na wiesci

Zgłoś nadużycie #1104 10 października 2017, 23:25

kaska.b1985 Zaprawiona w bojach

OliwiaMama napisał(a)

A ja we wtorek zaprowadzam Antosia na dwie godz na zajecia i lece na zakupy do rossmanna bo zaczyna sie promocja -49 % na cala kolorowke 😻😻 planuje jeszcze skoczyc do greenpointa kupic plaszczyk zimowy, rozejzec sie za butami dla Antosia i tez napewno skusze sie kupic cos dla fasoleczki :) mam nadzieje ze mi starcza te dwie godz, jak wpadne do galerii to bede jak tornado :) ale wlasnie w ten dzien mam wolne dwie godz wiec moze mi sie uda wszystko kupic :) najbardziej sie boje tego rossmana i stada kobiet walczacych o kosmetyki hehe :)

Olivia podobno można zrobic zakupy przez aplikacje I do sklepu idziesz tylko po odbiór :)

Zgłoś nadużycie #1105 10 października 2017, 23:45

Dziewczyny czytam Was, ale ciągle brakuje mi czasu żeby coś napisać :/

Wózek... Mam po Borysie Mutsy Igo, do tego fotelik samochodowy Aton od Cybexa z bazą I byłam bardzo zadowolona. Przy wózku najważniejsze było dla mnie to, żeby spacerówka rozkladala się do pozycji poziomej, więc nawet jak Młody wyrósł z gondoli I jeszcze nie siedział to mógł spokojnie jeździć w rozłożonej spacerówce :)

Podoba mi się ta kura ;) ale pewnie będzie u mnie zbędna. Borysa najlepiej karmiło mi się na leżąco a jak nie było jak to na stojąco tez dawalam radę :-)

W poprzedniej ciąży pierwsze ruchy poczułam dokładnie w 20 tyg, teraz od jakiegoś tygodnia czuję delikatne smyranie :)

Z ubrankami czekam aż poznam płeć. Jeśli będzie chłopiec to mam praktycznie wszystko. Jutro rano wizyta w szpitalu, wiec może się czegoś dowiem ☺

Zgłoś nadużycie #1106 11 października 2017, 0:00

Motylek u mnie +20 nie sprawdziło się.

Magda też mam masakrę jeśli chodzi o cerę, ale od dziś mam przeczucie, że będzie chłopak. Wymyśliłam teorie :P Faktem jest, ze plemniki męskie są szybsze a damskie bardziej wytrzymałe, więc żyją dłużej. Jeśli wiem, po którym zbliżeniu zaszłam w ciążę, wiem kiedy om itd... to jeśli na usg wychodzi mi termin wcześniejszy niż z om to mogę przypuszczać, ze będzie to chłopak, jeśli późniejszy to dziewczynka. Sprawdziło się u Was przy poprzednich dzieciach? ;)

Też robiłam cytomegalie. Na pierwsze usg poszłam przygotowana, z wynikami krwi i jak sie okazało aktywną cytomegalią. Powiedziałam, że czekam jeszcze na awidnosc a lekarz zapytał mnie po co robiłam te badania. Fakt, nikt mi ich nie zlecił. Poszłam do laboratorium i powiedziałam, ze chcę zrobic badania "które robi się w ciąży", wiec zrobili mi wszystko. Jak odbieralam wyniki babka mnie poprosila do gabinetu, okazało sie, ze mam cytomegalie i zaproponowali mi awidnosc żeby zobaczyć kiedy się zaraziłam. Generalnie mój lekarz powiedział, ze cytomegalii nie ma sensu robic dopóki nie widać u dziecka wad na usg. Większość i tak zapyta o wyniki wujka Google, który napisze czarne scenariusze a po co denerwować się na zapas? Ja też od razu szukałam informacji na necie i potem u lekarza, ale ten mi powiedział tylko, że niepotrzebnie robiłam to badanie, bo wydałam kupę kasy i teraz się stresuję tym co przeczytałam. Spodziewałam się raczej pochwały, że przyszłam przygotowana na wizytę ;) Jeździłam do Niego w ciąży z Borysem, ufam Mu i uważam za świetnego specjalistę. (Nie wiem czy nie najlepszego w zachodniopomorskim). Sam od siebie jest oszczędny w słowach, ale potrafi wszystko fajnie wytłumaczyć. Nie martw sie do przodu :)

Zgłoś nadużycie #1107 11 października 2017, 8:57

motylek1909 Supermama
Madziulka, kaska.b dajcie znac po wizytach :)
Mi sie juz od rana wlaczyl stres, bo na 16:45 idziemy na prenatalne.. trzymajcie kciuki prosze!
A poza tym dalej mam slaby apetyt, malo co jem, na mieso nie moge patrzec. Nawet nie wiem co na śniadanie zjesc :p

Zgłoś nadużycie #1108 11 października 2017, 9:28

OliwiaMama Gotowa na wszystko

kaska.b1985 napisał(a)

Motylek u mnie +20 nie sprawdziło się.

Magda też mam masakrę jeśli chodzi o cerę, ale od dziś mam przeczucie, że będzie chłopak. Wymyśliłam teorie :P Faktem jest, ze plemniki męskie są szybsze a damskie bardziej wytrzymałe, więc żyją dłużej. Jeśli wiem, po którym zbliżeniu zaszłam w ciążę, wiem kiedy om itd... to jeśli na usg wychodzi mi termin wcześniejszy niż z om to mogę przypuszczać, ze będzie to chłopak, jeśli późniejszy to dziewczynka. Sprawdziło się u Was przy poprzednich dzieciach? ;)

Też robiłam cytomegalie. Na pierwsze usg poszłam przygotowana, z wynikami krwi i jak sie okazało aktywną cytomegalią. Powiedziałam, że czekam jeszcze na awidnosc a lekarz zapytał mnie po co robiłam te badania. Fakt, nikt mi ich nie zlecił. Poszłam do laboratorium i powiedziałam, ze chcę zrobic badania "które robi się w ciąży", wiec zrobili mi wszystko. Jak odbieralam wyniki babka mnie poprosila do gabinetu, okazało sie, ze mam cytomegalie i zaproponowali mi awidnosc żeby zobaczyć kiedy się zaraziłam. Generalnie mój lekarz powiedział, ze cytomegalii nie ma sensu robic dopóki nie widać u dziecka wad na usg. Większość i tak zapyta o wyniki wujka Google, który napisze czarne scenariusze a po co denerwować się na zapas? Ja też od razu szukałam informacji na necie i potem u lekarza, ale ten mi powiedział tylko, że niepotrzebnie robiłam to badanie, bo wydałam kupę kasy i teraz się stresuję tym co przeczytałam. Spodziewałam się raczej pochwały, że przyszłam przygotowana na wizytę ;) Jeździłam do Niego w ciąży z Borysem, ufam Mu i uważam za świetnego specjalistę. (Nie wiem czy nie najlepszego w zachodniopomorskim). Sam od siebie jest oszczędny w słowach, ale potrafi wszystko fajnie wytłumaczyć. Nie martw sie do przodu :)

Trzymalismy sie tej samej teori bo bardzo chcielismy corcie 6.06 mialam owulacje ostani stosunek 1.06 i co wstepnie sie dowiedzialam ze bedzie synek wiec obalam mity heh no chyba ze w piatek na wizycie okaze sie ze coreczka :*

Trzymam kciuki dziewczyny ;* i czekam na zdj pieknych dzidziusow :)

A co do apetytu to tez mam wstret do miesa i tylko bym sery jadla i przez te sery to juz mi wyniki z moczu wyszly zaburzone gin mowila zebym ograniczyly nabial ale to ja juz wgl nie wiem co mam jesc...

A co do tego rossmana to udalo mi sie to jakos przetrwac kupilam co chcialam z nikim sie nie musialam bic hehe jestem zadowolona, do nastepnej promocji za pol roku jestem zaopatrzona w kosmetyki :)

Zgłoś nadużycie #1109 11 października 2017, 9:32

OliwiaMama Gotowa na wszystko
A tej cytomegali nie mialam w pierwszej ciazy teraz tez gin mi jej nie zlecala poki co, szczerze to nawet nie wiem co to za badanie.

Zgłoś nadużycie #1110 11 października 2017, 9:52

Madziulka, kaska.b, Motylek1909 trzymam mocno kciuki za wasze wizyty :)