Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

KWIECIEŃ 2014

Zgłoś nadużycie #7731 20 stycznia 2014, 12:40

marzena87 Zaprawiona w bojach
Agart cudne te pościele, a myśmy mieli kupować Camillo baby z allegro ale ta Twoja lepsza i tańsza o połowę :)
Boże zakochałam się w niej :)
Chyba trochę się przeziębiłam wczoraj w kościele jak byliśmy. Pobolewało mnie gardło, ale przeszło i chyba kataru dostanę. Zrobiłam sobie czosnek z mlekiem, prawie zwymiotowałam, ale wypiłam. Teraz mnie mdli, ale wytrzymam.

Zgłoś nadużycie #7732 20 stycznia 2014, 12:46

A co do tych kremów do pupci to byliśmy zdecydowani na sudocream, ale teraz wiem, że to byłby błąd. Bratowa ciągle używała Sudocremu i my też tak chcieliśmy robić. Ale teraz już wiem, że nie wolno.
A co do Emolium lub Oilatum, to widziałam, że większość wybiera Oilatum. Chcemy kupić emulsję do kąpieli Oilatum. I powie mi któraś z Was czy gdy będę tego używać do kąpieli to trzeba jeszcze oliwkować ciałko dzidzi po kąpieli?

Zgłoś nadużycie #7733 20 stycznia 2014, 12:51

agart Fajna mama

daisy90 napisał(a)

a to kilka rzcezy dla Julka :) ten kocyk jest cieńszy, taaaki milusi i piękny :D jeszcze grubszy muszę kupić. pieluszki tetrowe to są te duże, te żółto-niebieskie pajace są welurkowe. a reszta bawełniana. 
a ostatnim to wszystkie ubranka jakie do tej pory zgromadziłam, po lewej r.62 po prawej 56. jeszcze duuużo muszę kupić :/ szkoda że nie mam po kim mieć ubranek bo ceny są przerażające ... 34zł za pajace albo 30zł za komplet śpichy+kaftanik. masakra! ja się tym tylko przejmuję, analizuję a R tylko mówił ''podoba Ci się? to bierz''.

Daisy bardzo ładne rzeczy.
Jeśli chcesz taniej niż w sieciówkach zobacz na allegro (tylko oni wszyscy wzory takie same mają co mnie całkiem irytuje) w Pepco są też niezłe ceny odzieży niemowlęcej. No i tak jak pisze AnALi warto też polować na promocje, nam wtedy w smyku udało się kupić 3 pak pajaców disneya za 50 zł i 3 pak bodów za 25 zł także się da :)

Wg takiej listy wyprawkowej musi być:
3-4 długie kaftaniki
3-4 pary krótkich body
3-4 pary długich body
2 pajacyki z kapturkiem
2-3 miękkie czapeczki
niedrapki
4 pary luźnych skarpetek
3-4 pary spodenek dresowych

Moim zdaniem na tej liście brakuje albo pajacyków albo śpioszków, nie wyobrażam sobie na gołe nóżki spodni zakładać. Ogólnie pajacyki to fajne ubranka bo załatwiają śpioszki i kaftaniki a jeden ciuszek :)

Ja sama jeszcze nie policzyłam ile mam czego, poza tym sądzę, że lepiej mieć o 2-3 rzeczy więcej z każdej z tych pozycji. Lepiej mieć więcej i uzbierać pełne pranie. Chodzi mi o wsad pralki. No i po prostu lepiej żeby nie zabrakło. Np ja mam sporo koszulek po siostrzeńcach na 56 ale nie wiem czy nie będę się bała ich zakładać bo nie są rozpinane po całości.

Jak kupujecie i tak wyprawkę od podstaw polecam kupować tzw bodki kopertowe są nieco droższe, ale jest łatwiej. Zwłaszcza pierworódkom :)
O np takie http://allegro.pl/body-kopertowe-cale-rozpinane-56-mix-wyprawka-i3855693931.html bywają też takie i za 10zł
Muszę też przejrzeć to co mam pod tym kątem
Nasze dzieciątka już z nami - Kwiecień 2014 tabelka

Zgłoś nadużycie #7734 20 stycznia 2014, 12:51

daisy90 Fajna mama

marzena87 napisał(a)

A co do tych kremów do pupci to byliśmy zdecydowani na sudocream, ale teraz wiem, że to byłby błąd. Bratowa ciągle używała Sudocremu i my też tak chcieliśmy robić. Ale teraz już wiem, że nie wolno.
A co do Emolium lub Oilatum, to widziałam, że większość wybiera Oilatum. Chcemy kupić emulsję do kąpieli Oilatum. I powie mi któraś z Was czy gdy będę tego używać do kąpieli to trzeba jeszcze oliwkować ciałko dzidzi po kąpieli?

nie po tych emolientach nie trzeba już dodatkowo natłuszczać skóry :)
KWIECIEŃ 2014  :)

Zgłoś nadużycie #7735 20 stycznia 2014, 12:53

agart Fajna mama

daisy90 napisał(a)

gadałam właśnie z mamą i też mówiła żebym się wstrzymała w takim razie i zobaczyła ten z nowej kolekcji. a nad fotelikiem muszę pomyśleć jeszcze. tu gdzie zamówiliśmy wpłaciliśmy 100zł zaliczki i jeżeli nie zdecydujemy się u niego w końcu na wózek to tą stówę możemy wykorzystać na coś innego z jego sklepu. także nie przepadnie. na szczęście z nim umawialiśmy się na ewentualny odbiór na połowę marca więc jest czas żeby odwołać zamówienie.

o to super że nie przepadnie :)

Zgłoś nadużycie #7736 20 stycznia 2014, 12:53

A ten linomag to maść czy krem wybrać? Czy w ogóle krem jest?
Czy sądzicie, że lepiej myć dzidzię w zwykłej czystej wodzie a potem oliwkować zwykła oliwką?

Zgłoś nadużycie #7737 20 stycznia 2014, 12:58

AnALi Fajna mama

marzena87 napisał(a)

ja uzywalam i uzywam sudocremu ,jak juz wspomnialam on jest przeznaczony do zapobieganie odparzeniom a nie leczenia,takie jego pzreznaczenie.wiec nie wiem dlaczego nie wolno.

Zgłoś nadużycie #7738 20 stycznia 2014, 13:02

AnALi Fajna mama
marzena ja mam oliwke bezzapachowa i bede uzwac,ale nie po kazdej kapieli.
po emolientach sie nie uzywa juz oliwek czy balsamow

Zgłoś nadużycie #7739 20 stycznia 2014, 13:05

agart Fajna mama

marzena87 napisał(a)

A ten linomag to maść czy krem wybrać? Czy w ogóle krem jest?
Czy sądzicie, że lepiej myć dzidzię w zwykłej czystej wodzie a potem oliwkować zwykła oliwką?

ja jednak zdecyduje się na oilatum emulsję do kąpieli zwłaszcza że potem już nie trzeba oliwki a od oliwki szybciej ubrania się niszczą. Linomag maść z zielonym L na co dzień jak poleciła Gosiulkovic. Sudocrem też kupię,  jest bardzo dobry, Ale nie będę go używać codziennie tylko w razie potrzeby.
Właściwie teraz mi się przypomniało. Nie ma co sudocremu kupować, w szpitalu dostaje się tzw niebieskie pudełko - chyba wszędzie bo mimo że siostry rodziły w 3 województwach, w różnych odstępach czasowych wszystkie dostały, do każdego dziecka. W tych pudełkach są próbki i o ile kojarzę sudokremu nawet spora to po o kupować od razu. Do sporadycznego użytku na jakiś czas starczy :) A potem się dokupi.

Najgorsze kupować i kupować kosmetyki a potem się okazuje że pół szafki do wywalenia bo przeterminowane. Kiedyś moja siostra była konsultantką oriflame to się kupowało tego dużo bo promocje itd a potem i tak wyrzucało bo ile różnych maseczek, kremów i balsamów można zużyć ;)

Zgłoś nadużycie #7740 20 stycznia 2014, 13:06

daisy90 Fajna mama

agart napisał(a)

Daisy bardzo ładne rzeczy.
Jeśli chcesz taniej niż w sieciówkach zobacz na allegro (tylko oni wszyscy wzory takie same mają co mnie całkiem irytuje) w Pepco są też niezłe ceny odzieży niemowlęcej. No i tak jak pisze AnALi warto też polować na promocje, nam wtedy w smyku udało się kupić 3 pak pajaców disneya za 50 zł i 3 pak bodów za 25 zł także się da :)

Wg takiej listy wyprawkowej musi być:
3-4 długie kaftaniki
3-4 pary krótkich body
3-4 pary długich body
2 pajacyki z kapturkiem
2-3 miękkie czapeczki
niedrapki
4 pary luźnych skarpetek
3-4 pary spodenek dresowych

Moim zdaniem na tej liście brakuje albo pajacyków albo śpioszków, nie wyobrażam sobie na gołe nóżki spodni zakładać. Ogólnie pajacyki to fajne ubranka bo załatwiają śpioszki i kaftaniki a jeden ciuszek :)

Ja sama jeszcze nie policzyłam ile mam czego, poza tym sądzę, że lepiej mieć o 2-3 rzeczy więcej z każdej z tych pozycji. Lepiej mieć więcej i uzbierać pełne pranie. Chodzi mi o wsad pralki. No i po prostu lepiej żeby nie zabrakło. Np ja mam sporo koszulek po siostrzeńcach na 56 ale nie wiem czy nie będę się bała ich zakładać bo nie są rozpinane po całości.

Jak kupujecie i tak wyprawkę od podstaw polecam kupować tzw bodki kopertowe są nieco droższe, ale jest łatwiej. Zwłaszcza pierworódkom :)
O np takie http://allegro.pl/body-kopertowe-cale-rozpinane-56-mix-wyprawka-i3855693931.html bywają też takie i za 10zł
Muszę też przejrzeć to co mam pod tym kątem

u nas niestety promocję się kończą :/ były w smyku te wielopaki ale rozmiary już przebrane i większość na 74 wzwyż :/ i dużo więcej dla dziewczynek. na allegro tak jak piszesz jest sporo ale dużo wzorów się powtarza, oglądam na bieżąco. i jednak lepiej to w sklepie dotknąć z jakiego materiału są jednak. mam porównanie z allegro a ze sklepu i jest różnica według mnie. R ciągle mi gada że dziadostwa mam nie kupować, jeżeli chodzi o te rozpinane po całości to również takie mam choć nie mam w sobie obawy że sobie nie poradzę, czy będę się bała ubierać zakładanych przez główkę.
a ta lista to na jaki rozmiar? bo ja robię wyprawkę na 56 i 62 po tyle samo różnych rzeczy. resztę będę dokupować na bieżąco, trochę też pewnie się dostanie od gości.

Zgłoś nadużycie #7741 20 stycznia 2014, 13:13

agart Fajna mama

marzena87 napisał(a)

Cześć mamusie!
Fajne te artykuły o chusteczkach. A myśmy kupili 4-pak Pampersa :( spoko, schowa się je gdzieś będą najwyżej jak mały podrośnie do rąk czy coś. Dobrze, że mój ma po drodze z pracy Netto to zrobi zapas, bo te są najlepsze. Wczoraj 3 godziny siedziałam i analizowałam składy tych chustek. Te z Netto to Tibelly Baby Sensitive. Na II miejscu są Tami Cotton natural Care, na III Huggies natural Care, potem Johnsons Baby Skinkare, Fitti Clissic (biedronka). Klasyfikacja pod względem składu chemicznego.
Agart dzięki za link na  pościel, zaraz pooglądam.
Co do mebelków to my już szykujemy w lutym wszystko. Materac nie będziemy otwierać, dopiero potem jak będę szła do szpitala. A łóżeczko najwyżej się przetrze :)

Fajnie że zrobiłaś takie szczegółowe podsumowanie tych artykułów. My zdecydujemy się na Fitti z biedronki bo do biedronki mamy najbliżej, dosłownie pół chodnika - nawet do osiedlowych mamy dalej. Albo na takie z rossmana z olejkami naturalnymi jeśli je jeszcze produkują. Wyrobiłam sobie kartę rossnę to trzeba ją używać ;)

Ale jak już masz te pampersa to używaj, bez sensu je chować. Znam mnóstwo matek które używają a dzieciom nic nie jest. Zresztą pewnie jakbyś tego nie przeczytała też byś używała z zadowoleniem, Nie ma co przesadzać :)

Zgłoś nadużycie #7742 20 stycznia 2014, 13:16

AnALi napisał(a)

ja uzywalam i uzywam sudocremu ,jak juz wspomnialam on jest przeznaczony do zapobieganie odparzeniom a nie leczenia,takie jego pzreznaczenie.wiec nie wiem dlaczego nie wolno.

Aha. Ja już zgupiałam :/ jedne piszą, że ten sudocream to na odparzenia i używać tylko w razie odparzeń a inne mamy, że na co dzień. I co ja mam zrobić jak nie mam doświadczenia? :(

Zgłoś nadużycie #7743 20 stycznia 2014, 13:17

daisy90 Fajna mama

agart napisał(a)

ja jednak zdecyduje się na oilatum emulsję do kąpieli zwłaszcza że potem już nie trzeba oliwki a od oliwki szybciej ubrania się niszczą. Linomag maść z zielonym L na co dzień jak poleciła Gosiulkovic. Sudocrem też kupię,  jest bardzo dobry, Ale nie będę go używać codziennie tylko w razie potrzeby.
Właściwie teraz mi się przypomniało. Nie ma co sudocremu kupować, w szpitalu dostaje się tzw niebieskie pudełko - chyba wszędzie bo mimo że siostry rodziły w 3 województwach, w różnych odstępach czasowych wszystkie dostały, do każdego dziecka. W tych pudełkach są próbki i o ile kojarzę sudokremu nawet spora to po o kupować od razu. Do sporadycznego użytku na jakiś czas starczy :) A potem się dokupi.

Najgorsze kupować i kupować kosmetyki a potem się okazuje że pół szafki do wywalenia bo przeterminowane. Kiedyś moja siostra była konsultantką oriflame to się kupowało tego dużo bo promocje itd a potem i tak wyrzucało bo ile różnych maseczek, kremów i balsamów można zużyć ;)

ja dokładnie zdecydowałam się na te kosmetyki co Ty :) Oilatum emulsja, linomag zielony, tylko na buźkę jeszcze nie wybrałam.
u mnie w szpitalu też są te paczki :) nawet dwie. jedna niebieska i druga różowa. trzeba tylko wypełnić krótką ankietę. tam jest smoczek (chyba avent), sudocrem, pieluszki pampers, pieluszki dada, próbki z ziaji, woda żywiec mała, pełno broszurek i zawieszka do samochodu ''dziecko w aucie''. pewnie coś jeszcze ale nie pamiętam.

Zgłoś nadużycie #7744 20 stycznia 2014, 13:17

agart Fajna mama

daisy90 napisał(a)

u nas niestety promocję się kończą :/ były w smyku te wielopaki ale rozmiary już przebrane i większość na 74 wzwyż :/ i dużo więcej dla dziewczynek. na allegro tak jak piszesz jest sporo ale dużo wzorów się powtarza, oglądam na bieżąco. i jednak lepiej to w sklepie dotknąć z jakiego materiału są jednak. mam porównanie z allegro a ze sklepu i jest różnica według mnie. R ciągle mi gada że dziadostwa mam nie kupować, jeżeli chodzi o te rozpinane po całości to również takie mam choć nie mam w sobie obawy że sobie nie poradzę, czy będę się bała ubierać zakładanych przez główkę.
a ta lista to na jaki rozmiar? bo ja robię wyprawkę na 56 i 62 po tyle samo różnych rzeczy. resztę będę dokupować na bieżąco, trochę też pewnie się dostanie od gości.

No właśnie nie było napisane, ale ja właśnie tak jak ty robię 56 i 62 kompletuje. Wszystko zalezy od tego jakie duże dzidzi się urodzi. No ale ja mam ten komfort że 56 mam naaaaaprawdę sużo po siostrzeńcach i dokupowałam niewiele a większość jednak z 62 kupowałam ale i troszkę już na 68 żebym miała na tyle spokoju że w którymś momencie nie będę miała w co malucha ubrać

Zgłoś nadużycie #7745 20 stycznia 2014, 13:18

daisy90 Fajna mama

marzena87 napisał(a)

Aha. Ja już zgupiałam :/ jedne piszą, że ten sudocream to na odparzenia i używać tylko w razie odparzeń a inne mamy, że na co dzień. I co ja mam zrobić jak nie mam doświadczenia? :(

zawsze możesz zapytać się położnej o radę :) i może ona rozwieje Twoje wątpliwości.

Zgłoś nadużycie #7746 20 stycznia 2014, 13:21

agart napisał(a)

Fajnie że zrobiłaś takie szczegółowe podsumowanie tych artykułów. My zdecydujemy się na Fitti z biedronki bo do biedronki mamy najbliżej, dosłownie pół chodnika - nawet do osiedlowych mamy dalej. Albo na takie z rossmana z olejkami naturalnymi jeśli je jeszcze produkują. Wyrobiłam sobie kartę rossnę to trzeba ją używać ;)

Ale jak już masz te pampersa to używaj, bez sensu je chować. Znam mnóstwo matek które używają a dzieciom nic nie jest. Zresztą pewnie jakbyś tego nie przeczytała też byś używała z zadowoleniem, Nie ma co przesadzać :)

Pewnie tak. A co do tych z biedronki to muszę sprawdzić czy one są dostępne czy to była edycja limitowana. Bo nigdy w swojej biedronce ich nie widziałam tylko te DADA. A te z pampersa to mają tyle chemii, że jednak je schowam, bo strach maluszka tak szpikować na początku. Mój Ł też powiedział, że ich nie chce. Przeraził się.

Zgłoś nadużycie #7747 20 stycznia 2014, 13:21

daisy90 Fajna mama

agart napisał(a)

No właśnie nie było napisane, ale ja właśnie tak jak ty robię 56 i 62 kompletuje. Wszystko zalezy od tego jakie duże dzidzi się urodzi. No ale ja mam ten komfort że 56 mam naaaaaprawdę sużo po siostrzeńcach i dokupowałam niewiele a większość jednak z 62 kupowałam ale i troszkę już na 68 żebym miała na tyle spokoju że w którymś momencie nie będę miała w co malucha ubrać

ja mamie powiedziałam że jakby chciała coś kupować to żeby na 68 już kupowała. jak będzie się ktoś pytał co nam jest potrzebne czy coś to też powiem że ubranka to ewentualnie na większy rozmiar już.
fajnie właśnie jak ma się po kimś rzeczy :/

Zgłoś nadużycie #7748 20 stycznia 2014, 13:26

agart Fajna mama

marzena87 napisał(a)

kup i to i to (lub sudocrem z pudełka będziesz mieć ;) ) maść linomag kosztuje ok 10 zł więc nie jakiś majątek. Lub używaj początkowo sudocremu jak zamierzałaś w końcu kuzynkowi dziecka nie zaszkodziło - prawda?

A jak się jednak okaże że sudocrem nie spełnia oczekiwań dokupisz linomag i już. Ale raczej spełnui - bez przesady.

Najgorsze jest to, że pewnie czytamy za dużo a to jakieś rankingi a to testy a to opinie. Czasem za dużo wiedzy też szkodzi.
Nasi rodzice tego wszystkiego nie mieli byli kładzeni do kołysek na siennikach (gdzie tam gryka pianka kokos ;) ) dostawali krowie mleko i przeżyli i jeszcze nas spłodzili, my też nie mieliśmy tyle rzeczy co nasze dzieci i cud - my też przeżyliśmy. Sądzę że wszystko będzie super, niezależnie od kremiku do dupci jaki wybierzesz, będziesz - ba, już jesteś - świetną Mamą, bo troszczysz się o swoje Dziecko, a to przecież jest najważniejsze :)

Zgłoś nadużycie #7749 20 stycznia 2014, 13:28

agart Fajna mama

daisy90 napisał(a)

ja mamie powiedziałam że jakby chciała coś kupować to żeby na 68 już kupowała. jak będzie się ktoś pytał co nam jest potrzebne czy coś to też powiem że ubranka to ewentualnie na większy rozmiar już.
fajnie właśnie jak ma się po kimś rzeczy :/

no tylko ja się jeszcze bez dziecka uchowałam :D

Zgłoś nadużycie #7750 20 stycznia 2014, 13:30

My też mamy wyprawkę na 56 i 62 i trochę większych też to co dostaliśmy od mojej siostry i brata, ale tak to nic nie kupowaliśmy z większych rozmiarów. Będziemy kupować na bieżąco :) a co do położnej to może macie racje. Ja to się stresuję już teraz takimi rzeczami. Masakra strasznie to przeżywam wszystko już...